Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Příspěvek od rychlyradim » 30 srp 2015, 11:41

Určitě zde již někoho napadlo, že by se u problémové klapky (kopule), mohl vyměnit pouze motorek, který je často problémový!
I přes úpravu mně motorek odešel do věčných lovišť - zasekává se i na volno! Jelikož už nehodlám draze řešit výměnu, tak mě pouze napadlo, že by se vyměnil samotný motorek!
Sháněl už někdo zcela totožný motorek do klapky?
Nejpodobnější jsem našel tento:

http://www.pselectronic.cz/k5130-0031-m ... motor.html

Myslíte, že by tam pásl? Ještě jsem si to nepřeměřil, zatím sháním zkušenosti :-) Beru to spíše už jako koníček a své auto už mám za těžkého veterána! :mrgreen: Auto si opravuji, jako by to byla škodovka, zatím na tom zvládám vše, co se dá udělat doma na koleně.... takže každá zprovozněná věc mě těší.. :-)

Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Příspěvek od vasekpetr1 » 30 srp 2015, 11:54

Ta hřídelka je krátká - do serva je zapotřebí tuším 20 mm dlouhá hřídel na šnek, u té kratší jedině zkusit šnek vlepit třeba vteřinovým lepidlem. Ale větší problém vidím v odolnosti toho motorku, že do něj jde při doběhu do koncové polohy trvale napětí a on stojí. Já to kdysi takto zkusil také s podobným motorkem, vydržel pět minut a zakouřilo se z něj. Tak jsem ty pokusy vzdal. Ale klidně to zkus, ta cena není nijak likvidační a pokud by to fungovalo, tak se rád přidám :D .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
rychlyradim
Příspěvky: 2619
Registrován: 07 čer 2006, 15:30
Bydliště: Jihomoravský kraj - Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Příspěvek od rychlyradim » 30 srp 2015, 15:36

No já mám právě úpravu s tím dojezdem, mám tam mikrospínače nebo či co, takže by to snad neměl být problém! Úprava je dle schématu - mám to od David.B (tvůrce pal. pc na astru g). Takže vyzkouším a uvidím! Ještě to musím přeměřit!

Dupin81
Příspěvky: 469
Registrován: 19 čer 2011, 19:50
Bydliště: Přerov, Olomouc

Re: Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Příspěvek od Dupin81 » 21 pro 2015, 05:59

Zdarec....tak kabinový filtr vyměněn.....a kopuly jsem zavřel...a zatím....se mi okna nemlží....tak ufidiiim... 8)
Zafira 1.8 LPG-čko Z18XE
Zafira 1.8 LPG. X18xe
Škoda Felicie 1.3 a 1,6 - LPG 2000 a 1996
Škoda Octavie 2.0 LPG 2001
Škoda Rapid LPG

Uživatelský avatar
Matejko
Příspěvky: 35
Registrován: 04 led 2015, 18:54

Re: Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Příspěvek od Matejko » 11 črc 2016, 23:52

Cavte , Neviete niekto alebo nemáte niekto schému zapojenia mikrospínačov spolu s diodami usmernovacimi ? lebo na strane 24 už obrazky nezobrazuje . Dakujem :)
Opel astra Caravan 2.0DI 16V
Woofer Audiobahn 2x350WRMS 2x4Ohm 1400WMAX
Zosik 2x250RMS 2x4Ohm Samý bordel to robí

Spotreba : 6,4l

sweeper
Příspěvky: 104
Registrován: 18 úno 2013, 12:32
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Zamlžování oken - úprava servomotorku str. 24

Příspěvek od sweeper » 16 črc 2016, 22:03

Pridavam sa do klubu nefunkcneho servomotorceka klapky vnut. cirkulacie.
Po niekolko dnovom skumani som prisiel na to, ze ten maly ovalny motorcek, kt. je vo vnutri serva funguje po cely cas, ked nieje jeho oska zapadnuta v 1. - najmensom plastovom kolecku vo vnutri motorceka.
Akonahle vsetko poskladam tak ako ma byt a motorcek spustim stlacenim tlacidla na palubovke, motorcek koleckami pretoci len raz, potom sa kolecka kusnu (zda sa mi, ze najvacsi problem robi stredne koliesko) a motorcek sa nepohne, pokym kolecka zase nevyberiem.

Vyriesil niekto zasekavanie sa plastovych koliecok vo vnutri motorceka?
Astra G Caravan, X18XE1

Odpovědět