Mobil s dotykovým displejem

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Majesty » 01 čer 2011, 20:28

Mitom píše:2 Majesty: Jak říkám, když jsem to vychytal, nic mi nikdy nezamrzlo ;) A správně píšeš, že je milión důvodů, proč raději mobil s OS, když už za to mám dát takový balík peněz, tak ať to není jenom "cihla" na hovory. :wink:
Jinak samosebou nezavrhuji normální klasické mobily - ale nelíbí se mi, že stojí tolik peněz. Za ten balík si už představuju něco jiného ;)

Přesně. Navíc to je o potřebě uživatele. Někdo zkrátka ten potenciál nevyužije. Já když někomu řeknu, že mám mobil 24 hodin připojený na internet, tak na mě všichni koukají jako blázni.... Kdykoliv si cokoliv najdu on-line a všechno mám pořád po ruce. Úkoly, kalendář, komunikaci, kontakty, atd.
Jinak jak píšu, všichni nadávají na ROMky a já nemám problém ani s origo s češtinou. Hladký rychlý chod a bez problémů, stejně jako když jsem měl i laděnou ROM a fůru místa. Ale zase telefon v češtině je přece jenom lepší.... Povedlo se mi zmrazit i takovou romku a ztratit data.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Reklama
 

Uživatelský avatar
zmrzlina
Příspěvky: 701
Registrován: 09 čer 2009, 18:26
Bydliště: Rakovník/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od zmrzlina » 01 čer 2011, 20:39

A jakou máte zkušenost s mobily, které nejsou určeny pro českou distribuci??? Jsou většinou výrazně levnější, než ty, co jsou určeny pro českou distribuci. Se docela bojím, co pak se zárukou, kdyby náhodou něco :(
ASTRA 2,0 DTI, Y20DTH
ZAFIRA B 1,9, CDTI, 74 kw, Z19DT

"Není důležité, kolik mám centimetrů, ale kolik mám energie."

Uživatelský avatar
jaraK
Příspěvky: 1510
Registrován: 05 led 2011, 18:25
Bydliště: Brno

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od jaraK » 01 čer 2011, 20:40

Já asik před 5 rokama a dost špatnou. Radši si připlatit a koupit origo.
Opel Astra G 1.6 16V 74kw Caravan Stříbrná 156.000Km, Diagnostika OP-COM
Škoda Felicie 1.6 60kw MPI Modrá Diagnostika VAG-COM

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Majesty » 01 čer 2011, 20:43

Záruka je hlavní problém. Pokud takový mobil budeš mít od nějakého prodejce, potom se nechá uplatnit záruka u něj. Pokud někde z netu, potom bohužel bez záruky. Jinak u takových mobilů bývá problém s aktualizací firmwaru, protože jsou počeštěné až tady u nás a po aktualizaci se čeština ztratí a je nutné jí znovu nahrát. Takže pokud takový telefon, potom určitě od prodejce, ne někde z ebay a podobně. Jinak funkčně s tím problém není.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
zmrzlina
Příspěvky: 701
Registrován: 09 čer 2009, 18:26
Bydliště: Rakovník/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od zmrzlina » 01 čer 2011, 20:47

určitě budu kupovat někde u nějakého prodejce, tak pak snad nebude problém. Když však koukám na Heuréku, tak najít ofiko dovoz je asi docela problém....
ASTRA 2,0 DTI, Y20DTH
ZAFIRA B 1,9, CDTI, 74 kw, Z19DT

"Není důležité, kolik mám centimetrů, ale kolik mám energie."

Uživatelský avatar
jaraK
Příspěvky: 1510
Registrován: 05 led 2011, 18:25
Bydliště: Brno

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od jaraK » 01 čer 2011, 20:50

Já sem si ted kupoval Nokii C6 od http://www.1m.cz/ a maximální spokojenost. Mají servis tady v Brně na 3 místech myslím. A hlavně maximálně solidní jednání.
Opel Astra G 1.6 16V 74kw Caravan Stříbrná 156.000Km, Diagnostika OP-COM
Škoda Felicie 1.6 60kw MPI Modrá Diagnostika VAG-COM

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Majesty » 01 čer 2011, 20:53

