Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od espezetka » 08 bře 2019, 11:15

Ahoj lidi, procházím si posledních pár dní toto fórum avšak podobný dotaz zde nikde nepadl. Ani ve vlákně "na co si dát pozor při koupi". Vezmu svůj dotaz poněkud složitěji...

Mám možnost koupit Astru G za celkem rozumných 10,000,- peněz, bude to druhé auto do rodiny a očekávám nájezd cca 8tkm ročně, mou dosavadní Octavii dostane má lepší polovička "k řidičáku". Na Astru se jdu podívat zítra, je něco na co se vyloženě zaměřit u těhle aut? Bouračky a podobné očividnosti poznám + auto půjde na zvedák.

Je to 1,4 16V, motor má najeto cca 200tkm a kastle asi 350tkm, rozvody dělány před 2 lety, olej před rokem a půl.
Jistě, v oleji je zádrhel, jenže auto ten rok a půl stálo v temperované (vytápěné, nikoli vymalované temperami :D ) garáži a prakticky nejezdilo.

Na co vše si dát pozor při koupi auta které bylo tak dlouho nejeté?

Benzín pravděpodobně nebude už v kondici, tedy je mi jasné že tak 10l do té nádrže zvrhnout musím.
Baterka bude na 90% KO, takže první start bude asi trochu rozkuckanej.
Jak by na tom mohl být olej? Naprosto netuším, žádná takováhle "uskladněnka" se mi ještě pod drápy nepřipletla.
Dlouho neběžící motor bude pravděpodobně nějakým způsobem sedlý/zatuhlý?
Vyteklé tlumiče od dlouhé doby ve stejné poloze?
Péra v háji od dlouhé doby ve stejné poloze?
Nápravy?
Brzdy budou pravděpodobně orezlé, otázka zní jak moc do hloubky..?
Jak na tom budou těsnění kolem šíbru? Mám čekat zatékání (jasně, první déšť a mytí napoví, ale nerad bych jezdil s deštníkem nad hlavou)?
Co kapaliny obecně?

Fakt nevím, jsou miliony dotazů které mám ale bohužel mě nenapadnou všechny teď, když zakládám thread, prosím tedy o schovívavost, sice nejsem mlíčňák ale jak jsem psal, takovouhle uskladněnku kupuji poprvé.

Je mi jasné že to bude ve smyslu "Cokoli se může podělat, podělá se", ale lepší být připraven a nabiflován vědomostmi zkušenějších.

Předem děkuji za neagresivní, nerejpavé a nevysmívavé komentáře... :wink:

Reklama
 

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od Honz@ » 08 bře 2019, 12:21

Nechci tě urazit, ale za 10 tisíc něco řešíš? Je to cena hezčích obutých kol a ty za to máš celý (asi) funkční auto.


Po roce a půl ti auto nejspíš nenastartuje. Takže buď měj s sebou nabitou baterku nebo zkuste oživit přes kabely.

I když ti tu asi bude porazeno, abys vypustil nádrž, dal nový olej, atd.... Já bych (vzhledem ke stáří a celkový ceně) šel trochu jinym směrem.

Pokud tam olej a benzín je, neřešit. Pro jistotu můžeš trochu nového benzínu dolít. A pokud je olej nový, neřešit. A nedělám si iluzi o tom, že při tomhle nájezdu nebudeš olej aspoň trochu dolívat.



Spíš bych zkontroloval, jak moc velká je koroze. Dobré je se zaměřit i na korozi brzdových trubek.

No a počítej s tím, že po takové době budou chtít rozhýbat/obrzdit brzdy. Takže opatrně a třeba bude stačit jen obrzdit jízdou.




Nic dalšího (motor, nápravy, pera, tlumiče, atd.) se autu neděje.


