POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od p.somik » 09 srp 2018, 11:06

Taky myslim, ze nekde divu sání, dokonce to nekdy i "flusne" jako spise díra v hadici. Zel ted uz neni čas, řeším nahradni auto na cestu
Ale jeste kouknu na airbox, filtr je zanovni
viz https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=10571
Odesláno z mého ASUS_X00DD pomocí Tapatalk
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Reklama
 

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od COBEIN » 10 srp 2018, 21:03

Kluci mám dotaz, nemáte páru o tom kde se dají sehnat dobré stěrače na Zafiru A ale ty bezramínkové. Občas se to objeví v Tescu nebo v Kauflandu ale to asi nebude mít výdrž že? Prosím třeba o nějaký odkaz. Děkuji předem.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
22 ToMik
Příspěvky: 577
Registrován: 31 říj 2009, 10:24
Bydliště: Pardubice

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od 22 ToMik » 10 srp 2018, 21:18

objednával jsem na více aut vždy z www.sterace24.cz a nebo z aliexpressu, ale tam čekáš 14 dní :wink:
nyní: Zafira B Z18XER, 2007
ex2: Z16XE Caravan, 2003
ex1: X16SZR Htb, 2000

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od COBEIN » 10 srp 2018, 21:29

Děkuji kamaráde, já mám stěrače v pořádku jen mi připadá že ty stěmi rámínky jsou vhodné na starý typ auta. No uvidíme co stím vymyslí :? m.
ASTRA LA VISTA

Marzipan
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2018, 22:33
Bydliště: Ostrava

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od Marzipan » 11 srp 2018, 11:22

Ahoj baby a chlapi, jsem tu zcela nový a ptám se štamgastů -neporadíte nějakého ochotného a znalého maníka s diagnostikou, který by mi skouknul motůrek na astre 1,7dti? (ostravsko a okolí) Tento vozejk nemám dlouho, je tam však pár chybek i nichž vím, o některých tuším, ale auto vrčí a jezdí.. ptám se tady u znalců života, páč zakládat nějaké téma na tak starý vůz je nesmysl. A zas mám to na takové to republikové domácí ježdění, tak ať nejedu autem tam a vlakem zpět(to už mám za sebou).Díky :-)

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od Alzafir » 11 srp 2018, 13:22

Ozvi se mi přes SZ, pořešíme to.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od COBEIN » 11 srp 2018, 14:36

Alzafira ti doporučuji, je to machr a navíc ostravkák ostravsky! A ty jsi měl před Astrou forda?- A zas mám to na takové to republikové domácí ježdění, tak ať nejedu autem tam a vlakem zpět(to už mám za sebou).Díky :-)
ASTRA LA VISTA

Marzipan
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2018, 22:33
Bydliště: Ostrava

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od Marzipan » 11 srp 2018, 20:54

Byl jsem na zahradě,až teď jsem u mogbuku..Díky Alzafírovi,zkontaktuji se. Jasně že jsem fóru prohlédl pár řešených problémů, z kterých se vykrystalizovaly nějaké Opel Stars (Denny, Roman K, Alzafir a jiní) ale někdo nemusí mít zrovna čas, nebo je to dálka, tak jsem dotaz s dovolením prdnul sem. Hehe, Forda jsem neměl a že jsem nějaké kárky už prověřil! A říkal jsem Máni, kdybych náhodou zas chtěl dovézt do chalupy oplíka, přeraz mi ruce. No asi je to karma nebo co, po létech mám stařičkou Astřičku :-)

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od COBEIN » 11 srp 2018, 22:16

Nebudu ti auta zn. OPEL rozmlouvat, sám jsem jich měl v životě mnoho, nějaké Kadetty,Astry F,G, Vectru A, a teď mám už třetí Zafiru A, vždycky mě i mou býv. rodinu dovezly v pořádku zpět. Dokonce jsem jel Kadettem GSi do Chorvatska k moři a po cestě zpět mi praskla převodovka a i tak jsem dojel. Sice jsem mohl řadit jen 1,3,a 5 tku a dojel jsem. Jednou jsem zapráhl po čtyřkolce a tu OPEL nabízel tenkrát jen u Calibry a Vectry A což jsem nechtěl. Zkusil jsem koncernové auto a jak to dopadlo? Dnes jsem rád že jsem se vrátil k OPELu a jsem spokojený. Ten prostor, to nasedání, vystupování..... Hold starší pán!
Naposledy upravil(a) COBEIN dne 12 srp 2018, 00:35, celkem upraveno 1 x.
ASTRA LA VISTA

Marzipan
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2018, 22:33
Bydliště: Ostrava

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od Marzipan » 11 srp 2018, 22:53

Naja... Kadetty byly fakt skvělé,jezdil jsem ale nikdy nevlastnil (jen známí a kolegyńka), i když mále jo (bo odhalené šméčko s doklady), spokojenost i s vectrou. Čoveče, ale ve výčtu ti chybí Omega, s tou mám zase bohaté zkušenosti já.Ta formovala názor na značku! Jízda do Chorvacka je sice často považována za jakýsi etalon spolehlivosti a prubířský roadtrip, ale takovou vzdálenost s emnohdy podaří otočit za víkend. Rozumím ale co říkáš-jízda s prdlou převodovkou je už jiná liga a užil sis své. Jo i když dřív býval jiný přístup.Pamatuji, jak jsme jako mládež potkali na cestě k móři kikoty(familie) s 1203 bez startéru. Jako že to dycak drcnou, tak o co de.

