FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od APiK » 07 bře 2009, 20:41

Mě to možná dělaj doplňky. podezření mám na McAfee SiteAdvisor, nebo na AdblockPlus. :twisted: :!: .
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od Mike.S » 07 bře 2009, 21:56

tak je zkus jeden po druhém vypínat a u vidíš, který z nich to je :wink: , ale na to už jsi určitě přišel i sám, že . . . :|
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od APiK » 12 bře 2009, 08:06

Trdlo píše:Důležité upozornění: APIKU, U*ON to nedělá schválně, tak si pořád nestěžuj
Věc: Základnová stanice sítě CDMA společnosti Mobilkom a.s. – síť UFON, na panelovém domě Bezdíčkova 1546 – rušení IV. a V. TV pásma – podezření na překročení hygienických norem.
Na přelomu měsíce února a března r. 2009 došlo na střeše panelového domu Bezdíčkova 1546 k výstavbě základnové stanice sítě CDMA společnosti Mobilkom a.s. – síť UFON.
V pátek 6. března 2009 ve večerních hodinách byla tato stanice spuštěna do (zřejmě zkušebního) provozu. Spuštěním této základnové stanice došlo k výraznému rušení TV signálu v oblasti IV. - V. TV pásma v blízkém okolí této základnové stanice – v oblasti na Drážce (hustě osídlená oblast). Rušení se projevuje na individuálních anténách i na STA rozvodech. Neznám kvalitu anténních systémů a STA na sousedních nemovitostech, ale v našem domě (Společenství vlastníků jednotek domu čp. 1504-1506, U Háje, Pardubice) je instalován kvalitní rozvod STA, technologie Hirschmann CMU 119, koax. kabel s trojitou izolací apod., kompletní rekonstrukce STA v r. 2005 (vše provedeno odbornou firmou), a rušení se nám zde ve značné míře projevuje rovněž (a to jsme do kompletní rekonstrukce investovali právě z důvodů odstranění nežádoucích rušení a přípravě na digitalizaci TV vysílaní). V našem domě jsme tuto vzniklou situaci řešili operativně instalací vhodných pásmových propustí a rušení jsme již částečně eliminovali.
Měřením elektromagnetického pole, které je vyzářeno touto základnovou stanicí však bylo zjištěno:
- ve vzdálenosti cca 125 m vzdušnou čarou od vysílací antény, v úrovni 1,5 nad zemí (mimochodem tedy těsně za oblastí kde již dnes probíhá výstavba dětského hřiště) byla naměřena úroveň elektromagnetického pole -14dBm (viz příloha)
- z této naměřené hodnoty a po jednoduchém přepočtu pomocí grafu útlumu elektromagnetického pole ve volném prostranství (Pathloss calculation) plyne:
naměřená hodnota - zisk antény + útlum ve volném prostranství (při 125m) => -14dBm -6dBi +71,2dB = cca 50 dBm (s rezervou ve prospěch provozovatele) vyzářeného výkonu před anténou, tzn. 100 W vyzářeného výkonu / bohužel neznám typ (zisk) vyzařovací antény této základnové stanice
- takové hodnoty již nemusí být v souladu s maximálními přípustnými hodnotami, které jsou dány nařízením vlády č. 480/2000 Sb., především pak ve vyšších patrech sousedních panelových domů
- pro měření byl použit spektrální analyzátor ROHDE&SCHWARZ FSH3 a periodicko-logaritmická anténa BD 550 (zisk v pásmu 420 MHz je cca 6,0 dBi). Výsledky měření a podklady pro výpočet – viz příloha
Z těchto důvodů si vás, coby příslušný stavební úřad, dovoluji požádat o zaslání kopie následujících dokumentů, které je provozovatel zařízení povinen doložit ke stavebnímu řízení (v případě výstavby takovéto základnové stanice):
- výpočet elektromagnetického pole dle nařízení vlády č. 480/2000 Sb, zpracovaný zodpovědnou osobou (vč. katalogových listů použité technologie a použitých vysílacích antén)
- souhlasné vyjádření Hygienické stanice k povolení výstavby stanice
- výsledky měření Krajské hygienické stanice po spuštění stanice (pokud bylo ve výše uvedeném stanovisku požadováno)

Trdlo, ještě to nemám uhlazený a dopsaný, ale já v tom bydlím a protože to co dělá Ufon je v podstatě moje práce a rozumím tomu, tak vím, že to "trochu přehnali". :!: Kolem bydliště mám už všechny 3 mobilní operátory, ale všichni jedou podle norem, tak nevím, proč by zrovna keteUfon měl bej výjimka :!:
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od Trdlo » 12 bře 2009, 08:12

:oops: :oops: :oops: Tak jo, no. Tím jsi mi to vysvětlil do puntíku. Takže Apiku, omlouvám se, že se mi podařilo trefit do černýho. Ale znáš mě.... :wink:
END

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od APiK » 12 bře 2009, 08:17

