Koupit Astru nebo O II?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
fkabl
Příspěvky: 60
Registrován: 20 bře 2007, 09:23

Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od fkabl » 07 čer 2010, 14:41

Jsme mladá rodina s malýma dětma. Současné auto už se pomalu chystá do důchodu. Máme Opla Astru G, kombi, r.v. 98, 1,4 16V 66kw. Chystáme se koupit si novou Octavii II 1,2TSI. Jediná možná konkurence by mohli být plánovaná auta - nový Ford Focus kombi nebo nová Astra kombi - jenže ty přijdou na trh asi až koncem tohoto roku nebo počátkem nového roku. Zatím je na netu jen pár oficiálních nebo neoficiálních fotografií. Nové auto si hodlám ponechat cca dalších 8-10 let. Myslíte, že má smysl držet při životě současné staré auto, pozdržet koupi O II a počkat na "možnou konkurenci" ? Myslíte, že přinesou něco "revolučního" oproti současné O II? Určitě to budou nová "neokoukaná" auta, méně budou lákat zloděje než O II, ovšem zase je mohou provázet "poporodní bolesti", které jsou vychytané O II už cizí. Počkali byste nebo se na to vyprdli a šli si klidně O II koupit?

Byl jsem u Oplu pořádně si prohlédnout tu novou - zatím jen "krátkou" Astru a pořádně vyzpovídat prodejce. Ten se dušuje, že Astru kombi určitě začnou prodávat-přijímat objednávky od září nebo října, kdy začíná nová modelová řada 2011. Podle něj lze předpokládat stejnou motorozaci a stupně výbav jako u současné krátké verze. Cenu odhaduje, jak je u Oplu zvykem o cca 25-30 tis. vyšší u kombíka. Vzal jsem všechny možné manuály a prospekty a pokud to bude tak, jak předpovídá prodejce, tak ta Astra kombi bude v rámci srovnání výbav a motorizací (včetně benzínových s turbem) cenově o něco výhodnější než Octávka.
Musím říct, že i ta krátká verze Astry mě velmi pozitivně zaujala. Zběžně jsem mrknul i na nějaké recenze a většinou chvála. Prodejce předpovídá i rovnou nákladovou hranu v kufru...Určitým pozitivem je i to, že krátká verze Astry bude vlastně na trhu již o rok dříve než kombi a tak některé mouchy by už mohli být i ošetřené.

Podtrženo, sečteno... počkám asi do podzimu až tu Astru kombi uvidím v reálu.

Rád bych znal Váš názor a aspoň stručné srovnání O II a nové "krátké" Astry. Moc děkuji.

Reklama
 

Majla
Příspěvky: 1829
Registrován: 05 říj 2007, 16:46
Bydliště: Březová - Oleško

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od Majla » 07 čer 2010, 14:45

jednoznačně bych volil ASTRU. Ale co jiného čekat na tomto foru, že :D

Uživatelský avatar
adam09
Příspěvky: 4473
Registrován: 12 pro 2007, 23:59
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od adam09 » 07 čer 2010, 15:17

Kdybych si kupoval O II (což se nestane) tak bych si nekupoval 1,2 TSI
[color=red][size=100][b][u]>>>DIAGNOSTIKA Kladno,Praha kdyby tak SZ<<<[/u][/b][/size][/color]

PRODEJ moje coupe Z22SE

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=22659&p=384981#p384981

fkabl
Příspěvky: 60
Registrován: 20 bře 2007, 09:23

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od fkabl » 07 čer 2010, 15:34

Kromě výše položené otázky, by mě ještě zajímalo, který z motorů byste do nové Astry volili?
Váhal bych mezi atmosférickým 1,6 ecotec 85kw/115 k, toč.moment 155/4000, kombin. spotřeba 6,3 l, max.188 km, 0-100 11,7 nebo
1,4 turbo ecotec 103kw/140 k, toč.moment 200/1850-4900, kombin. spotřeba 5,9 l, max. 202km, 0-100 9,9

rozdíl v ceně 30 tis. kč (dražší turbo).

