sahara klimatizace špatně spouští

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
GibonArt
Příspěvky: 236
Registrován: 26 črc 2007, 22:56
Bydliště: Nižbor
Kontaktovat uživatele:

sahara klimatizace špatně spouští

Příspěvek od GibonArt » 23 črc 2010, 16:48

Ahoj kluci,
mám dotázek. Přestala mi vloni fungovat klimatizace. Nesepnul se kompresor vubec.. prostě mrtvý.

Až teď jsem to řešil, protože přes zimu jsem ji nepotřeboval. Zjistilo se, že kompresor je v klidu, systém těsní, ale je něco ucpaného, protože tlak v systému vyběhl na 27 atmosfér namísto nějakých 10-15.

auto jsem dal do servisu, vyčistili my systém /nástřikový ventil byl zadělanej/. Za tohle vyčištění i s naplněním a otestováním si řekli 1400, což je docela fér cena /doporučuji jezdit do servisu s malym děckem :D, na to nějak slyší/

Ale po opravě zjistili, že špatně spouští větrák. Že běží namísto na dva režimy pouze na jeden a když bych tedy stál na místě a měl puštěnou klimu, tak by to neuchladilo a zase by se to odfouklo, protože by tlak narostl. Ale když jí povalím po dálnici, tak se to prej uchladí a bude to OK.

Teď je prý otázka, co je špatně. Jestli čidlo na větráky, sahara samotná nebo cokoliv jiného. V pondělí jim mám dát auto do servisu a zajede se na diagnostický test, aby přišli na závadu.

Nemám ponětí na kolik se může nějaká podobná oprava a diagnostika vyšplhat, ale jak jsem na e-cat.cz koukal na jednotlivé díly klimy pro můj model, tak mě sahara kompletní vyjde na 5600 a řídící jednotka 5400. Čidlo jsem nenašel teda, tak cenu nevím, ale bojim se, že bude taky za pecku.

Někdo má nějaké zkušenosti či doporučení? Moc díky

Reklama
 

Uživatelský avatar
madalv
Příspěvky: 397
Registrován: 13 bře 2009, 11:56

Re: sahara klimatizace špatně spouští

Příspěvek od madalv » 23 črc 2010, 20:33

ahoj, mrknul bych na řídící jednotku klimatizace - ta jde nekdej pujcit (pokud mas nekoho kdo ma astru)... mohl by byt problem tam... a pak pokud to bude ono, tak mas na vyber - bud ji zkusit proletovat (jestli tam neni studenak) nebo si koupit jinou (nova stoji cca 4500 Kč a použítá se dá sehnat do 1000 kč)...

Uživatelský avatar
GibonArt
Příspěvky: 236
Registrován: 26 črc 2007, 22:56
Bydliště: Nižbor
Kontaktovat uživatele:

Re: sahara klimatizace špatně spouští

Příspěvek od GibonArt » 23 črc 2010, 22:46

ahoj, ok, poptám se...

Odpovědět