Centrální zamykání - výměna BCM - Hotovo

Moderátoři: AstraMan, Honz@, Radoš 92

Odpovědět
Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Centrální zamykání - výměna BCM - Hotovo

Příspěvek od Marek Sládek » 08 dub 2012, 16:34

Ahoj!
Mám dotaz ohledně centrálního zamykání na Corse C.
Ta moje ho zatím nemá. Už jsem obdržel originál zámky se servem a podporou funkce DeadLock (kabeláž je komplet osazená, včetně potřebných relátek u BCM), nicméně v OpComu v sekci Body a BCM modulu je u položky centrálního zamykání stále nápis Not Aviable (nebo něco podobného). No asi mám smůlu na modul BCM bez podpory centrálního zamykání. Už mám sehnaný nový s kompletní podporou pro zamykání i s DO na frekvenci cca 433Mhz.
Dotaz, co je potřeba udělat při výměně BCM modulu? Je potřeba ho nějak "odhlásit" a následně nový "přihlásit", nebo stačí prosté vyndat a zandat (plug and play)?
Z jaké pojistky je BCM a případně centrální zamykání napájeno?
Díky Mára.
Naposledy upravil(a) Marek Sládek dne 06 kvě 2012, 09:11, celkem upraveno 2 x.
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Reklama
 

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 pro 2008, 15:20
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání - výměna BCM

Příspěvek od denny » 15 dub 2012, 18:11

Odhlásit a přihlásit a nakonfigurovat,hlavně ten použitý bys měl mít odhlášený.

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Centrální zamykání - výměna BCM

Příspěvek od Marek Sládek » 15 dub 2012, 19:30

Díky a když nebude odhlášený, dá se to? Je to schůdné přes Op-Com?
Na jiném fóru mi kolega našel někde v TISU, že se BCM modul naprogramuje sám po zapnití zapalování na déle jak 2s.
Snad mi to přijde v týdnu, pak to prubnu.

Edit:
Ahojte!
Dneska jsem si vyšetřil chvilku a vyměnil moduly BCM. Můj původní má kódové označené RN (http://opeloem.com/oem-parts/9115096.html), nový má kódové označení YF (http://opeloem.com/oem-parts/13111111.html).
Koupil jsem ho na Ebay, nabízen byl jako bezvadný a přes Tech II resetovaný a odhlášený. Po výměně modulů, fungovalo vše až na kontrolku ABS.
Připojil jsem Op-Com a nastavil nově "můj" Security Code a VIN číslo.
Následovalo naprogramování dalších vlastností včetně správné varianty systému ABS - kontrolka zhasla. Jediné co mi nejde nastavit je volba, kde se určuje na které straně je řízení (levo, nebo pravostranné). Ať nastavím jedno nebo druhé a dám programovat, Op-Com vypíše, že programování proběhlo v pořádku, ale když do nastavení vlezu znovu tak je v položce opět napsáno INVALID. Nevím na co to má vliv, ale zatím neřeším (možná je to tím, že ještě nemám vyměněný zámek ve dveřích spolujezdce, uvidíme).
Co se týče vlastního centrálního zamykání, tak funguje. Dokonce rovnou funguje i dojezd elektricky ovládaných oken. Dále jsem naprogramoval také přes Op-Com jeden zakoupený a použitý ovladač centrálního zamykání (ten co je v klíči, mechanicky jsem vyměnil planžetu za svou a nechal elektronickou část). Naprogramováno v pořádku a již tedy mám centrální zamykání s dálkovým ovládáním - hurá !!!
Taktéž samozřejmě funguje bliknutí směrových světel při zavírání i otevírání dálkovým ovladačem, jen nevím zda má bliknout pokaždé jednou, nebo při zamknutí dvakrát a při odemknutí jednou. Ověřil jsem i funkci, kdy když po odemknutí dveří dálkovým ovladačem fyzicky dveře neotevřu tak po cca 20 vteřinách se dveře opět zamknou.
Zatím z toho mám vcelku radost. Ještě jsem naprogramoval uvítací osvětlení, takže když dálkovým ovladačem otevřu dveře, tak se uvnitř vozu rozsvítí lampička, aby bylo vidět do auta a i se lépe v noci na parkovišti hledá.
Až namontuji i druhý zámek případně sdělím i další poznatky + možná i video jako důkaz.
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Odpovědět