AAA

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
HerryCZ
Příspěvky: 3041
Registrován: 03 bře 2009, 20:57
Bydliště: Frydek-Mistek
Kontaktovat uživatele:

Re: AAA

Příspěvek od HerryCZ » 01 čer 2010, 20:26

Mno ja byl v AAAckach v Praze a musim rict ze precizneji nalestene/zamaskovane auta jsem nevidel. Co stalo za to, predrazene a co bylo za normalni cenu, popelnice. Jinak jeden nejmenovany byvaly clen tohoto fora pochazejici taky z FM se tu kdysi taky chlubil jak staci kilometry (jeho otec dovazi auta). Pak to samozrejme poprel. Jinak mam jednu docela vtipnou zkusenost s Auto Herc v Chlebovicich (ci jak se ten bazar jmenuje). Muj kamarad tam kupoval auto a na protiucet tam daval sveho Renault Megane Scenic. Udaval ho jako bouraneho (samozrejme nasledky byly jiz davno opraveny). Dali mu necelych 30tis, ze za to vic dostat nemuze. Za tyden se tam tento Scenic objevil nalesteny jako psi kulky a nebourany za 70tis.

EDIT: Potrefena husa se mi ozvala pres YCQ (ten nejmenovany clen co staci ty km):

sorry že ti to řeknu, ale většího cipa jsem asi ještě neviděl...co by člověk čekal od 150kg přežraného bučka, měj se...
Naposledy upravil(a) HerryCZ dne 01 čer 2010, 21:34, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Obrázek

Opel Zafira 1,8 92kW (Z18XE) 2000 Edition-Obyvak na uteku
Skoda 100 (722)-Muj stary dobry verny pritel na ktereho nedam dopustit
Skoda Fabia Combi 1,4MPi-S ni uz to neni tak squleee jako s S100

Reklama
 

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: AAA

Příspěvek od Radoš 92 » 01 čer 2010, 20:44

Přidám se taky.
Prodával jsem AStru G 1.4 a kupoval Astru G 2.0Di. V AAA. Jinde jsem nebyl, tak nevím kolik by mi dali. S cenou pře net jsem hodně nadsadil, aby bylo z čeho slevovat. Dal jsem 130000, (bylo to v roce 2007). Volali že jo, že by to šlo. Ještě dodám, že auto jsem koupil po radě kamaráda, že ho nemám brát a já ho stejně koupil. Nevěděli jsme co mu je, ale nějak se mu nelíbilo. No, když po roce ježdění šlo k mechanikovi na zvedáky, řekl mi: Radek, to auto bylo bourané na zadek, povařené rámy, hnije, výfuk děravý... NAvíc je třeba udělat rozvody, píská ti řemen. Zbav se ho, dokud má cenu. (Jediné co mně sere, že jsem tam vyměnil alternátor origo v Opelu a stál mně 9000Kč. Dali tam nový repasovaný kus. :cry: ) Následující událost se udála asi 14 dní poté. Volali z AAA, že mám přijet. Přijel jsem, a měl jsem vyhlídnuté auto, kouknuli jsme na něj se ženou, vypadlao dobře. Ani škrábane, serviska, hezké. A oni že to hned vyměníme. Nene, nemám tu ani doklady od auta, nevadí, my vás zavezeme, dovezeme doklady. Já bydlím v Opavě. (AAA OSTRAVA). Nevadí, my vás odvezeme. Ne, to musí prohlídnout můj mechanik, my pro něj zajedeme, on nemá čas... atd. neodbytní. To auto vám pane nemůžeme rezervovat, zítra se na něj přijde někdo podívat. No ale já už jsem se poučil, takže jsem čekal od pátku do pondělka na mechanika, jeli jsme se podívat. Koukal na rampě, zvedli nám to, dobrý, ale mi říká, musím už jet pryč, ty jim řekni, že to má sjeté gumy, brzdy na hovno, (jinak jsem se s tím i projeli), táhne doleva, řízení háže, /oni tomu houby rozumí Radku, tak jim to všechno řekni!! To auto je v perfektním stavu a v AAA se to moc nevidí, ber to!). Tak odjel a my jsem začali debatovat. Tak říkám, brzdy, gumy, řízení.... No mělo stát 138000. Nakonec jsem to ukecal o 10000 dolů. A jak probíhal prodej? Projeli se s autem,a dobrý. Začali oddělávat gumy u dvěří aby se podívali jestli to nění ze dvou kusů, jak pláno výše. Musím říct, že se ani nezohli, aby se podívali pod auto!!! To jsem se divil, na zvedát taky nešlo. A jednali jsme o ceně. Chtěl jsem 130000. Jak jsem psal na začátku. No uvidíme pane. Šel do kanclu, přišel za asi 5 minut. Pane, tak vám můžeme dát 90000. Já, na doporučení mechanika, jsem otevřel dveře auta a sedal si a říkal. Tak to se ani nebudeme bavit, nashledanou. On mi chytl dveře a říká, počkejte, ještě se skusíme domluvit. A šel zase do kanceláře. 95000 ale to je maximum... Udělal jsem skoro to samé a budil dojem, že s touhle cenou se nedomluvíme. Výsledek, zkusel to ještě na 100000, pak 105000 a nakonec jsem je ukecal na 109000 a tu druhou koupil místo a 138000 za 128000. A to jsem si ještě vzal některé věci ze staré astry. Takže, prodejem auta jsem vydělal 19000 od jejich původní nabídky a dal tam vrak, který ani pořádně nekontrolovali, (prodávali ho za 129000 a prodal se asi za 14 dní), koupi auto v TOP stavu, o 10000 levněji, tzn., že jsem vydělal 29000 a to není částka k zahození. To je částka, za kteou bych těď vraždil, bo tolik stojí zhruba čerpadlo co se mi pokakalo. Takže AAA nebrat, vím co jsem tam prodal a jak to kontrolovali. Asi jsem jeden z mála, hodně mála, který trefil v AAA na dobré auto. A mám štěstí, že ho mám.

