Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
Uživatelský avatar
manduss
Příspěvky: 146
Registrován: 20 bře 2010, 23:24
Bydliště: Jičín

Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od manduss » 20 bře 2010, 23:44

Ahoj,
dneska jsem koupil v bazaru Astru. Vypadá fakt pěkně, jede taky krásně. Jenže má mít podle tacho najeto 134.000km. Při prohlížení všech přihrádek jsem za sluneční clonou našel protokol o technické v Německu. V 04/2007 měla na tý technický najeto 135.000.
Zlobilo rádio. Je to nějaký SC 202. Spíš nehraje než hraje a když hraje,tak špatně. Displej rádia ukazuje jen části čísel, TID nic, jen zhasne datum. Rádio jsem vyndal a je komplet orezlý. Další věc. Má to manuální zrcátka a zrcátko u spolujezdce nejde zevnitř seřídit. Myslel jsem, že je tam jen něco vypadlého, ale ve dveřích a v zrcátku jsem našel konektor na elektrický ovládání. Zrcátko řidiče funguje manuálně v pořádku. Auto stálo 65.000 a nemělo být nikdy bouraný.
Teď konečně otázky.
Je možný, že bylo to auto vytopený(to rádio)? Kam mám kouknout? Motor je, ve světle mých zjištění, až moc čistej.
Je možný, že bylo bouraný(to zrcátko)? Bylo původně spíš s manuálníma zrcátkama nebo elektrickejma? Ve spolujezdcových dveřích je konektor a v zrcátku taky. Řidičovy dveře jsem ještě nerozdělal.
Jak naložit s tím stočením? Auto je z roku 1998, při TK v 2007 mělo 135.000 najeto. To je 13.500 na rok. Teď je 2010, tj. 3x13.500=> průměrem o 40.500 km stočeno. Auto fakt vypadá v pořádku, ale štve mě, jak mě, pardon za ten výraz, ojebali. Mám jim vrátit auto nebo chtít vrátit část peněz? Všechno se asi bude odvíjet i podle toho, jestli to bylo bouraný nebo ne nebo vytopený (z toho mám hlavně strach).
Budu všem vděčný za jakékoliv nasměrování.
1,6 X16XEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
adam09
Příspěvky: 4473
Registrován: 12 pro 2007, 23:59
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od adam09 » 21 bře 2010, 00:07

Záleží co máš napsáno ve smlouvě ke koupi auta. Jestli je tam o kilometrech řeč , což by být mělo tak bych tam naběhl a žádal slevu nebo odstoupení od koupi. Kde si to kupoval ?

A k tomu rádiu: to rádio vůbec do G nepatří.
[color=red][size=100][b][u]>>>DIAGNOSTIKA Kladno,Praha kdyby tak SZ<<<[/u][/b][/size][/color]

PRODEJ moje coupe Z22SE

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=40&t=22659&p=384981#p384981

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od Phrz » 21 bře 2010, 00:23

No to je hezky, radio sc202 se myslim davalo do Astry F, jestli TID nic neukazuje tak neni nastaveny na spravny pocet zobrazovacich znaku (dela se kombinaci dvou klaves, urcite tu nekde najdes), podle me tam nekdo nacpal radio z predchozi generace astry a nenastavil to, za par korun se tu da sehnat radio co tam patri nebo jakykoliv jiny. (pokud das neorigo, nebude ti komunikovat s tidem, pouze urcite modely - VDO napriklad, nebo jsou vselijake redukce na ruzne znacky ale kdyz koupis vlastni radio tak muzes si na TIDu nechat nastavit pres diagnostiku aby ti zustaval svitit alespon datum)
Zrcatko asi nekdo urazil a koupil teda novy ale asi meli jen eletricky tak ho tam soupnul, vicemene zajimave (jestli mas ovladani zrcatek na dverich tak puvodni jsou eletricke, coz asi ne)
Vytopeny asi nebylo to spis to radio se nekomu valelo nekde nez ho tam dal. Motor cistej bude protoze bazary jej vetsinou dukladne mejou aby to vypadalo..
S tim stocenim je to proste pech, mas moznost se zkusit domluvit jestli ti vratej nejakej peniz a nechas to bejt, odstoupit od smlouvy mas pravo tusim do 14dni?
Jestli bylo bourany si nech zjistit ale jestli jede normalne, nevibruje, neni hnuta karoserie tak bych se nejakych lehkych bouracek vubec nebal (urazeny zrcatko, naboreny bok, celni naraz kdyz neni nic s napravou) ale asi bych zadal nejakou slevu a kdyz ne tak jim to hodit na hlavu
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Uživatelský avatar
patrick
Příspěvky: 238
Registrován: 26 dub 2009, 13:30
Bydliště: praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od patrick » 21 bře 2010, 00:48

dneska se dají zjisti kilometry přez cebiji ale nevim jak přesně to dělaj ale vyděl jsem ty výsledky a to je normálně graf a tam vydíš kolik auto kdy najelo, zjišťujeme tak realnost kiláků v práci a prý to jde u 80% aut tak jedině přez ně jinak nikdy nedokážeš že to stočily ale zase stáčet to o 4Otis km mi přijde zbytečný to bude asi o mnohem víc

bundeles
Příspěvky: 1457
Registrován: 27 črc 2006, 20:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od bundeles » 21 bře 2010, 07:27

Tohle rádio se dávalo do Kadettů,má vlastní displej,takže nekomunikuje s TIDem.To že je orezlé,je proto, že už leželo ve šrotě a oni ho dali do Gčka.
Taky mám ještě jedno ve skříni,ale to jen jako vzpomínku,ne k použití.
www.astradily.cz
Prodej nových autodílů za výhodne ceny, na Oply i ostatní značky, slevy z cen Autokelly 40%, plnění klimatizací, výměna čelních skel, montáž tažných zařízení
tel. 603 734 474

dimi
Příspěvky: 721
Registrován: 10 črc 2007, 17:09

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od dimi » 21 bře 2010, 08:16

Cebia je o ničem. bylo to i v televizi. Dali jednomu autu certifikát pro tři áčka, že je ok a když se pak majiteli něco nezdálo, tak mu v cebii řekli, že je kradené a nic nesedí. Jedině diagnostika ti potvrdí zásah do km, ale kolik opravdu má už asi nezjistíš. Možná lepší nevědět. Já bych ho zkusil vrátit, ale asi moc vstřícnosti nečekej.

