Zapalovací lišta Zafira

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
marvys
Příspěvky: 155
Registrován: 22 říj 2012, 18:46
Bydliště: Rychvald

Re: Zapalovací lišta Zafira

Příspěvek od marvys » 13 črc 2016, 18:52

Začala se mi objevovat 302 , tak jsem vyměnil svíčky bosch flr8ldcu+ i když jsem trochu zapochyboval. Bylo na nich napsáno made in rusija. 302 se objevilo znovu tak jsem objednal u Mirka novou lištu Hitachi. Zítra vyměním a budu dále pozorovat. Snad už bude od občasného poškubáváni pokoj. :D
ZAFIRA 1,8 Elegance 2001 Z18XE

Reklama
 

Uživatelský avatar
honza++
Příspěvky: 142
Registrován: 09 zář 2011, 10:26
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Zapalovací lišta Zafira

Příspěvek od honza++ » 01 lis 2016, 14:51

Ahoj kluci. jakou doporučujete zapalovací lištu na Zafiru Z18XE? Měl jsem poslední Delphi. Je lepší Delphi, Valeo, Meyle, nebo Magneti Marelli? Všechny jsou okolo 2 tis. Díky za tipy. Honza
Zafira Z18XE, r.v.2003, LPG - Lovato

burva
Příspěvky: 13
Registrován: 04 úno 2016, 11:30

Re: Zapalovací lišta Zafira

Příspěvek od burva » 07 led 2019, 22:51

Zdravím, taktéž se v poslední době setkávám s podobnými problémy :shock: .
Svítí mi kontrolka "Výfukové emise" a když se dostanu nad otáčky cca 2200 začne mi kontrolka blikat. Přestane opět až po poklesu pod tuto hranici. Motor má také divný zvuk, auto se trochu třese. A výkon je znatelně nižší.
Pomocí ODBII jsem zjistil chybu P0304 Chyba na 4. válci.
Zkoušel jsem prohodit svíčky, pak gumové zástrčky na zapalovací liště a nic nepomohlo. Před zkouškou jsem chybu vymazal a po prohození se opět objevila :( .
Dělá mi to na CNG i po přepnutí na benzín. (nevím jak je to se vstřikováním, každé palivo to má řešeno zvlášť?)
Je tedy velice pravděpodobné, že by to mohlo být zapalovací lištou?
Prosím kterou z níže uvedených by jste mi doporučili. Solidní kvality za rozumnou cenu :wink: .
https://www.automobilovedily24.cz/oen/19005212
V diskuzích zazněly značky: Huco, Vemo, Delphi, Valeo (mě jsou povědomé ještě: NGK, Beru, Bosch a Schampion), ale co ty levnější. Nechce se mi riskovat s dražší lištou, když nevím, zda je právě v ní zakopaný pes.
Jak moc je nebezpečné s touto závadou jezdit? V návodu píší, že se může poškodit katalyzátor.

Předem moc díky.
Zafira B 1,6 CNG / r. 2007 69 kW

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapalovací lišta Zafira

Příspěvek od Marťasek » 08 led 2019, 21:08

měl jsme lištu od delphy (myslím siemens) a pohoda není problém - v servise mi jí ale vyměnili za NGK s tím že je to lepší než tato.. Lepší je.. mám s ní lepší akceleraci, chod motoru je takový klidnější. lépe reaguje na sešlápnutí plynu. Bohužel první kus byl vadný - zničeho nic mě zhasínal motor. nepříjemná zkušenost. Dostal jsem druhý kus v záruce a zatím na něm mám cca 3tis km bez problémů.

Cena je kolem 2500kč.

No těch závad tam může být více - zkus zajet někam kde ti jako první věc změří tlaky ve válcích - pak bych řešil teprave další věci -

kabely, cívku, poruchu řj :cry:
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

burva
Příspěvky: 13
Registrován: 04 úno 2016, 11:30

Re: Zapalovací lišta Zafira

Příspěvek od burva » 08 bře 2019, 18:34

Díky za pomoc. Zajel jsme do servisu a ještě ten den mi lištu vyměnili. I když za pro mne pochybnou značku Teslu. Ale zatím šlape..
Zafira B 1,6 CNG / r. 2007 69 kW

Odpovědět