Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Honz@ » 23 dub 2018, 23:01

I kdyby na to přišel dřív, tak ta guma je stejně neopravitelná. Je to přesně ve spojnici mezi běhounem a bočnicí, takže když tam dáte hříbek, udělá se boule. Když tam dáte záplatu z vnitřní strany, trhlina se zvětšuje...
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Reklama
 

Uživatelský avatar
Gorbo1
Příspěvky: 2261
Registrován: 07 říj 2010, 10:23
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Gorbo1 » 24 dub 2018, 04:56

Ja mam origo co sa dava do skodoviek a stoji podla toho ako vies jednat.Od 500kc do 1000kc.

Uživatelský avatar
HonzP
Příspěvky: 1101
Registrován: 08 dub 2009, 13:54
Bydliště: Praha, Písek

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od HonzP » 26 dub 2018, 10:18

já jsem koupil tenhle.

Už ho mám asi 2 roky, nafouká auto, kolo, přívěs, akorát je to hroznej žrout akumulátorů, holt stlačenej vzduch je nejdražší komodita.
Pořád drží a geniální je paralelní foukač kombinovaný s odsávačem, kdo nemá, nepochopí.
Astra H 1,9CDTI caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Mojmec11 » 17 kvě 2018, 16:21

Tak mě dneska zradil mechanismus zámku zapalování. Ráno v práci otočím klíčem anic. Jen se rozsvítily kontrolky. Klíč se volně točil a jen se odemykal volant. Takže rychlá rozborka,kousek drátu a tak nějak jsme těch 50km domů dojeli. Kouknu na to a budu přemýšlet jestli to opravovat nebo tam dám nějaké fešné spínače a tlačítko jak v závoďáku :mrgreen: 8)
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
monty.roman
Příspěvky: 473
Registrován: 25 kvě 2014, 13:47
Bydliště: Chrudim/Slatiňany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od monty.roman » 05 čer 2018, 07:59

tak jsem zas po dvou letech absolvoval STK. kdybych na to já vůl nezapomněl a neřešil to za 5 minut dvanáct, ušetřil jsem si pár vrásek :mrgreen:

první zastaveníčko bylo na emisích, odkud mě vyrazili kvůli remus tlumiči výfuku. týpka nezajímal typovej list ani že je výfuk homologovanej..prostě pokud není zapsanej ve velkým TP, nešáhne na to.

takže se narychlo objednal koncovej + střední díl (střední na autě úplně chyběl, patrně počin minulého majitele aby to mělo fasa zvuk :roll: . vyměnil jsem ho doma na dvorečku. sice jsem se pod to skoro nevešel ale za dvě hodinky hotovo. mimochodem nechce někdo za odvoz koncák Remus? :-D

tak jsem si emise zopáknul. všechny hodnoty ok, až na CO2 několikanásobně překročil - vypálenej kat. týpek naštěstí věděl co dělat, takže tam měl pro tyhle případy přistavenýho novýho focuse. takže emise byly pořešený (týpek mi ještě z čalounění podlahy kompletně vyrval ten okraj krytky VINka, na což jsem přišel až za pár dní doma :evil: ).

na STK u kámoše hned po příjezdu problém se zatmavenýma zadníma lampama. prý že to sice minule nevadilo ale teď že po tom hodně koukaj a na fotce to bude vadit a kdesi cosi. tak jsme se domluvili, že mi to hodí na měsíc a já z toho ten lak zkusím nějak dostat. měl jsem trošku pochyby, jelikož ředidlem mi to předtím dolů nešlo.

jinak STK v pohodě, kromě ruční brzdy, kde byl nesouměrnej brzdnej účinek..to nechal být. těší mě, že potom, co jsem týden předtím doma vyčistil a rozhýbal zadní brzdiče, byl na provozní brzdě rozdíl účinku u zadních kol 4% (minule 45%) a přední tradičně <3%, takže brzdy na výbornou.

mračítka na předních světlech jsem vysvětlil tak, že nejsou na aktivní ploše světel (lepí se na to stříbrný obočí nad parabolou).

doma jsem chtěl zkusit dostat ten lak z lamp a přišel mi pod ruku aceton, odlakovač na nehty a toluen. tak jsem si načichal tolíka a šel zkusit ten odlakovač :mrgreen: . světe div se, pustilo to všechno jako po másle.
buď je ten odlakovač tak agresivní, nebo minulej majitel použil mizernej zatmavovací lak. každopádně je to dole a vážně uvažuju, že to tak už nechám. upřímně jsem to chtěl sundat už dřív, neb nejsem tuzer, ale jednak tomu ty tmavý světla celkem seděly a navíc jsem byl línej kupovat brusnou sadu a jít na to abrazivní cestou.

takže dneska si sjedu na opakovačku a zas bude na dva roky pokoj :)
Přílohy
lampy.jpg
[b]Astra G sedan 1.8, X18XE1, 100 edition, Ethanol E85, OPCOM 1.39 ENG[/b]
Galerie zde: http://1drv.ms/1JE7gpZ

