Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G Coupé

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
BertoneRoadBladeCZ
Příspěvky: 47
Registrován: 28 úno 2016, 16:07
Bydliště: Brno

Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G Coupé

Příspěvek od BertoneRoadBladeCZ » 23 úno 2019, 09:58

Zdravím všechny Astra nadšence po nějaké době opět přišel čas udělat generálku celého auta a tak jsem se do toho pustil však jsem ještě nevěděl vše co mě čeká před asi týdnem a půl jse mi motor hodil do nouzového režimu aromatický se rožla kontrolka motoru tak hurá na diagnostiku chybně hlášení obou lambda sond + snímač vačkové hřídele výměna lamba sond byla jednoduchá a rychlá snímač vačkové hřídele byl také v rámci možnosti rychle hotovy odmontovat filtr od saní a demontovat kryt rozvodu a je výměně no vše je hotové proběhne zkouška zda je vše v pořádku nastartuje motor a v tom okamžiku nastane peklo motor nekontrolovatelně zvyšuje a snižuje otáčky na neutrálu ale i při zařazené rychlosti při jízdě v nižších otáčkách extrémně harpruje pak ale při přidání plynu na asi 2 tisích zase jede v pořádku a vyřadím kvalt a opět začne stoupat a klesat ustálí se až úplně zastavím ale je to otřesný zvuk bouchání auto se celé třese a jdou cítit rázy motoru za studenta i za tepla + za studenta normálně střílí
do sání před výměnou snímače a lambda sond auto fungovalo normálně pouze jelo v nouzovém režimu .
Je více možnosti jak tento problém řešit muže to být kabel od RJ nebo špatně ukostření RJ sám nevím každopádně jedu k autotronikovy zjistit kde je problém spíš by mě zajímalo jestly jste se štít o někdo sešel a jestly nemáte radu která by zjednodušila hledání jehly v kupce sena je to na vozu Opel Astra G Coupé 1.8 benzin 92 KW rok výroby 2002 ještě chci dodat ze snímač jsem zkoušel i vyměnit zpět za starý ale problém zůstává stejný od připojení nové motor extrémně hapruje chyby byly vymazaný ale i přesto pořad hlásí vládný snímač
Astra g coupé Bertone 1.8 16v 92kw Z18XE

Reklama
 

Uživatelský avatar
BertoneRoadBladeCZ
Příspěvky: 47
Registrován: 28 úno 2016, 16:07
Bydliště: Brno

Re: Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G C

Příspěvek od BertoneRoadBladeCZ » 23 úno 2019, 10:49

Co už vím naprosto jistě že pokud je závada na snímači klikové hřídele motor nastartuje pokud váš benzinový motor zní nějak špatně nebo máte pokles otáček 100% doporučuji diagnostiku závad problém je ve většině případu při nesprávné funkci lambda sond , snímačů jak klikové tak i vačkové hřídele problém muže být v kabeláži od RJ nebo poškození samotné RJ ideální je i nakupovat originální díly od Simens alias GM díly třeba právě u snímačů se to doporučuje tak stejně je doopravdy potřeba hlídat olej v motoru,olej filtr, benzínovy filtr ,filtr vduchu,pokud mate auto na plyn určitě doporučím výměnu svíček samo sebou i když nemáte přídavný plyn to vše muže též neblaze působit na chod vašeho gčka 8)
Astra g coupé Bertone 1.8 16v 92kw Z18XE

Uživatelský avatar
BertoneRoadBladeCZ
Příspěvky: 47
Registrován: 28 úno 2016, 16:07
Bydliště: Brno

Re: Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G C

Příspěvek od BertoneRoadBladeCZ » 25 úno 2019, 16:08

Ahoj všem nečekanè pokračování ságy Opel Astara G Coupé je tady !! :P :D
Řešení tohoto problému s autoelektrikařem dopadlo špatně bylo mi řečeno ze oprava je náročná u typu tohoto vozu a ze problém bude zjevně v RJ “už jsem tu měl asi 5 takových to oplu a vždy to byl velký problém a tuto práci bych znovu nevzal” :D :D :? To mě dostalo tak a teď poraďte pánové už je to druhá řidiči jednotka co jsem měnil během dvou let po první výměně jelo auto skoro 2 roky pak přišel nouzový režim výměna lambd a snímače a jsem tak kde jsem byl a nemám řešení akorat zajet do Opel servisu a popravdě teď už je to láska protože tahle generalka už mě stala 17 tisíc a také musím uznat ze jsem na něm nikdy nešetřil moc se mi neoplácí pacholek ale dam ještě šanci potrebuju vědět v čem je ten brouk
Astra g coupé Bertone 1.8 16v 92kw Z18XE

Uživatelský avatar
BertoneRoadBladeCZ
Příspěvky: 47
Registrován: 28 úno 2016, 16:07
Bydliště: Brno

Re: Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G C

Příspěvek od BertoneRoadBladeCZ » 25 úno 2019, 16:23

Jo a ještě jsem zapomel dodat že elektrikář řekl ze jsou dvě umístění řidiči jednoty pouze ta co je připevněna na motoru je problémová takže jsem stoho jelen :? :?
Naposledy upravil(a) BertoneRoadBladeCZ dne 04 bře 2019, 19:10, celkem upraveno 1 x.
Astra g coupé Bertone 1.8 16v 92kw Z18XE