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od Luboš X17DTL » 07 čer 2010, 15:54

Já si myslím, že až všichni přejdeme na maloobjemové motory, navíc podpořené turbem, tak za chvíli budeme brečet. Nevím, nevím, ale já bych asi do velkého výkonu v malém objemu nechtěl jít, navíc už ne do ojetiny. :(
Co vydrží velkoobjemovky s menším výkonem víme, ale naopak? :?
Asi tam životnost nebude nic moc.
Známý u O2 má OII s motorem 1,6 TDI a hrozně si chválí, jak každou cestu z Prahy jezdí Pendolínem. On totiž ještě nikdy nedojel. :D Taky je to nový motor a nemají to vychytané.
Kolega má ve své služební OII motor 1,8 TSi v automatu. Maximální spokojenost prvních 5000 km, potom začla zlobit a po měsíci mu ji vrátili na nějakou kravinu, s čím si celou dobu nevěděli rady.
Taky to není moc vychytané.
Já bych asi šel do nějaké osvědčené klasiky. Ale co, to si budeš muset stejně nakonec rozhodnout sám. Akorát my ti potom můžeme říct: "Já jsem ti to říkal." :mrgreen:
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
zmrzlina
Příspěvky: 701
Registrován: 09 čer 2009, 18:26
Bydliště: Rakovník/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od zmrzlina » 07 čer 2010, 16:19

Mně se Octavie jako auta moc líbí, ale kdybych si ji měla kupovat, tak rozhodně ne s tebou zmiňovaným motorem. Octavky jsou sice ozkoušený auta, ale zrovna tenhle motor patří k novějším a zatím ne zcela vychytaným. Navíc na auto jako octavie se mi tenhle motor zdá hodně slabý (když jsme kupovali auto, tak jsme o octavii uvažovali, té starší verzi a byli jsme odrazováni i od motoru 1,6 55kw, že to je na tak velké auto strašně slabé).
Pokud na to nespěcháš, tak bych ještě počkala, s čím přijdou ostatní. Já bych třeba asi novou astru nechtěla, ty nové verze se mi už fakt nelíbí.
Aktuálně jsem naprosto nadšená z Mitsubishi Lancer Sportback :) Mají ho teď v akci s 1,8 motorem za necelých 400 tisíc. Mít ty prachy, tak neváhám :)
ASTRA 2,0 DTI, Y20DTH
ZAFIRA B 1,9, CDTI, 74 kw, Z19DT

"Není důležité, kolik mám centimetrů, ale kolik mám energie."

AstraDTI
Příspěvky: 1944
Registrován: 25 čer 2006, 22:48

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od AstraDTI » 08 čer 2010, 15:23

Zalezi na rozpoctu, nicmene 1.2 v OII bych zavrhnul. Pockej na Focus a Astru - vytipovane motory bych si projel a zjistil ktery bude vyhovovat jizdnimu stylu a nejcastejsimu pouziti. U turbomotoru urcite potesi daleko silnejsi stredni pasmo otacek oproti atmosfere, vykonova spicka zas az tak dulezita neni vyjma predjizdeni.
A co takhle zaradit do vyberu i nejaky diesel? Na rodinny kombik to rozhodne neni spatna volba!

Uživatelský avatar
tenor
Příspěvky: 415
Registrován: 14 lis 2008, 08:26
Bydliště: Trenčín

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od tenor » 08 čer 2010, 15:41

Ono by som tiež pri rodinke zvažoval vnútorný priestor a tam víťazí Octavka/hlavne šírkou/.Je to predsa len o segment vetšia rada. Astruša zase vedie na vzhľad a krásu interiéru. A ten motor 1,2 ... no neviem :(
Citroen Berlingo 1,6Hdi 68kw XTR r.v.2012
bývalka: Zafira 2.0DI 16V CDX r.2000 /Silver

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od pankid » 08 čer 2010, 16:17

Ahoj rodinko, záleží na tom, kolik toho má Vaše Astřička za sebou (km), majitelů, jak se o ni starali a v neposlední řadě kolik km ročně najezdíte a kam (zahraničí ap). Nové aouto za 300t. ztrácí na ceně cca 10% ceny ročně. Pokud jezdíte se starou Astrou málo km a je zatím spolehlivá, nedáváte-li do oprav mimo běžný servis více než 30t. ročně, tak bych si ji ještě chvíli nechal. Jinak O II určitě ne hlavně s ohledem na zájem dlouhoprstých a zejména feťáků vykrádajících airbagy a jiné součásti. To je můj názor.
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

fkabl
Příspěvky: 60
Registrován: 20 bře 2007, 09:23

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od fkabl » 08 čer 2010, 16:32

Tak jsem si dnes dal tu práci, že jsem si na netu vytipoval několik prodejců aut, kteří prodávají jak Opla, tak Škodovky a telefonicky zjišťoval jejich názory. Všech 5 oslovených prodejců se jednoznačně kloní k tomu počkat na Astru kombi. Mají osobně vyzkoušené oboje, tj. "krátkou" Astru i Octávku a dle jejich názoru je pokrok 6 let na Astře znát. Mám si přijít oboje vyzkoušet.Takže určitě zatím počkám, pořádně vyzkouším a ošahám oboje a pak se rozhodnu.