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Luboš X17DTL » 19 črc 2018, 06:23

Po výměně čelního skla a rozvodů v minulém týdnu ta černá mrcha řekla, že už nepojede. Tak jsme ji odtáhli do polepšovny. Doufám, že ji to rozmluví :evil: :evil: :evil:
Asi dostala strach z cesty na jih :D
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Gallo
Příspěvky: 1551
Registrován: 08 zář 2006, 22:08
Bydliště: Troppau

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Gallo » 23 črc 2018, 06:39

To bude nějaký mor. Asi se ty mrdky astří rozhodly, že na to se*ou. Teď jsme s Cobem vezli placatý mozek jak říkáš do polepšovny, tak mu snad domluví jak se chovat...:-)

Uživatelský avatar
Zralok
Příspěvky: 1524
Registrován: 07 bře 2008, 22:05
Bydliště: OVA 8 - sedmák

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Zralok » 23 črc 2018, 07:47

Já byl minulý týden na emisích a tento čtvrtek jdu na STK. Na emisích mi přišlo že se mechanik snažil najít něco abych neprošel, prohlížel kamerkou i celý motor i zespodu. Jak to túroval tak jsem myslel že to motor japončík nevydrží a vyskočí, ale hrdinný samuraj Isuzu to vydržel a tomu mechanikovi pomyslně ukázal vztyčený prostředníček. Když jsem se na konci zeptal jestli to prošlo, tak mechanik procedil skrze zuby "Až moc dobře". Ještě uvidím co ve čtvrtek bude na STK.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Luboš X17DTL » 23 črc 2018, 08:32

No...nechala si říct, ale ještě není vyhráno. Sice už jede, ale pořád tam je nějaká chyba. Asi ta špatná baterka něco doku.vila.
Za odměnu nepojede nikam :D
Bude vymetání pavučin z Iby.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 23 črc 2018, 11:34

Gallo píše:To bude nějaký mor. Asi se ty mrdky astří rozhodly, že na to se*ou. Teď jsme s Cobem vezli placatý mozek jak říkáš do polepšovny, tak mu snad domluví jak se chovat...:-)
No Gallo není to jen mor astří, já jsem "placatý mozek" řešil u Gildemeistra taky a auto jezdí možná ještě dnes.(ten co jí koupil se víc neozval) Mimo to, Gallův placatý mozek jsem z jeho astry na parkovišti vytáhl za 10 minut! A to jsem měl před X léty poraněný svůj mozek!
ASTRA LA VISTA

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Honz@ » 04 zář 2018, 01:23

Musim se s nekym podelit o mou dnesni nasranost...


Predesilam, ze kdyz jedu s nekym pro auto, vzdy pocitam s tim, ze vse bude jinak (horsi) a nedelam si iluze uz vubec o nicem. Jsem zvyklej na vych*anost, ignoraci, ale dnesni zazitek byl opravdu moc z duvodu vysmivani do ksichtu a naprosty vychcanosti nejvetsiho kalibru... :D


Abych zacal poporade:

Pritelkyne si nasla Corsu "v uzasne roztomily barve"...

Takze po par telefonatech mezi mnou a manzelskym parem (ktery Corsu prodaval), jsem se dozvedel tak nejak vse, slovy pani prodavajici - hezky auticko, zachovaly, ale potrebujem vetsi a uz dyl stoji. Takze propadla STK. Ale ma novy zimni gumy a novy letni. A ze je to auto z dedictvi. Navic servisovany - nova spojka, altik, atd.

Na muj dotaz, jaky jsou vady, mi bylo receno, ze krom chybrjici STK, pouze meneny svetlo - v zime nedobrzdeno. Opet ujisteno, ze nebourano, udrzovano, hezke auto.

No takze jsme jeli jako kreteni 80 km.


Po prijezdu uz pres plot vidim z ramecku pod SPZ, ze auto je z bazaru od Maxe. Super, rikam si.

Tim to pozitivni konci.



Fotky na inzerat nekdo asi retusoval HODNE dlouho. Auto dojebany, pomuchlany, kazdej dil v jinym odstinu. Strecha se loupe. Predni naraznik i maska pridelana sadrokartonovymi sroubky "samorezkami". Ptam se tedy, co to ma byt. Panova odpoved - "no, to je jak jsem tak asi rikal, no."


Koukam do papiru. Auto je o 3 roky starsi, nez tvrdil prodavajici v interatu. "Jeee, to je nahoda. Ale tak ono je to jedno, ne?", povida prodavajici.
Technicak je i tak popsanej celej, puvodne dovoz Spanelsko. Parada. A ano, nekdo mezitim umrel, takze skutecne nekdy davno proslo dedictvim...


Uz v ty chvili chytam rapla, jsem na odchodu. Pritelkyne se chce zkoumat auto dal. S nabehlejma zilama zkoumam dal.