Oni mají nějaké tabulky, kolik mají nakoupit a prodat aut denně a toho se drří. Navíc, co vím, tak kdo prodá auto, má z toho provizi. Já jedno, on šest, já mám peníze za jedno, on za šest. V Opelu to je jinak, prodávají dva prodejci, jeden prodá 7 aut a druhý 2 auta, dělí si to mezi sebou. Oba se teda snaží ohánět stejně.
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: AAA

Příspěvek od palix » 02 čer 2010, 14:50

Teraz neviem, či to mám odtiaľ z fóra, ale pridám jeden článok ohľadne kúpy auta v bazáre ;)
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010051705
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AAA

Příspěvek od Honz@ » 02 čer 2010, 19:50

Nedá mi to, k tomuhle musím něco dopsat. Nejsem autobazarista, ani nic podobnýho, ale tohle se mi nelíbí. Celej slavnej d-fens.cz je postavenej na tom, že "Autobazarista zm*d" (jak je psáno), že auto, který má hodnotu dejme tomu 100.000 Kč koupí za 70.000 Kč. A následně ho prodá za 110.000 Kč. To je podle zmiňovanýho serveru hrozná tragedie.

Tenhle návod, který tu dává palix, mě baví úplně nejvíc. Toho "zm*da" (jak píší) máme nejen stáhnout o nějakou slevu, ale tak, aby ještě prodělal.

Pane bože... Vždyť je to OBCHOD. Za levno koupí, za draho prodá. A ta zmiňovaná "vata" (jak píší) je výdělek, normální rozdíl. To je jak přijít do Tesca a chtít rohlíky za desetník. Nikde neni psaný, že to auto člověk musel bazaristovi prodat takhle pod cenou nebo že je nutný si ho v bazaru za tuhle cenu koupit.

P.S.: Kdyby tenhle hustohustej postup stahování ceny "až na krev" (tzn., že autobazarista je charita a vlastně ještě tratí, protože auto prodá pod výkupní cenou) někde v bazaru udělal, autobazarista by ho kopnul do pr.... :roll: a počkal na jinýho zájemce. To by to musel bejt pořádnej "ležáček", aby na tohle přistoupil...
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: AAA

Příspěvek od Mike.S » 02 čer 2010, 21:11

ono ani tak Honzo nejde o cenu, jako spíš o kvalitu, to auto musí být v takovém stavu, v jakém ho v dobré víře kupuješ, tzn. když tam bazarista napíše, že auto má najeto 110 tkm, že nebylo bourané atd. atd. tak ho kupuju s tím, že takové je, a ne, že za půl roku zjistím, že je stočené minimálně o 50tkm, bylo bourané na zadek apod., a když bazarista nabídne i nějakou roční záruku na to auto, tak ji má dodržet a ne se vykrucovat a dělat z lidí hňupy - když na něco dávám záruku, tak si musím být jistý tím, že se mi to nevrátí zpět, nebo musím počítat s tím, že se mi třeba z 20 kusů vrátí jen 1 a to jen proto, že u něj byla skrytá vada a postavím se k tomu jako chlap a ne jako kretén, tohle podle mně na bazaristech sere lidi nejvíc, ne ty prachy

jenomže to jsme my Češi, se vším a se všema vyjebat kde to jde :roll: :roll: :roll: chjo, někdy se stydím za to, že jsem Čech :oops: :oops: :oops: :roll:
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: AAA

Příspěvek od palix » 03 čer 2010, 11:03

Mne sa ten článok páčil nie kôli tomu, žeby som jednal podobne, ale podľa mňa si to zaslúžia ľudia, ktorí odkúpia auto, umyjú, naleštia, pretočia km, po prípade na začiatku zvaria z viac áut a predajú ako auto v perfektnom stave. Keby to predávali čestne ako auto s daným stavom, km, haváriami, tak beriem... Viem, že sa to môže pokaziť, ale nech je tomu aj primeraná cena. Nie je každý odborník na autá a nie každý takého pozná a napr servisy nezaručia to, že nekúpim nejaký "skvost". Aj my Slováci sme riadni "podstivci" v tomto ohľade :(.
Kolelga keď kupoval auto, tak pár áut, ktoré bol pozrieť boli vraj v super stave - nikdy nebúrané... Ale mali menené okná, niektoré veci zle spravené, niektoré z nich išli divne... Nakoniec kúpil od spolužiaka a to auto bolo iné ako tie, čo videl predtým.
Aj sestra kupovala nedávno. Autá, ktoré boli na internete pekné, v realite vyzerali ináč - všetky boli fotené tak, aby sa skryli ich nedostatky. Nakoniec kúpila Fábiu, krásnu, vyleštenú, vyčistenú - láska na 1. pohľad... Nie je zlá, ale ani dokonalá. Možno mohla kúpiť lepšie, ale určite aj horšie.
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Odpovědět