Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 05 zář 2018, 15:17

Prodat svou Concordii nechci, osvědčila se! A nejsem žádný "FUKO" z filmu s Krampolem "Nahota na prodej" (to byl ten cikán co tam oje..val výfuky aut) ale asi jsem si na sklonku života opravdu našel auto které si líbí, vyhovuje mi a do kterého jsem se platonicky zamiloval! 8) 8) 8) :P
ASTRA LA VISTA

Reklama
 

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Luboš X17DTL » 05 zář 2018, 17:34

COBEIN píše:na sklonku života
Ty vole, dědek :D
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marťasek » 05 zář 2018, 18:08

COBEIN píše: na sklonku života

Cobe ty si ale hňup :mrgreen: kurwa chlap v nejlepších letech..

Hele má to tedy ve tvém případě cenu si ještě něco pořizovat? Myslím si, že na ten hřbitov ještě dojít dokážeš po svých ne :mrgreen: :mrgreen:

No a teď vážněji - co koncern? VW? :shock:
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 05 zář 2018, 18:45

Na sklonku života jsem myslel vážně, nebudu to tady rozebírat ale nikdo z vás co jste reagovali nevíte co vím já. Od úrazu se mi v hlavě u mozku opět vytvořilo ložisko krve! Minule cca před 3-mi léty jsem byl u MUDr. Králové-Neuroložka, a tam mi dělala už podruhé EEG hlavy. Po tom co viděla výsledek se mně zetala jestli jsem se od minule do hlavy znovu nějak nebouchl nebo jestli někdo nebouchl mně. Odpověděl jsem jí že zcela určitě né, a že jsem si konečně pro jízdu na kole pořídil TU přilbu-helmu kdybych náhodou spadl tak ať mám hlavně hlavu chráněnou!
Ona řekla, že si mně bude častěji na EEG pozívat a že kdyby se to ještě zvětšovalo-množilo, tak bych musel na operaci hlavy. Tzn., že Concordia mi nejspíš opravdu bude muset sloužit do konce a na "konzern" už moc nepomýšlím, ne z důvodu že by se mi nelíbilo ale spíš kvůli tomu víše napsanému.
MUDr. Králová má můj tel. i adresu a víc už jsi mně nepozvala, což znamená že si možná může myslet že jsem už PO, anebo zapomněla! Takže asi tak kamarádi, myslel jsem si že už jsem READY a že mi po tom všem zůstane jen ta jizva na mozkovně ale nosím tam ještě něco navíc...... :cry: :cry: :cry:

Hele má to tedy ve tvém případě cenu si ještě něco pořizovat?- už si pořizovat nejspíš nic nebudu, jen budu udržovat při životě sebe a auto ve stavu plně technicky způsobilém!
Mimo to, víte že tady v Evropě má OPEL označení pro sportovněji laděné auta OPC a v Anglii je to VXR? (VX-Vauxhall- R- Racing) Už mám ty štítky doma!
Naposledy upravil(a) COBEIN dne 06 zář 2018, 07:26, celkem upraveno 1 x.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marťasek » 05 zář 2018, 20:58

Uu Faux pas...

No já razím heslo že "naděje umírá poslední"... Tak že bych to asi začal spíše řešit, ale to je bohužel jen a jen na tobě. Každopádně se sakra drž a neházej flintu do žita!
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Luboš X17DTL » 06 zář 2018, 06:22

COBEIN píše:Na sklonku života jsem myslel vážně, nebudu to tady rozebírat ale nikdo z vás co jste reagovali nevíte co vím já. Od úrazu se mi v hlavě u mozku opět vytvořilo ložisko krve! Minule cca před 3-mi léty jsem byl u MUDr. Králové-Neuroložka, a tam mi dělala už podruhé EEG hlavy. Po tom co viděla výsledek se mně zetala jestli jsem se od minule do hlavy znovu nějak nebouchl nebo jestli někdo nebouchl mně. Odpověděl jsem jí že zcela určitě né, a že jsem si konečně pro jízdu na kole pořídil TU přilbu-helmu kdybych náhodou spadl tak ať mám hlavně hlavu chráněnou!
Ona řekla, že si mně bude častěji na EEG pozívat a že kdyby se to ještě zvětšovalo-množilo, tak bych musel na operaci hlavy. Tzn., že Concordia mi nejspíš opravdu bude muset sloužit do konce a na "konzern" už moc nepomýšlím, ne z důvodu že by se mi nelíbilo ale spíš kvůli tomu víše napsanému.
MUDr. Králová má můj tel. i adresu a víc už jsi mně nepozvala což znamená že si možná může myslet že jsem už PO, anebo zapomněla! Takže asi tak kamarádi, myslel jsem si že už jsem READY a že mi po tom všem zůstane jen ta jizva na mozkovně ale nosím tam ještě něco navíc...... :cry: :cry: :cry:

