Z20LET turbo a olej

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Z20LET turbo a olej

Příspěvek od pejee » 30 dub 2016, 14:17

Čaute, mám dotaz na znalé tohoto motoru, je možné, aby si auto vzalo cca litr oleje na +- 500km?
Právě to se mi teď přihodilo, do teď jezdilo normálně, tah turba dobrý i když, olej jsem dolil když to psalo naposled a od té doby žádná hláška.
Včera to začlalo znovu psát, nech zkontroluju olej, když jsem se byl projet tak turbu se nějak nechtělo, na dvojku ještě jakž takž zatáhlo, na 3. kvalt už to bylo takové vlažné skoro nic. Odfuk tam byl docela normální, ale zvuk se mi nějak nezdál. Dneska se dívám a měrka byla od oleje jen na špičce.. kde může být chyba?
V jakých otáčkách má turbo tlačit nejvíc?
Díky za nějaké odpověďi
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od Hardy » 30 dub 2016, 14:39

Samozrejme že je to možné. Mne to tak žralo pred GO motora. Máš pravdepodobne v prdeli turbo. Ja som síce robil všetko naraz (turbo,krúžky,piesty,hlavu) ale bez tak musíš začať u turba, alebo mal by si. Pri jeho výmene netreba otvárať motor. Kdežto keby si sa dal aj do GO hlavy či výmeny krúžkov tak tam už začnú lietať iné ceny. Najprv rieš turbo. :P
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od pejee » 30 dub 2016, 14:46

No tak to asi budu muset dát někde zkontrolovat..jakou by to mělo spojitost s takovým úbytkem oleje? Je mi jasné, že turbo se bez oleje zničí, ale jakým způsobem se ten olej ztratí?
Berme v potaz, že motor by byl ok a nebyla by nikde díra v celém olejovém systému.
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od Honz@ » 30 dub 2016, 16:31

Já měl úplně to samý - zhruba litr (spíš i trochu víc) na 500km. Pokud se jezdily couračky po městě a auto bylo soustavně studený, tak ještě víc. Mastnej výfuk a mastný kufrový vrata. Po nastartování kouřil, při rapidnim přidání plynu taky.

Všichni "odborníci" na tenhle motor mi zarytě tvrdili, že jedině turbo. Že na to tyhle motory trpí. Mastný bylo neuvěřitelně, ale samozřejmě to turbem nebylo.

Byly to kroužky.

A přesně v tu chvíli mi došla trpělivost a vzal si ho někdo na díly...
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od Hardy » 30 dub 2016, 16:36

Skrátka ho pretláča cez simeringy na turbe do sania a následne do motora kde sa spáli a je v prdeli. Nič viac na tom nie je. A neviem či to nejak skontroluješ vizuálne, maximálne tak môžeš pozrieť do nádržky s chladiacou či tam nemáš olej vo vode alebo na viečko kade dolievaš olej či na ňom nie je "horčicová emulzia". Keby áno tak to máš v prdeli tesnenie pod hlavou najskôr ale toto nebude tvoj prípad si myslím. Potom to môže ešte dymiť z výfuku (na modro) alebo ešte si skontroluj nejaké hadice/trubky či nepúšťajú olej cez nejaký spoj. Myslím si ale že skrátka turbo dosluhuje, určite máš ešte pôvodné či? A koľko máš na tom nalietané? Ako často meníš olej a aký používaš? A predtým než tomu nakladáš tak zahrievaš motor a po nakladačke aj necháš dochladiť turbo či hneď vypínaš motor? To všetko sa môže podpisovať na jeho stave.

Honza: Nikto ti neurčí príčinu presne hneď na šupu na 100%. Máš ale určitý postup čím treba začať. Zober si že turbo vymení aj sám doma na dvore bez väčších ťažkostí kdežto keby mal otvárať motor, vyberať piesty a kontrolovať krúžky tak to môže rovno chlapec predať na diely ako ty lebo ho to bude stáť skurvene veľa peňazí. Proste ak nechce do toho nasypať majlant nemá inú možnosť ako dúfať a veriť že je to turbom a vymeniť najskôr to.
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od Honz@ » 30 dub 2016, 16:42

Hardy: Vždyť jo, rozumim. Přesně tak se postupovalo u mě. Jen ma štvalo, že všichni bezpečně věděli, že to je turbem, takže se generálkovalo turbo a ve finále to nebylo k ničemu :wink: .
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od pejee » 30 dub 2016, 17:14