Trdlo píše::oops: :oops: :oops: Tak jo, no. Tím jsi mi to vysvětlil do puntíku. Takže Apiku, omlouvám se, že se mi podařilo trefit do černýho. Ale znáš mě.... :wink:
Znám Tě, vždyť já se do Tebe taky furt strefuju :D.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od manli2 » 12 bře 2009, 18:49

tohle vám měli vhodit do schránek... asi zapoměli :-D http://www.vrbnopp.cz/filemanager/files ... file=10092 :mrgreen:
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od APiK » 12 bře 2009, 19:15

manli2 píše:tohle vám měli vhodit do schránek... asi zapoměli :-D http://www.vrbnopp.cz/filemanager/files ... file=10092 :mrgreen:
manli, mě nena*ereš. :D Mě nejde ani tak o tu televizi, jako o princip. Někteří naproti na sídlišti, totiž budou mít na balkónech +10 dBm a to je trošku dost, že? Nemysli si, já ty hygienické zprávy sám počítám, takže vím, co si můžou a co si nemůžou dovolit. Nemyslíš? :mrgreen:
Chci doložit jen to, co ze zákona musí udělat - stanovisko krajské hygieny. Zda ho plní si umím změřit sám :mrgreen:.

Jo a manli, Hirschmann v sobě filtry má, ale když někdo vysílá "jako prase" tak se ještě musej vsadit další propustě. Aktivní sejta z Polska ať si to klidně ruší, oba víme, kde je problém. My homologaci ČTÚ máme. 8)
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od Mike.S » 12 bře 2009, 22:05

nedělá Manli u U:fona? :twisted:
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od APiK » 18 bře 2009, 08:05

Nas*al(o) mě ten(to) Kdo(co) vedlo Trdla k odchodu z fóra. A to že maximálně.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od Majesty » 18 bře 2009, 08:10

Trdlo Předmět příspěvku: Re: Nejhorší auto mého života - Opel Astra G!
Moderátor

Oliver: Tohle se mně dost dotklo!!! Můžeš mi konkretizovat, co přesně Ti podle Tebe některý z modů udělal? Podpisy měnit nemůžeme, takže v tom nejedem a co dalšího jsi měl na mysli?
Za celou dobu co tu jsem modem, jsem pár příspěvku upravil, ale vždy s tím, že jsem dolu italicou napsal co a jak a proč bylo upraveno. Když někomu příspěvek celý smažu, posílám mu SZ s vysvětlením. A tak to tu dělají všichni!!!
Takže buď uvěď vše a přesně, kdo ti co smazal, upravil... nebo se OMLUV!!!! Tohle je urážka na cti, kamaráde!!

Myslím, že problém je tady. Kdo i co
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

APiK
Příspěvky: 5922
Registrován: 31 črc 2008, 22:26

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od APiK » 18 bře 2009, 08:17

Já vím Majesty. Ale obávám se toho, že to byla jen poslední kapka a je za tím něco víc.
2x Opel Astra caravan 99/1,6 16V/X16XEL/Z147 - Italka a Švýcarka

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od Majesty » 18 bře 2009, 08:22

Já chápu, že není jednoduché, obzvláště v určité dny, kdy mají někteří členové fóra snad krámy, dělat tu pořádek a pořád dokola mazat, přesouvat a vysvětlovat. Tohle už byl docela nářez, ale jak už jsem psal, inteligentní lidi takovej magor nemůže přece rozhodit nebo urazit. Já myslím, že by si měl Roman trochu odpočinout a pak v klidu zase pokračovat. Tohle mě vážně .ere, ale nevím co bych mohl udělat, aby se to změnilo.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
AstraMan
Moderátor
Příspěvky: 7876
Registrován: 06 dub 2006, 20:07
Bydliště: Kolín

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od AstraMan » 18 bře 2009, 11:51

Majesty píše:Tohle mě vážně .ere, ale nevím co bych mohl udělat, aby se to změnilo.
Stát se jedním z těch, co dělají pořádek zde na fóru :wink: Třeba já mám času hafo, ale žádné zkušenosti v tomto směru, ikdyž to se snad člověk rychle naučí :wink:
My new car ( Opel Meriva A ) :arrow: AstraMan's blue scorpion - Z17DTH, 5DV.
My ex-car ( Opel Astra G ) :arrow: AstraMan's silver dragon - X20DTL, 5DV.
My motto :arrow: Činy jsou více, než slova !!!

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 8169
Registrován: 28 zář 2007, 13:15
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od Mike.S » 18 bře 2009, 18:16

řekl bych, že to bude tak, jak psal Apik, Oliverovo téma asi byla poslední kapka, ne ten hlavní důvod, je fakt, že Trdlo se o forum stará (-al) asi nejvíc, chodil sem i přes den, kdy většina z nás maká a udržoval tak tady pořádek, já mám většinou čas až večer nebo pozdě odpoledne, kdy se utrhnu chvilku, když manželka krmí malou, ale co si někteří někdy dovolí napsat do SZ, tak nad tím zůstává rozum stát, dokonce kolikrát dostaneme pojeb za to, že si děláme svou práci (moda), ale nad to se člověk musí povznést, nadechnout se, v klidu odpovědět a nechat to být, naštěstí tomu tak není každý den :|
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: FLAME a HÁDKY - veškeré spory řešte tady

Příspěvek od Frydex » 19 bře 2009, 00:15

No, ja se mu vůbec nedivím... co si někdy vyslechnu a čtu, to je hnus a mám taky sto chutí s tím praštit. Každopádně tohle dělat, není žádný med... Jenže takový idiot co tohle způsobí, to má naprosto v paži... :roll:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Odpovědět