Jinak O II i Astra jsou stejná - nižší střední třída a ačkoliv se to nezdá, tak nová Astra je na tom s vnitřním prostorem ještě o malinko lépe - např. v šířce ramen.

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 1477
Registrován: 30 čer 2009, 16:49
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od Petras » 08 čer 2010, 16:44

Octavia II je pěkné auto, ale spíš ta před faceliftem a taky je určitě o něco větší než Focus a Astra. Takže pokud je potřeba víc prostoru tak asi léty ověřenou Octavii, ale jak je tu psáno já bych taky do 1,2 nešel. Moc se v tom nevyznám, ale nízko obsahový motory s velkým výkonem budou asi hodně poladěný tudíž chodí u svých horních hranic. To raděj něco silnějšího u čeho budu lechtat plynový pedál a ono to pojede a motor si bude spokojene brumlat v půlce svých možností a tudíž se i šetřit (pokud tomu tak není tak mě klidně opravte). A stejně si myslím, že až se to naloží tak ta 1,2 prostě nepojede.
A pokud stačí prostor co je v Géčku tak bych počkal a omrkl tu novou Astruli.
Jo a jinak každej máme jiný nároky a postoje, ale já si o rok novější Astruli koupil před rokem s tím že to je docela zánovní auto :mrgreen: :mrgreen:

edit: ale kufr bude mít stejně bětší Octávka
Opel Meriva A 1,4 16v Twinport
ex autíčko: Mazlik = Opel Astra G Caravan 1,8 16v Comfort

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od palix » 09 čer 2010, 08:16

Ako tu bolo spomínané, tak Octávka bude budiť záujem dlhoprstých viac ako iné autá. Ako spomínala "zmrzlina" - Mitsubishi... Je to super nápad - skús pozrieť nejakého Japonca - za tú cenu určite bude, len u teba je problém, že potrebuješ kombíka. Osobne by som pozeral hlavne po Mazde 3, Toyote, Honde... (tieto autá sú na vrchole rebríčkov spoľahlivosti) ;). Ale moja Astrička má necelé 3 roky a ide bez problémov, len mi občas hrkne palubná doska - to asi aby som si nemyslel, že je dokonalá.
Ale aby sa nepovedalo Astra J, aj Octávia II sú pekné autá, Focus bude určite super. Z týchto áut by som určite vylúčil Octáviu a to jedine z dôvodu spomínaného záujmu zlodejov :(.
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Uživatelský avatar
zmrzlina
Příspěvky: 701
Registrován: 09 čer 2009, 18:26
Bydliště: Rakovník/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od zmrzlina » 09 čer 2010, 09:39

No jenže třeba zrovna to Mitsubishi Lancer Sportback je ještě o pár centimetrů větší než octávka :) (taky sem se divila, nepůsobí tak, ale je to pravda)
ASTRA 2,0 DTI, Y20DTH
ZAFIRA B 1,9, CDTI, 74 kw, Z19DT

"Není důležité, kolik mám centimetrů, ale kolik mám energie."

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od palix » 09 čer 2010, 09:44

Octávia má hlavne veľký kufor. Len to Mitsubishi Lancer Sportback podľa toho, čo som našiel nie je kombík :(. Ale dal by som si poradiť ohľadne Mitsubishi ;).
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Uživatelský avatar
zmrzlina
Příspěvky: 701
Registrován: 09 čer 2009, 18:26
Bydliště: Rakovník/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit Astru nebo O II?

Příspěvek od zmrzlina » 09 čer 2010, 10:07

Ne-e, je to hatchback. A máš pravdu, octávka má větší kufr asi o 200 litrů... přitom ta auta jsou stejně velká... No u Mitsubishi pak ještě přichází v úvahu sedanový lancer (nekombi), který má zavazadlový prostor 400 litrů...

každopádně jestli se o O II s 1,2 TSI bavíme v kombíku, tak nebuď blázen, vždyť ten motor je na to strašně slabej
ASTRA 2,0 DTI, Y20DTH
ZAFIRA B 1,9, CDTI, 74 kw, Z19DT

"Není důležité, kolik mám centimetrů, ale kolik mám energie."

Odpovědět