chladící voda

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
muca
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2016, 21:56

chladící voda

Příspěvek od muca » 06 říj 2016, 22:12

Zdravím, odkapává voda z této věci, voda se ztrácí z chladiče. Co to je, k čemu slouží, dá se vyměnit? Díky za odpověď.








Opel Zafira A 1.8
2003
Přílohy
Z OPLA 1.jpg

Reklama
 

Uživatelský avatar
zdena
Příspěvky: 387
Registrován: 31 srp 2010, 17:12
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec

Re: chladící voda

Příspěvek od zdena » 06 říj 2016, 23:59

To na obrázku je odtok zkondenzované vody z výparníku klimatizace. Takže buď si vypni klimu a nebo ti nějak nešťastně teče radiátor topení a chladicí kapalina se dostává ven právě tudy. Ta voda co z toho teče je nemrzka nebo čistá voda?
Astra G Caravan 98' x16szr

muca
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2016, 21:56

Re: chladící voda

Příspěvek od muca » 19 říj 2016, 22:45

Ahoj, tak ta voda je čistá, bez příchuti. Chvíli byl pokoj, teď okapává zase.

Opel Zafira 1,8 benzín 2003

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: chladící voda

Příspěvek od Mojmec11 » 20 říj 2016, 01:08

Když vytočíš ty dva šrouby,můžeš to vytáhnout ven a zevnitř vyndat spodní plast pod radiátorem topení a zkouknout to tam. Je tam jen pár sponek a jde to ven. Jo a ještě ten panel mezi sedačkama. Taky šáhni pod topení,jestli nemáš mokrej koberec.
Že se ti ztrácí voda z chlazení s tím může souviset,ale nemusí. Jelikož ti vytéká čistá voda,řekl bych,že máš spíš dva problémy,které se objevily společně,ale nesouvisejí spolu.
Jestli ti kouří z výfuku bílý kouř při zahřátém motoru(i po delší jízdě) a je cítit po chladící kapalině,tak to je těsnění pod hlavou. To je moje zkušenost,3x měněné těsnění a vždycky to takhle začínalo.úbytek vody a kouř. A když to nekouří,tak je někde dírka. :mrgreen: Nedávno jsem takhle zjistil nalomenou plastovou trubičku od termostatu.Taková hovadina,vidět to není a jak to zamotá hlavu.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: chladící voda

Příspěvek od vasekpetr1 » 20 říj 2016, 19:49

Mojmec11 píše:Když vytočíš ty dva šrouby,můžeš to vytáhnout ven a zevnitř vyndat spodní plast pod radiátorem topení a zkouknout to tam. Je tam jen pár sponek a jde to ven. Jo a ještě ten panel mezi sedačkama...
Při tomto postupu opatrně, protože pokud sundáš spodní plast, tak výměník topení drží v tělese topení jen silou vlastní vůle a silou těsnícího molitanu a pak se ti může stát, že ti ze spojů mezi výměníkem a trubkami topení (u "O" kroužků) začne kapat chladící kapalina, i když před tím byl spoj těsný. Takže pokud budeš sundávat spodní kryt, tak hned přidržuj výměník, aby ti neklesl vlastní vahou dolů. Něco si nachystej na podložení :wink: .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: chladící voda

Příspěvek od Mojmec11 » 21 říj 2016, 00:02

Nojo,já zapoměl,že někdo tam může mít ještě původní hafo let starý oringy. Já to měním skoro každý rok,zacpaný radiátor za vypláchnutý.
Ono by stačilo šáhnout jen na ten koberec. Pokud mu teče venku čistá voda,nebo cokoliv,může to být jedině z radiátoru klimy nebo z komory filtru,protože je nahoře. Radiátor topení je dole a kapalina jak známo neteče nahoru.Z toho to může vytéct jedině do interiéru na podlahu.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
mirobra
Příspěvky: 64
Registrován: 23 úno 2008, 13:47
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: chladící voda

Příspěvek od mirobra » 21 říj 2016, 21:42

Pokud teče čistá voda, je to kondenzát. Jestli chladící kapalina, je někde netěsnot. Mojmecc11 nemá pravdu - pokud teče frída na koberec, je to špatný Okroužek na spoji trubek k radiátoru. Pokud teče samotný radiátor, nebo klima, tak to vyteče do spodního krytu pod radiátorem a potom právě tou odpadní trubičkou ven pod auto.
2000, X16XEL

