Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Sandy
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2014, 15:11

Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Sandy » 23 úno 2016, 18:59

Ahoj,

tak mi nějak Astra zdá se vypovídá službu. Už delší dobu se mi Astra nějak divně zadrhávala při plynulé jízdě. Pak přišla zima, začala divně hučet, hlavně při studeném motoru, přestala tahat a chcípla při jízdě.

Teď ? V posledním tejdnu se už ani nemůžu rozjet, kdy se auto začne při volnoběhu klepat jak blázen a při zařazení jedničky to nechce vůbec vytáhnout (docela blbý když vjíždíte někam do provozu, nebo přes koleje) Fakt na to musím dupat abych to vytáhla do otáček. Během jízdy se to občas škubne jinak pak už lepší. Vůbec to nechápu, někdy se rozjedu se studeným motorem úplně v pohodě a pak najednou zničehonic se tomu autu vůbec nechce a sotva jedu. To že hučí, jak rozbitej reprák, o tom už ani nemluvím. Jo a taky mi přijde, že to auto docela fajruje, jednou jsem se i lekla jestli mi nehoří kufr, když jsem viděla jakej hustej kouř mi jde zezadu. :D

Nicméně diagnostika chyby na motoru nezobrazila (díkybohu), při volnoběhu to auto při vytočení otáček jde za plynem normálně bez zpoždění, ale byl tam nějaký rozpor teploty u čidla tudíž kámoš, co mi to servisuje, říkal, že to bude buďto čidlo špatné nebo zaprasený EGR. Ale neměl správnou kabeláž k Astře a diagnostice a nemohl to přesně určit, ale o víkendu mu to vezu, zatím se s tím nějak snažím jezdit. Ale říkám, si že by čidlo mohlo za takové totální výkyvy a klepání auta ?

Neměl jste někdo něco podobnýho ?

Reklama
 

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 71
Registrován: 03 led 2014, 14:12
Bydliště: PZ

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od petrak » 23 úno 2016, 19:17

Kolega na fiatu mel uvolněný motor a podobné příznaky- zkontroluj uchycení??
Teď jsem to přečetl celé ještě jednou.. To kouření bude asi pálit olej, nebo málo vzduchu...
1.7dti

Sandy
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2014, 15:11

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Sandy » 24 úno 2016, 21:00

No já si jako říkám, že to auto celkově nemá vůbec vzduch, když dnešní jízdu jsem musela jet za tři abych někam dojela a utáhlo to a to že se klepalo jak babka na důchod, to byla třešnička na dortu. Masážní křeslo hadr. No já jsem zvědavá co mi na tom najdou. Ale fakt mi to hlava nebere, si říkám že to nemůže bejt žádná hovadina nebo maličkost, když to auto prostě sotva leze. :D

jafi
Příspěvky: 11
Registrován: 26 zář 2015, 16:54

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od jafi » 24 úno 2016, 21:47

1.7 Dti????

Sandy
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2014, 15:11

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Sandy » 24 úno 2016, 21:59

1.4 16V

Uživatelský avatar
22 ToMik
Příspěvky: 577
Registrován: 31 říj 2009, 10:24
Bydliště: Pardubice

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od 22 ToMik » 25 úno 2016, 06:02

měl jsem hodně podobné příznaky a byl to katalyzátor - měnil mi ho denny a na diagnostice tuším chyba vidět nebyla...
nyní: Zafira B Z18XER, 2007
ex2: Z16XE Caravan, 2003
ex1: X16SZR Htb, 2000

Sandy
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2014, 15:11

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Sandy » 27 úno 2016, 17:09

Tak mi menili cidlo, tlak ve valcich 10 a zbytek 9 takze prej da se rict v pohode, akorat prej asi jeste vymeni svicky na 4. valci, ze ten asi vypadava. Jinak diagnostika proste nic. A prej uz to je o neco lepsi, ale furt tam jakoby neco klepe, tak mi jeste svari nejakou diru ve vejfuku a zkontroluje EGR. Tak snad se to nejak dohleda. :D a kdyz ne tak to asi hodim do autorizovanyho servisu. Tam to treba rozlousknou. :D

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od denny » 27 úno 2016, 21:55

