*Astra K*

Odkazy nejen na astru g
Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: *Astra K*

Příspěvek od Hardy » 13 kvě 2015, 12:09

Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 2810
Registrován: 21 srp 2006, 15:24
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: *Astra K*

Příspěvek od Astra - R@SAG » 13 kvě 2015, 13:15

No zní to velice zajímavě, jen by mě zajímala cena v konečném součtu. Je pravza že poslední 2 měsíce jezdím z BiXenony a je to pecka, zvláš pro ty co nosí brýle a v noci mají potíže jezdit.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J
Moje astra https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=1704&start=0

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 1477
Registrován: 30 čer 2009, 16:49
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: *Astra K*

Příspěvek od Petras » 05 čer 2015, 14:09

No nevím, nevím.. Mě se teda Jéčko líbí víc.. Předek sice není špatnej, ale zbytek kastle nee. Interiér je pěknej.
Opel Meriva A 1,4 16v Twinport
ex autíčko: Mazlik = Opel Astra G Caravan 1,8 16v Comfort

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: *Astra K*

Příspěvek od Vojta » 05 čer 2015, 14:11

mám výhrady akorát k cé sloupku jinak pěkný, o řád hezčí než jéčko, venku i uvnitř
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 2810
Registrován: 21 srp 2006, 15:24
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: *Astra K*

Příspěvek od Astra - R@SAG » 30 lis 2015, 12:57

Pánové, před pár dny jsem měl možnost se posadit do zbrusu nové generace Opel Astra pod písmenem K. Jak jsem tento nový model vyděl na fotografiích, tak se musím přiznat, že se mi moc nelíbil. Už po příjezdu k autosalónu OPEL, kde jedna tato Astra stála venku. Pomalu jsem měnil názor a z venku vypadá nová generace Astry velmi povedeně a pěkně, ikdyž z bočního pohledu, jde pouze o detaily vůči Astře J. Nadále jsem se zúčastnil soutěže a hlavní výhrou je zapůjčení Astry nové generace na víkend, je to sice malá šance, ale pokud by to vyšlo, tak bych to uvítal k porovnání Astra J a Astry K. Po vstupu do autosalónu jsem si vystavenou Astru pěkně obešel a prohlédl detailněji. Jednalo se o motorizaci 1.4 Turbo benzín o výkonu 150k. Nadále ve výbavě DYNAMIC a to je pomalu nejvyšší výbava. Jak už jsem zmínil výše, tak z venku Astra vypadá skvěle, ale z čeho jsem dost rozčarován, je interiér, kde už tak perfektně se necítím a vzhled přístrojové desky se mi moc nelíbí. Po nastavení sedadla řidiče a všeho potřebného k běžnému používání se mi volant na Astře K drží hůře a má mnoho tlačítek, které jsou velmi daleko od sebe, to na Astře J mnohem lépe rozmístěno. Na přístrojové desce se mi nelíbí lesklí povrh a použití plastů v interiéru. Dotykový displej fungoval v pohodě a reagoval jak má. Nadále jsem testoval přední sedadla, ale Astra disponovala klasickými sedadly a tak vůči sedadlům ergonomickým v Astře J, byly na tom o něco málo hůře (opravdu jen minimálně). Astra byla vybavena el. ruční brzdou a po otevření loketní opěrky, tak bylo méně uložného místa než v loketce Astry J. Nevím ale zda také u Astry J s el. ruční brzdou je stejná loketka jako u klasické ruční brzdy. V předních dveřích je podle mě menší odkládací prostor, než v předchozí generaci a to mě dost zklamalo. Teď se ale musím do kladných vlastností nové generace a začnu skvělým výhledem z vozu, oproti Astře J, kde přes malé trouhelníkové okno A sloupku je hůře vidět. Řazení se mi zdálo o mnohem lepší a vůle v řadící páce byla minimální. Velky pokrok je opravdu v prostoru v interiéru a to jak na předních sedadlech. Tak i na zadních. Po nastavení řidičového sedadla je místo na zadních sedadlech opravdu znát a bez potíží jsem si vzadu sedal a místa na nohy jsem měl mnoho (170 cm). Místa nad hlavou také mnoho a opravdu na zadních sedadle se mi sedělo o 200% lépe než v Astře J. Co jsem velice uvítal, bylo napájení 12v a USB konektory na středovém panelu a pokud děti cestují, mohu se napájet tablety, mobily apod. super věc, to mi v Astře J velice schází. Zavazadlový prostor je bych řekl s Astrou J HB, jen Astra byla vybavena pouze samolepicí sadou a neměla ani dojezdovou rezervu. Vím, že BMW už to má dlouho, ale u OPLA to je novinka a je to umístění autobaterie vzadu.

Plusy:
- Místo v interiéru a to jak na předních sedadlech, tak hlavně přibylo místo na zadních sedadlech.
- Výhled z ASTRY.
- Dotykový displej.

Mínusy:

- Vzhled a plasty přístrojové desky.
- Mnoho tlačítek na volantu.
- Otevírání zavazadlového prostoru.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J
Moje astra https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=1704&start=0

Uživatelský avatar
Ajw
Příspěvky: 184
Registrován: 21 říj 2013, 16:33
Bydliště: TN/IL

Re: *Astra K*

Příspěvek od Ajw » 30 lis 2015, 14:53

stým miestom vzadu súhlasím, na autosalóne v Nitre sme si vyskúšali piati ľudia sadnúť do Jčka aj Kčka a v Kčku to bolo jednoznačne lepšie, myslím, že v tom hralo úlohu aj tvarovanie zadnej lavice...jediná vec čo sa mi nepáči je, že sa to strašne podobá na Toyotu..ale tomu sa už asi vyhnúť nedá
2x Astra G X14XE Green&Red Toadstool
Astra G Y20DTH

