Kontrolka motoru - kdy a proč

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
schwormis
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2018, 16:24

Kontrolka motoru - kdy a proč

Příspěvek od schwormis » 19 kvě 2018, 16:35

Dobrý den ve spolek,

jak již říká název tématu, mám problém s kontrolkou motoru.
Dříve se po pár sekundách po nastartování rozsvítila, stačilo potom trochu prošlápnout plyn (cca na 2500 - 3000 ot.) a zhasla na dobro.
Nyní se po nastartování opět rozsvítí, ale už nezhasne. Ovšem pokud je motor více méně studený.
Jakmile se zahřeje (ani ne na 80°C), zastavím, motor vypnu, vyndám klíček ze zapalování a zase nastartuju - kontrolka už nesvítí. Pokud je motor studený, je to bez šance.

Všiml jsem si také výrazné změny chodu motor - dříve se to drželo kolem cca 800 ot. při volnoběhu, nyní při rozsvícení kontrolky znatelně méně - cca 700 ot. tipl bych. Je to hodně znát na rezonancích a klepání celého vozidla :D

Co se týče výkonnostních a jízdních vlastností, nepoznal jsem rozdíl. Zaráží mě to ale a mám z toho starosti. :D

Nějaký nápad, čím by to mohlo být? Jestli někdo nezažil a nejedná se o banalitu apod., než to budu chtít odvézt na diag.

Díky

Edit:
Astra G
1998
X20DTL (2.0 Di)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Kontrolka motoru - kdy a proč

Příspěvek od Mojmec11 » 20 kvě 2018, 15:52

Ahoj.
moc lidí už sem nechodí nebo ne často,tak moc nepočítej v brzké rozhřešení. Ale můžu říct,že na 99% se tu to už někde řešilo. Já ti neporadím,mám doma jen benzíny.
Použij to velké červené Hledat vpravo nahoře. Taky něco řeším,taky hledám a mám toho spoustu ke čtení.
Pokud nepochodíš,zkus napsat Denymu,to je náš mechanik,popř. má dílnu u Pardubic,ten ti určo poradí,pokud se neprohání někde na motorce nebo nehlídá vnoučata :mrgreen: :mrgreen:
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

schwormis
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2018, 16:24

Re: Kontrolka motoru - kdy a proč

Příspěvek od schwormis » 20 kvě 2018, 16:02

Ahoj,

díky za odpověď. No je to škoda, myslím že astráků a zafiráků je v ČR pořád dost :cry:

Co jsem tak koukal, podezření je fakt mnoho. Nemám doma žádné vybavení a ze studentského "platu" toho taky moc nezvládnu :D

Ale z toho že něco není v pořádku mi puká srdce. :D Jsem z Kolína, do Pardubic kousek, tak to asi tak nějak vyřeším :)

Pak napíšu, kde vlastně byla ta chyba :roll:

Uživatelský avatar
Lake292
Příspěvky: 845
Registrován: 30 srp 2011, 14:55
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka motoru - kdy a proč

Příspěvek od Lake292 » 20 kvě 2018, 16:19

Ale chybove kody by si vyblikat zvladol snad nie? :)
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic. ... =vyblikani

schwormis
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2018, 16:24

Re: Kontrolka motoru - kdy a proč

Příspěvek od schwormis » 20 kvě 2018, 17:43

Wow, ja videl jen par videi jak to delaji pres plyn+brzda pedal na automatu, ze se takto jednoduse daji vyblikat, to jsem netusil :idea: :) :) :)

Hned jdu na to a uvidíme :?:

Díky! :mrgreen:

schwormis
Příspěvky: 4
Registrován: 19 kvě 2018, 16:24

Re: Kontrolka motoru - kdy a proč

Příspěvek od schwormis » 20 kvě 2018, 18:27

Tak jo, po procitání vlákna a zkoušky v autě závěr následující - vyblikam si nic :D

Jednak není kontrolka auta s klíčkem, jednak mám diesel a tam není 6 PIN, teď babo raď :D

Odpovědět