Sandy píše:Tak mi menili cidlo, tlak ve valcich 10 a zbytek 9 takze prej da se rict v pohode, akorat prej asi jeste vymeni svicky na 4. valci, ze ten asi vypadava. Jinak diagnostika proste nic. A prej uz to je o neco lepsi, ale furt tam jakoby neco klepe, tak mi jeste svari nejakou diru ve vejfuku a zkontroluje EGR. Tak snad se to nejak dohleda. :D a kdyz ne tak to asi hodim do autorizovanyho servisu. Tam to treba rozlousknou. :D
Ať zkusí odpojit kat nebo vytočit lambda sondu před ním,pokud se to masívně zlepší,je zacpanej kat.
Pokud si s tím neví rady,tak sice nevím odkud jsi,ale klidně to dovez.Nelze ani vyloučit mech závadu motoru.

Sandy
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2014, 15:11

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Sandy » 28 úno 2016, 21:22

Tak by to mohlo být v zapalování. Tak mi z jiného opelu dají na vyzkoušeni ten panel a jestli to bude tím tak bude novej. Protože prý vypadává 4. válec a svíčky i čidlo jsou teď vyměněné a je to o trochu lepsi. Ještě mi mrknou příští víkend na egr a zadelaji výfuk a celkově to ještě rozeberou. Ale taky tu zůstává otázka jestli to není tím ze jsem brala plnou na Onu a paradoxně po vyjetí 250km se to začalo projevovat. Ze par lidi melo taky problém podobny s nekvalitním benzínem. A nebo je to ta elektronika no. Uvidíme. A ty jsi odkud?

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Honz@ » 28 úno 2016, 23:10

Denny je z Pardubicka, viz. profil.
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 231
Registrován: 25 lis 2014, 15:41
Bydliště: Jihlava

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od kratales » 29 úno 2016, 05:10

Podobné projevy jsem měl na FoFo. Také mi odcházela svíčka na čtvrtém válci (trvalo to vždy cca. 1000km) a pak to začalo dělat podobné problémy. Na vině byl vadný zapalovací modul, tak věřím, že to může dělat i u tebe.

A pokud máš v nějaké dobré vzdálenosti Dennyho, tak jeď za ním, většího odborníka tady nenajdeš. Já ho mít v rozumné vzdálenosti, tak tam jezdím furt. Věř, že to ve výsledku bude i nejlevnější a nejefektivnější. Ohlasy na něj jsou více než skvělé a pochybuji, že bude nějaký autorizovaný servis lepší. Spíš leda dražší :-)

Sandy
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2014, 15:11

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Sandy » 03 bře 2016, 21:21

Děkuji za doporučení.

Momentálně to je ve fázi, kdy zítra se měl zkoušet zapalovací modul, jestli to je tím, a auto mi dnes na cestě rozsvítilo kontrolku motoru a totálně zdechlo. Takže jsem ve fázi kdy v 9 večer sháním někoho s lanem, kdo mi to aspoň odtáhne před barák. 30km na laně bude pecka. Tak si říkám jestli to nebude něco daleko horšího než zapalovací modu,l když se to při nastartování vyklepe jak Startka a pak to zdechne.

Achjo, kdybych tomu aspoň rozuměla. Bába za volantem.

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 231
Registrován: 25 lis 2014, 15:41
Bydliště: Jihlava

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od kratales » 04 bře 2016, 05:34

Doufej, nic jiného ti nezbývá. Alespoň u mého předchozího auta to tak bylo, viz. můj příspěvek. Pak nezapomeň napsat, čím to bylo. Hodně štěstí :roll:

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Alzafir » 04 bře 2016, 06:53

Sandy píše:... auto mi dnes na cestě rozsvítilo kontrolku motoru a totálně zdechlo....
To je ta nejlepší varianta. Snáz se najde příčina než když se hledají náhodné stavy.
Je dost možné, že dnes to zase pojede.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Sandy
Příspěvky: 23
Registrován: 04 črc 2014, 15:11

Re: Auto netáhne, klepe se, nerozjíždí se.

Příspěvek od Sandy » 04 bře 2016, 20:36

No jako fakt nevím. Já jenom doufám, že to není vadným benzínem. To by bylo asi hodně špatný. Buď a nebo. Dám vědět jak to dopadlo.

Odpovědět