Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od siminkuv » 25 kvě 2011, 19:43

Ahoj, po roce jsme uspesne vymenili motor na mem Astřiči. Při zapojení baterky jsme po chvilkovém běhu motoru zjistili, že se zahříváˇplus i mínus kontakt na baterce, po vypnutí motoru kontakty chladnuly. V servise mi bylo receno, ze to che vymenit diodovy mustek na alternatoru apod. vse se vymenilo, zapojili jsme alternátor a projel jsem auto, kdyz jsem se vrátil asi po 5 minutach, zkusil jsem kontakty, plus kontakt byl docela chladny, ale minusovy kontakt byl horky, skoro ze se na nem ruka nedala udrzet. Zajima mne, zda-li netusite kde by mohl byt problem? Po roce bohuzel ani nevime kde je potreba pripojit cerveny (pro me prekvapeni, ze cerveny kabel ke starteru je jako MINUS). Tento cerveny zemnici kabel jsme pripojili k prevodovce na jeden sroub, protoze jsme nedokazali u starteru najit kolik kde by se tento kabel mohl pripojit, rikal jsem si jen, ze kdyz je to "takto" uzemneno, ze to muze delat problem, ale zase na druhou stranu, proc by se to zahrivalo za jizdy, kdyz stejne startér netočí za jízdy :-(
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Reklama
 

Uživatelský avatar
mirda2908
Příspěvky: 5276
Registrován: 31 črc 2009, 16:04
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od mirda2908 » 25 kvě 2011, 19:47

uzemnovaci kabel se pripojuje na pravou stranu na strane ridice jak je ulozeni tlumice,to jede k baterce a s baterky na altik by mel jit cerveny tedy plus kdyz tak me opravte
[color=#000000]Mirdova2908-Tempomat,4xEl.okna,Pp od davida a mnoho dalsich veci[/color]
Kia ceed 1.6crdi 94kw,2013

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od siminkuv » 25 kvě 2011, 20:37

mirda2908 píše:uzemnovaci kabel se pripojuje na pravou stranu na strane ridice jak je ulozeni tlumice,to jede k baterce a s baterky na altik by mel jit cerveny tedy plus kdyz tak me opravte
Ano tam uzemnovaci je. Ale z baterky jde vice dratu, na tom kontaktu jsou na plusu tusim 2 a na minusu 4. Právě, že z minusu jde červený kabel ve svazku ke starteru a pak je tam jeste cerny. Cerny je jako plus ten je prisroubovany sroubkem primo na starteru, potom je tam tedy uzemnovaci minus (cerveny), kdyz jsme jej pripojili na kostru, starter spravne po natocenim klicku startoval. Jenze jsme tento kabel nevedeli kde jinde umistit je kratky a musi byt nekde pobliz starteru nejspis prizemneny, ale nevime vubec kde :-(
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
mirda2908
Příspěvky: 5276
Registrován: 31 črc 2009, 16:04
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od mirda2908 » 25 kvě 2011, 20:48

tak bych ho vymenil a dal kam patri s prevodoky se muze prenaset kablem teplo proto je i teply dal bych ho bud na motor najit nejakou cast nebo na karoseriu a nebo se podivat do jine astry jak to ma ona a dat to do puvodniho stavu
[color=#000000]Mirdova2908-Tempomat,4xEl.okna,Pp od davida a mnoho dalsich veci[/color]
Kia ceed 1.6crdi 94kw,2013

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od Alzafir » 25 kvě 2011, 21:01

Nedostaneš ten kabel na šroub příruby startéru? Pod jednu z matic, to je ideální kostra.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od siminkuv » 25 kvě 2011, 21:23

mirda2908 píše:tak bych ho vymenil a dal kam patri s prevodoky se muze prenaset kablem teplo proto je i teply dal bych ho bud na motor najit nejakou cast nebo na karoseriu a nebo se podivat do jine astry jak to ma ona a dat to do puvodniho stavu
No právě, jenže nevím kde tady mám nějakou Astru najít :-) Před kauflandem na někoho čekat se mi nechce, kdyby tady někdo měl fotku jak má zapojený startér bylo by to OK. Opravdu je ale zvláštní, že je ten minus kabel teplý. Obávám se, že tak velké teplo co měl ten kabel ta převodovka za 5 minut nemela :-(
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od siminkuv » 25 kvě 2011, 21:25