Uživatelský avatar
genius0011
Příspěvky: 2289
Registrován: 24 říj 2007, 22:46
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od genius0011 » 21 bře 2010, 08:25

dimi píše:........... Jedině diagnostika ti potvrdí zásah do km, ale kolik opravdu má už asi nezjistíš..........
:o u Géčka ti diag nic o zásahu do Km nezjistí :(
teď R Scenic 2.0 16v 103kw rv00
ex ASTRA 1.6 8v 55kw rv99 rip

Uživatelský avatar
manduss
Příspěvky: 146
Registrován: 20 bře 2010, 23:24
Bydliště: Jičín

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od manduss » 21 bře 2010, 08:37

OK, tak na to asi kašlu. Auto se mi fakt líbí a vypadá že je v pořádku. V tom bazaru dělá kamarád a už takhle sem ho měl za 65 místo 70, tak to budu brát jako tu slevu za stočení.
1,6 X16XEL

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od APiK » 21 bře 2010, 08:43

Tvůj kámoš o tom stočení vůbec nemusí vědět.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od MAX - CZ » 21 bře 2010, 09:25

Rádio už tady chlapi probrali. Kilometry taky, jedině opravdu důkladně prohlédnout. Při těch kilometrech a normálním ježdění by tam např. ještě mohly být původní kotouče, při slušném ježdění i čepy.
Zda bylo bourané či ne se dá vizuálně těžko zjistit pokud to byl jen drobný "ťukanec" - nějaký ten blatníček či dveře a bylo to kvalitně opraveno. pokud nebyl zásah do konstrukce karosetie nebo podzozku, tak bych se toho nebál. Zkontroluj si skla na vozidle, jestli je na nich shodný rok výroby, hned vidíš co se měnilo. Dále třeba přední světlomety, měly by tam být zezadu štítky. Na plastových dílech máš většinou zezadu taky vyznačen datum výroby, tak asi takto to kontroluju já.
Pokud pojedeš někdy kolem Kroměříže tak se stav, mam digitání měřák laku a jsem ti schopný říct jestli je nějaký díl stříkaný nebo tmelený.
Pochybuju že ti vrátí peníze, ale zkus aspoň nějakou slevu. samozřejmě záleží jak je postavena smlouva a předávací protokol. Odpovědnost za stav vozidla a skryté vady má dle Občanského zákoníku prodávající (původní majitel) a to po dobu 6-ti měsíců. tak se nenechej odbýt. Ze smlouvy by mělo být patrné kdo je odpovědný (ne vždy je to autobazar, může být pouze zprostředkovatelem obchodu, pak nenese odpovědnost on, ale pův. majitel. I tak by měl být přístup autobazaru vstřícný a zajistit kontakt s původním majitelem).
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
manduss
Příspěvky: 146
Registrován: 20 bře 2010, 23:24
Bydliště: Jičín

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od manduss » 21 bře 2010, 13:32

Kamarádovi jsem to říkal včera navečer a nic od něj nepožadoval. To jsem chtěl řešit až po diskusi s Vámi. Dneska odpoledne mi volal, že ho to hrozně s..lo. Kdyby to byl někdo cizí, tak by to asi sám od sebe neřešil, ale takhle tomu chlápkovi zavolal. Ten říkal, že auto koupil na e-bay v aukci, originálně mělo 162.000 a sypal si popel na hlavu, jakej je to vůl. Jako omluvu mi posílá 2.000. Tak aspoň něco. Tu aukci dohledá a dá mi celý popis vytisknutý.
Teď už zbývá jen pořešit to rádio a zrcátka a bude hotovo. Rádio na displeji nepotřebuju, to co mám ve starým autě má svůj a stejně bych tam chtěl dát ten modul pro počítač, co se tu o něm hodně píše.
Jinak všem moc děkuji za vyčerpávající odpovědi a rady. Bude mi tu mezi Vámi dobře:)
1,6 X16XEL

Uživatelský avatar
Phrz
Příspěvky: 1306
Registrován: 17 srp 2007, 09:13
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Astra - zjištěno, že je stočená

Příspěvek od Phrz » 21 bře 2010, 13:51

160tis je mlady auto, tyhle motory vydrzej dost, spis se ted zamer na rozvody, olej, provozni kapaliny. atd, Ten modul na TID je paradni vec, urcite doporucuju. Radio si dej svoje, urcite bude hrat lip nez originalni, zrcátko si vymen, kdyz se tu podivas do inzerce tak je zde spousta lidi co prodovaji dily a sezenes ho zde za slusnou cenu...

tak vitej
bývalé: Astra G Comfort 1.4 https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=25151
nyní: Corsa D Sport 1.4T https://corsaclub.cz/viewtopic.php?f=9&t=9676
nyní: Astra J Cosmo 1.6T SIDI https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=378&p=3258#p3258

Odpovědět