Copak to je?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Copak to je?

Příspěvek od honzas » 24 črc 2017, 21:22

Ahoj, při výměně oleje na nás ze spodního deklu vypadla tato věc a netušíme, co by to mohlo být. Evidentně to mělo pokračování, které je ulomené (viz druhé foto).
Poradí někdo?
Předem díky
https://photos.app.goo.gl/u7ZDvSINOoVimnQ42
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

Reklama
 

Uživatelský avatar
langdon2
Příspěvky: 3784
Registrován: 17 led 2008, 10:48
Bydliště: Nitra SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak to je?

Příspěvek od langdon2 » 25 črc 2017, 06:54

Toto ma byt hore na prevodovke... na co to konkretne sluzi netusim..
Opel Insignia 2,0 Cdti 2010
Opel Astra G 1,4 16V r.v. 1999 ex...
Opel Corsa B 1,2 16V r.v. 1999

honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Re: Copak to je?

Příspěvek od honzas » 25 črc 2017, 08:23

Ahoj, díky za odpověď. pokud je to z převodovky, což jsem tipoval, tak by to mohlo souviset s tím, že když mi měnili před 2 lety spojku, vypadl na ně zevnitř takový malinký váleček. Říkali, že to je ze synchronu a je pravda, že čtyřka se musí řadit velmi zlehka, jinak jde trochu přes zuby.
Takže to co našli uvnitř je asi pokračování tohoto.
Potvrdí někdo mou úvahu? :-)
A ví někdo co s tím?
Díky
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

Uživatelský avatar
Ondra B.
Příspěvky: 650
Registrován: 20 dub 2010, 13:45
Bydliště: Plzeň

Re: Copak to je?

Příspěvek od Ondra B. » 25 črc 2017, 08:49

Tohle slouží k nastavení řadící páky, tzv nulová pozice je to nahoře na domku na převodce a rozhodně to nemá nic společného ze synchrony v převodce :mrgreen:

Povolíš šroub na táhle na převodce, zatlačíš tento kolík do domku na převodce a někdo druhý nastaví páku uvnitř auta tak aby to bylo ok, no a pak se to utáhne a kolík se pustí, no a pak se testuje zda to řadí lépe či ne, většinou je to tak na 2 h hraní a 10x nastavení aby to bylo ok 8)
Už ne Opel ....
Ex

Astra G Z17DTL 2x
Corsa B X10XE
Astra G Z14XE
Astra G X20XEV
Vectra B X18XE
Vectra A C20NE
Kadett E C16NZ
Monza 20NE

honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Re: Copak to je?

Příspěvek od honzas » 25 črc 2017, 08:55

Ahoj, díky. Takže když to tam teď není, nic se neděje? Je to tedy potřeba jen při nastavení řadicí páky?
Neměl by někdo foto či nákres, kde to má přesně být? Předpokládám že když najdu to správné místo kde to má být a vrátím to tam, tak by to tam mělo držet. Jen tedy nechápu, proč to vyskočilo ven.
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

Uživatelský avatar
Ondra B.
Příspěvky: 650
Registrován: 20 dub 2010, 13:45
Bydliště: Plzeň

Re: Copak to je?

Příspěvek od Ondra B. » 25 črc 2017, 09:02

To je jednoduche. Protoze ti upadl ten aretacni protikus. Mas ho vevnitr prevodky. Nebo uz tam taky neni.
Nebude to tam drzet. Je to na horni casti domku. Jukni na googlu na fotky ptevodek F17.
Už ne Opel ....
Ex

Astra G Z17DTL 2x
Corsa B X10XE
Astra G Z14XE
Astra G X20XEV
Vectra B X18XE
Vectra A C20NE
Kadett E C16NZ
Monza 20NE

honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Re: Copak to je?

Příspěvek od honzas » 25 črc 2017, 09:08

Už to vidím, díky moc. A jak by měl vypadat ten protikus? Jestli to náhodou není to co tenkrát našli.
Ondra B. píše:To je jednoduche. Protoze ti upadl ten aretacni protikus. Mas ho vevnitr prevodky. Nebo uz tam taky neni.
Nebude to tam drzet. Je to na horni casti domku. Jukni na googlu na fotky ptevodek F17.
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

Uživatelský avatar
hefab
Příspěvky: 206
Registrován: 09 led 2017, 08:09

Re: Copak to je?

