divnej zvuk z motoru

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra G, pravděpodobně to bude zde.
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denny » 04 led 2009, 11:15

kimi píše:to denny : s tou řemenicí je to docela možný...že by škrtala o ten kryt..I když, měli jsme jí sunadnou a nic jsme na ní nenašli a pravad taky je, že když byl dole klíňák a motor běžel, cvakalo to vesele furt...Jinak další letitej automechanik na mě přišel s další možnou teorií,a to dost podobnou té tvojí: že prý totiž když se nedá origo vodní pumpa, ale třeba od Kellíků (můj případ), může se stát že opět po ohřátí motoru na určitou teplotu se trocha roztáhnou lopatky na ní, a ty pak škrtaj o blok motoru.... taky to zní docela logicky :?: Nicméně pravda je, že od té doby co mi ten známej prostříkl ty rozvody nějakým mazadlem (olejem) je klid...je už to cca 2-3 měsíce a auto je tichoučký jak elktrickej vláček :?: Takže to zatím nějak dál neřeším... a jezdím a jezdím...
Včera jsem zase jednu řemenici musel přiškrábnout flexou.Rozvody měnil nějaký jiný kolega asi před měsícem a od té doby se trápili.Včera vyřešeno za 1hod.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike.S » 04 led 2009, 11:39

denny: a to tam byly dávané origo rozvody?
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denny » 05 led 2009, 13:44

No.Kladky INA řemen CONTI,vodní pumpa SKF.Ale to stím nemá nic,tam prostě jen ten kryt /rozvodů/má nějak vymačknutá oka a ty už ho nikdy nedáš přesně zpět a hraje se tam o nějaké setiny mm.Řemenice se teplem malinko roztahne a lehoulince škrtá a kryt.

Pozor Opel si taky nevyrábí rozvody sám,ale má dodavatele.
Kladky vždy INA nebo nějaká Kanada,řemen většinou GATES a vodní pumpa je pokaždé od jiného výrobce.

zovkas
Příspěvky: 253
Registrován: 12 led 2008, 13:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od zovkas » 01 dub 2009, 11:04

Ahoj, mám stejný problém, ale to klepání výchází jakoby po krytem motoru jak jsou ventily, zdvihatka.. mam 1.6 16V
a klepe to furt i za studeného motoru. :( a ted to bylo v servise a zdvihatka byli vymeneny a asi tak 20 km nic a zase to zacalo klepat :(
Nevite cim jinym by to mohlo byt ?

m2.2
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2009, 10:29

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od m2.2 » 02 dub 2009, 11:00

Ahoj všem,
mám podobnej problem s totoznym popisem jako zakladajici prispevek tohoto vlakna. Tj. pri zahřátém motoru se z motoru ozývá tlumené cvakání slyšitelné i ve vzdálenosti cca 4m od vozu. Když se sundá řemen auto běží tichonce. Mám ale benzínu 2.2, kde se rozvody neměněj (řetěz) a tak se chci zeptat (to DENNY) zda i zde může být pravděpodobná příčina v usazení, respektive hladkosti remenice. Servis Oplu to chce řešit výměnou řemenice ta ale nevykazuje žádnou vůli a cena 3.300,- Kč (jen materiál) mne pri představě, že 100% neznám příčinu a klapat to pak stejně nepřestane a já pak vydám metodou pokus omyl další peníze do pumpy, atlíku atd. mně dost děsí.2.2vojku jsem si koupil proto, abych minimalizoval riziko problému, a hned musim řešit tohle, jsem z toho dost špatnej, prosim o pomoc.

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od denny » 02 dub 2009, 21:26

m 2.2:Těžko takto radit,ale šel bych hlavně po napínáku řemenu a řemenu samotném a teprve nakonec bych se zabýval hlavní řemenicí.Stačí i malinké natažení řemenu příčně a hrozně to klepe napínákem.Ten u 2.0 a2,2 dost trpí.

m2.2
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2009, 10:29

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od m2.2 » 03 dub 2009, 10:55

Diky za odpoveď, řemen nejdřív stříkali nějakym sprejem, pak se prej divali jestli beha v ose ( nenvycuhuje hl.remenice vic nez remen. alternatoru a ost.), vse bez vysledku. Tak jsem je nechal objednat novou komplet hlavni remenici a budu se tise modlit aby to bylo ono.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 60
Registrován: 22 bře 2007, 11:24
Bydliště: Sokolov

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od kimi » 16 dub 2009, 16:49

Tak po cca 1/2 roce se "problém" objevil znova...Auto opět "cvaká" a nikdo neví co stím.Řemenici jsme měli i dole a ani na jedný straně není ani náznak po nějakým škrtání o cokoliv. Navíc po obou stranách má, když je na svym místě, vůli min. 5mm..takže tady problém taky není...V každým případě 3 mechanici absolutně na sobě nezávislí nenašli žádnej problém...rozvody se tvářej absolutně v pořádku a auto jezdí normálně,,,každej z nich mi tedy "poradil" ať jezdím a neřeším to...Tak se snažím..nicméně kecal bych, že mě to neštve...PS: to že byl cca půl roku klid spíš přikládám tomu, že byla zima, a motor (nebo něco v autě) se neohřálo tolik, aby to začalo cvakat,,,páč jak se oteplilo, problém byl zpět... :cry:
Zafira 1.8;16V,92kW- Elegance

m2.2
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2009, 10:29

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od m2.2 » 04 kvě 2009, 14:01

