Jsem nový Astrák

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
fkabl
Příspěvky: 60
Registrován: 20 bře 2007, 09:23

Jsem nový Astrák

Příspěvek od fkabl » 20 bře 2007, 10:12

Zdravím všechny z rodiny Astra-G. Právě jsem se stal Vaším novým členem. Bratranec automechanik (sám vlastník Astry-F) mi z Italie o víkendu dovezl Astru-G Caravan, 1,4 16V, r.v.98, 126 tis.km, velice pěkná a údajně v dobrém stavu (to se uvidí časem), stříbrná metal., velice dobře vybavenou (myslím že CDX)-vše v el., klima, ABS, 4xairbag, volant v kůži s ovládáním rádia (to však chybí:-( ) stavitelný ve dvou osách, dálkový centrál s alarmem, palubka a řadící páka imitace leštěného dřeva, tažné zařízení, kola 195/60 R15 na elektron., čerstvě měněné přední brzdy - kotouče, destičky.... cena 95 tis.Kč. Bratranec mě pro jistotu vymění oleje, rozvody atd. a už se těším až vyrazím.

V nejbližší době Vás budu asi otravovat dotazy, které se Vám mohou zdát hloupé, tak prosím o toleranci a pomoc. Je pravděpodobné, že na věci, které mě budou zajímat, už tady odpovědi byly, takže kdyby jste si zrovna vybavil někdo odkaz, budu za něj rád. Naopak budu i já Vás informovat o svých dojmech, úspěších či neúspěších. Děkuji a ještě jednou AHOJ rodinko:-))

Se svými prvními dotazy se obrátím na příslušné rubriky tohoto fóra, ale jen pro informaci, nejvíc mě v současnosti bude zajímat:
1) Jaký olej - polo nebo plnou syntetiku?
2) Kolik stojí náhradní klíč ( a) bez dálkového centálu a ovládání alarmu b) s ovládáním?
3) Funguje ovládání na volantu i na jiná (neoriginální)rádia, případně kde a za kolik se orig. rádia dají sehnat?
4) Kde a za kolik se dají sehnat manžety (nebo jak se tomu říká - pytlíky?, návleky?) na řadící páku a ruční brzdu - jsou potrhané a prošoupané (nic proti,ale Italové jsou ...) a jak je vyměnit?
5) Na úchytce pátých dveří je ulomený jeden z kulatých zajišťovacích čudlíků, takže za úchytku nejde vzít - vypadává. Kde čudlík sehnat?
6) Poslední dotaz: Zaráží mě, že na zadních sedadlech nejsou a ani nebyly (nejsou v sedadlech díry) opěrky hlavy?

Reklama
 

Honzza
Příspěvky: 1049
Registrován: 06 zář 2006, 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Jsem nový Astrák

Příspěvek od Honzza » 20 bře 2007, 10:26

Tak te vitam v rodine :) doufam ze se brzy pochlubis fotkama v club cars ;) A ze tu najdes co hledas,jinak Gratuluji ke koupi Astry a at slouzi dobre,ale ted k tvym dotazum

1) https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=441
2) https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=72
3) nefunguje,funguje pouze s nekteryma znackama ktery maji redukci
Vic sekce autohifi je tam toho hodne primo o tomdle tematu ;)
4)sezenes je vsude od Opla az treba po www.autodoplnky.cz nebo jiny e-shopy
5)Zkus nejaky vrakace :D (vic asi nepomuzu)
6)Nekde sem to uz cetl ale nenasel :( Mslim ze to je tipem Astry co mas.

Tak snad to k necemu bude :D
Astra H Caravan cosmo 1.9cdti 88kW
Corsa C 1.0 social edition

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Defender » 20 bře 2007, 11:55

Tak vytej Astrane, k tem operkam, nekde jsem snad cetl, ze ty zadni maji pripravu pod potahem sedadel. Tzn. ze by tam asi meli byt diry a ty kdyztak musis koupit operky i s tema trnama do kterych se zasouvaji. K ovladani na volantu, mam ho a po delsim case jsem si na nej tak zvyknul, ze si neumum predstavit zebych smatral za jizdy na palubovku, takze pokud by ti stacila kvalita origo musiky, tak jedine s multifunkcnim volantem. Tak zatim cauky
Mobil : 602318645

Odpovědět