Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračování

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1929
Registrován: 26 zář 2012, 21:11
Bydliště: VS,ZL

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od pejee » 04 pro 2014, 13:22

To musí pořádně naštvat.. ale na druhou stranu, nemáš si nic nechávat v autě, je to psané všude na parkovištích, že auto není trezor. Snad se ti podaří vyřídit doklady co nejdřív a ten kdo je šlohnul je nezneužije 8)
______
X14XE
Z20LET OPC II
______

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Mojmec11 » 05 pro 2014, 17:46

Mě nedávno vypadla u kámoše v autě z kapsy peněženka,taky s penězi a doklady....kurna to byla chvilka na infarkt než mi volal,že jinašel.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Mojmec11 » 05 pro 2014, 17:59

Alzafir píše:
Mojmec11 píše:Našel by se někdo tam zaregistrovanej,kdo by mi to objednal ?
Registrace je stejná jako na aukru. Zkušenost s tím tady asi nikdo nemá, ještě jsem o tom nečetl.
Funkce je jasná, přečíst impulsy z jednotky pro cívku EGRu, vygenerování napětí zpětné vazby, jako ze snímače vysunutí jehly EGRu a zároveň ovlivnění hodnoty MAPu. Nic moc složitého. Taky se na to chystám, ale asi tak cca během Vánoc. Teď musím dotáhnout ty nafťáky, stále ještě nepřišly konektory.
Když to uděláš i na můj motor,budu ti neskonale vděčný a všude tě budu chválit a nejlíp se budou mít moje unavené oči v noci,ta kontrolka mě tam někdy už fakt štve.
P.S. funkce egru se dá zkusit připojením napětí na krajní piny,že ? když se budu o svátcích nudit,zkusím ho cvičně vyndat a zkusím jak se hýbe.Zjistil jsem,že se mi už nerozsvěcuje hned,ale až se motor ohřeje,ale v tomhle hnusu se mi to dělat nechce venku.
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Hardy » 05 pro 2014, 22:27

Dnes som bol na Astricu kúpiť nové kola na zimu. V priebehu víkendu snáď budú aj fotky lebo je na nich ešte trošku práce 8). Staré 16" budem predávať voliteľne s pneu alebo bez (s pneu zimnými alebo letnými podľa výberu)
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od jerry mouse » 05 pro 2014, 22:38

plechače alebo nejaku neorigo dizajnovku? :?
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Hardy » 05 pro 2014, 22:43

uvidiš :)
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

Uživatelský avatar
Zralok
Příspěvky: 1524
Registrován: 07 bře 2008, 22:05
Bydliště: OVA 8 - sedmák

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Zralok » 05 pro 2014, 23:49

pejee píše:.. ale na druhou stranu, nemáš si nic nechávat v autě, je to psané všude na parkovištích, že auto není trezor.

JJ to vím a taky v autě nikdy nic nenechávám (ani prázdnou igelitku), ale byla to prostě souhra několika blbých náhod jednak už to že jsem ji neměl v batohu a pak, že jsem zapomněl, že ji mám zvlášť a při vytahování batohu si nevšiml, že tam taštička zůstala. A to že jsem tam měl zrovna o dost víc peněz než normálně byl taky asi Murphyho zákon schválnosti. Doklady jsem oběhal hned druhý den - šéf mne pustil z práce, naštěstí to mám na občanky i na řidičáky, na zdravotní pojišťovnu i do dvou bank z práce kousek a tak jsem měl za dvě hodiny vyřízeno. Hned v 8 jsem podal žádost o OP (100Kč), po odchodu jsem se ve vedlejším vchodě nechal vyfotit protože na řidičáku na rozdíl od OP se musí donést fotka (125Kč), pak jsem zavezl auto do autoskloservisu, který byl kousíček, 8:50 dal žádost o řidičák a dostal náhradní doklad opravňující řídit v ČR než dostanu řidičák(50Kč), 9:10 dostal nový malý TP (100Kč), požádal o novou platební kartu Fio bank (99Kč), Citibank (zdarma) a na zdravotní pojišťovně dostal náhradní doklad o zdravotním pojištění, než mi přijde nová plastová kartička a chviličku po desáté jsem byl zpět v práci. Kolem jedné jsem pak po cestě z oběda skočil vyzvednout auto (1212Kč). OP a ŘP by měly být hotové někdy před vánoci. Na občanky, řidičák i techničák jsem se ještě večer objednal a tak jsem tam nemusel vůbec čekat a krásně mi to navazovalo.

