Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Mojmec11 » 18 říj 2015, 11:46

Pořád chodím kolem auta a vždycky když od někud přijedu,tak cítím benzín,nejspíš odněkud zezadu,od zadního kola,ženuška říká na pravé straně cosi podobného nebo zepředu.Je to divné,jelikož jezdím na LPG.Ale je fakt,že i když v nádrži vozím benzín a skoro vůbec ho nezapínám,stejně mrcha ubývá.Momentálně hledám,relé pal. čerpadla abych ho vypnul(vím kde je,ale nevím které to je :-D ) a pak budu pátrat po zdroji úniku.
Jinak furt stejný,do práce,z práce,vyspat,něco podělat na domečku nebo na zahradě.....A ve chvílích volna si užívám s Volvem FH16 v Eurotruck simulator 2 multiplayer.Máme firmu ICT,je tam skvělá parta lidí.Musím říct,že to co vidím ve hře odpovídá chování lidí na skutečných silnicích.
Jo a po výměně altíku jsem (asi abych se nenudil) potkal zase srnu.Ale nebylo to tragické,aspon ne pro Astru :-) Jen jsem zase povařil nárazník,zalepil díry po mlhovkách a jezdíme dál.Jo a taky jsem vyhodil větrák před chladičem klimy.Nejen,že byl zasranej jak sviňa od bordelu,ale už taky stihnul zareznout,že s ním nikdo nehne a při pokusu o rozebrání jsem zlámal 3 torxy,takže nic.Nevadí,na zimu není potřeba a novej dám až se zase oteplí.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Mojmec11 » 18 říj 2015, 17:41

Závada odhalena: teče mi filtr pod autem 8)
Zjištění: když odpojím relé palivového čerpadla,auto nenastartuje.Musí se odpojit konektor na čerpadle. Toto platí jen pro LPGčkaře.
Elektrikáři by mohli poradit,jak to zpojízdnit s odpojeným relé,než se dostanu k výměně filtru.Některé kontakty musí být propojené,jen nevím které.
Zaizolovávat konektory u čerpadla je celkem pakárna.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od vasekpetr1 » 18 říj 2015, 21:06

No přiznám se Mojmecu, že nějak nechápu, o co ti jde. Chceš aby jsi měl nefunkční čerpadlo? Vždyť ten konektor je na horní části nádrže pod plastovým deklem. Další konektor je na zadní nápravě před nádrží, ale to by sis musel lehnout pod auto.
Propojením kontaktů relé ti to čerpadlo pojede pořád.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

marvys
Příspěvky: 155
Registrován: 22 říj 2012, 18:46
Bydliště: Rychvald

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od marvys » 29 říj 2015, 17:33

Tak v úterý jsme prošli stk a dneska výměna regulátoru napětí na altíku. Ještě koupit nový akumulátor a přehodit gumy.
ZAFIRA 1,8 Elegance 2001 Z18XE

Uživatelský avatar
Howky
Příspěvky: 675
Registrován: 15 led 2012, 14:45
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Howky » 20 lis 2015, 20:41

Tak astřica dneska došla od mechanika dom, přední čep vyměněný, zadní brzdy komplet nový a přezuto na zimu :)
1.Opel Omega A 2.0 Benzín
2.Opel Astra G Cupé Bertone Benzín 1.8 (92Kw) Z18XE nyní
Přerov

Mé fotky lze použít jen s mým souhlasem

Uživatelský avatar
marcus_Astra_
Příspěvky: 505
Registrován: 01 pro 2013, 21:29
Bydliště: Blatná na Ostrove

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od marcus_Astra_ » 20 lis 2015, 22:08

Astrula je po výmene čapov a tyčiek riadenia, tyčiek stabilizátoru aj puzdra stabilizátoru, zadných slinblokov a predne ramená čakajú na výmenu pretože staré ramená aj otoče majú priemer čapu 19 mm a majú mať 18 mm takže kde sa tam a z čoho vzali to nik netuší :? Ale už mám aj zohnané správne otoče takže v pondrlok nahadzukeme a ešte geometria a hotovka 8)
Marcus_Astra_G_1,8_X18XE1_1998_220 000 tkm_Run_to_OPC-Line_from_GM_Parts
Vectra_B_Caravan_2.2_DTi_Y22DTR_2001_360 000 tkm_Original_Crankshaft_and_Engine_
OP-COM-diagnostika_v.1.39_EN

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Radoš 92 » 21 lis 2015, 15:55

Já nic nového, po minulém nabourání a následném poškrábání klíčem půlky auta, se mi to nechce ani umývat od špíny, takže dopadám tak jak nikdy, auto špinavé, na zimu nepřipravené a dneska mi zamrzalo čelní okno, protože tam nemám ani zimní směs do ostřikovačů. :( Člověk tak má náladu jít se postarat o autíčko a když si vzpomene, jací jsou lidi "tydýt", že vám zničej auto, tak se mi ani nechce. A vzheldem ke korozi mu dávám dva roky do další STK. :(
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od pejee » 21 lis 2015, 17:42

Taky jsem přezouval na zimu, 2 auta ze 3 :D
U Chevroletu mě nemile překvapila zadní náprava, při dotahování jsem nadzvedával kolo jednou rukou přes klíč, asi o 2 cm viz video. Tam je asi něco špatně :twisted:
https://youtu.be/ZgNfT9UKdas
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 22 lis 2015, 13:29

