Koupě Vectry C 2,2 108 kW

Moderátoři: AstraMan, Honz@, Radoš 92

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Vectry C 2,2 108 kW

Příspěvek od Salám » 13 črc 2011, 06:27

Podepisuju se..je vidět, že lidé co mají v autě tento motor se celkem shodují 8)
To cestování po okreskách a předjíždění je naprostá pravda..
K té spotřebě dodám konkrétní údaj - v Ostravě jsem zmáčknul tempomat na 110 km/h a po příjezdu k moři (Makarská) - spotřeba 6,1 litrů na sto. jak dle pal.pc, tak dle tankování 8)
Okresky není problém jet za 7 litrů, tak nechápu jak někteří pořád vidí objem 2.2 a hned mluví o spotřebě, má dlouhodobá je přesně o litr vyšší než má v podpisu langdon2 s 1.4

Reklama
 

Uživatelský avatar
Pitman
Příspěvky: 1151
Registrován: 12 lis 2006, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Koupě Vectry C 2,2 108 kW

Příspěvek od Pitman » 13 črc 2011, 09:40

Otazkou zustava jestli to stoji za to jet cestu Ostarva - Makarska pouze 110 km rychlosti....jinak ja bych se svoji vahou mel tak 7.2 no....

a s tou sportebou ti verim...jak uz psal minuly rok jsem najezdil po okreskach (upresnuji Praha - Louny) cca 7000 km a spotreba byla 7,2..

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Vectry C 2,2 108 kW

Příspěvek od Salám » 13 črc 2011, 10:14

Delší trasy do zahraničí tak jezdím pořád - pohoda, klídek a je jedno jestli jedu do Alp s Oct TDI anebo k moři s Astrou, vše 110 na pohodu.
Ovšem loni trasa Vieste - Ostrava 1700km ujeto astrou za 17 hodin a to bylo kapku honemši :lol:

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Vectry C 2,2 108 kW

Příspěvek od Majesty » 13 črc 2011, 10:33

A jsme zase u toho... Měl jsem Astru s tímhle motorem čtyři roky a že bych měl problém se spolehlivostí a podobně, to si nepamatuju. Naprosto bez problémů a co se týká spotřeby, tak za 6 litrů jako nafťák to jezdit nebude, ale že by to byl žrout se říct nedá. Když to srovnám se Scénikem, kde byla 1.6 a jezdil dálky za 7 a po městě běžně za 8 - 8,5, tak není o čem mluvit. S automatem jsem se pohyboval mimo město na 8,2 a po městě o litr výš, takže rozdíl nic moc, ale to svezení proti tomu francouzskýmu šmejdu. A spolehlivost? Pokud člověk koupí střep po majiteli, co se nestaral a sám se potom nestará taky, nemůže se nikdo divit, že se auto sere. Je totiž úplně jedno, jaký má člověk motor. I ten nejspolehlivější a nejlepší motor na světě se bez údržby bude srát a budou s ním problémy. Navíc si takové auto koupí kdejaký tuner a pochybným způsobem se snaží o navýšení výkonu, většinou podle rad "odborníků" a podle toho, co kde slyšel to zbastlí někde v garáži, případně navštíví nějakou specializovanou firmu, kde provedou odborný zásah za pár kaček, ale jsou to přeci "odborníci", tak to musí být. Potom se to auto sere, jsou s tím problémy a každý se diví a říká, že tohle má motor na hovno. Takové "upravené" auto pak samozřejmě hned prodává, protože do toho nebude sypat prachy a tak trochu se zapomene při prodeji zmínit o úpravách a další majitel je z toho taky nešťastný a opět tvrdí, že to je na nic. Případně, pokud má papír od té výborné firmy, tak se s tím ohání, výkon 50 koní nahoru, spotřeba o litr dolu, prostě super. Že to je udělané na hovno a díky tomu se to sere už neříká a nový majitel opět musí konstatovat, že je to motor na nic. Prostě tohle fakt nechápu. Podle mě je to velmi dobrý motor se slušnou spotřebou, s ohledem na výkon a kdybych měl kupovat znovu, tak jedině zase s tímhle motorem.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
Boči
Příspěvky: 2354
Registrován: 27 bře 2007, 14:41
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě Vectry C 2,2 108 kW

Příspěvek od Boči » 13 črc 2011, 11:49

čistě ze zvědavosti, někdo se zkušenostmi s motorem 3,2 V6 ? :?:
Opel Astra G 1.6 16V X16XEL sportovní vložka K&N, sportovní výfuk Ulter Sport, pružiny Weitec -35/20 Obrázek
https://www.astra-g.cz/forum//viewtopic.php?t=4398
Obrázek Obrázek

Mr.Dave_White
Příspěvky: 211
Registrován: 22 dub 2008, 16:27
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Vectry C 2,2 108 kW

Příspěvek od Mr.Dave_White » 19 pro 2011, 11:16

Boči:

3,2 V6 vlastním a zatím bez problému, jede to slušně, tichý, jak se rozjede do otáček, tak příjemný zvuk 8) , ale taky si to pápne :) ...mimo město jsem jednou dokázal 7,5l/100km, ale to byla jízda "důchodce" :lol: , jinak kolem 9 v klidu když člověk jede, tak se dá. V dnešním provozu se moc blbnout kolikrát nedá. U spotřeby to záleží dost na noze a její váze :wink: . Dále k udržbě, tak to byly rozvody, svíčky, filtry, olej...klasika. Ja jsem zatím spokojen a užívam si to, když v tom jedu:). Eště k té spotřebě. Jel jsem směr Makarská plně naložen, klima tam i zpět neustále, dálnice kolem 120, 130, 140, jak kdy a kde, spotřeba 9,8 :), takže spokojenost 8)

Odpovědět