Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Majesty » 04 pro 2009, 22:44

Trdlo píše:Majesty: tak dík no, dle tvého příspěvku teda nejsem ani tvůj kamarád či známý... :( Bo my měli s bílou každej rok nalítáno kolemi 3Otis. km. :cry: :cry: :cry:
Ty aby ses neozval. Samozřejmě jsi ta vyjímka, co potvrzuje pravidlo. 8) Za každých okolností musíš být vyjímečný. :lol:
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Reklama
 

Uživatelský avatar
Zralok
Příspěvky: 1524
Registrován: 07 bře 2008, 22:05
Bydliště: OVA 8 - sedmák

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Zralok » 05 pro 2009, 10:12

No asi se to dá říct tak, i když to nemusí být pravidlo,že možná firemní auto s málo najetými km bývá díky krátkým trasám a hrkačkám po městě v horším stavu než firemní auta, která pravidelně jezdí dlouhé trasy. Já mám na Astře 183 tis. Bral jsem ji když měla 164tis a ten chlápek přede mnou ji měl cca od 154 tis. Před ním je v TP leasingovka takže majitele neznám. Vím jen že byla koupená v Praze, měla pražskou SPZ, ale servisovaná byla vždy v Olomouci. A chlápek přede mnou ji koupil v Praze. A říkal že snad údajně ale taky to nevěděl jistě patřila firmě SC Johnson nebo Johnson & Johnson. Astra byla taky určitě bouraná a stejně jsem s ní spokojen. Jen mne mrzí že chlápek neabsolvoval prohlídku karoserie takže záruka na prorezivění už neplatí. Hned když jsem Astru kupoval tak jsem se v Opelu ptal a bohužel mi řekli že se zpětně dodělat nedá když už se jeden termín vynechal.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

Uživatelský avatar
Mirďa
Příspěvky: 731
Registrován: 15 bře 2009, 19:34
Bydliště: 0strava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Mirďa » 05 pro 2009, 20:40

Tak já se taky přidám, můj sedan je 1998, od Srby servisu,po ženské, v březnu při koupi 69000km a určitě není stočený,serviska až do konce, ve 33700km po 5letech dělány rozvody,km nebo roky a jezdí skvěle :) :) :) Dá se najít i dnes,tenhlese objevil na netu,telefon a hned jsem jel kouknout a za 3dny byl doma 8) 8) 8)
Opel Astra K r.v.2016 enjoy 1,4 74kw - současnost
Červený sedánek Opel Astra G CD, r.v 1999 1.4 16V X14XE, ,69000km - historie

Uživatelský avatar
patrick
Příspěvky: 238
Registrován: 26 dub 2009, 13:30
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od patrick » 14 pro 2009, 02:12

tohle je určitě užitečnej odkaz než koupíte auto http://www.cebia.cz/Default.asp?p=check ... u-odcizeni

Uživatelský avatar
Billy.Joe
Příspěvky: 115
Registrován: 06 lis 2009, 17:56
Bydliště: Veleňská 7, Praha 8-Kobylisy

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Billy.Joe » 14 led 2010, 13:09

přátelé kteří tady píšou o tricích s důchodci.... Ten důchodce to měl více jak 4 roky. Servisoval u Steigra,nevím kdo ale někdo z tohoto fóra tam pracuje a ten mi potvrdil že se pán nebál pustit do servisu peníze.
Za další jsem technikem v pojišťovně. Auto jsem si celé proměřil (laky a pod..) celé komplet skontroloval (odborně v servisu)...vím jak to chodí. Vozidlo mělo do roku 2004 servisku ze Švýcarska, kde byl stav tachometru u výměny oleje něco kolem 44 000 (nevím přesně to bych lhal). pak to měl rok mladý klučina a pak důchodce. Kupoval jsem to když to mělo najeto 79 000 kč.... jasný že člověk tomu úplně věřit nemůže, jsem ale z oboru a mám i kolem sebe odborníky kteří se na auto dívali... má najeto možná 1,5x víc, možná NE, je to jedno, hlavně že je naprosto motoricky v pořádku a zatím bez investic, pouze benzín. Odešlo akorát čidlo na zpátečku za 500 kč vč. práce, přeletoval jsem kontakty na airbagu u spolujezdce (aut. servis 240 kč vč, diagnostiky). Toť vše od května!.

