Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Co se jinam nehodí pište sem
ZoD
Příspěvky: 200
Registrován: 02 lis 2013, 17:28

Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od ZoD » 03 led 2014, 12:42

http://www.novinky.cz/krimi/323450-neme ... -auta.html


to bývá většinou ještě jsem nečetl že by někdo ujížděl oplem,taky se asi čmajzne ale i co čtu na forech tak hledají něco z německé trojky
5dv Z14XE(?kW,?Nm)bílý lak+černé dopln'ky+sport sedačky komplet nastavitelné+EGRoff+odhlučnění vozu+panel navigace samo-domo+OPCpředek+dvětrání kapoty+15''ZIMNI BLIZZAK-XENONY depo+OSTŘIK

Reklama
 

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Honz@ » 03 led 2014, 13:26

Já bych k tomu něco napsal, ale neměli byste mě rádi :| :lol:
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
bigasi
Příspěvky: 186
Registrován: 04 čer 2013, 20:00
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od bigasi » 03 led 2014, 13:30

Hele důvod proč radši Opla než VW je jasný.. Viz můj podpis...
Astra G Caravan 2.0Di X20DTH rv.2000 W0L0TGF35Y8057505
Diagnostika Op-COM II ve vlastnictví =)
To co Opel používal v letech 80.tých , VW vymyslel již v letech 90.tých
Skype: bucktekk

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Honz@ » 03 led 2014, 13:35

Tak jo 8)
VW budeš nenávidět a pomlouvat do tý doby, než si ho koupíš 8) Stejně jako já...
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
bigasi
Příspěvky: 186
Registrován: 04 čer 2013, 20:00
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od bigasi » 03 led 2014, 13:39

Ehm 2x GIV TDI.. 2x Cady TDI a 1.9D... A transportera =D Teď mám mojí astruli 2.0DI vstřky turbo DTI a 92kW a sem s ní tisíckrát spokojenější než s golfama... Místo caddy máme Combo ala Cčko corsa s Isuzu naftou a taky jsme radši.. A transportera měníme v nejbližší době nejspíše za boxera no =D
Astra G Caravan 2.0Di X20DTH rv.2000 W0L0TGF35Y8057505
Diagnostika Op-COM II ve vlastnictví =)
To co Opel používal v letech 80.tých , VW vymyslel již v letech 90.tých
Skype: bucktekk

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Honz@ » 03 led 2014, 13:42

Jdu přesně opačnym směrem :D .
Caddyho tu máme taky a i když to nerad řikám, s Combem C to nejde srovnat :( .

Já si tady dovolim takový shrnutí, který sice nebude nikoho zajímat, ale nevadí :D . V první řadě podotýkám, že mam Opla moc rád a až na pár vyjímek ke konci nemůžu říct špatný slovo 8) . Bohužel už pro mě asi neni další model :D .

Géčka - skvělý auta, kterejm neni skoro vytknout. U htb 1.7 DTi úplně skvělá spotřeba, v tý době poloviční cena oproti Golfu 4. U kombika 1.7 CDTi parádní kufr a taky parádní spotřeba, prostě svělý auto za dobrou cenu. Jen mohli hoši v Polsku trochu máknout na výbavě. Pokud se nic nezměnilo, jezdí tady na foru doteď. S benzínovejma to taková paráda nebyla, ale i tak celkem OK. Celkově se Géčko prostě povedlo a na tu doby strčilo svoje konkurenty do kapsy. Jediná slabina mi přišlo uklepávání kabelu od ABS a následný nefungování budíků, to se opravovalo snad u každý :wink: . Jen už to prostě nezapře, že je z roku 1998, hlavně uvnitř...

Háčko - nejlepší auto auto jaký jsem měl (kombi 1.7 CDTi - 74kW). Úžasnej motor, spotřeba, svezení, kvalita, interiér... Kufr byl sice menší na Géčku, ale ani tak nemůžu říct křivýho slova. Za dva roky provozu se pos*ala jen žhavící svíčka. Asi bych nneprodal, kdybych tenkrát nepotřeboval peníze :wink: .