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Příspěvky: 2810
Registrován: 21 srp 2006, 15:24
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: *Astra K*

Příspěvek od Astra - R@SAG » 30 lis 2015, 15:17

No zadní část je hodně podobná I30, KIA, Alfa :D :D , tak že pokus se člověk hodně nepřiblíží, tak za provozu to bude dost obtížné rozeznat :D :D :D . Jinak pořizovací cena se moc neliší od Astry J, K-ko stojí cca stejně.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1992 - 1.4 8v / Opel Astra G 2006 1.4 16v Twinport
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
http://astra-rasag.maweb.eu - vše o Opel Astra G / H / J
Moje astra https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=1704&start=0

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: *Astra K*

Příspěvek od Joska » 17 črc 2016, 10:10

tak objednáno..... :idea:

s poznáváním není problém,
Při první jsme řvali v autě a očumovali, až to pán nevydržel a dupl na plyn....je to kočka...
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: *Astra K*

Příspěvek od COBEIN » 17 črc 2016, 13:54

Je to krásné auto, zase jsem rád že jsem příznivce Opelu. Možná mě tady někdo nařkne ze závistivosti nebo tak něco, ale třeba taková Astra H je designový hnus! A to ve všech karosářských variantách. Chlupy se mi ježí jenom když si tak v paměti představím tu přední část- světla a masku, potom ty zadní lampy zasahující u kombíku do boční části..... Hnus velebnosti! Ten designér byl u rýsovacího plátna buď to ožralý nebo unavený po Oktoberfestu!
ASTRA LA VISTA

Mrkef
Příspěvky: 96
Registrován: 21 úno 2015, 18:41
Bydliště: Praha

Re: *Astra K*

Příspěvek od Mrkef » 17 črc 2016, 14:22

Moc rád bych ji viděl, jako služební :D

Jen mám problém s cenou :D s nejslabší naftou 575, s nejsilnější 621 - obojí, před slevou a včetně DPH.

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: *Astra K*

Příspěvek od Joska » 17 črc 2016, 14:26

Cobe, na každým autě je něco krásného... I Háčko má své příznivce. Mě se třeba maska a světla líbí. Ale sráží to interér....atd.

Co se ceny týče, no taky bych raději nižší cenu, ale ať se snažím jak se snažím, nikde nemohou sehnat rok jetý K-STčko :(
A jako služebáka bych mohl očekávat max. Tojotu...

Dal jsem to na Jforum, dám to sem taky...pěkně holky "po kupě":

a soutěžní otázka:

Prvních šest neslo označení Kadet
Druhý šest nese označení Astra,
Co příjde příště?

Výhrou může být radost :-)
Přílohy
Opel-Astra-z– kopie.jpg
Opel-Astra- kopie.jpg
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: *Astra K*

Příspěvek od COBEIN » 17 črc 2016, 15:53

Josko, já jsem Háčko nehatil, má určitě něco lepšího než jeho předchůdci ale ten Design auta je hrozný a za tím si stojím! Ani Béčková Zafira moc krásy nepobrala. U těch aut je to s designem divné, třeba první oktávka je hezká až po Faceliftu, druhá řada před Faceliftem, a třetí..... to ukáže až čas. Astra F kromě sedanu všechny karosářské varianty, G hezké taky kromě sedanu, Háčku zase ten sedan seděl, a potom už Jéčko celkem hezké, no a teď nové Káčko- skvost!
Já jsem v situaci ve které můžu o novém autě jen diskutovat a snít, ale klidně tady odpřisáhnu to, že bych si (kdybych na to měl) nikdy Háčkovou astru nekoupil. To raději Astru F GSi 3dv, nebo Caravan, G Kombi, Zafiru A v nějaké "nóbl" výbavě třeba OPC. Mi se prostě auto musí i líbit. Nedovedu si představit že bych si koupil auto s nejmodernější technologii, se super jízdními vlastnostmi a výbavou a vypadalo by třeba jako Fiat Miafiori, Zastava, Polský Fiat,Fiat Multipla...... :o
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: *Astra K*

Příspěvek od Joska » 17 črc 2016, 15:57

Taky bych tomu před rokem nevěřil, že budu čekat na novotu...

Jinak souhlas...i když Multipla vypadala tak hnusně, až se nam s ženou líbila...ale u toho to zůstalo... :lol:
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
Mirďa
Příspěvky: 731
Registrován: 15 bře 2009, 19:34
Bydliště: 0strava
Kontaktovat uživatele:

Re: *Astra K*

Příspěvek od Mirďa » 18 črc 2016, 22:56

Josko, tak už to chodí, já jsem taky říkal že nové nechci, manželka mě navrtala a za dva dny bylo objednáno :) :lol:
Zatím jenom chvála,ale čas ukáže :D
I když mám tu nejslabší verzi bez turba, a jen enjoy tak jsem zatím spokojen na max. 8) a věřím že budeš taky 8) Zase jeden přibyde na K - fóru :D
Opel Astra K r.v.2016 enjoy 1,4 74kw - současnost
Červený sedánek Opel Astra G CD, r.v 1999 1.4 16V X14XE, ,69000km - historie

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: *Astra K*

Příspěvek od Joska » 19 črc 2016, 06:30

copak je Káčkové forum, hledal a nedohledal jsem!

U nás za to může spíše tchán, ani já ani žena jsme nechtěli vyhodit tolik peněz a vzhledem k tomu auto denně používám k cestě do práce a zvláště v zimně to bude jen ve tmě, "musel" jsem mít ty matrixe, a jestli jsi prohlížel cenník, ta je jasné, co je to za výbavu.

Jaká barva u tebe vyhrála...u nás asi největší boj....
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Odpovědět