Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od pankid » 05 bře 2012, 20:24

Já už je taky z předních oken sundal. To byla jen otázka času, kdy u nás nakoupěj ty měřiče propustnosti. Na Slovensku již léta běžná věc, všichni mají hodně nepropustné fólie, jen na předních dveřích nic. Kdo to u nás nesundá, bude jen pojízdná pokladnička pro stát :D :D :D
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

Reklama
 

Uživatelský avatar
ali
Příspěvky: 544
Registrován: 01 črc 2009, 18:33
Bydliště: Lučina (F-M)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od ali » 05 bře 2012, 20:25

tak to teď neřeším. Nalepené to bude asi dobře, ale když člověk stáhne trochu okno, tak tu hranu škrabkou na okno musí odloupnout a pak už to nějak postrhávám. Né asi dokonale, ale vyhnu se tím pokutě. A třeba budu mít štěstí a po čase mé snažení policajty třeba přestane bavit a odjedou :-D
Astra G Sportive, 2,0 Di, 5dv., Hatchback, 16V, X20DTL, T98
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od MAX - CZ » 05 bře 2012, 20:26

Prosím vás, co tady strašíte odebráním ŘP nebo odstavením vozidla?? Je to naprostej nesmysl a je to jen argument buzerantů v bílejch čepicích.
Pokud vy nebo vozidlo neohrožujete bezpečnost provozu a to tedy ani náhodou, tak nemůžou odebrat ŘP ani odstavit vozidlo. Je to jen zastrašování těch hajzlů, kteří potřebujou vydělat a neni jim cizí ani zastrašovat.
mam folie na celym autě (samozřejmě mimo čelního), s atestem, kartou a nikdy jsem neměl nejmenší problém.
Jednou to na mě zkoušeli, tak jsem pohrozil správním řízením a bylo po řešení. A loučili se se mnou se slovy "příště ať to tam neni". Jim nejde o ty folie, jim jde o to jak vytřískat pokuty aby byly prémie, o nic jinýho a zkouší kterýho chudáka chytnou a zaplatí jim.
Takže prosím vás, v klidu, nepanikařte, nedejte se a pokud máte folie OK tak netrhejte . :wink:
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
pankid
Příspěvky: 337
Registrován: 16 kvě 2010, 16:39
Bydliště: Praha a LPG-OBCHOD.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od pankid » 05 bře 2012, 20:29

Marťas-Pupík píše:Ja mam pocit, ze nekteri nepochopili jak to je...Atest muzete mit,ale dulezita je propustnost. Pokud mate zatmavena pouze skla na zadnich sedadlech a samotne zadni sklo, nic se nedeje a vse je v poradku. Tady lze namerit klidne propustnost nula a odjedete bez pokuty. Problem je na sklech u prednich sedadel a samotnem celnim skle.Ty uz jsou od vyroby zatmavena na povolenou hodnotu a tak kazda dalsi folie sklo zatmavi jeste vice...V tomto pripade je nejaky atest na houbeles-tady uz je to na pokutu, odstaveni vozidla a dalsi problemy.Opravdu bych moc neriskoval a na predni skla bych se vyflakl...Ony ty meraky postupne dostavaji na vsech okresech a co si budeme povidat,je to zaruceny a jednoduchy zdroj prijmu,tudiz se budou intenzivne vyuzivat...
Naprostý souhlas, směrodatné je, co naměří a né co máte v Atestu...
www.LPG-OBCHOD.cz