Jinak s koncernem jsem byl spokojen v rámci možností . Šlo však dnes už old school vozík. Vím, jak dovedou u Hellera jednoho řádně vykostit,když si tam jde koupit nějaké díly pro Das Auto

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od COBEIN » 12 srp 2018, 00:41

Na Omegu A jsem zapoměl, měl jsem jí asi tři měsíce 2.0i 85 kW- automat getriebe. Na tu dobu dobré svezení ale já jsem chtěl TUNIT a Omega nebyla zrovna auto k tomu určené. Stejně si tak říkám, jak jsme to mohli vydržet bez klimatizace? To stačil jen šíbr a bylo to!
Naposledy upravil(a) COBEIN dne 24 srp 2018, 18:40, celkem upraveno 1 x.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
luigy87
Příspěvky: 318
Registrován: 27 čer 2013, 19:07
Bydliště: Český Těšín

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od luigy87 » 12 srp 2018, 12:21

Manželce jsem koupil starší koncern Seata Ibizu r 99. Protože předchozí majitelé ženy, se o Corsu r.v.99 moc nestaraly, tak to podle toho s ní dopadlo. A manželka chtěla už něco většího a silnějšího. Můžu říct, že Corsa oproti Ibize si více zákazníky rozmazlovala. Automatický dojezd oken nemusím celou dobu držet. Pokud nevytáhnu klíč můžu si zavřít okna a jede mi radio, když čekám v autě. U Ibizi vypnu motor a nemůžu zavřít okna a mít puštěné radio. Na corse je datum, teplota vzduchu a vnitřní cirkulace. To na ibize chybí. V kufru Corsy je oplastování, nevídím dráty tlumiče. Více takové do komfortu, zavírání dveří
Překvapilo mě že Corsa 3D má větší kastlík a kufr.
Zase mě u koncernu můžu říct, že v té době přemýšleli, že když se bude něco měnit, tak tam nebude přístup jak penězům. Manželce jsem tahal zadní kameru do auta a potom palubní kameru. Velky rozdíl oproti Corse.
:D
A některé díly jsou fakt za hubičku. Po koupi se zjistilo, že nefunguje dveřní spínač 40Kč a blbne páčka stěračů 204Kč.
Ale s dnešními novými auty, už je to jinak. :(
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 157tkm
Seat Ibiza 1.4 - 160tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od Marťasek » 12 srp 2018, 17:58

luigy87 píše: Protože předchozí majitelé ženy :(
tos zabil.... :lol:
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od COBEIN » 14 srp 2018, 15:20

Já jsem měl dnes den blbec! Jel jsem si na kole vyzvednout auto na druhý konec Troppau kde mi byla měněná cívka v kompresoru klimatizace. Mechanik mě zkásnul a auto mi předal. Když jsem nastartoval tak jsem už podle zvuku z výfuku poznal že motor nejede jako ty pověsné CH hodinky. Otevřeli jsme kapotu a všechno vypadalo dobře-stejně. On se hned obořil že kromě té cívky nic neměnil-nedělal. Při rozjezdu jsem hned poznal že brzd. pedál nejde téměř vůbec stlačit a navíc se rozsvítila kontrolka diagnostiky. Chvilku jsem tam po sobě křičeli a já jsem se na..l a odjel jsem ještě dál za město k dalšímu mechanikovi. Ten hrábl za škrticí klapku a zjistil že tam je spadnutá podlaková hadička. Samozřejmě že přes rozpálený motor ji nedokázal nahmatat a tak mi ten náustek kam hadička patří "zablendoval" a poradil mi abych si ráno když bude motor chladný hadičku nasadil. Ukázal mi kam patří a ke jí mám hledat. Den blbec!
ASTRA LA VISTA

Marzipan
Příspěvky: 7
Registrován: 02 srp 2018, 22:33
Bydliště: Ostrava

Re: POKEC O ČEMKOLIV A JINÉ OT + PŮLNOČNÍ POKECÍK :-)

Příspěvek od Marzipan » 15 srp 2018, 21:45

Den blbec? Cobeine, vidím to jinak. Právě dost lidí je nuceno po takové opravě něčeho a po někom pátrat a pátrat, až založí nové téma "poraďte.." a spousty hlav pak do toho čumí jak dochtor do bolavé řitě a promrhaj majland. Tys dítko štěstěny, že ti to pan opravář odhalil v tentýž den, opravil a na cestu radou vybavil! A beztak kostenlos!

Odpovědět