Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 26 zář 2019, 02:08

To jsou mi věci, je to Béčková Zafira a v článku se píše že škoda byla odhadnuta na 111 tisíc Kč, trochu moc ne když to úplný vrak(totálka) není!
ASTRA LA VISTA

Reklama
 

Uživatelský avatar
Gallo
Příspěvky: 1551
Registrován: 08 zář 2006, 22:08
Bydliště: Troppau

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Gallo » 28 zář 2019, 06:46

110 000,- je škoda na sloupu, zídce a rohu baráku. zbytek je opel...:-)

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marťasek » 28 zář 2019, 06:54

Gallo píše:110 000,- je škoda na sloupu, zídce a rohu baráku. zbytek je opel...:-)
:lol: 8)
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 28 zář 2019, 08:07

Gallo Gallo :? :? :? Takový vyznávač OPELů jsi byl.... (Taky to beru z legrace neboj!)
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 28 zář 2019, 21:20

Dneska jsem se u Galla na zahradě "přiožral", pár piv a žár s ohně a je hotovo!

Mimo to jsem s Gallem probíral vytažení zadní lavice v Áčkové Zafiře, nevíte náhodou někdo(Marťásek) jak jí dostat ven? Mám povoleno a odmontováno všechno po stranách, ale pořád mi ta lavice drží někde uprostřed. Kolejnice tam je, ale nevím jakým způsobem(směrem) lavici odjistit a vytáhnout!
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 29 zář 2019, 18:57

Dnes jsem u potůčku měnil zadní lavici+opěradla v Áčkové zafiře, kdybych věděl jaká to je drbačka, vy..l bych se na to a nechal bych v autě původní zástavbu sedadel! Dělat to někde v dílně s něčí pomocí,prosím, ale venku v přírodě a sám..... Už nikdy!
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marťasek » 29 zář 2019, 18:59

Uprostřed je jezdec - musíš to celé vysunout dopředu (přední sedadla až dopředu) - tedy pokud si to dobře pamatuju kaj sem to rozebíral po bouračce abych vyčistil sklo které mi tam napadalo do mechanizmu lavice.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marťasek » 29 zář 2019, 19:05

A jinak se ani neptejte co sem dneska dělal já... Implementace sedadla spolujezdce na místo řidiče :-) ty krááávo to byl vopruz! ale to by bylo aby to nešlo kurde! Kladivo + flexa a nic není problém!! zatím to je pouze nouzovka abych mohl jezdit a du shánět sedadlo řidiče.

To moje pode mnou prostě prasklo :-) asi sem holt moc tučný :lol:

rozebírání původního:
IMG_20190929_111337.jpg

tak jako povedlo se no... - je to obrovský rozdíl sedět na neprosezeném sedadle a hlavně rovně :-)

ta "hadra" na sedadle spolujezdce je vymontovaný výhřev - uvidím zda seženu s výhřevem nebo bez a když tak to tam lupnu to je to nejmenší
IMG_20190929_175405.jpg
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 30 zář 2019, 21:04

Mám v inzerci celou stejně čalouněnou sadu sedadel (přední s výhřevem) jakou jsem ti zatím tu jednu poslal, s loketní opěrkou,AIRBAGy,bederní zpevnění..... Původně z mé Concordie.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Mojmec11 » 11 říj 2019, 21:51

Teda řeknu vám,že ofiko vymontovat z auta LPG je snad horší, než si to tam nechat namontovat. Když už to člověk vyndá,když už na to má papír,že to někdo odborně vyndal (odborně znamená že jsem nepoužil flexu,ale jen např. kladivo,vrtačku atp.),tak si vymyslí dalších pár papírů+ problémy v systému a jste skoro 2 měsíce bez auta. Ale už je to konečně cajk a tedka se jen snažím vyjet ten smradlavej starej benzín z nádrže. 200km a furt to divně smrdí.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Marťasek » 12 říj 2019, 21:28

Počkej to mě zajímá - jde tedy vymontovat LPG a dát ho do jiného auta? Co ta "operace" obnáší za poplatky - vyplatí se to vůbec? Chápu že třeba některé hadice, spony a další pomocný materiál se dává nový to dá rozum ale jak je to s těmi papíry?
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od COBEIN » 13 říj 2019, 05:33