Přestavby na plyn LPG s nádrží místo rezervy, homologací a zápisem do TP.
Zdarma ochrana ventilů originál www.FLASHLUBE.cz
1Km na benzín = 2.70 Kč nebo 1Km na plyn LPG = 1.30Kč. Úspora na 1Km = 1,40 Kč !
Litr plynu LPG 14 Kč - Litr benzínu 34 Kč (7/2018)

funzoo
Příspěvky: 730
Registrován: 08 kvě 2010, 15:44
Bydliště: Frýdecko-místecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od funzoo » 05 bře 2012, 20:34

to já jsem uvažoval že bych si na předek dal 05-ku, tj celková propustnost by byla 66,5 (což si myslím, by se dalo ještě ukecat - kdyžtak napište svůj názor) a dál dozadu by to šlo na 50 a pak nějakou ještě tmavší na zadní okna (boční okna kufru u karavanu).. viděl jsem takovýto styl na pár aut a vypadalo to dobře.. ve finále to bylo v plynulém přechodu do tmava..
a nebo stejný pustup jen s tím, že ve předu origo a pak o číslo menší než jsem psal v prvním případě... co vy si o tom myslíte?

jinak známý má úplně černé ve předu a nechal si natonovat i přední sklo.. policajty vůbec neřeší... jsem zvědav co bude mluvit až ho zastaví a proměří... to tam nechá snad i trenky..

Uživatelský avatar
majky.n
Příspěvky: 300
Registrován: 12 srp 2006, 19:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od majky.n » 05 bře 2012, 20:39

Taky znám jednoho, který má zatmavený i přední sklo, ale zatím auto uklidil a čeká až se situace trochu uklidní... Taky uvažuju, že až ta buzerace trochu přejde, tak je dám zpátky, mám béžový vnitřek a to je vážně jako vitrína... Přední sklo musí mít propustnost 75%, takže teoreticky by se tam slabá folie mohla dát...
BMW 530xD E60

Uživatelský avatar
Marťas-Pupík
Příspěvky: 310
Registrován: 09 čer 2010, 13:32
Bydliště: severní Morava , na jih od Ostravy :-)

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od Marťas-Pupík » 05 bře 2012, 20:41

K tomu co pise MAX-CZ: obavam se, ze ted nejake vyhruzky spravnim rizenim, inspekci ci podobnymi zhovadelostmi nezabere. Postupuje se podle novych pokynu, KAZDE MERENI SE ZAPISUJE A FOTI, takze jsou jasne dukazy a klidne se hadej, motoristo. Drive na to byl jen jakysi vzornik a propustnost se delala jaksi od oka. Ted jsou meraky ATESTOVANE a mereni nezpochybnitelna...Takze bude asi spise na ridici, zda zaplati a nebo bude chtit nahlasit...Fakt toto mi muzete verit :D
Opel Astra G 1,7 DI 16 V 125 000 Km Hatchback, r.v. 2001
POMÁHAT A CHRÁNIT nebo BUZEROVAT A MLÁTIT???

funzoo
Příspěvky: 730
Registrován: 08 kvě 2010, 15:44
Bydliště: Frýdecko-místecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od funzoo » 05 bře 2012, 20:43

na přední sklo nesmíš nic lepit, krom nějaké ochrané fólie.. a ani nemsíš mít nalepený nahoře ten protisluneční pruh.. ten taky musí být origo ve skle... :-) jinak ten známý bude mít to čelní sklo tmavé.. nvm jakou fólii, ale tmavé.. hodně telefonuje za jízdy a nechce aby byl viděn...

Uživatelský avatar
ála
Příspěvky: 1437
Registrován: 25 kvě 2009, 18:05
Bydliště: Chrudim city
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od ála » 05 bře 2012, 20:45

nic se strhavat nebude... neskutecne me sere, jak to pak do me slunce z boku pere :D ono hodne zalezi jesi vas zastavi naci kokoti, nebo slusny lidi... tem posledne co me staveli, se strasne libila nalepka z prazdroje na obcance (coz je trestne :D) a auta si ani nevsinuli

