BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Vojta » 16 bře 2016, 13:16

pokud si v takový to nemáš kam odtáhnout tak vyndej budíky a vše co jde snadno a má nějakou cenu a zavolej někam na šroťák kde vystavujou doklad o likvidaci a nech je si to odvýst...daj ti doklad a máš pokoj a až ti pojišťovna odečte něco za použitelný díly z vraku tak jim předlož protokol o likvidaci...
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Reklama
 

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Miguello » 17 bře 2016, 09:13

Dobré zprávy, vespolek ! (Futurama: "Good news, everyone !") :D
Pojišťovačka skutečně splnila co slíbila a zavolala, výsledek je v podstatě pozitivní - 34.000 odhad tržní ceny před nehodou, 3.000 odhad, pošle 31.000. Trochu jsem se dohadoval (z čeho vycházela - internet; že tam bývají hlavně auta před smrtí, nikdo nebude opravovat starou káru před prodejem - je to průměr z cen + nejsou to uskutečněné prodeje (asi měla na mysli, že při prodeji se může ještě něco usmlouvat); jestli brala jen stejnou motorizaci nebo všechny - samozřejmě všechny, i když některé jsou "cennější" atd.), ale nemělo to smysl. V zápětí poslala e-mailem papír o ukončení a tou náhradou.
Protože vrak asi neprodám, max mi jej zdarma sešrotují, počkám, jestli mi neodpoví ze 3 vrakovišť, na které jsem poslal e-mail s fotkami, a když ne, tak jej asi nechám (bez budíků) jednomu klubákovi :) za odvoz a protokol o likvidaci a jak psal Vojta, pak pošlu protokol o likvidaci a zkusím je ukecat ještě na ty 3.000 :)
Pneu se vůbec neřešily.
Neschopenku jsem dohlásil jako další škodu, má se mi ozvat likvidátor. Na kontrolu jdu zase 30.3., takže to bude už 23 dní a i když neberu miliony, tak oproti normální výplatě by to bylo o pěkných pár tisícovek méně, zjednodušeně řečeno o třetinu.
Ze slušnosti jsem poslal SMS příteli "vinice", že je mi líto, jestli paní přijde o řidičák, ale že dohlásím neschopenku a že mu to jen oznamuji (aby si nemyslel, že jej chci vydírat nebo něco takového), volal, že to chápe a že je to jasný.
Suma sumárum můžu být rád, že to není 10 nebo 15 tisíc. Na druhou stranu auto sice čekal olej, filtry, po sedmi letech by to asi chtělo i rozvody, i když jsem nalítal jen cca 40.000 km, ošetřit výfuk + korozi LZ blatníku, ale měl bych vozítko, takhle budu mít nějaké love, za které by se Astra pořídit dala, ale obávám se, že stav by nebyl nic moc..
Něco došetřím a pak se uvidí.
Ještě dám vědět jak to dopadlo s vrakem a s náhradou za neschopenku. Litanie na pokračování :)

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 231
Registrován: 25 lis 2014, 15:41
Bydliště: Jihlava

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od kratales » 17 bře 2016, 09:23

Díky za info a zároveň gratuluji, celkem pěkný výsledek :-). Mně po první nehodě také plnili do výše průměrné mzdy, marodil jsem něco málo přes 2 měsíce a to jsem ještě musel ukecávat doktorku, aby mě uschopnila. Čekal jsem, že dostaneš méně, to buď rád :). Celkem se divím, že jsou ze strany viníka i docela vlídní, to se mi nestalo ani u jedné ze tří nehod.

Jinak na základě potvrzení o likvidaci ti v pohodě daji ty 3 tis. S tímhle naštěstí nebývá problém.

// Ještě jeden dotaz. Pokud si to nadával do správního řízení tak proč by měla paní přijít o řidičák? Nebo si to dával? Ale to by si ještě neměl vyčíslenou škodu.
Naposledy upravil(a) kratales dne 17 bře 2016, 09:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Miguello » 17 bře 2016, 09:34