Hele má to tedy ve tvém případě cenu si ještě něco pořizovat?- už si pořizovat nejspíš nic nebudu, jen budu udržovat při životě sebe a auto ve stavu plně technicky způsobilém!
Mimo to, víte že tady v Evropě má OPEL označení pro sportovněji laděné auta OPC a v Anglii je to VXR? (VX-Vauxhall- R- Racing) Už mám ty štítky doma!
Asi bych se dr.Králové připomněl. Jinak není přece jediný neurolog na světě. Třeba jen zemřela :D
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 06 zář 2018, 07:19

Dobrá rada-najít si jiného Neurologa, jenomže Dr.Králová je tady na opavsku (alespoň co se mi doneslo) vyhlášená jako jedna z nejlepších s úžasnými zkušenostmi. To že žije vím, potkávám jí občas v Lídlu u Záp. nádraží kam chodívám nakupovat.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Luboš X17DTL » 17 zář 2018, 12:59

Luboš X17DTL píše:No...nechala si říct, ale ještě není vyhráno. Sice už jede, ale pořád tam je nějaká chyba. Asi ta špatná baterka něco doku.vila.
Za odměnu nepojede nikam :D
Bude vymetání pavučin z Iby.
Tak konečně zbyl čas, dneska byla u pana Doktora v Brně, už je zase bez ztráty kytičky :)
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marťasek » 17 zář 2018, 21:38

já dneska konečně vyměnil tu pitomou žárovku od podsvitu kilometrů - kurwa sem musel rozdělat celou palubovku! - Posledně jsem to ani nevím jak vyměnil zezdola - to sem měl oddělaný ten spodní dekl ale jak sem se tam tenkrát dostal to ví čert! - Každopádně kilometry už vidím :-)

Teď čekám co se zase posere dál :mrgreen: už mě to nebaví - 3 měsíce jen opravuju co chvíli něco. teď už snad bude konečně pokoj!

Začalo to altíkem, baterkou, pak řj (porucha polohy plyn pedálu), výměna zap- lišty, svíček, olej domeček, chvíli byl klid pak oprava řj v rajchu + preventivně nová II lambda, když auto čekalo na opravu tak komplet nové zadní brzdy + lanovody, opět řj do rajchu kvůli podezření na další vadu, ale za tu může nová zap. lišta tak že opět další, teď nové svíčky, a nyní prasklá žárovka od kilometrů. Nervy za 3 měsíce a bratru 30.000kč!!!
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marek Sládek » 09 říj 2018, 11:59

Ahoj.
Byl jsem s Corsou na STK. Měřením emisí prošla s velkou rezervou, ale na STK jsem velmi nečekaně narazil. Technik se zaměřil na instalaci LPG. Takže Corsa by prošla na jedničku, jenže technik STK si postavil hlavu a prostě tvrdil, že instalace LPG, která je na autě 12 let a každoročně má provedenou revizi je špatně provedená, v rozporu s metodikou pro kontrolu LPG zařízení na stanicích STK. Vznikla tak komická situace, kdy jak jsem mu řekl, jsem teda 12 let jezdil s autem na LPG předělaným podle potvrzené homologace a přitom podle jeho slov mě to ohrožuje na životě. Navíc auto bylo ve stejné stanici STK již potřetí a předchozí dvě kontroly neměl technik také žádný takový problém, tak jak je to možné. Víte co mi technik STK řekl, že to je slovo proti slovu, že od té doby mohla být instalace předělaná :) .
Fakt jsem byl vytočenej, ale přispěla k tomu i má nevyspalost po noční směně. Nechal jsem si vše podrobně sepsat a zajel jsem so místního servisu LPG zařízení. Tam zjištění technika STK náležitě okomentovali, nicméně instalaci předělali a já na opakované STK prošel pouze s lehkou závadou, povrchovou korozí rámu zavěšení a lehkou povrchovou korozí brzdové trubičky.

Abych se vrátil k metodice kontrol LPG zařízení na stanicích STK, tak je v ní napsáno, že instalace ventilů LPG, reduktorů, nebo potrubí musí být ve vzdálenosti 200mm od zdrojů tepla, nebo vhodně odstíněná (odstínění, materiál a provedení již ale není vůbec specifikováno). K tomu jen tolik, že když jsem se zeptal technika na STK, když mají auta reduktory a potrubí na LPG instalované snad všechny u motorů, bez stínění, teda u zdroje tepla - motoru, zda je bude vyhazovat z STK taky, se jen kysele pousmál. Je pravdou, že nevím od kdy platí, že na STK kontrolují instalaci LPG, viděl jsem poprvé, možná je to změnou pravidel pro STK od 1.10.
Tolik pro ostatní, aby věděli, co je může potkat.

Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marťasek » 09 říj 2018, 12:12

STK jsou soukromé stanoviště - napiš tedy kde to bylo aby se tam ostatní už nemuseli takto "otravovat" protože mi to přijde že jsi prostě narazil na debila co prostě plnil tabulky a musí určitý počet aut vyhodit. Na opakovací STK bych zajel jinam a na ně se totálně vysral.

