kterou z těhdle aster byste brali

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: kterou z těhdle aster byste brali

Příspěvek od Hribek » 15 led 2010, 05:32

Ani jednu, zvláště pokud nemá peněz na rozhazování. Denně se tady člověk na foru a nejen tady dočítá o problémech s naftovými motory a i vlastní zkušenost potvrzuje že tyto staré ropáky jsou časovanou bombou která když bouchne tak opravy dokážou řádně zatočit s rodinným rozpočtem. jasně může jezdi roky bez problémů, ALE...!! co když??
Tímto nijak 1,7Dti neodsuzuju- jako novou bych ji klidně bral, nebo auto o kterém 100% vím že je OK, ALE........
A dobře teda pokud bych musel z těch 3 tak asi tu poslední, ale není ti divné že všechny mají najeto +-130tis??? :mrgreen:
Obecně o jakémkoliv autě:
Pokud kupuju NOVÉ tak mužu počítat s tím že prvních 6 let to auto potřebuje především pouze palivo, dejme to mu naftu a nízká spotřeba je na prvním místě v žebříčku požadavků.
Při koupy OJETINY právě po těchto 6 letech už ale na auto nahlížím tak že věci už se zkrátka kazit budou- je to logické auto už má něco za sebou a to už není nejdůležitější nízká spotřeba, ale nízké náklady na servis. A to potom máme krom běžných věcí sem tam nějaké to čerpadýlko, občas nějaká ta řídící jednotečka, občas nám trochu nefunguje turbíčko, atd..atd.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Reklama
 

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: kterou z těhdle aster byste brali

Příspěvek od palix » 15 led 2010, 07:15

To oznám s tými fotkami. Sestra nedávno kupovala auto. Boli také, čo vyzerali na fotkách ako nové a v skutočnosti boli doškriabané a škaredé. Aj ja sa prikláňam k jazdenému benzínu a nech hoci aj nemá výbavu, hlavne aby bol spoľahlivý. Kľudne aj 1,4 ;). Držím palce pri výbere.
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 1360
Registrován: 11 srp 2009, 06:51
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: kterou z těhdle aster byste brali

Příspěvek od Joska » 15 led 2010, 07:54

no na blatník to nejezdí, ale s olezlým autem to taky není to pravé ořechové, když už lezeš do rezavýho auta. v sobotu ti ukážu Adame můj blatník..je vidět že silnáí barva dělaá hodně, už rok to drží jen metalíza....
bez klimi se jezdí docela dobře...není to pravé..ale poslední dobou jsem z klimatizace nemocnej, jen ji vidím..nevím proč (stačí mi služeby s kolegy...ty jedou na klimu snad i v zimě...)...takže už ji ani nedoplnuji...a ženě taky nedělala dobře..takže šmitec - a na cenu bebude mít klima takovej vliv - cenu dělaá v prvím případě věk, pak kilometry, stav a pak nějaká výbava...zbytek je o odhadu...
ale jak píšou kluci s motorem bych asi něco udělal...já jsem s benzínem spokojený..
Astra von Barča 1,6 8ventilů-X16SZR
05.1998- Germany od 03.2006 v mé državě..

Uživatelský avatar
Nosound89
Příspěvky: 885
Registrován: 22 dub 2009, 08:34
Bydliště: kousek od Frýdku-Místku
Kontaktovat uživatele:

Re: kterou z těhdle aster byste brali

Příspěvek od Nosound89 » 15 led 2010, 15:12

jak píše jm9454 já klimu taky nemám (jen šíbr) a folie na oknech a bohatě si vystačím i v největším horku :wink:
už HONDA civic VTEC

Uživatelský avatar
m1lan
Příspěvky: 1773
Registrován: 31 led 2008, 08:26
Bydliště: Topoľčany SK
Kontaktovat uživatele:

Re: kterou z těhdle aster byste brali

Příspěvek od m1lan » 15 led 2010, 15:32

Veď na spotrebu bol ten motor podľa mňa robený.

YANEK
Příspěvky: 3073
Registrován: 21 led 2006, 20:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kterou z těhdle aster byste brali

Příspěvek od YANEK » 15 led 2010, 22:22

Vojta píše:
Mojmec11 píše:Ani jednu bych nebral a diesela už vůbec,když tady čtu ty možné závady a ceny,zlatej benzín.Nějak na mne ty auta nedělaj dojem,ale je to jen pocit.A ta modrá má hnusný fotky,možná schválně.Těžko radit takhle,to chce vidět,zkusit,prolézt,podlézt.
Ta od Adama nemá klimu,už kvůli dětem v létě bez ní ne.Sport sedačky s opěrkama na nohy jsou taky dobrá věc na dlouhé cesty.
moje řeč, je otázka jestli chce jezdit spolehlivě nebo s malou spotřebou.... řek bych že všechny tři maj přes 200tis

nepíšu to poprvý, když spolehlivost tak Z16SE

ale nakonec stejně rozhodnou peníze... (teda pořizovací cena 8) )
to se mu taky snažim vysvětlit at radši vezme 1.6 8 ventil navíc když ho doted měl ale hatche
Magma Red
Obrázek
http://www.cartechgroup.cz Vše pro vaší káru
BAD TOYS FOR FAT BOYS

Odpovědět