Vím co kupuju.
Opel Astra G,3dv. 1.8 16V, r.v.: 1998,zel.metalíza, 4x airbag, el okna, zrcátka,mult.volat.,volant a řadící páka-kůže,ABS,ASR(TC),dělená sedadla s otvorem pro lyže,man.klimatizace,rádio CD,4x kotouče, 205/50 R16. Zakoupeno u Opel Steiger Praha 05/09 za 55 000 kč

Uživatelský avatar
Billy.Joe
Příspěvky: 115
Registrován: 06 lis 2009, 17:56
Bydliště: Veleňská 7, Praha 8-Kobylisy

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Billy.Joe » 14 led 2010, 13:22

to salám a další:

ano auto je voňavka ! ten důchodce ještě den před prodejem vyměnil oleje, náplně, nechal vyčistit klimatizaci atd... po celou dobu servisoval u Steigra (Opel Steiger, P10). Dle info co vím tak to měl prodávat známymu ale z prodeje zišlo...nevím jestli důchodci u Steigra nabídli nový Opel a tenhle vzali jako protiúčet (mohl by se vyjádřit ten co tam dělá a je taky na tomto fóru), nicméně na netu to bylo hodinu a rezervoval jsem si ho.

Je po ráně na předek a byl opravovaná LZ bočnice co mi řekli hned v servisu - člověk to pozná pohledem pod kapotu (vyčet všech oprav, závad). Vozidlo jsem si prověřoval dle VIN u nás v DE, celá Evropa a i přes CEBII, záznamy PČR od nehod atd. Pak jsem si auto důkladně skontroloval a nechal skontrolovat.

Mám tyhle možnosti tak jsem ti to samozřejmě ověřil.

Vidím to ale často, přijede k nám auto z roku 2006 a má najeto 200 tis (ne firma). Za rok dva ho prodá do bazaru, servisku zničí a stočí na slušných 150 tis.
Na tohle se vykašlat : vše si ověřit, proměřit laky, v servisu atd... pak je jedno co kdo píše.... a pokud to bazarista nechce a nepovolí tak jít o dům dál.... vždyť konkurence je obrovská.
Opel Astra G,3dv. 1.8 16V, r.v.: 1998,zel.metalíza, 4x airbag, el okna, zrcátka,mult.volat.,volant a řadící páka-kůže,ABS,ASR(TC),dělená sedadla s otvorem pro lyže,man.klimatizace,rádio CD,4x kotouče, 205/50 R16. Zakoupeno u Opel Steiger Praha 05/09 za 55 000 kč

Uživatelský avatar
Billy.Joe
Příspěvky: 115
Registrován: 06 lis 2009, 17:56
Bydliště: Veleňská 7, Praha 8-Kobylisy

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Billy.Joe » 14 led 2010, 13:32

tak ten člověk který potvrdí co tady píšu je Berry, teda to je pro Saláma aby taky trochu otevřel oči a neviděl vše černě a ve všem viděl stočené tachometry, odcizení, totálky po opravě a pod... I tady na na tomto foru je X příspěvku kde mají auta 8-9 let a mají najeto pod 100 tis, jak tady píšou.
Opel Astra G,3dv. 1.8 16V, r.v.: 1998,zel.metalíza, 4x airbag, el okna, zrcátka,mult.volat.,volant a řadící páka-kůže,ABS,ASR(TC),dělená sedadla s otvorem pro lyže,man.klimatizace,rádio CD,4x kotouče, 205/50 R16. Zakoupeno u Opel Steiger Praha 05/09 za 55 000 kč

Salám
Příspěvky: 1568
Registrován: 26 čer 2006, 14:56
Bydliště: Ostrava

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Salám » 14 led 2010, 14:17

Hlavně v kliduuu, nikdo neříkal, že výjimky nemohou být 8)
Ale zrovna u tohoto kšeftu (s autama) se musí začít s tím vidět vše černě a postupně tmavá místa objasňovat..mám a měl jsem spoustu známých ať už živívích se dovozem aut anebo přímo bazaristů a mooc dobře vím jak se auta prodávají a na co lidi letí..proto ani nemohu jinak než vidět vše černě :D :wink:
Jen tak pro info..nevím přesně jak to tehdy bylo, ale Hribek kupoval svou první Astru nějak přes známého v Opelu..rádoby v super stavu a skutečnost byla hóóódně jiná.. :(
věřit se v tomto nedá prakticky nikomu

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od m1lan » 14 led 2010, 14:35

Salám píše:věřit se v tomto nedá prakticky nikomu
Som toho istého názoru.. :(

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Hribek » 14 led 2010, 14:51

já k tomu přidám jenom svou zkušenost ze života:
1.auto co jsem si koupil -WW golf III - z bazaru - do roka se ukázalo že to je totální vrak
2.auto - Škoda Favorit - od soukromé osoby- naprosto bezproblémové
3.auto - Opel Astra-G 1,7DTi - přes překupníka s autama- do roka se ukázalo že s ejedná opět o vrak
4.auto- Současné Astra-G 1,8 - od soukromé osoby - opět bez problémů
snad nemusím psát jaký je můj názor na kšeftaře s ojetinama...... nikoho nechci házet do jednoho pytle, ale realita je realita