to kimi, nic si z toho nedělej, u myho auta se to taky nikomu nepodařilo identifikovat. Postup byl následující.1. podezřelá byla hlavní řemenice-objednána, vyměněna, žádná změna. Servis byl korektní, namontoval zpět starou a nic nechtěl. Další na řadě potenciálního zdroje cvakání byl alternátor. byl rozebrán special. firmou na repase alternátoru a preventivně vyměnili ložisko. Při té příležitosti mechanik který prováděl demontáž upozorňoval že se mu nezdá rolna napínací kladly- celou jsem jí nechal vyměnit v naději že to je merito věci a mé trápení je ukonce.Všechno sestavili zpátky, klapu dál. řek jsem si,Že se někde ve stanovení diagnózy stala chyba a dal do do třetí dílny, kde mi do té doby servisovali předešlou astru k mé plné zpokojenosti. Nikde nic neshledali, jen že se jim zdá, byť velmi malá vůle u klimatizace, nicméně pokud by to mnělo být příčinou tak musí klapat každý druhý auto. Nechal jsem tak vyměnit ještě řemen a považuju /alespoň se znažím/ případ za uzavřený. Když je auto nastartovaný a já jsem venku (řídí žena) snažím se vsugerovat, že nic neslyšim a jestli něco, tak se mi to zdá. Budu jezdit dokud tomu nic neupadne a to se doufam nestane.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 60
Registrován: 22 bře 2007, 11:24
Bydliště: Sokolov

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od kimi » 07 kvě 2009, 17:14

No a já jsem právě asi dojezdil... :? :cry: Dneska ráno jsem dojel do práce (auto jelo zcela normálně) a když jsem u vrátnice vylezl z nastartovanýho auta, tak mě málem šlak trefil....!!! Z motorovýho prostoru šel strašnej, nepravidelnej tupej zvuk, bouchání, šoupání, jako kov na kov nebo tak něco...(dost těžko se to popisuje)...naštěstí 200m odtamtud má známej svuj servísek,tak jsem tam hned frčel. Když to slyšel, řekl : " chcípni to radši "a nech to tu, je to fakt dost hroznej zvuk...Odpoledne volal, že má rozvody dole a že tam je vše OK...a mlátí to furt...že se mu zdá že to jde z olej. vany (že by olej. čerpadlo?)... takže bude pátrat dál...no, jsem dost nervózní, vyděšenej a nastolicovanej....myslim, že by to mohlo souviset s tím předchozím "cvakáním",,,něco jako druhý stadium nemoci... :? ...tak mi držte palce....slyšet ten zvuk na svým autě bych nikomu z Vás fakt nepřál...
Zafira 1.8;16V,92kW- Elegance

zovkas
Příspěvky: 253
Registrován: 12 led 2008, 13:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od zovkas » 11 kvě 2009, 10:22

Tak u mě už konečně přišli na to, čím to bylo, nejdřív u mě vyměnili hydroštěly, ale klepalo to dál, tak pak na si na toho někoho pozvali a zjistilo, že to děla v sacím potrubí klapka...

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 60
Registrován: 22 bře 2007, 11:24
Bydliště: Sokolov

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od kimi » 13 kvě 2009, 18:25

Tak záhada je vyřešena.Věřte nevěřte ale celej problém od začátku cvakání až do toho posledního stadia "hroznýho zvuku" byla vodní pumpa,,,Ač jsem jí při výměně rozvodů samozřejmě měnil, tak po cca 2000km začala cvakat a nyní po 6000km je totálně v tahu ložisko...to je fakt síla.... :x Tímpádem samozřejmě nikdo z lidí kdo se mi v autě vrtal nepředpokládal,že by to mohla být ona, páč jsem tvrdil, že je nová - což taky byla :oops: a tedy každej hledal problém všemožně jinde...
Samozřejmě jí budu reklamovat a jsme hrozně zvědavej jestli mi reklamaci uznaj (jestli to nebudou svádět na špatnou montáž atd...). Jinak to tedy byla "skvělá" sada rozvodů CONTITECH a zůstal mi z ní OK pouze řemen. Kladky začali hučet po 2000km a pumpa šla do kelu teď.Je ale pravda, že na jediným řemenu z tý sady bylo čitelný kdo a kde to vyrobil(CONTITECH) jinak absolutně na ničem nic, žádný signum, značka, nic...nicméně u Elitu to prodávaj jako sadu zmíněného výrobce..
No, chybama se člověk učí...příště myslim tuto značku nezvolím :o .Hlavně že to dopadlo bez větší újmy "na zdraví" a podchytil jsem to na počátku skázy...
Zafira 1.8;16V,92kW- Elegance

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od Trdlo » 13 kvě 2009, 23:04

Smůla na špatnej kus. Zrovna Elit nebere šmejdy....
Nicméně, já většinou beru sady přímo v oplu, mají je za dobrý ceny, nebo si je skládám, kladky Timken nebo Ina a řemen Gates...
END

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od denny » 14 kvě 2009, 19:08

kimi,nechápu tedy tvůj předešlý příspěvek,kde píšeš,že mechanik má dole rozvody a vše OK,ale klepe to dál.
Najednou -problém pumpa-to to neviděl hned?Vždyť je taky součástí rozvodů.Sady CONTI používám zcela běžně a ještě žádná reklamace.Vozy VAG group vybavuji převážně těmito sadami.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 60
Registrován: 22 bře 2007, 11:24
Bydliště: Sokolov

Re: divnej zvuk z motoru

Příspěvek od kimi » 15 kvě 2009, 07:06

rovody měl údajně dole, ale pumpu prej nejprve tak nějak aut. vylučoval, páč jsem mu tvrdil, že je nová...nevím, nebyl jsem tam s ním... čert ví jeslti když jsem s ním prvně mluvil (po telefonu) už fakt na autě dělal... :)
Zafira 1.8;16V,92kW- Elegance

Odpovědět