Chyba v elektrike?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Lukes OAG
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2017, 00:52

Chyba v elektrike?

Příspěvek od Lukes OAG » 23 úno 2017, 01:05

Zdravím vás som tu nový mam opel astra g 1.6 16v 2001 74kw
Mám problém pod rádiom sa mi zapína klimatizácia vyhrievanie okien
Keď mám vypnutý kľúčik aj zamknuté auto tak tlačítko vyhrievanie okien stále bliká aj keď nie moc ale vybija mi to baterku tak isto ako rádio je vypnuté ale vidím že ide nesvieti ale je vidieť že sa ako keby prehráva ale zvuk nejde aj USB keď tam mam tsk bliká. v čom môže byť problém a aké je riešenie?
Vymeniť rádio predpokladám že to tu bude spomenuté ale čo ten cuplík čo bliká? Pomôžte mi prosím

Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Chyba v elektrike?

Příspěvek od vasekpetr1 » 23 úno 2017, 07:12

To blikání je divné, s tím jsem se doposud nesetkal (kdyby ta ledka vyhřívání okna svítila trvale, tak to jo, ale že by blikala...). Toto musí ověřit elektrikář měřením, takhle od PC se těžko může radit. Může to být zaseklá vložka zámku spínačky, a tím se do obvodu dostává některé napětí, které je normálně klíčkem rozepnuté), můžou to být zlomené kabely v gumové průchodce dveří (o tom je tady také pěkné vlákno), může to být nějaký bastl od původního majitele, který si tam osadil. Měřit, měřit a zase měřit. Schemata od elektriky jsou, můžu poskytnout :wink:
Když sáhneš na zadní okno, tak cítíš, že vyhřívání topí?
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Lukes OAG
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2017, 00:52

Re: Chyba v elektrike?

Příspěvek od Lukes OAG » 22 lis 2017, 19:19

Mmmm ja som menil Folie na yadnom skle a vyhrievanie mi nefunguje moze to mat za pricinu vymena ?

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Chyba v elektrike?

Příspěvek od vasekpetr1 » 23 lis 2017, 08:11

Lukes OAG píše:Mmmm ja som menil Folie na yadnom skle a vyhrievanie mi nefunguje moze to mat za pricinu vymena ?
Pokud jsi při sundávání staré folie utrhl pásky vyhřívání, tak se nediv, že nefunguje. Ty pásky jsou tam také jen nalepené.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Lukes OAG
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2017, 00:52

Re: Chyba v elektrike?

Příspěvek od Lukes OAG » 23 lis 2017, 19:17

vasekpetr1 píše:
Lukes OAG píše:Mmmm ja som menil Folie na yadnom skle a vyhrievanie mi nefunguje moze to mat za pricinu vymena ?
Pokud jsi při sundávání staré folie utrhl pásky vyhřívání, tak se nediv, že nefunguje. Ty pásky jsou tam také jen nalepené.
Ja som nepísal že mám problém ze nefunguje vyhrievanie , ja viem že to nefunguje . Problém je že kde sa zapína vyhrievanie tak to svetielko stále slabo preblikáva ... Neviem teraz či mám dať dole poistku od vyhrievania okien , pomôže to ? Nebude blikať tlačítko ? Máte s tým niekto skúsenosti ?

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Chyba v elektrike?

Příspěvek od vasekpetr1 » 23 lis 2017, 19:54

Vytažením pojistky F1.3 (40A v mot. prostoru) případně relé K3 v pojistkovce odpojíš jak vyhřívání zadního skla, tak i ledku. ale blikající ledka ti určitě baterku nevybíjí. Zkontroluj spíš tu gumovou průchodku za zadních (pátých) dveří (pokud máš kombíka). Všechno tomu napovídá, že je problém tam (oholené nalomené kabely).
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Odpovědět