Uživatelský avatar
BertoneRoadBladeCZ
Příspěvky: 47
Registrován: 28 úno 2016, 16:07
Bydliště: Brno

Re: Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G C

Příspěvek od BertoneRoadBladeCZ » 04 bře 2019, 19:08

Ahoj všem tak jsem byl na doporučení na Opel Tech 2 diagnostice a obě sondy vykazují nulové hodnoty v proslapnutém pedálu dosahující miniaturních hodnot snímač váčky se ukazuje ale též jak kbyby tam nebyl :P teď už je jasné ze závada je na ŘJ dvě doporučení WWW.ECU.DE odešlete poštou svoji jednotku v ecu.de zkontrolují co je za problém pokud žádný není pošlou va ŘJ zpět za poštovné pokud zjistí problém daji vám ŘJ do hromady a cena je +\- 9 tisíc korun samozřejmě je individuální dle typu vozu každopádně mají on-line chat na stránkách takže tam stačí napsat a hned budete vědět co a jak .
Já osobně jdu zkusit ještě zkušeného auto elektrikáře samozřejmě dam vědět až budu vědět jak je pán zručný a jaka bude cena a kvalita zatím cuz (Opel das Auto) :) 8)
Astra g coupé Bertone 1.8 16v 92kw Z18XE

Uživatelský avatar
BertoneRoadBladeCZ
Příspěvky: 47
Registrován: 28 úno 2016, 16:07
Bydliště: Brno

Re: Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G C

Příspěvek od BertoneRoadBladeCZ » 20 bře 2019, 11:59

Zdarec všem Opel nadšencům tak problém vyřešen výměnou ŘJ vyšla mě asi na 12 tisíc korun opravu provedl Pan Roman Krapa z http://www.carteam.cz/ v brně komárově poradil pomohl opravil rychle a dobře
. Musím zde napsat že celkový problém započal od slabé auto baterie a proto dávejte pozor na svoje baterie v Astrách muže vám to odpálit ŘJ v konci nic co jsem vyměnil nebylo spatné ani snímač ani sondy vše pramenilo od ŘJ a její výměnou se vše vyřešilo
Naposledy upravil(a) BertoneRoadBladeCZ dne 20 bře 2019, 22:43, celkem upraveno 1 x.
Astra g coupé Bertone 1.8 16v 92kw Z18XE

Uživatelský avatar
BertoneRoadBladeCZ
Příspěvky: 47
Registrován: 28 úno 2016, 16:07
Bydliště: Brno

Re: Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G C

Příspěvek od BertoneRoadBladeCZ » 20 bře 2019, 12:15

ahoj všem rád bych vám všem chtěl dát odkaz na perfektní Brněnské automechniky první Pán je možná všem známý je to Pan Roman Krapa tel.: 777 620 300 na internetu najdete jako http://www.carteam.cz/
především bych řekl že pan se specializuje na Opel ma rozsáhle zkušenosti z auto elektrikou jinak vše obecně dá dohromady cokoliv je to šikovný pan vřele doporučuji pokud si nevíte rady Pan Krapa rád poradí 8) 8) . Druhy je Pan Radek Halouska také z Brna tel.: 777 247 053 pána musím doporučit má dlouholeté zkušenosti se značkou Opel je nutno dodat že pan Halouska pracoval jako hlavní technik u společnosti Opel s.r.o. mnoho let ma tudíž velké zkušenosti s automobily značky Opel samo sebou se Pan Radek Halouska zabývá všemi typy osobních automobilů ma lukrativní cenový přistup a je to velmi šikovný auto mechanik jeho výhodou je i diagnostika se kterou pracuje (Opel Tech 2) kdo zná nemusím zde popisovat pro ostatní je to nejlepší diagnostika pro Opel pokud chcete na diagnostiku doporučuji zavolat a zastavit se za Panem Halouskou na adresu: Slaměníkova 1016/23a, 614 00, Brno - Maloměřice. Díky všem nadšencům Opel a doufám že vám tento odkaz pomůže
Naposledy upravil(a) BertoneRoadBladeCZ dne 20 bře 2019, 12:46, celkem upraveno 1 x.
Astra g coupé Bertone 1.8 16v 92kw Z18XE

Uživatelský avatar
BertoneRoadBladeCZ
Příspěvky: 47
Registrován: 28 úno 2016, 16:07
Bydliště: Brno

Re: Problém s výměnou snímače vačkové hřídele Opel Astra G C

Příspěvek od BertoneRoadBladeCZ » 20 bře 2019, 12:43

Jinak chci všechny informovat o novém prodejci auto dílů www.MLparts.cz zkuste výhody a ohodnoťte sami kvalitu a profesionalitu našeho e-shopu a pokud se zastavíte na naší prodejnu v brně rád vás obsloužím já sám. :) :) :?: Rychle a kvalitně vám vyřešíme vaší objednávku nebo po případě na e-shopu i telefonicky poradíme či objednáme díky všem :) :) :) :) :D
Astra g coupé Bertone 1.8 16v 92kw Z18XE

Odpovědět