Příspěvek od hefab » 27 črc 2017, 13:04

Tá chýbajúca čast aretačného kolíka vie prepadnúť až do prevodovky. Bude to ono.
Domček radenia rýchlosti.jpg
Astra G 1.4 Twinport

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Copak to je?

Příspěvek od COBEIN » 27 črc 2017, 17:11

Nezlob se že ti do vlákna takhle vstuuji, ale docela by se mi hodila taková nějaká pružinka ktero máš vyfocenou. Na co? Kdysi jsem koupil do šedé zafiry volant z Béčkové zafiry s AIRBAGem a přehodil jsem je. Kromě ovl. rádia všechno funguje (klakson, AIRBAG) ale po zacvaknutí AIRBAGu do volantu na nerovnostech ten BEG chvěje. Když mi volant tehdy prodávající doručil tak pod AIRBAGem byla jedna pružinka (a měli být dvě) která ten BEG oddaluje od tělesa volantu a tím by se to nechvělo. Zvykl jsem si na to, ale když to tam má být.......
Zkoušel jsem tehdy obejít železářství ve městě a sháněl jsem pružinku( muster jsem měl s sebou) a nesehnal jsem. Možná by věděl někdo jako je Vojta kde se to dá sehnat. Když to neseženu, tak to časem z něčeho vyrobím. 8)

To že mi nefuguje ovládání rádia z volantu mi nevadí, stejně jsem originál vyměnil za jiné DVD.
ASTRA LA VISTA

honzas
Příspěvky: 46
Registrován: 19 črc 2011, 16:37
Bydliště: Trhové Sviny

Re: Copak to je?

Příspěvek od honzas » 27 črc 2017, 18:29

Ahoj, klidně ti jí pošlu, mě to je asi nanic :-) Jinak spoustu pružinek různých velikostí jsem viděl v agrozetu.

COBEIN píše:Nezlob se že ti do vlákna takhle vstuuji, ale docela by se mi hodila taková nějaká pružinka ktero máš vyfocenou. Na co? Kdysi jsem koupil do šedé zafiry volant z Béčkové zafiry s AIRBAGem a přehodil jsem je. Kromě ovl. rádia všechno funguje (klakson, AIRBAG) ale po zacvaknutí AIRBAGu do volantu na nerovnostech ten BEG chvěje. Když mi volant tehdy prodávající doručil tak pod AIRBAGem byla jedna pružinka (a měli být dvě) která ten BEG oddaluje od tělesa volantu a tím by se to nechvělo. Zvykl jsem si na to, ale když to tam má být.......
Zkoušel jsem tehdy obejít železářství ve městě a sháněl jsem pružinku( muster jsem měl s sebou) a nesehnal jsem. Možná by věděl někdo jako je Vojta kde se to dá sehnat. Když to neseženu, tak to časem z něčeho vyrobím. 8)

To že mi nefuguje ovládání rádia z volantu mi nevadí, stejně jsem originál vyměnil za jiné DVD.
Zafira 2,2DTi, 2002, Y22DTR

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Copak to je?

Příspěvek od COBEIN » 27 črc 2017, 19:51

Agrozet už podle názvu bude něco kolem zemědělství ne?
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
zdena
Příspěvky: 387
Registrován: 31 srp 2010, 17:12
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec

Re: Copak to je?

Příspěvek od zdena » 30 črc 2017, 02:21

To Cobein: Co použít / převinout pružinou z propisky? :mrgreen:
Astra G Caravan 98' x16szr

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Copak to je?

Příspěvek od COBEIN » 30 črc 2017, 06:56

Věříš Zdeno že jsem nad tím taky přemýšlel? Teoreticky ta síla pružinky bude stejná nebo hodně podobná a tak by měla mít stejnou funkci.... :? Asi to tak časem udělám, propisek mám doma i v práci celkem dost- kdyby se nezadařilo! :cry:
ASTRA LA VISTA

Odpovědět