Uživatelský avatar
Billy.Joe
Příspěvky: 115
Registrován: 06 lis 2009, 17:56
Bydliště: Veleňská 7, Praha 8-Kobylisy

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Billy.Joe » 14 led 2010, 16:01

to Hribek

spíš mě překvapuje že po zkušnostech které jsi měl si zase naletěl a koupil vrak.... ale chápu že v tý době si asi nevěděl co a jak skontrolovat, ověřit.

Nevěřit nikomu... u aut nemusiš nikomu věřit...stav vozidla se dá na 80-90% skontrolovat, v případě že mi to bazar neumožní, jdu pryč a ještě mu anonymně pošlu různe kontroly :).
Opel Astra G,3dv. 1.8 16V, r.v.: 1998,zel.metalíza, 4x airbag, el okna, zrcátka,mult.volat.,volant a řadící páka-kůže,ABS,ASR(TC),dělená sedadla s otvorem pro lyže,man.klimatizace,rádio CD,4x kotouče, 205/50 R16. Zakoupeno u Opel Steiger Praha 05/09 za 55 000 kč

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Hribek » 14 led 2010, 17:22

samozřejmě že jsem nevěděl - na tom je postavený celý kšeft s ojetinama. Kdyby všichni věděli na co se koukat tak to u nás není samé vrakoviště co si říká autobazar.
a nevěděl jsem u golfu - to mi bylo 18 a golfa jsem prostě MUSEL mít :mrgreen:
u první astry jsem ani moc nekontroloval protože jsem kupoval od člověka z rodiny a slepě věřil - prostě ha*zl no.. věřit se nedá opravdu nikomu !!
Dnes si troufám říct že už VÍM

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Trdlo » 15 led 2010, 01:31

m1lan píše:
Salám píše:věřit se v tomto nedá prakticky nikomu
Som toho istého názoru.. :(
NESOUHLASÍM!!!

Máme přímo zde kolegu, ke kterému jsem jel pro černou kočku, nejen že mne nechal auto prolézt, napíchnout na diag., vyřídil všechny potřebné dokumenty a papíry dopředu, takže jsem fakt jen přijel, prohlédl, řekl ano a už jsme jen podepsali a jeli pryč, navíc celkově jeho ochota a jednání bylo skvělé.
Pak přišla studená sprcha, zhruba po týdnu, vypadalo to že odešlo čerpadlo...
Jednání kolegy však předčilo veškeré mé očekávání - okamžitě jsem měl od něj kontakt na servis čerpadel, domluveno tam, abych se zastavil, že to prohlédnou, zjistí co a jak a případně opraví. Na jeho náklady.
Chápu a nepopírám, mám kliku, že auto bylo od "známého", atd, atd... Ale prostě i dnes se dá auto i přes bazar koupit dobře, jen se musí vybírat u koho kupovat.

Závěrem - Ještě jednou dík MAXI!!! A velkou chválu na autocentrum VRT v Kroměříži.
END

DenyKr
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2011, 22:03

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od DenyKr » 27 úno 2011, 23:04

zeptám se na jednu věc:
zřejmě za půl roku, max. do roka si budu kupovat Astru (G, nebo H, uvidíme).. jak se tak průběžně koukám, dobře vybavené Astry v (na pohled) dobrém stavu z Itálie stojí řádově o dost méně...
Příliš bych takovým dovozům nevěřil, ale abych zbytečně neprodělal, jaké máte zkušenosti?
Díky :wink:

Uživatelský avatar
Shuya
Příspěvky: 1806
Registrován: 29 zář 2008, 19:15
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Shuya » 18 dub 2011, 18:19

Tak, robím si mensi zalusk na jednu astru http://opel-astra.autobazar.eu/20-16v-g ... 32767.html vid inzerát, ale má nabehaných 170000 km. mám sa toho báť? na mojej ex 1.6 16v som mal skoro 160 000.... a chodila dobre. P.s. to v inzeráte je originál OPC :)
Astra G 1.6 16v opc packet R.I.P
Astra G 1.8 16v opc packet EX
Vectra B sport 2.2DTI ( Stance wagoon)
Grand Cherokee 2.7CRD ( Expedition troll)
Zafira A 2.0 16v Turbo OPC daily car

Odpovědět