Teď jsme tu oživovali 3 roky odstavené auto (na ulici). Takže rok a půl v garáži bude jako čajíček :D .
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od espezetka » 08 bře 2019, 12:25

Jsem si vědom toho ze za 10 tisíc to nebude žádná sláva. Spíš si říkám na co si dát majzla ještě před startem, zda jsou nějaké preventivvní kroky atp. :) ono se to blbě píše, pak to mže znít všelijak :D Auto funkční bude, o to bych se asi nebál. Jak říkám, první start po dlouhé době tak abych to nevylágroval :) Kontrola oleje+ vody atp je samozrejmost.

Kazdopadne velmi diky za odpoved :)

Edit: Co řeším za 10k? Právě těch 10k, moc mi po rozvodu nezustalo a protloukam se jak to jde. Takže ve finále i 2000 jsou pro mě aktuálně hodně moc peněz. Tzn zkujvit něco za 10k je pro mě docela vražda :D
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6551
Registrován: 21 led 2006, 13:03
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od milosh » 08 bře 2019, 14:29

SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od espezetka » 08 bře 2019, 15:20

Ano, vím, díky. Četl jsem. Přesto jsem se ptal právě kvůli té době nečinnosti vozu... :wink:
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

sweeper
Příspěvky: 104
Registrován: 18 úno 2013, 12:32
Bydliště: Stredoceský kraj

Re: Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od sweeper » 08 bře 2019, 15:28

Nerozumiem preco riesis kupu auta za 10 000 ktore dlho nejazdilo, ked za 15 000 sa uz daju kupit astry, kt. su denne v prevadzke.
Astra G Caravan, X18XE1

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od espezetka » 08 bře 2019, 19:27

sweeper píše:Nerozumiem preco riesis kupu auta za 10 000 ktore dlho nejazdilo, ked za 15 000 sa uz daju kupit astry, kt. su denne v prevadzke.
Čemu nerozumíš na:
Předem děkuji za neagresivní, nerejpavé a nevysmívavé komentáře... :wink: ?

Presto I tobě díky za reakci...
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od Vojta » 08 bře 2019, 22:52

hlavne bych se zameril na tu korozi jak pise honza, ram motoru, mista kde je ram pridelanej ke kastli, okoli hrdla nadrze, ulozeni zadnich pruzin...atd. a hlavne bych necekal zazraky a uz vubec ne ze to nebude potřebovat investice... pokud nemas ani dvojku navic tak nekupuj auto, obzvlášť když jedno máš
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

espezetka
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2019, 10:51

Re: Koupě Astry G 1,4l 16V r.v.98 /víc info dodám po sobotě/

Příspěvek od espezetka » 08 bře 2019, 23:21

Vojta píše:hlavne bych se zameril na tu korozi jak pise honza, ram motoru, mista kde je ram pridelanej ke kastli, okoli hrdla nadrze, ulozeni zadnich pruzin...atd. a hlavne bych necekal zazraky a uz vubec ne ze to nebude potřebovat investice... pokud nemas ani dvojku navic tak nekupuj auto, obzvlášť když jedno máš
Mrknu, nafotím a poreferuju. Díky za odpověď :wink: zas jsem o chlup moudřejší po čem koukat 8)
Jako samo je mi jasný že tam investice bude, s tou tak nějak počítám a nějaká rezerva samozřejmě je na opravy po koupi, bez té by to nešlo. Každopádně když se mnou odjede dvě STK tak účel splní a víc nečekám. Ještě jednou díky.

Edit po sobotě...

Čekal jsem leccos... Ale ne auto ve stavu, kdy stačí dát baterku a odjet do zapadajícího slunce. Opecovana, vše perfekt. Jediné co, tak je totálně kaput baterka ale o tom se vědělo. Natočená běží ale stačí rozsvítit a je pokles tak razantní až lehne baterka a posléze nenatoci. Díky všem za rady a připomínky. :wink: Astřice - ústřice bude fajn parťák.
Astra G 1.4 16v X14XE
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=31885

Odpovědět