Já byl minulý týden a více méně pohoda - borec mě pustil i s dírou ve výfuku i když mi to tam napsal.. Dneska přijel nový a bude se měnit.. No problém.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marek Sládek » 09 říj 2018, 12:30

Ahoj.
Byla a je to údajně bezproblémová, rozuměj bez buzerování, STK v Novém Boru, kam jezdí řidiči i z Děčína, aby nemuseli řešit problémovou STK v DC. Jsem ochotný vyřešit každou odůvodněnou závadu, o auto se staráme, ale tohle mne opravdu vyvedlo z míry.
Instalace je tak provedená od doby co jsme auto koupili. Ano je, byla, v jisté části u výfuku, jeho zadního tlumiče, kde sice teplo je, ale díky průchudu výfukových plynů skrze katalyzátor, střední díl tlumiče a trubky již ne takové, aby bylo výkonným zdrojem tepla. Navíc měděná trubka byla omotaná kabelem ekektroinstalace LPG vedoucí od ŘJ k multiventilu a palivoměru na nádrži, bez známek sebemenší tepelné zátěže. V diskuzi s technikem STK jsme dospěli až do stavu, že by se spokojil i s obalením místa alobalem, což je úplně absurdní.
Nakonec mi to teda celé předělali, měděnou trubku, letama pěkně tvrdou, vyřízli a nahradili flexi hadicí, kterou natáhli více jak 200mm od výfuku a následně napojili spojkou na původní trubku. Zaplatil jsem v dílně 650,-Kč a jel na opakovanou STK. Tak mi stejný technik STK opět auto prohlédl, byl spokojen, utrousil poznámku, že mi to v dílně LPG měli udělat zadarmou, když mi potvrdili pravidelně revizi LPG přestože podle něj byla provedena špatně, zaplatil jsem další 100,-Kč za opakovanou STK a odjel jsem.

Joko bonus jsem si vyslechl přednášku na téma jak je technik STK hodný, že mne nechá STK projít aniž bych měl ve voze řádně upevněnou rezervu - náhradní kolo. Na mojí reakci, že mám v autě, stejně jako celá léta opravnou sadu na pneumatiky a navíc kompresor, mi vysvětlit, že opravná sada je přípustná pouze u vozů, které mají indikaci poklesu tlaku v pneumatikách buď přímou, nebo nepřímou. Takže zase problém! Navíc jsem mu řekl, že mám zaplacenou celoevroupskou asistenční službu v rámci havarijního pojištění, tomu se také vysmál. Tak nevím, lze tedy mít pouze sadu na opravu pneu, nebo ne?

Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od p.somik » 09 říj 2018, 22:28

Stejně jsem dopadl na STK Ostrava Hrabová před 3 lety, ptal se, kde mám rezervu, já řekl,že mám 2 kompresory a 2 lepící sady. Jeho reakce byla , že musím mít rezervu, tak jsem mu složil Zafiru do 7-mi místného provedení a ať mi ukáže, kde ji mám vozit. Uznal, že není místo, ale vytasil se s tím, že mi měly 2 místa odebrat, nebo neschválit LPG, a že bez rezervy mohou jezdit jen vozy, které to mají od výroby, nebo napsané v velkém TP. Na otázku kde si to můžu nechat zapsat, odpověděl, že nikde, tak jsem mu řekl, že jednou je to schválené, tak mě to nezajímá. Naštěstí toho už nechal.
Ta byrokracie je děs :D
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 09 říj 2018, 23:24

Jízdy bez rezervnho kola nemáme v Zafirách schváleno asi nikdo (Zafira A) ale když jsem se vracel z dovolené v SK a píchl jsem P.př. kolo tak jsem byl sám sobě vděčný za to že jsem to dojezdové kolo vzal. Podotýkám že se v autě většinou vozím sám a tak tam na to kolo místo mám! (nevím jak bych v noci postupoval kdybych to kolo s sebou neměl)
ASTRA LA VISTA

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Honz@ » 10 říj 2018, 00:21

Dneska jsem usoudil, že dementy asi přitahuju :lol: :D

Známá si jela koupit auto, tak mě poprosila a jel jsem s ní. Našla na netu od někoho auto, takže jsem volal já a domluvili jsme se na srazu. Z pána všechno lezlo jak z chlupatý deky, ale tak nějak jsme se dozvěděli, co jsme chtěli... Vše se zdálo OK.

Sraz byl domluvenej na dopoledne v 11. Vyrážíme (cesta je na hodinu) a v 10:10 telefon - "Nejzděte, nestíhám, přesuňme na třetí". Fajn.

Ve tři tedy přijíždíme. Auto nikde. Volám - telefon nikdo nebere. Tak čekáme. Volám ještě asi 8x, posílám zprávu. NIC. Po 40 minutách odjíždíme zpět... Člověk se na to prostě vybod.



Už mě ty lidi začínaj vážně s*át :roll:
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Odpovědět