Nábytek z Polska

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Nábytek z Polska

Příspěvek od Oplíček » 17 úno 2012, 20:00

Tak mě čeká zařizování bytu. Chtěl jsem se Vás zeptat, jestli nemáte nějaké typy, kam zajet do Polska na nábytek? Je mi jasné, že když půjdu někde k nám, tak většina nábytku a doplňků bude právě z Polska. Bydlím v Bohumíně, takže mě zajímají prodejny nábytku v blízkosti mého bytu. Mockrát dík za všechny typy.
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

Reklama
 

webi
Příspěvky: 625
Registrován: 26 lis 2010, 15:04
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od webi » 17 úno 2012, 20:32

Zajeď si do Opole je tam agatameble a tam si vybereš,maš to nějakych +-110km.Budeš tam mít co prochazet a vyběr obrovsky 8)
Teď, když jsme se naučili létat v povětří jako ptáci,
potápět se jako ryby,
zbývá už jen jediné -
[color=#BF0000]naučit se žít na zemi jako lidé.[/color]
[color=#0000BF]George Bernard Shaw[/color]

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od Oplíček » 18 úno 2012, 08:07

110km je celkem dost. Já myslel něco poblíž. Něco tak do těch 50km tam a 50km zpět, tak to by se dalo. Ale i přesto děkuji za nějaký typ 8)
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

webi
Příspěvky: 625
Registrován: 26 lis 2010, 15:04
Bydliště: Hustopeče nad Bečvou

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od webi » 18 úno 2012, 10:15

Maji i pobočku Tady(maš to nějakych +-35km) 8)
edit:maš tam u toho odkazu i fotky pro představu jak je to velke
Teď, když jsme se naučili létat v povětří jako ptáci,
potápět se jako ryby,
zbývá už jen jediné -
[color=#BF0000]naučit se žít na zemi jako lidé.[/color]
[color=#0000BF]George Bernard Shaw[/color]

Oplíček
Příspěvky: 582
Registrován: 21 led 2009, 20:59

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od Oplíček » 24 úno 2012, 17:33

Má ještě někdo nějaký typ krom Agata meble? Zítra se tam teda jedu podívat, ale raději bych měl ještě něco v záloze v tom Polsku, pokud tam teda už budu. Mockrát díky za každou radu.
Slovo,co mi zůstane hluboko v srdci OPEL

OskarO
Příspěvky: 1
Registrován: 05 bře 2018, 01:24

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od OskarO » 05 bře 2018, 01:27

Dobrý den, taky mě čeká vybavování nového bytu, který jsem mimochodem zakoupil tady, a chtěl bych se zeptat, pokud máte někdo nedávnou zkušenost, jestli se podle vás ještě vůbec vyplatí, jezdit pro nábytek do Polska, nebo je v cenách už jen minimální rozdíl, známi říkají že už nemá cenu tam jezdit, ale mi se to nějak nezdá, že by se to tak rychle změnilo..

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od MAX - CZ » 05 bře 2018, 07:29

Oplíček píše:110km je celkem dost. Já myslel něco poblíž. Něco tak do těch 50km tam a 50km zpět, tak to by se dalo. Ale i přesto děkuji za nějaký typ 8)
¨
Chceš utratit tisíce za nábytek a nejsi ochotný ujet 100km navíc (což v přímých nákladech jsou ubohé 3 stovky)? :? Tak si zajdi na sběrňák ve městě. :roll:
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
luigy87
Příspěvky: 318
Registrován: 27 čer 2013, 19:07
Bydliště: Český Těšín

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od luigy87 » 05 bře 2018, 08:24

řeknu to jednoduše. Bydlím u Hranic co by jsem kamenem dohodil.
Ze zkušenosti mého zařízovaní bytu a následných rekonstrukcí. Když chceš cenu, tak Polsko. Ale výdrž je jaká je. Když chceš kvalitu, tak u nás, ale vyhnout se obloukem Sconto, Mobelix a takové ty Polské odnože.
Co jsem koupil v Polsku kvalitní byl konferenční dřevěný stůl. Drží a jenom je obytý.
Když srovnám barvu Hornbach a Castorama. Hornbach vydrží déle a je lepé odolný vůči mechanickému opotřebení.
Koberce koupené v Česku a v Polsku- Máme dva české a dva Polské. Jeden Český vypadá pořád dobře, druhý český v obyváku měníme po 7 letech má už dost , protože je světlý, tak proto. Polské po 1 roce vypadají jak kdyby tak byly 5 let a to jsou v pokojích s malou vytíženosti.
Gauče mám už druhou polskou mrdku koupenou v scontu. První jsme měnili po 5 letech.
Páka na baterii v koupelně se zárukou deset let začala rezavět po 3 letech
Záchodová deska odešla po 1 roce.
Líno měníme po 9 letech české není ošoupané, ale jenom změna designu. Líno je na chodbě, hazjlu, v kouplece a v kuchyni. Vyměnili jsme v kuchyni koupili v Polsku a po půl roce nevypadá moc dobře, hlavně že je 10let záruka
Dřez se zárukou po půl roce, taky nic moc. Hlavně záruka 10let. Zase Polský šit z Castoramy.