Vectra - po Háčku jsem si pořád půjčoval auta a tak nějak jsem si po nějaký době řek, že Vectra je krásný auto a začal shánět. Shodou okolností Vectru sháněl i můj dobrej kamarád, tak jsme hledali oba. Byla to asi náhoda, auta jsme si přivezli den po sobě, nezávisle na sobě. Já 1.9 CDTi (88kW), kamarád 2.2 DTi (92kW). Nevim, jestli jsme oba narazili na špatný kusy (tomu se mi nechce věřit, já měl po faceliftu, super původ a malý km, kamarád jednu z prvních), ale ty auta se žily vlastnim životem. Já udělal spojku, měl problémy s řazením, poté vyřešeno. Motor hlásil chybu EGR, koupil jsem jinej (tímto bych chtěl dodatečně poděkovat jednomu místnímu členovi, že mi prodal EGR, kterej byl v prdeli taky), ale chybu to sporadicky hlásilo furt. Problémy s elektrikou (třeba rozsvěcování světla při zamykání), problém se startováním... Auto bylo na prodej tady na foru (to se ještě tvářilo, že je OK), pak se začali s*át výše uvedený věc, takže steženo a prodáno pod cenou kamsi... Nacpal jsem do něj peněz, jako do žádnýho jinýho. Kolega skončil dost podobně, neustálý problémy s motorem (měněný turbo). Opravil hodně věcí, ve finále se mu naskytlo jiný auto, takže prodal taky... U aut se s*aly věci, který se samy od sebe "opravovaly" a po čase zas objevovaly.
Vectra je krásný auto, který vypadá na víc, než stojí. Zájem opačného pohlaví vzbudí spolehlivě, můžeme potvrdit :lol: . Jenže víc času trávila auta v servisech, kde si je předávali jako horkej brambor, protože už nevěděli, co s tím... Ve svý době "vlajková loď Oplu"? Nechápu.

Combo/Corsa C - úžasný pracanti, opět parádní spotřeba (ať už 1.7 DTi nebo CDTi). Jediná slabina byla trošku elektrika, stálý praskání žárovek a pořád výměna altíků... Celkově povedený auto. Prodáno jen z důvodu vysokýho nájezdu 8)

Insignie - dostal jsem možnost na koupi nádherné Insignie kombi (ST) se směšným nájezdem (50 tisíc). X lidí mě upozorňovalo, že kufr je skutečně miniauturní. Jen ze zvědavosti jsem se jel kouknout, ale to jsem neměl dělat. Po příjezdu zjištěno, že se jedná o nejsilnější naftu (118kW) ve výborném stavu. Jako bonus nové gumy a spousta věcí, cena skvělá. To auto jsem nesháněl, ale kdo neviděl, nepochopí :lol: . Prostě srdíčko zvítězilo nad hlavou :lol: . S majitelem jsme zajeli do Opla, kde potvrdili vše, co říkal... Neodolal jsem... Jenže tim paráda končí. Ještě večer jsem zjistil, že vana do kufru z Háčka mi tam sotva pasuje, protože Insi měla kufr vážně ještě menší. Výhled z auta špatnej, auto celkově působilo těžkopádně. I to bych mu odpustil. Ale co bych mu neodpustil, byla spotřeba. S srovnatelnym Passatem/Mondeem/A6 je po dálnici možný jet pod 6 litrů, u Insignie byla spotřeba cca 8 litrů při cestování jako důchodce :roll: . O městu ani nemluvim. Při normálnim stylu jízdy to žralo jako kráva :roll: . Bylo to první auto, u kterýho jsem viděl pochodovat ručičku palivoměru :roll: . Nas*alo mě do takový míry, že po pár dnech jsem jel okolo bazaru a prostě jí tam nechal :evil: . Dodnes stojí v jednom malém pražském bazaru :wink: .
Tahle nejsilnější nafta měla ze všech papírově nejmenší spotřebu. Nechci vědět, kolik žerou ostatní :wink: .

Opela bych si klidně koupil. Ale novějšího velkého kombika nemají, jen Vectru. A to už tu bylo :D .

