Astra X17 DTL někdy chcípla, teď nestartuje

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Mirek43
Příspěvky: 5
Registrován: 10 pro 2017, 14:19

Astra X17 DTL někdy chcípla, teď nestartuje

Příspěvek od Mirek43 » 10 pro 2017, 17:18

Dobrý den, snad někdo poradí, jestli se s tím už setkal.
Před 2 měsíci motor vždy při jízdě občas, nepravidelně, škubnul, jakoby na zlomek sekundy vynechal. Při volnoběhu chcíp, ale hned šel nastartovat. Po natankování jakoby se závada objevila řídčeji, ale po jednom zastavení už něšlo po pulhodině nastartovat. Na 10.pokus nastartoval. Druhý den zase ne.
Po kontrole palivového vedení a vým. filtru a odvzdušnění zas nic. Nafta do povoleneho vstřik potrubí z čerpadla nešla. Druhý den nastartoval, dojel na diagnostiku, nic mimo egr jednou odpoj. a jine nepodstatne zavady za chodu motoru neukazala. Týden vše OK. Před 3 dny normálně startoval i jel a za jízdy chcípl motor a už nenastartoval. Před asi 4 lety měněný výkonový Mosfet v ř. j. PSG 5, chlapík v Trutnově to současně otestoval a poslal poštou.
Ozve se prosím někdo, kdo řešil podobný problém?"

Reklama
 

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra X17 DTL někdy chcípla, teď nestartuje

Příspěvek od Marťasek » 10 pro 2017, 18:30

No o této závadě čerpadla tady toho asi je více než dost.. Bohužel... :(
https://www.astra-g.cz/forum/search.php ... mit=Hledat
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Mirek43
Příspěvky: 5
Registrován: 10 pro 2017, 14:19

Re: Astra X17 DTL někdy chcípla, teď nestartuje

Příspěvek od Mirek43 » 10 pro 2017, 23:35

Díky za reakci, Marťásku.
Strávil jsem u tohoto i jiných fór hodně času a nenašel nikoho.
Nedokázal byste mne navést aspoň na jednoho člověka s podobnou závadou?
Vím, že je problém v čerpadle. To je dražší, než cena celého vozu. S repasem by asi byl problěm, když byla spravovaná elektronika.
Chápete?
Mirek.

Uživatelský avatar
hansdob
Příspěvky: 430
Registrován: 29 říj 2009, 20:06
Bydliště: Dobronín
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra X17 DTL někdy chcípla, teď nestartuje

Příspěvek od hansdob » 11 pro 2017, 07:17

s repasem problém nebude na 99% se elektroniky dávají při repasu nové tedy pokud se bavíme o repasu BOSCH a jeho zastoupení.

Pak je ještě varianta předělat na mechaniku ale to nevím co dnešní emisní kontrola - bohužel myslím že neprojde
Opel Astra G 5 dveří 2003 Opel Astra G Cabrio 2003 Audi A6 Allroad 2003 Škoda Octavia Super 1961 Zetor 25K Jawa 23 Mustang *2 a golden sport 1 Jawa 21*2 Jawa 20 *3 aaaa Prase



OP-COM.PROFESSIONAL.CZ, VCDS,FO-COM,TEXA NANO a dětská hračka SCANMASTER

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra X17 DTL někdy chcípla, teď nestartuje

Příspěvek od Marťasek » 11 pro 2017, 07:58

Pokud to předělá z Astry F tak to sice půjde, ale emisema neprojde na 100%. Ono záleží jak starou má taky technickou pokud novou tak možná na ty cca 2 roky by to ještě šlo s tím dojezdit. Jedině... ale i to je dnes už utopie.

Tady není bohužel co řešit. Buď repas nebo vrakoviště... :(
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Mirek43
Příspěvky: 5
Registrován: 10 pro 2017, 14:19

Re: Astra X17 DTL někdy chcípla, teď nestartuje

Příspěvek od Mirek43 » 11 pro 2017, 17:15

Technickou do 08.18. Ale do přestavby na veteran se mi nechce. Ještě jsem to zkoušel znova, zavést palivo trychtýřem přímo do čerpadla, nic, jen trochu ubude asi do přepadu a vstřiky s povolenou matkou suchý.
Zapomněl jsem na začátku uvést, že teď, oproti stavu na počátku poruchy, kdy se to potom ještě rozjelo, tak teď při zapnutí klíčkem se hned rozsvítí kontrolka motoru (po cca vteřině 1x blikne a svítí dál). Jsem přesvědčen, že to něco znamená. Ale to by asi mohl vědět ten, kdo s diagnostikou běžně pracuje.
Také mi není jasné, jestli by diagnostika měla indikovat např. Nefunkci vysokotlakého ventilu a tudíž asi znovu vadný jeho mosfet, který jsem tam před lety měnil.
Nechci se v tom hrabat, dokud nebude zřejmé, že porucha je trvalá.
Zdraví Mirek.

Mirek43
Příspěvky: 5
Registrován: 10 pro 2017, 14:19

Re: Astra X17 DTL někdy chcípla, teď nestartuje

Příspěvek od Mirek43 » 18 led 2018, 01:55

Ted se mohu podelit s těmi, co jsou ocotni se vrtat v elektronice. Tranzistor byl ok, chyba byla na přívodu (-) na desku. Vadný svár bondovacího drátku z řady pinů na pravé straně na desku elektroniky.
Rád bych upozornil, že odvzdušnění přes přepadovou hadičuku nezaručí, že motor hned nastartuje. Vyssával jsem stříkačkou 10 ccm snaddvacetkrát z přepadové hadičky dokud nešla nafta bez bublinek a stejně motor zablafal až po cca minutě startování(s přestávkami). Z povolené matky k jednomu vstřiku pořád žádná nafta nešla.
A to jsem ještě koupil přes bazoš náhradní pumpu. Nechce ji někdo? Cena šla dolu.
0470004003.

Odpovědět