Uživatelský avatar
ali
Příspěvky: 544
Registrován: 01 črc 2009, 18:33
Bydliště: Lučina (F-M)
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od ali » 05 bře 2012, 20:46

majky.n - přední okna můžou mít sice propustnost světla jen 75%, ale folie na nim už dána být nemůže. To zatmavení musí mít kdyžtak okno od výroby. A stejně myslím, že astra to okno má s tou propustností 75%, to ale nevím, jen pocit
Astra G Sportive, 2,0 Di, 5dv., Hatchback, 16V, X20DTL, T98
Obrázek Obrázek

Radoš 92
Moderátor
Příspěvky: 8697
Registrován: 27 úno 2007, 00:08
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od Radoš 92 » 05 bře 2012, 20:47

Souhlasím. Ono jsou policajti a policajti. Lidi a lidi. Taky je to o jednání, když nevylezu z auta, budu jim říkat hoši, do prdele nedělejte si srandu, tak to asi odnesu. Uvidíme co přinese budoucnost. Strach a peníze jsem nikdy neměl. :lol: Jsem psal, zatím mně zastavili za 13 let snad 3x, nepočítám že se to bude stupňovat. Kdyby náhodou, tak ono sundat se to dá vždycky, ale taky tam dám asi jen 10-20, 70 tam je, tak s nějakým 50-60% to nebude tak žhavé, jak kdyby tam bylo 20. Na druhou stranu, nemám růžové BMW ( :mrgreen: ), tak se nebojím, mám tuctové auto, nejezdím jako prase, atd. Manli by vám tu napsal: "srabi". :lol:
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER . . . . Opel Astra G 1.8 | X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi | Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC | Z20LET
Předchozí: ]Opel Astra G 2.0 Di| X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4 | Z14XE

Uživatelský avatar
kubeSRi
Příspěvky: 2029
Registrován: 03 dub 2011, 17:52
Bydliště: Zlinsko

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od kubeSRi » 05 bře 2012, 20:48

funzoo píše:na přední sklo nesmíš nic lepit, krom nějaké ochrané fólie.. a ani nemsíš mít nalepený nahoře ten protisluneční pruh.. ten taky musí být origo ve skle... :-) jinak ten známý bude mít to čelní sklo tmavé.. nvm jakou fólii, ale tmavé.. hodně telefonuje za jízdy a nechce aby byl viděn...

tak toho bych zpokutoval..je to pěkná prasárna tím bych se nechlubil,to nemá na handsfree aspon' to mě dycky dostane!lidi co volají se nesoustředí,jak chodci tak řidiči toto bych trestal.


radoš:jo taky bych se nebál tvoje astra není nějak nápadná co je výhoda ''vyparáděné auta'' přitahují pozornost sviní různých kategorií
Naposledy upravil(a) kubeSRi dne 05 bře 2012, 20:51, celkem upraveno 1 x.
astra G 5dv: xenony,opc front,16''corsa D... momentálně bílá+černá střecha a ruzne upravy...

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od manli2 » 05 bře 2012, 20:49

se poser třeba... :D
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
majky.n
Příspěvky: 300
Registrován: 12 srp 2006, 19:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od majky.n » 05 bře 2012, 20:50

Jo jo, to vím, ale když se to nalepí dobře, tak to nepoznají :wink: To auto, který myslím já, vypadá zepředu takto:
Přílohy
294212_230698756984625_103823076338861_557899_742427319_n.jpg
BMW 530xD E60

Uživatelský avatar
Marťas-Pupík
Příspěvky: 310
Registrován: 09 čer 2010, 13:32
Bydliště: severní Morava , na jih od Ostravy :-)

Re: Fólie na oknech , dostal už někdo pokutu ?

Příspěvek od Marťas-Pupík » 05 bře 2012, 20:51

Jo a jeste malickost...Ono si to docela mozna rozmysli i odborne firmy,ktere folie nasazuji...Ty se totiz budu zapisovat a bonzovat taky .... :(
Opel Astra G 1,7 DI 16 V 125 000 Km Hatchback, r.v. 2001
POMÁHAT A CHRÁNIT nebo BUZEROVAT A MLÁTIT???

Odpovědět