Hardy ja o tom moc nevim, mam ho cca mesic. Chladici kapalina je krasne ruzova, pod vickem oleje cisty..dochlazuju poctive i zahrivam, jeste jsem mu ani moc nedaval nazrat. z vyfuku je dym ok, nikde nic mastne. Motor sam o sobe ma pekny chod..najeto cca 189 tkm. je to byvala Vojtova cerna opc. do ted to vypadalo ok ale najednou netahne, ze by pridrene turbo?
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od Hardy » 30 dub 2016, 20:16

Nuz, tazko mozem takto od PC laborovat ale kazdopadne ked zere olej zacni tym turbom inu lacnejsiu moznost nemas. A ked ti bude aj nadalej zrat olej treba otvorit motor.
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od jerry mouse » 30 dub 2016, 22:02

Nám dokonca to žralo asi 1liter na 100km, ale to bolo KO turbom. Peeje vlez si pod auto a posvieť si na stredovu cartrige turba či to tam maš zaprasene od zapečeneho oleja, dalej mrkni do tlakovej hadice či je riadne vymastena od oleja alebo zhod dole to koleno nad saciou klapkou a posvieť si baterkou na dno sacieho kolektoru-potrubia či je na dne jazierko oleja, pripadne mrkni aj na sviečky! Najviac zasrate budu na 2 a 3 valci ak je to turbom, pripadne povoľ sponu na vystupe turba, vytiahni von tlakovu hadicu a skloň ju smerom dole či ti vytečie trocha oleja, čo bude jasnym priznakom že je turbič v pi.. ! :wink:
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od pejee » 03 kvě 2016, 13:41

Jasne, vse se zkontroluje pristi stredu, az se sunda turbo..pry je na nem nekde gumova membrana a kdyz praskne dela to taky bordel. Nevi nekdo kde prese je?
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od Hardy » 03 kvě 2016, 16:22

Hej, blow off ventil (sériový), ale to nespôsobuje zvýšenú spotrebu oleja ale skôr ten úbytok výkonu čo si popisoval.

Obrázek
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

Uživatelský avatar
marablind
Příspěvky: 223
Registrován: 15 úno 2014, 21:11
Bydliště:

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od marablind » 03 kvě 2016, 18:37

Tu černou astru co měl Vojta potom Petr sem chtěl koupit, ale nakonec jsem se rozhodl pro mojí stříbrnou a koukám že jsem udělal dobře :o
Astra G OPC II
Astra H OPC
Astra J OPC

Uživatelský avatar
Tomino OPC
Příspěvky: 422
Registrován: 24 led 2009, 00:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou - severská divize
Kontaktovat uživatele:

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od Tomino OPC » 03 kvě 2016, 21:32

Ještě než se pustiš do turba, nech si změřit tlaky na všech válcích, je to dobrá pomoc i před tím, než budeš sundávat případně hlavu. S nájezdem co píšeš, to mohou být i gufera dříku ventilů, nejen písty a pístní kroužky, nebo jiný problém ve válcích. U mne byla první diagnóza také turbo a ....bylo v pořádku . všechny cesty pak vedli jinam.
[size=80][b][color=#0000BF]Zafira OPC - Opravdu Perfect Car[/color][/b][/size]
http://www.opelastra.cz
https://www.astra-g.cz
[size=80]Opel Astra F x16szr - minulost
Opel Zafira A z20let - současnost
Octavia III Combi - denní povinnost[/size]

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od pejee » 03 kvě 2016, 21:56

Ok necham to premerit :) no pokud se ztratil nekde olej ana chlazeni turba ho zbylo malo, muze byt i to v prdeli..ale zatim jsou to domenky, je potreba zjistit pricinu
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Z20LET turbo a olej

Příspěvek od pejee » 14 kvě 2016, 13:41

Tak auto je již v servisu, ohledně těch tlaků jsem říkal, aby je změřil ale nevím, jestli to dělal, každopádně na turbu je vůle, má se na to někdo podívat a vyjádřit, jestli to půjde repasovat nebo co s ním. Já jsem zatím s opravářem nemluvil, jde to přes toho, od koho jsem koupil astru. Pro případ, že by nešlo, máte někdo odkazy na nové z20let turbo? :)
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Odpovědět