No a ještě musím doufat jestli ty doklady někdo nezneužije. V oficiální bance by to jít nemělo tam si doklady ověřují ale jinde budu muset doufat. Potřeboval bych tak nějakého známého který má přístup do registru dlužníků a který by se občas koukl jestli mi tam něco nenaskočilo.
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10584&start=0
Astra Caravan 1,7 DTi Y17DT N-Joy stříbrná metalíza, 1/2004.
+ nějakej VW k tomu

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Alzafir » 06 pro 2014, 11:23

To docela valím oči, že to šlo tak rychle :shock:

To Mojmec 11, ano EGR se napojí na 12V na krajní piny, ale tím, že nezjistíš na diagnostice jeho otevření, hodnotu odporu na jeho snímači polohy, moc toho nezjistíš.
Jde to i multimetrem, ale to je trochu opruz.
A ano, EGR se využívá, až když se motor zahřeje.
Neboj, jdu do toho, ten oblbovák na elektroniku už mi víc než týden funguje, po dnešním chladném ránu musím říct, že to není pocit, ale fakt to líp jede, když je motor studený a ujel jsem cca 2km. Po zahřátí už žádná pocitová změna není.
Ráno mě trochu zamrazilo, Otočím klíčkem zůstala svítit kontrolka elektroniky motoru. Tak si říká, něco se nepovedlo, ale normálně jsem vyjel ze vrat, po chvilce to zhaslo a když jsem natočil EKG tak to bylo jen žhavení.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 1460
Registrován: 10 dub 2010, 01:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Hardy » 06 pro 2014, 19:54

Dnes decentne ošetrený podvozok + vymenený palivový filter (konečne lebo tam bol ešte asi sériový s logom GM :shock:)
Moje prvé auto: Astra G 3door X16XEL - R.I.P

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=18192
Moje terajšie auto: Astra G Bertone Coupé Z20LET

Kód: Vybrat vše

https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=25292
In memoriam Paul Walker - R.I.P

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 8053
Registrován: 25 led 2006, 12:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Vojta » 06 pro 2014, 22:52

nebo tam dali při výměně origo? to přece neni nic zvláštního 8)
Zprávy prosím pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od jerry mouse » 06 pro 2014, 23:13

Hardy píše:uvidiš :)
..a kde? :?
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
Mojmec11
Příspěvky: 1554
Registrován: 20 zář 2009, 11:03
Bydliště: Kdysi okolí Třebíče, teď Jižní Čechy,vesnice,okna na všecky strany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Mojmec11 » 11 pro 2014, 18:59

Tak jsem po výměně ložiska na napínáku plochého řemenu.
Vypadá to,že se uvolnil šroub a následné vibrace vymlely jak závit šroubu tak ložisko.Opraven závit+lepidlo+nové ložisko...cca. 600kč.
Ufff,už jsem myslel,že nebudou dárky pro děti,ale novej celej napínák.
P.S. auto kelly sice nabízí samotné kolečko,bez napínáku,ale to je všecko,kolečko je absolutně nedostupné.
Ještě že mám šikovný a rychlý mechaniky,že mě vzali přednostně a udělali levnou opravu,ta cena byla prakticky jen za práci.Stačilo mi v tom hnusu venku jen sundat a nandat řemen,kvůli poslechu a byl jsem zmrzlej jak preclík :evil:
Astra 1.6 16v 74kW,X16XEL,Caravan sport,"stříbrná sršeň" z Itálie
Astra 1.8 16V,Caravan,"stříbrná sršeň" z Německa - už jen jako zdroj náhradních dílů.
[color=#0000FF][b]Diagnostika OP-COM Dačice a okolí,ceny lidové,vytáhnu z vašeho auta všecky data- pak je na vás,co s nima uděláte[/b][/color] :lol:

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od jerry mouse » 11 pro 2014, 23:00

Mojmec11 píše: Ufff,už jsem myslel,že nebudou dárky pro děti,ale novej celej napínák.
P.S. auto kelly sice nabízí samotné kolečko,bez napínáku,ale to je všecko,kolečko je absolutně nedostupné.
:
pre kutilov informacia že to pasuje aj ako solo kolečko z ochcavky 1,9tdi nové je to sice dosť paľba, ale ked zoženieš použite tak za 5,-é sa da don dokúpiť origo FAG ložisko a koliesko je ako lusk. Vyhodou je hlavne to že je kovové a bežne rozlisovatelne vo zveraku. 8) :idea:
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
monty.roman
Příspěvky: 473
Registrován: 25 kvě 2014, 13:47
Bydliště: Chrudim/Slatiňany

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od monty.roman » 12 pro 2014, 08:01

Mě to potkalo asi před měsícem, dva dny předtím dřelo ložisko na kladce a pak se už jen kouslo a bylo po srandě. než jsem to uklidil ze silnice a zhasnul motor, stačilo mi to ještě ohryzat řemen z vnější strany skoro o šířku jedný drážky, takže výměna kladky a řemenu, za materiál dohromady cca. 800 peněz, za práci nic, tu jsem si obstaral sám :mrgreen:
[b]Astra G sedan 1.8, X18XE1, 100 edition, Ethanol E85, OPCOM 1.39 ENG[/b]
Galerie zde: http://1drv.ms/1JE7gpZ

Uživatelský avatar
Howky
Příspěvky: 675
Registrován: 15 led 2012, 14:45
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak copak jste dneska Vy a Vaše Gecko dělali? :) pokračo

Příspěvek od Howky » 23 pro 2014, 16:46

astra měla chvilku volna , tož si zpívala :D

https://www.youtube.com/watch?v=1GVuK3h ... e=youtu.be
1.Opel Omega A 2.0 Benzín
2.Opel Astra G Cupé Bertone Benzín 1.8 (92Kw) Z18XE nyní
Přerov

Mé fotky lze použít jen s mým souhlasem

Odpovědět