Uz pri prichodu se mi Corsa zda nejaka "hrbata". Sklanim se a... no jo, vono je kazdy kolo uplne v jinym rozmeru a jeste uplne jina guma! Ptam se prodavajiciho, jestli si dela prdel... jeho odpoved "Jezis, nejakej zhejckanej, ne? To u nas na Morave nevadi. Ale aspon jsou ty gumy novy".
Takze uz chapu pojem "novy gumy".
Na jedny je jeste ke vsemu boule z boku, pan na mou vytku je znaleckym kyvne a stale se usmiva jako kosoctverec...


No nic, tak to aspon nastartuju (asi jsem doufal, ze me muj oblibeny japonsky motor presvedci, jinej duvod nevim...).
Po peripetiich s baterkou Corsa chyta... (pominu-li, ze klic je vlastne rozmackany torzo).


Kdo nekdy slysel traktor Zetor Crystal, tak vi, o cem pisu. Zvuk naprosto zoufalej. Motor kulha, kouri, sviti kontrolka.
Rikam, ze vstrik(y) budou v prdeli. Pan na to - aha, myslite?

Popojedu pres cestu... podvozek totalne vymlaceny. Vyfuk deravy. Autu se nechce, motor kulha pokuruje nadale...


Jen nadhodim - jaka bude sleva. Pry zadna :)

To uz chytam rapla uplne, balime se, odjizdime. Panovi strucne oznamuju, at zkusi ekologickou likvidaci, ze tam ji budde lip. Prodavajici se urazene divi a rika, ze uz ma 6 dalsich zajemcu...

no nic, my zas jedem 80km jako debilci zpet...



Musim rict, ze bud byli prodavajici zcela retardovani nebo byli vychcany jak diry do snehu :)
Opravdu jsem jeste nikdy nezazil takovej vysmech, aby vam clovek tvrdil tolik veci a pravda nebyla nic... a jeste vas presvedcoval o tom, ze je to v poradku a tvaril se u toho jako debilek.


Bylo to o infarkt ;)
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Luboš X17DTL » 04 zář 2018, 06:17

Náhodou...
každé auto má svého kupce, ne??? :D
Buď rád, že jsi jel jen 80 km. Já jel kdysi od nás s kámošem pro auto až za Mladou Boleslav na stejný případ. Myslel jsem, že ho zabiju. A to jsem nekupoval já, byl jsem jenom taxikář.
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Vojta » 04 zář 2018, 10:32

žasnu nad tvou trpělivostí, asi bych odjížděl po tom "Auto dojebany, pomuchlany, kazdej dil v jinym odstinu. Strecha se loupe"

ale ono to je tak nějak standard, lidi maj hodně posunutý hanice pro to co je ještě auto v bezva stavu, oni tomu i věří že je to super auto, kolikrát už jsem jel na nějaký auto, který je v "super stavu" jak nový a odjížděl jsem aniž bych se vůbec podíval dovnitř nebo pod kapotu a nejhorší je že ty lidi tomu fakt věří, že to je super kára! jsou totiž zdeformovaný autobazarama, když vlezete do áček a tam je megacedule "auta střední třídy" a pod tím stojí polo a kia rio...a samozřejmě že jsou to auta s certifikátem nevyšší kvality!

takže já už vím že bez koroze znamená bez díry skrz, orezlý blatníky nejsou koroze nebo nehavarované neznamená že je to v původním laku, jel jsem jednou na nehavarovaný auto který nemělo nově lakovanou akorát střechu, protože přece odřený oba boky (s neměřitelnou tloušťkou laku) nejsou havárka, to samý když to dostane na předek ale chladič nevyteče tak to taky neni havarovaný....a vlastně každý auto starší 10 let co ještě jede je v bezva stavu

vrchol je když bazárník tvrdí že auto neni lakovaný a gumy a plasty jsou od plniče...

co je pro mě hrob je pro jinýho super kára za bezva peníze...

takže honzo, po tom co jsi měl víc aut než kdokoliv odsud tak se divím že se divíš 8)
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Marťasek » 04 zář 2018, 16:04

Teď čerstvě Po dvou měsících shánění mladšího povozu do rodiny s Maxem, musím říci že podobný zážitky máme taky :-)

Prostě prodat za každou cenu a kdo tomu nerozumí a nechá se "ukecat" tak projede i svoje gatě!

Což děkuju Maxovi že měl se mnou trpělivost a supr se mi věnoval! My nakonec auto vybrali a taím spokojenost!
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Zralok
Příspěvky: 1524
Registrován: 07 bře 2008, 22:05
Bydliště: OVA 8 - sedmák

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Zralok » 05 zář 2018, 14:58

Na tu moji bych musel dát inzerát: najeto 330tis, bouraná zepředu (takže je z ní Vauxhall :lol: ), ťuknutá zezadu, začínající koroze - vyspraveno - ne ne já už ji asi nejspíš dojezdím.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

Odpovědět