Poznal jsem tu spoustu super lidí, srazy byly super :wink: Rád sem budu chodit nadále a pokud budu moct, tak i něco poradit :wink: . Třeba se jednou zas nějakej super Opel objeví :wink: .
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
bigasi
Příspěvky: 186
Registrován: 04 čer 2013, 20:00
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od bigasi » 03 led 2014, 13:45

Hodně štěstí z novejma TDI a TSI... opravdu se na analýze reklamovanejch motorů nenudíme :lol:
Astra G Caravan 2.0Di X20DTH rv.2000 W0L0TGF35Y8057505
Diagnostika Op-COM II ve vlastnictví =)
To co Opel používal v letech 80.tých , VW vymyslel již v letech 90.tých
Skype: bucktekk

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od jerry mouse » 03 led 2014, 18:25

bigasi píše:Hodně štěstí z novejma TDI a TSI... opravdu se na analýze reklamovanejch motorů nenudíme :lol:
No ale to je už bežna spotrebka, z čoho by potom žili servisi, zaujimavejšie to bude až autam skonči zaruka. 8) :lol:
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Vojta » 03 led 2014, 21:53

mam transportera přes dva roky, hned po černym vanovi je to auto který mam nejdýl ze všech aut a že sem jich vystřídal, doteď jen oply, géčko je srdcovka o čemž svědčí i to co mam schovaný v garáži (a napsaný v podpisu) ale novýho opla bych si jentak nekoupil, insignia i jéčko sou mastodonti jak vzhledem tak hmotností, kdybych teď kupoval nižší střední třídu tak by asi vyhrál novej leon

nicméně další auto bude audi buď osma předchozí generace po facelifu jako další auto nebo nová generace šestky místo transportera, chci totiž automat, minimálně šestiválec a čtyřkolu, vyzkoušel sem A6 avant 3.0bitdi a to je prostě něco neuvěřitelnýho...

no a abych zhodnotil moje oply tak nejlepší bylo 2.0dti 74kw 2003 co tu nedávno alpin prodával dál a taky černej van 1.7 cdti 74kw, to sou auta se kterýma se jezdilo fakt dobře, corsa 1.3 stála za hovno, háčko sedan 1.6 taktéž
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Pitman
Příspěvky: 1151
Registrován: 12 lis 2006, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Pitman » 05 led 2014, 18:24

Honzo ja mam na Vectru uplne opacny nazor nez ty...asi si fakt narazil na spatny kus a ja asi narazil na dobry...
Mimochodem kde stoji ta Insignie?nechces mi o ni neco po SZ napsat?

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Honz@ » 05 led 2014, 19:40

SZ...
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
Pitman
Příspěvky: 1151
Registrován: 12 lis 2006, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Pitman » 05 led 2014, 19:43

Nic tam nemam...komu jsi to psal? :D

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Honz@ » 05 led 2014, 19:45

Lhát se nemá, máš to tam :D
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
Pitman
Příspěvky: 1151
Registrován: 12 lis 2006, 15:36
Bydliště: Praha

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od Pitman » 05 led 2014, 19:54

Mas recht...uz jsem ti odepsal...diky

Uživatelský avatar
HonzP
Příspěvky: 1101
Registrován: 08 dub 2009, 13:54
Bydliště: Praha, Písek

Re: Další důvod proč radši oplík než koncern vw

Příspěvek od HonzP » 07 led 2014, 10:29

Souhlasím s Honzou od a do z, na tohle téma jsme dali řeč při našem minisrazu a z modelů, co teď opel nabízí, je hodně zajímavá akorát záfa tourer, kombíkový jéčko ujde, ale že bych z něk byl hotovej....

Auta od koncernu mi sedí, najezdil jsem v nich hodně a bez problémů (stejně jako s oplem tedy). Jenom je zajímavý, že oply se serou, alfy se serou, fordy se serou, ale na čemkoli od koncernu se vysere něco od bosche, tu něco od valea, tu něco od delphi, ale samotnýmu autu se nestane nikdy nic :lol:

edit: na koncernu mi vadí zájem zlodějů o cokoli. Ukradli mi dvě oktávky a fabii (tu fábku přímo v Mratíně, honzo, bacha :mrgreen: ), všechno naštěstí služebáky, svýho času frčely bagy a světla, ale to není nic novýho.
Astra H 1,9CDTI caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Odpovědět