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: chladící voda

Příspěvek od Mojmec11 » 22 říj 2016, 16:33

Hele mirobra,nechci se hádat,ALE,jednak si přečti pořádně co píšu a dál:
Vycházím ze zkušeností,teď jsem si to byl ověřit v autě a je to takhle:
ta gumová fajfka je výtok z komory kde je kabinový filtr a radiátor klimy. Dírku to má hned pod filtrem,takže jediné co z toho může téct je čistá voda - kondenzát z klimy- není to závada. Chladící kapalina odtud nemůže téct ani omylem,protože ta dírka do toho kanálku je nad radiátorem topení a servoventilem a ten kanálek jiný vstup nemá. Pokud tečou O-ringy(záleží které,jsou tam 4) - teče to na podlahu/koberec nebo dolů pod radiátor a zůstává to v tom plastu. Chladící kapalina je pak cítit ve vzduchu z topení.
Jak píšeš,že teče klima- to je blbost,nepleť tady nováčky a ostatní. Klima neteče,ale produkuje kondenzát,který odtéká pod auto.
Spodní kryt pod radiátorem topení žádný odtok nemá,ale odtokový kanál klimy je jeho součástí jakož i ta gumová fajfka venku. Ty dva šrouby co ji drží,tak jsou zavrtané v tom spodním krytu radiátoru. V případě dalších nejasností můžu udělat foto.
Edit: ještě jedna důležitá věc: pokud máte někde netěsnost v chladícím systému,proboha nelejte tam ty sračky,které vám to jakože utěsní. Jako utěsní,ale komplet všecko. Udělají povlak všude kam se dostanou,chladič,motor,topení,trubky,hadice......mě to jednou jeden "mechanik" nalil do motoru a od té doby mám hnědou chladicí směs,už několik let a nejpozději každý druhý rok musím měnit radiátor topení (protože už je uvnitř totálně zasraný tou hnědou sračkou) za vypláchnutý. Ta sračka je fakt všude,takže je jasné,že je i horší přenos tepla,což může být problém v létě. Naštěstí jsem to nikdy neuvařil,tak to snad takové následky mít nebude.Píšu to jen kdyby náhodou.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: chladící voda

Příspěvek od vasekpetr1 » 22 říj 2016, 17:02

Hele mojmec, taky se nechci hádat, ale to, co napsal mirobra: Pokud teče samotný radiátor, nebo klima, tak to vyteče do spodního krytu pod radiátorem a potom právě tou odpadní trubičkou ven pod auto. tak i já tvrdím, že je to správně. Ten odtok kondenzátu jde do kanálku shora a případná netěsnost radiátoru topení jde přímo ze dna krytu do kanálku. Vždyť jsi to měl také kolikrát rozdělané, tak jsi to musel vidět :wink: . O oringách se nebavím - tam je to jasné: koberec :D .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: chladící voda

Příspěvek od Mojmec11 » 03 lis 2016, 11:48

Uvažuji že je to možné,že ten spodní kryt má taky odtok,ale nezdá se mi to pravděpodobné. Ten kanálek je primárně na kondenzát klimy. Nebo chce někdo tvrdit,že soudruzi počítali s tím,že poteče z topení chladící medium a udělali tam pro jistotu další odtok ? Tohle mi doufám nechcete namluvit. Rozebírat to schválně nebudu,ale myslím,že na moje slova dojde.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: chladící voda

Příspěvek od vasekpetr1 » 03 lis 2016, 12:09

Mojmec11 píše: Uvažuji že je to možné,že ten spodní kryt má taky odtok,ale nezdá se mi to pravděpodobné. Ten kanálek je primárně na kondenzát klimy. Nebo chce někdo tvrdit,že soudruzi počítali s tím,že poteče z topení chladící medium a udělali tam pro jistotu další odtok ? Tohle mi doufám nechcete namluvit. Rozebírat to schválně nebudu,ale myslím,že na moje slova dojde.
Chceme tvrdit...
soudruzi z Bochumi počítali...
chceme namluvit...
nedojde :D
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: chladící voda

Příspěvek od Mojmec11 » 09 lis 2016, 11:53

Neser,nebo to rozeberu a pak ti to v Hospodě hodím do okna :lol:
Pozn.:
se divím,že taky soudruzi nepočítali s tím,že budou časem chcát oringy a nedali rovnou gumovej koberec na podlahu a gumáky do povinné výbavy 8) :lol: :lol:
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Odpovědět