Není zač, kratalesi, jen bacha, abys nebyl viník, tam by pneu asi řešili, aby z Tebe mohli něco dostat zpátky.
K té vlídnosti viníka.. nevím, jestli to dohlásila ona nebo její přítel, podle mě to za ni řeší on, v telefonu naznačil, že "zbytek (papíry) bude řešit přes své známé", takže samozřejmě nedohlášením to mohl/a/i zdržovat, ale to by k ničemu nebylo a jak už jsem psal, byli tam i dva svědci ze dvou dalších aut, takže ani otáčet to na mne nebo to zpochybňovat by nemělo smysl. Ale samozřejmě jsem rád, že se k tomu postavili takhle normálně.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Vojta » 17 bře 2016, 09:38

tak nezbývá než doufat, že zůstaneš Oplu věrnej 8)
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 231
Registrován: 25 lis 2014, 15:41
Bydliště: Jihlava

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od kratales » 17 bře 2016, 09:41

V případě mých nehod se akorát každý podíval a odjel do ...., něco jako lidská slušnost už dnes neexistuje. A ani jeden z viníků škodu na pojišťovnu nenahlásil ani po opakovaných výzvách. Škoda se řešila jen na základě policejní relace a výpovědi vyšetřujících policistů.

Uživatelský avatar
Zralok
Příspěvky: 1524
Registrován: 07 bře 2008, 22:05
Bydliště: OVA 8 - sedmák

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Zralok » 17 bře 2016, 11:26

Tak já mám první info, které jsem tak nějak čekal. Bude to likvidováno jako totálka :cry: . Cenu auta a cenu vraku ještě nevím :?
Já mám 30tis po rozvodech a výměně spojky+ komplet tlumiče, mám tam nové parkovací čidla za dva litry https://www.levnealarmy.cz/eshop/bezpec ... 400m7.html jednu sezónu jeté zimní Dunlopy, loni vystříkaný spodek a dutiny, což při stanovování ceny nezohlední ale 300tis najetých bude beztak řádný důvod ke snížení ceny. No uvidím třeba překvapí, ale nepočítám s tím.
CAM01031.jpg
CAM01029.jpg
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Luboš X17DTL » 17 bře 2016, 13:06

Pokud ho máš pojištěné, pojišťovna ho dá do dražby a sníží vyplacenou částku o sumu, kterou nabídne vydražitel. Na tobě potom je, jestli mu to prodáš, či ne.
Teď jen čekej, kolik to bude. Nám v práci to bylo uděláno taky a proces byl velice rychlý.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Zralok
Příspěvky: 1524
Registrován: 07 bře 2008, 22:05
Bydliště: OVA 8 - sedmák

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Zralok » 17 bře 2016, 13:26

JJ vím že to tak je. Takže čekám........... :roll:

Pokud bych auto nechával nějakému tomu překupníkovi tak byl by problém kdybych vyměnil pneu a třeba si nechal poklice? Zimní bych si chtěl nechat a doma mám 2 jiné zimní ještě s použitelným vzorkem a dvě letní taky ještě s použitelným, ale už starší kterých bych se zbavil raději.Technik značku pneu do zápisu psal. Na autě jsou Dunlop a doma ty letní i zimní jsou Pirelli.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 231
Registrován: 25 lis 2014, 15:41
Bydliště: Jihlava

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od kratales » 17 bře 2016, 14:38

Auto musíš ponechat v původním stavu tak jak to nafotil mobilní technik. Na základě toho všeho na to kupující v aukci přihazuje.

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Miguello » 17 bře 2016, 14:54

Ptal jsem se pojišťovačky z České pojišťovny (možná to jinde mají jinak) na tu dražbu a ta mi řekla, že oni nic takového nedělají, že cenu vraku stanovují BLABLABLA (prostě nějaký nesmysl, který smysl nedával).
V papíru o ukončení mám tohle:

Upřesnění postupu stanovení výše majetkové újmy:
Obvyklá cena vozidla je cena, která by byla dosažena při prodeji stejného popř. obdobného vozidla v obvyklém obchodním styku v daném čase a na daném místě s přihlédnutím ke konkrétnímu zjištěnému stavu vozidla před pojistnou událostí.
Odečtené položky:
- hodnota zbytků poškozeného vozidla byla stanovena provedeným šetření trhu s poškozenými vozidly.


Prostě jako by obvolali vrakáče.