Já jsem si do bývalého auta "Gildemeister" a do současné "Concordie" nechal v Lipníku nad Bečvou namontovat "použitou sadu" stím, že aby to bylo možné zapsat do TP musí být namontována nová nádrž (bomba). Co je v sadě nového krom té nádrže nevím....
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od p.somik » 13 říj 2019, 21:22

Podle mě záleží na plynaři, který to dělá, ono se jim do toho moc nechce. Mi před cca 5 lety předělali lpg do manželčiny astry včetně nádrže, a na úřadu jsem jen vyměnil malý TP + nějaký poplatek.
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Mojmec11 » 15 říj 2019, 11:47

Jak je to s montáží z jednoho auta do druhého to nevím. Já měl auto v servisu před STK. Na STK dělali emise a technik najednou prý začal vyšilovat, že tam jsou strašně velký hodnoty,že je cítit plyn a rychle si to odvezte nebo se tady otrávíme.....magor. Je jasný,že plyňák smrdí plynem z výfuku a ty velké emise stačilo seřídit. Jenže mechanik auto odvezl zpět a začalo to. Nejdřív začalo hrabat ŘJ LPG. Až následně jsem zjistil,že to není ŘJ od f. BRC,ale nějaká polská mrdka,kterou mi tam frajer posledxně dal,když mi shořela díky oxidaci původní origo ŘJ. Tak jsem si řekl,objednám jinou z PL a to stihnu do STK a budu holt chvíli jezdit na benzín. Jenže: najednou to jelo na benzín jen na 3. válce. Tak jsem všecko prošel a zjistil nefunkční vstřik. Byl víkend. Takže další týden v pí*i,následně projížďka 100km na vrakáč pro vstřiky 2ks-600kč,ale než mi je vyměnili......bylo po STK. Byl jsem skoro měsíc bez auta,když jsem si řekl: má to cenu? objednávat další polskou mrdku,za 2 měsíce končí revize nádrže(kupovat novou na 10 let je blbost,to mi Astra už tak dlouho nevydrží),už nejezdím denně 100km,takže>>> LPG ven z auta. Kluci se toho báli,takže odvézt auto domů, provést "odbornou" demontáž LPG,sehnat si na to potvrzení (800kč),nechat to zapsat do TP(100kč),ale tam nastal problém- nemohli to najít v registru. Tak jsem víc jak týden uháněl panáčka aby to tam zapsal,byly s tím nějaké problémy,netuším...dodělávala to manželka páč já mezitím ležel v nemocnici po operaci. A pak konečně odvoz auta na STK a teď už mám auto skoro týden doma a všecko je cajk. Teda až na ten smrad starýho benzínu z výfuku. :mrgreen: Ale po 20l novýho benzínu už je to lepší. Ještě musím vrátit sání do původního stavu,vyčistit klapku,EGR,sehnat emulátor,páč mi to hlásí chybu Egru a bude to. Ufff, to byly nervy. :evil:
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Příspěvek od Mojmec11 » 15 říj 2019, 11:56

COBEIN píše:
13 říj 2019, 05:33
Já jsem si do bývalého auta "Gildemeister" a do současné "Concordie" nechal v Lipníku nad Bečvou namontovat "použitou sadu" stím, že aby to bylo možné zapsat do TP musí být namontována nová nádrž (bomba). Co je v sadě nového krom té nádrže nevím....
Záleží na konstrukci. Já měl ještě podtlakovku,dnes se tomu říká jednobodové vstřikování. Tam je Nádrž,multiventil,filtr,zplynovač,řídící jednotka+přepínač v kabině a nějaké zařízení,které se dává do sacího potrubí.V podstatě difuzor s dírou na přívod LPG. Vícebodové stříkačky mají místo difuzoru vstřiky.
Já měl smůlu, že jeden plynař na to už tak trochu mr*á a firma co je nedaleko,tak ti zas že buď bude všecko podle nich (tzn. nové věci za plnou cenu) nebo nic. Dělaj hrozně chytrý a jakákoliv improvizace je problém. Prostě buď šikovnej flegmatik nebo banda výměnkářů. Nikde nikdo normální s kým se dá domluvit v okruhu 100km.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Odpovědět