Alzafir píše:Nedostaneš ten kabel na šroub příruby startéru? Pod jednu z matic, to je ideální kostra.
Mrkneme na to, nedelal jsem to ja, ale kamarad, tak se priznam, ze jsem dole pod autem nebyl, tak ani nevim kolik tam je možností, nejbližší co našel je opravdu na te převodovce, kde určitě ten kabel připojen nebyl.
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od siminkuv » 26 kvě 2011, 10:41

Jen ještě jedna věc co mne napadla. Když jsme zkoušeli co může zahřívat konektory, skončili jsme u alternátoru. Když se odpojil aletrántor, přestaly kontakty hřát, ale svítila kontrolka, že se nedobíjí, což je logické, ale když se vrátil kablík zpět a odpojil se od alternátoru tenký černý kabel, který by měl být snad pro kontrolku, tak kontrolka opravdu nesvítila, alternátor nedobíjel, ale kontakty byly stále studené. Takže se tedy nechal vyměnit diodový můstek na alternátoru apod. a altík se vrátil zpět, bohužel jak jsem psal, výsledek ten, že mínus kontakt se zahřívá :-(
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od APiK » 26 kvě 2011, 12:16

Obávám se, že jsi se vydal nesprávným směrem. Kontrola dobíjení je samozřejmě dobrá a nezbytná věc, ale...
Zaměřil bych se na samotný akumulátor (baterii). Pravděpodobně bude vevnitř mechanicky poškozena a proto se zahřívá kontakt. Můžeš taky zkusit očistit kontakty něčím takovým, Obrázek ale obávám se, že to nepomůže.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od siminkuv » 26 kvě 2011, 12:35

Kontakty jsou očištěny, vím, že ten hliník dobře vodí teplo, ale připadne mi, že to není problém baterky, ale těch kontaktů, někde je možná studeňák, ale zkusím dneska vyměnit baterku za druhou a uvidím.
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od Alzafir » 26 kvě 2011, 15:18

No tak na to jsem zvědav.
Já jsem tak nějak v duchu podezříval právě baterku, ale zdál se mi to být nesmysl.
Ještě jsem se s tím nesetkal. Když to ale APiK jako variantu napsal, tak bych řek, že to bude ono.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od siminkuv » 26 kvě 2011, 18:31

Tak jsem vyměnil baterku a problém stále stejný. Baterku jsem vrátil zpět a zase zkusil nastartovat, cca. po 20 vterinach jsou oba kontakty na plusu i minusu horke :-( Meril jsem, v normalnim otoceni klicku má baterie cca. 11.7V se zapnutým rádiem a otevřenýma dveřma, po nastartování má baterka cca. 13.2V ... Odběr přes digitální měřák se neodvažuju měřit, protože bych jej asi spálil a profi elektrikář nejsem :-) Opravdu to vypadá na ten alternátor, ale to mi někdo řekněte, když je na něm zapojené plus a ten tenčí černý drátek, jak může alternátor zlobit a přehřívat tak kontakty? Leda, že by někde byla špatná zem, ale kontakty na šroubu, který je nad tlumičem levého předního kola je vyčištěný a zdá se být OK :-(

Pochybuju, že by byl problém někde v tom jak jsem popisoval jak mám uzemněný drát kvůli startéru.
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od Phrz » 26 kvě 2011, 19:00

me v servisu rikal ze se jim u jednoho gecka hrali kontakty na baterce a ze na to nemohli prijit, ze i po vymene altiku se to delo furt az nakonec urizli ty konce a dali tam nove neorigo svorky, ty stare byli uvnitr uhnile, asi od myti motoru? ze se tam muze dostat voda, ktera spolu s nejakym agresivnim pripravkem dokonci dilo, treba ti to pomuze, jen tip :(
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
siminkuv
Příspěvky: 85
Registrován: 21 bře 2007, 11:32

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od siminkuv » 26 kvě 2011, 19:08

Dekuju, kontroloval jsem to, ale je to stale měděné a že by to bylo uhnité se mi nezdá, drží to v pohodě, motor nemyju i když vlhkost muze udelat své ... Teď jsem se dozvěděl, že to může být špatně ukostřené, ale kde? To mi nikdo neřekne :-)
Opel Astra Carravan 2.0 DTI 16V - Y20DTH - r.v. 2003

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Zahřívá se mínusový kontakt na baterce

Příspěvek od APiK » 26 kvě 2011, 19:13

Phrz píše:...az nakonec urizli ty konce a dali tam nove neorigo svorky, ty stare byli uvnitr uhnile, ...
8) 8) 8) jo, to by mohlo být ono
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Odpovědět