To se nebavím o super levném nabídku, který vydrží 1. malování pokoje. Protože jak se s tím začne hýbat, tak už je to v prdeli. To jsem si zazžil
Například psací stůl, co jsem si koupil před 12 lety. Tak stál 6 tisíc a vydržel dvojí stěhování a je jako nový.

Pokud máš rád často nový byt tak Polsko. Pokud máš rád kvalitu zpracování a mít klid minimálně na 10 let, tak made in Czech nebo Germany.
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od COBEIN » 05 bře 2018, 14:30

Protože jsem jezdíval svého času do Gliwic na burzu, tak vím že tam se dalo sehnat všechno od autodílů přes lyže,kola,nábytek, koberce a i zvířata. Ale teď je burza podstatně menší kvůli dostavěné dálnici a tak tam těch věcí není tolik. I když jsem se byl podívat na malé burze tak vím že tam nábytek pořád je, a navíc ti co tam právě toto zboží nabízejí tak ti rádi dají vyzitku-katalog a po výběru si to vyzvedneš přímo na jejich provozovně. Když jsem tam kdysi domluvil výrobu 10-ti kopii laminátových nárazníků na astru G ala LUMMA, tak jsem to jel taky vyzvednout k Polskému Těšínu. Záleží jen na tobě co vlastně chceš nakoupit.

Musím tě však upozornit na to, že se burza konala vždy jen v neděli ale podle toho co mi bylo teď nedávno řečeno, tak prý už je i v sobotu.
ASTRA LA VISTA

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od Honz@ » 05 bře 2018, 19:19

Jen k nábytku z Polska - měli jsme celou obývakovou sestavu/stěnu z Jeny od polského výrobce BRW (asi?) a paráda. To samé kuchyňská linka, naprostá spokojenost.

Naposled kupovaná z Jeny slovenská kuchyňská linka a nic moc. Odlepuje se folie, zpracování takový na hraně.

Takže Polsko nutně neznamená šmejd :)
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od Luboš X17DTL » 05 bře 2018, 19:33

No, vzhledem k tomu, že provozujeme čalounictví, tak bych mohl vyprávět. Všechno podstatné už bylo řečeno. Nikdy!!!!
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od COBEIN » 06 bře 2018, 06:38

Nikomu nic nedoporučuji, napsal jsem jen jak to na burze chodilo a co se tam dalo sehnat. Každý musí zvážit sám na co se cítí a jak dlouho mu to má sloužit. Když jsem byl ještě v pořádku (zdráv) tak jsem vydělával dost kaček a tak nebyl důvod nakupovat nábytek v PL. Každopádně vím o spoustě lidí kteří tam nakoupili třeba manželské postele-letiště a píchají na tom dodnes! :lol:
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
HonzP
Příspěvky: 1101
Registrován: 08 dub 2009, 13:54
Bydliště: Praha, Písek

Re: Nábytek z Polska

Příspěvek od HonzP » 06 bře 2018, 16:04

Ono se to nedá paušalizovat kvalitativně. Spíš cenově.

Když jde někdo jen po nižší ceně, tak se nemůže divit horší kvalitě, to je snad jasné.
Jsou výjimky, o něčem se dá diskutovat, ale obecně u nábytku je hřebík levnější než šroub a zápustná matka.

Protože máme trochu specifický rozměr v obýváku, přemýšlím o výrobě sedací soupravy na míru a když si část udělám sám, tak to vypadá na 50 - 60 tisíc jen to fikne. Slovenská Finesa by vyšla v podobné konfiguraci na nějakých 35 a to je takový rozumný poměr cena / výkon bych řekl. Každý dostane to, co si vybere...
Astra H 1,9CDTI caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Odpovědět