Radoši, napsal jsi že nevíš jaký může být člověk "tydýt" když poničí někomu auto, ale vzpomeň si na dobu "komárů" kdy lidi kradli z auto to co nebylo přivařeno. Vzpomínám si na pár lidí z Kylešovic, kteří měli Wartburgy, Žigulíky a jiné potvory a ti si je chodili schovávat do garážoviště "u ovečerk" a pak pěšky zpět na sídliště. Kradlo se všechno, stěrače, antény, zrcátka..... Hrozná doba! Dnes nám před domem stojí skvosty typu Astra, VW- Golf, Passat, Octavia RS, a jiné nové hezké auta, a to že ti někdo poškodil astru bych přikládal tomu, že jsi asi někomu "šlápl" na kyslík. Prostě tě někdo nemá rád a vybývá si zlost na autě. Nebudu tady o tom psát a zatěžovat ostatní, ale jednou až se zase uvidíme a bude čas pokecat tak ti něco řeknu! Pak asi pochopíš proč socku schovávám v jiné části Troppau a proč mám úplně obyčejné SPZ a neřeším žádnou úpravu. 8)
Naposledy upravil(a) COBEIN dne 22 lis 2015, 14:46, celkem upraveno 1 x.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
hant
Příspěvky: 3538
Registrován: 27 srp 2010, 22:20
Bydliště: Plzeň

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od hant » 22 lis 2015, 14:02

no mojí záfě je 15 let a když jí někdo ublíží tak bych vraždil. Ale opak je pravdou. Minulej týden při poryvu větru ulítla přenosná dopravní značka. Mám šlic jako kráva nad víkem nádrže. Firma se k tomu staví jako lačnej k sraní. Prý se mi do konce měsíce ozvou a nějak to snad vyřešíme pojistkou. Takže nasranej být můžu, ale neudělám nic. :x :x :x
OPEL ZAFIRA 1.8 16v 85kw - rok 2000 X18XE1


https://picasaweb.google.com/106136654297466934849/Zafira

Jsou jen dva druhy aut - Opel Zafira a ty ostatní

Honz@
Moderátor
Příspěvky: 3654
Registrován: 28 kvě 2006, 11:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Honz@ » 22 lis 2015, 16:15

O poškozování aut můžu napsat knížku :D .

Pokud stojíš na ulici, lidi dělíme na dva tábory - dementy a idioty.

Dementi se projevujou tak, když otevře dveře, zásadně ti musí křápnout do auta, až zbyde důlek a barevná čára. Při vyjíždění je nutný do auta min. 3x ťuknout na znamení pozdravu. Pokud něco pronáší mezi autama, zásadně břemeno přitulí co nejvíc tvýmu autu, takže ti ošmrdlá celej bok a vždy ti ohne zrcátko do protisměru. Pokud se ti ochomejtá kolem auta, už z principu ti bok musí přejet přezkama od batohu, zipem, knoflíkama, atd. 8)

Idioti obcházej auta s klíčem, ve chvílích volna na auto flušou z vokna, nakreslej ti nasliněnym prstem kosočtverec na zaprášenou kapotu. A pokud je dlouhá chvíle, neni nic lepšího než se posadit kapotu, samozřejmě musí mít na p*deli kovový cvočky v džínách.

Nejsem blázen, opravdu :D .
Už bylo dost...
ex:
1x Vectra C
6x Astra G
2x Astra H
1x Insignia ST
2x Corsa D
3x Combo C
1x Corsa A

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od manli2 » 22 lis 2015, 17:19

bych taky něco řekl ale škoda slov.. :D
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
monty.roman
Příspěvky: 473
Registrován: 25 kvě 2014, 13:47
Bydliště: Chrudim/Slatiňany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od monty.roman » 23 lis 2015, 11:13

zažívám totéž...u firmy na parkovišti se vždycky po šesté ráno vyrojí bulhaři/rumuni a nedej bože abych vedle někoho z nich zaparkoval. prakticky pořád vidím že ohřívají auto, kouří a kecají opřený o sousední (moje) auto. pár jsem jich už od auta celkem sprostě vyhnal (tomu, navzdory jazykový bariéře, vždycky rozuměli hned), jednou málem došlo na tahání obušku z pytle...časem to pochopili že o to černý auto se zkrátka nikdo kromě mě opírat nesmí a mám pokoj. když už někdo výjimečně nepochopí, stačí jen odemknout a zamknout dálkáčem, vždycky se leknou a odskočí, jako když nakopnete psa.
[b]Astra G sedan 1.8, X18XE1, 100 edition, Ethanol E85, OPCOM 1.39 ENG[/b]
Galerie zde: http://1drv.ms/1JE7gpZ

lga
Příspěvky: 30
Registrován: 02 dub 2015, 20:00
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Co jsem dneska udelal pro moje Astra a Zafira?

Příspěvek od lga » 03 pro 2015, 14:01

zdena píše:Tak konečně dodělány el.stahovačky na všech dveřích,obě el.zrcadla plně v provozu. Dále na "nové" tapece dveří naroubovány chromované kliky otevírání.
A jako bonus z bezairbagové sedačky řidiče udělána airbagová :mrgreen:
Mimochodem mě docela zarazilo, že moje "exsocka" Astra NEMÁ výdechy topení pro nohy pasažérů vzadu. To mi jako hlava moc nepobrala :mrgreen:
Dle popisu máme stejné vozidlo a já je mám, ale zda fungují nevím.
Vzadu při řízení obvykle nesedím.

Před chvíli jsem dal novou gumičku do stěrače :mrgreen:
Astra G 1.6 Caravan - X16SZR

Prodám kabinový filtr Bosch 1987432040 292x199x30 mm (Delphi) za 200 Kč včetně poštovného
případně vyměním za 258x233x30 mm (BEHR)

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od COBEIN » 04 pro 2015, 14:45

Vidím že výraz "socka" se chytl! :idea:
ASTRA LA VISTA

Odpovědět