Nákup od překupníka?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Uživatelský avatar
luigy87
Příspěvky: 318
Registrován: 27 čer 2013, 19:07
Bydliště: Český Těšín

Re: Nákup od překupníka?

Příspěvek od luigy87 » 27 úno 2017, 18:34

Správný autoservis si musíš najít. Já má jeden cca 2 kilometry od baráku. Za ty roky, co tam jezdím jsem měl jednu reklamaci. řeknou mi. co začíná odcházet a bude zapotřebí při příští návštěvě vyměnit. A když se mi rozsype z nenadání auto a mají nabitý program, tak mě nepošlou někam. Když to jde opravit, tak to opraví a nemění. Teda pokud oprava není drahší jak nový díl

Zkoušel jsem i jiné dva servisy. U jednoho, když jsem přijel s lambda sondou, tak ani nemohl najít nářadí.
A u druhé servisu jsem přijel, že mi špatné řadí převodovka. Tak mi ji chtěl mechanik hned rozebírat převodovku, že se podívá a pak se udiví. Hned mi řekl, že sundání převodovky bude stát 2300,-. S autem se neprojel a přitom stačilo seřídit tu tyč co vede od páky k převodovce. Naštěstí jsem si nedal u nich nic opravit.

Některý servis si generuje zisk na tom, že opije rohlíkem zákazníka. A někdo si zákaznickou klientelu buduje a říká pravdu.

Ale to znamená, že značkový servis je dobrý. S jedním autem můj tata chodil na servis do autosalonu, kde koupil auto (VW/Škoda/Seat). Měl u něho problém, že jednou začali houpat volnoběžné otačky. řekli mu, že je vadná klapa, že ji zkusí opravit. Když půjde opravit, tak bude stát oprava 8,000 a když bude potřeba nová, tak snad 20tis. nevím přesně. Naštěstí šla opravit a člověk si oddychl, že nemusí kupovat novou.
Po pár letech jsem jel s tatou do servisu, kvůli tomu znovu. Měli v ten den napilno a přišel nějaký mechanik. Řekl kupte si toto tam a tam. Bylo to čistič na klapy. Vystříkali jsem s tím klapu bez demontáže. Dýmu z motoru, jak hovado, Před garáži v garáži dýmu, že nebylo vidět a zase na pár let pokoj.

Když jsem měl peugeota, po záruce. Prdlo těsnění pod hlavou. Tak jsem šel do značkové servisu. Tam chtěli 20,000. Bylo to dost. Našel jsem autoservis, co opravuje jenom francouze. Hned mi řekl, že těsnění prdlé není, ale je to nějaká vada ve výrobě tohoto typu motoru, když se to těsnění vymění, tak je pokoj. A cena? 5,500.

Třeba, když jsem chvíli chodil do Opla, tak jsem byl spokojený. Ale byl pro mě daleko.
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Reklama
 

Uživatelský avatar
sajmonn
Příspěvky: 55
Registrován: 16 říj 2016, 07:07

Re: Nákup od překupníka?

Příspěvek od sajmonn » 10 bře 2017, 16:30

Tak jsem to auto nakonec koupil. Nechal jsem si to proklepnout v autorizovaném servisu. Na základě výsledků šla cena ještě o kus dolů. Kastle a motor v zachovalém stavu, rozvody samozřejmě udělám.
Výsledek kontroly v autorizovaném servisu:
1) Nedovírá EGR ventil - doporučení: vyměnit těsnění nebo vyčistit
2) prasklá PZ pružina
3) čep LP kola je na výměnu
4) ofuk předního okna nefunguje - motorek?
5) poslední 4 záznamy v servisní knížce nejsou dohledatelné v databázi Opel (zfalšované?)

Tak mě čeká zábava ohledně prvního servisování, snad to bude dobrý. Auto bylo za dobrou cenu, jezdí, stěrače stírají, klakson troubí ... :D
Až se mi vrátí ze servisu, tak ho tu vystavím v patřičné sekci.
Moje první, poslední a současné jediné auto:
Astra G, 1.6 16V 74kW, Z16XE 5dv, r.v. 2002
Jsem naprostý začátečník

Odpovědět