problemy s motorem 1.2 16V - Corsa C

Moderátoři: AstraMan, Honz@, Radoš 92

Odpovědět
gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

problemy s motorem 1.2 16V - Corsa C

Příspěvek od gErda » 03 říj 2008, 20:21

nazdar chlapi ;) mam na vas jednu prosbu, pritelkyne ma Ceckovou corsu s motorem 1.2 16V, rok 2003 takze predpokladam ze je to ten samej motor co ma astra, teda co ma minimum aster ;) no k veci, jde o to ze cca pred 3 mesicema zacalo ze sem tam treba 1x za 20 nastartovani auto tocilo a nestartovalo, treba 2x zasebou dlouho a nechytlo, pak clovek otocil klickem sem tam a naskocilo. bylo to velice nepravidelny. potom sme vypozorovali ze se to stava kdyz auto vikrat pri jizde chcipnete, treba prejizdite sem a tam a tak na popaty nastarovani to nechytalo, zase jednou dvakrat a napotreti to chytlo. Po tomhle "divnym" nastartovani se rozsvitila kontrolka auta s klickem, kdyz se tohle stalo auto pote vzdy nastartovalo normalne a kontrolka zhasla. Dale sem vypozoroval ze pri 2.rychlsotnim stupni auto zacalo cukat a obcas se rozsvitila kontrolka emisi (v knizce napsano ze je to stejna kontrolka take pro elektroniku prevodovky), kdyz sem dal za 3 kontrolka zhasla, dal sem za 2 skublo to a rozsvitilo se (ale jen obcas ne vzdy). Dokonce se pak 2x pri jizde rozsvitila baterka !!! po chcipnuti a nastartovani uz nesvitila. asi 3x se stalo ze auto pri volnobehu chciplo, neslo pote napoprve natocit ale napodruhe chytlo. Je to divny javim, je to chaoticky napsany taky vim, ale nevim jak to vysvetlit, nei to vubec pravidelny, tohle sou jen veci co sem pochytil kdyz sem to sledoval nebo co mi rekla pritelkyne. Dokonce mi rikala vlastne ze se jednou rozsvitila i kontrolka EPS (posilovac) ale pak zase zhasla, je to fakt nejaky divny. napada me jestli nebudou nekde spatny kontakty nebo neco takovyho, ale rikal sem si ze se zkusim zeptat jestli ste se s tim nekdo nesetkal, pokud ne tak nevadi a zacnu to resit jinak . kazdopadne babo rad a v servisu to popisuj :D nez ti vymenej pulku auta :D
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Reklama
 

Uživatelský avatar
komak
Příspěvky: 145
Registrován: 26 bře 2007, 19:47
Bydliště: Trhonice-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komak » 04 říj 2008, 09:13

Já sice mám 1.2 objem na Astře ale stím co popisuješ jsem se ještě nesetkal,je pravda že občas mě nechytne taky na první otočení atřeba až na podruhý ale to simyslím bude problém čidla klikovky- to se chystám řešit!Ale jinak zatím bezproblémů jezdí tak ti čoveče neporadím! 8) Možná to nejdřív prošmejdit diagnostikou!
0pel Astra-G,Caravan. X12XE 16V, 1998.
https://www.astra-g.cz/galerie/komak/
Manželka Opel Corsa C 1.0 12v 2002 (Z10XE)

Okura
Příspěvky: 540
Registrován: 13 dub 2007, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura » 04 říj 2008, 09:44

jj zkusil bych taky snímač polohy motoru

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od mexxo » 04 říj 2008, 10:36

Na diagnostike si bol? Skoč za niekym na diagnostiku, to je základ. Možno ti to hned vypíše kde je problém. Nemusíš len do autorizáku...

gErda
Příspěvky: 1245
Registrován: 12 srp 2007, 19:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od gErda » 04 říj 2008, 17:03

4 Okura: to je prosim te co, nebo kde? muzu to otestovat nejak doma? nebo se to da zjistit treba jen diagnostikou

je to prave divny a hlavne nepravidelny, a obcas sviti kontrolka elektroniky motoru (a prevodovky) a nekdy auto s klickem, atd. proto si rikam jestli se na diag vubec neco ukaze, ale bude potreba to je jasny, treba se posunem o trochu dal, kazdopadne za kazdou radu diky ;) zkusim dohodnout tu diagnostiku, je zase fakt ze to zacalo pry delat az po servisu, kde se menil olej, brzdovka, filtry atd. ale zase tot otazka, nahoda ci ne no. jak rikam, je to divny :? :?
Opel Astra G 5dv Hatchback 1,6 16V ,Z16XE, 74kw , r.v. 2001

Odpovědět