Zraloku, snad nepíšu blbost, ale to, jestli je nebo není to totálka je jen závěr technika, resp. pojišťovny, pro účely náhrady škody a jestli si auto zprovozníš nebo prodáš nebo dáš zlikvidovat je přece jen na Tobě ? Samozřejmě kdybys to někdy prodával, což asi nebudeš, tak by si kupující mohl zjistit, že to bylo havarovaný a vyřízený jako totálka, ale to už by bylo na vás jestli by si to nechal vysvětlit a koupil nebo radši utekl. Podstatné je, zda se Ti vyplatí to opravit a jezdit dál ve svým, z fotek to nevypadá tak strašně a ještě by Ti pravděpodobně i zbylo :)

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 231
Registrován: 25 lis 2014, 15:41
Bydliště: Jihlava

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od kratales » 17 bře 2016, 15:01

U ČP mi šlo auto také do aukce. Kámoš nedávno to stejný.

Uživatelský avatar
Miguello
Příspěvky: 807
Registrován: 22 kvě 2008, 15:15
Bydliště: Praha

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Miguello » 17 bře 2016, 15:09

Tak asi jak který.

Jo, Vojto, záleží na penízkách. Na J ani K nemám, na jetou H bych asi časem došetřil (ale hned by dostala mračítka, ta světla se mi bez nich vůbec nelíbí :o), jenže samozřejmě se mi nechce courat pěšky, zejména hodinu cestovat do práce, takže poočku koukám i na auta řekněme do 70.000 Kč, ale tam připadá v úvahu (omezeno na to, co by se mi i trochu líbilo, vynechávám Fiaty apod.) Astra, Vectra, Focus, Mondeo, Laguna, hoooodně Alf, sem tam nějaký BMW (to mě láká :oops:, už před "sto" lety byli výbavou napřed, kam se hrabe Astra, např. viz http://www.autoesa.cz/bmw/rada-3/sedan/ ... 18138.html, mám kámoše mechanika, co dělá hlavně BMW, ten by mi to zkouknul) a možná ještě něco, případně dost ojeté novější modely (myšlena např. Vectra C místo běžné B). Do leasingu se mi nechce a půjčku si taky brát nechci, už jsem jich pár měl (na zařízení bytu i na Astru) a člověk přeplatí jak k.k.t, ale asi nic jiného nezbyde. A hlavně chci tempomat a aspoň nějakých 85 kW a nic z roku 98/99 (ano, to BMW je 2004, vím).
Takže zatím neříkám Oplu pápá, ale nevím nevím..

Hele ta mračítka, není to super ? :)
astra h 1.jpg
astra h 3.jpg

Uživatelský avatar
Zralok
Příspěvky: 1524
Registrován: 07 bře 2008, 22:05
Bydliště: OVA 8 - sedmák

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Zralok » 17 bře 2016, 19:14

To jestli prodám překupníkovi záleží na tom na kolik to moje auto nacení a druhotně na kolik nacení vrak. Při konstelaci, že nabídnou sumu nad můj osobní limit a odpočet za ponechání vraku bude značný, tak auto půjde z domu. Ale tak nějak moc s touto variantou nepočítám. To že klidně můžu auto zprovoznit vím a spíš to i tak bude, tak proto i už sháním díly. Dnes jsem byl na auto juknout, jestli už zhodnotili jestli je tam i něco dalšího, ale na program se to dnes nedostalo, snad zítra. Mám už rozhozeny sítě na nákup poškozených dílů. Světlo už mám rezervované, i ostatní díly vypadá že seženu - dokonce v barvě. O novějším autě jsem už párkrát uvažoval, teď samozřejmě taky, ale zatím to vypadá že opět vyhraje nechat si Gčko. Ani nevím co bych měl koupit. Jsem zastánce spíš dieselu, ale u těch novějších mne odrazují ty DPF filtry, citlivé vstřiky a já nevím co ještě. Už z více zdrojů mám potvrzeno, že novější auta jsou spotřební materiál s drahým servisem. Jezdím teď půjčenou Fabií I Combi 1,4 TDi a ten zvuk je strašný, moje DTi je proti tomu šepot. A tam kde bez problémů a Astrou jezdím na 3 tak ve Fabii se za 3 dusí a musím dávat 2. Na druhou stranu ale pořád 100x lepší než 1,2HTP kterou jsem dřív občas jezdíval.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

Uživatelský avatar
Zralok
Příspěvky: 1524
Registrován: 07 bře 2008, 22:05
Bydliště: OVA 8 - sedmák

Re: BOURANÁ Astra G Caravan 1.6 16V SPORT

Příspěvek od Zralok » 18 bře 2016, 18:42

Tak dnes sundali nárazník a je proražený i chladič a intercooler a je hnutý i nosník :( . Na vyjádření pojišťovny stále čekám.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

Odpovědět