U oficiálních prodejců nenajdeš dovozové telefony. Musejí prodávat oficiální. Hledej podle názvu mobilu. Všechny e-shopy, kde to mají hodně levné je mají dovezené. Najdi ten, který má i normální prodejnu a hurá tam. Se zárukou nebývá problém, já osobně mám vyzkoušený jeden shop a to Buldoktel. Má normálně prodejnu v Praze a bez problémů jsem s nima řešil dvě reklamace a měl od nich tři telefony.
Jinak MP.cz taky v pohodě.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Defender » 01 čer 2011, 21:12

No tak hlavně pokud si necháš od kterýhokoli prodejce MT vorazit origo záručák co je přibalenej v krabici a samozřejmě ta značka tu má zastoupení a servis, tak není problém s jakým koli founem.
Třeba kámoš kupoval Desire S v obchodě přez net u neznámý firmy, ale poradil jsem mu ať si to nechá orazit, divili se ale co už, no a odteď pokud bude potřebovat, to bude řešit přímo v prodejně HTC bez prostředníka 8)
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
tuomas
Příspěvky: 55
Registrován: 31 led 2010, 16:15

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od tuomas » 01 čer 2011, 21:13

já osobně bych telefon bez OS nechtěl, protože....... (zde možno doplnit asi milion důvodů)
... no já bych to řekl třeba i naopak :wink: asi jako když kolega s "operákem" řekl JÁ TAM MÁM I TO A TOHLE I ONO ČEČE AJ TODLECTO... já "bezoperák" mu odvětil JÁ MÁ VŠE CO ŘÍKÁŠ, NAVÍC TO A TO A TOHLETO A DÁLE TODLE... co ten ubožák v tu chvíli neměl... další den s nevyspaným okem jak dlouho ty hovadiny na netu dohledával, jen aby to měl s ústy od ucha k uchu již z dálky volal ...taky už mám TO A TO A TOHLETO A DÁLE TODLE... no, ehm, jen jsem dodal, že žádnou z těch kravin stejně nepoužívám, i když to tam mám.... další nesmysly jako 24h připojen na net... proboha proč? to jako nebudu spát či co? nebo chci bejt zajímavej že tento nesmysl řeknu?! nebo že ten paušál už je jednou zaplacenej, ať už mnou nebo firmou, tak just na tom netu budu? to jako kdyby neexistoval net, tak umřu nebo co????? ...je spusta nesmyslnejch "DŮLEŽITOSTÍ"
nicméně šlo tu hl. o dotykáč, za sebe ... DOTYKÁČ JEN A POUZE Z MECH. KLÁVESKOU KLASICKOU...

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Majesty » 01 čer 2011, 21:17

Nevím jak HTC, ale Nokia ti telefon, který není určený pro ČR, do opravy nevezme, a můžeš mít razítek milion. To mám právě za sebou. Nejdřív vzal telefon, zjistil kde se má prodávat a pak teprve chtěl záručák... Nakonec jsem musel tam, co jsem koupil. Díky tomu jsem vlastně zjistil, že jsou tyhle dotaženky.... Nějaké info ZDE.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
tuomas
Příspěvky: 55
Registrován: 31 led 2010, 16:15

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od tuomas » 01 čer 2011, 21:22

když už se tu mluví o tom kde koupit, ze své zkušenosti ...né šedej dovoz, kde hlásaj zmrdi 3 leté záruky apod. , jakákoli reklamace se poté mine účinkem, vymyslí si neznámou tekutinu uvnitř přístroje, mech. poškození (běžný škrábanec) atd atd

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Defender » 01 čer 2011, 21:25

No tak Mirku nechci se hádat, ale konkrétně u Nokie když si ji koupíš v EU kdekoli, tak ti jí musejí odservisovat ve značkovém servisu Nokie, viz. např. Skalka, Praha a to v záruční a samozřejmě pozáruční servis. Na to jsou dokonce nějaký pravidla a předpisy EU, samozřejmě že pokud koupíš founa určenýho k prodeji např ve švajcu, tak s tebou můžou, ale i nemusí vyběhnout. :D
Tuomas jasně, ale to už je zase jiná stránka věci a praktiky různejch servisů a to většinou těch co sevisují X značek najednou a je to soukromej subjekt, kterej má nasmlouvaný zastoupení, v opravdu značkovém servisu by se to stávat nemělo, ale známe to :wink:
Mobil : 602318645

Majesty
Příspěvky: 2642
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Metropole Libouň (na dohled Blaník)
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Majesty » 01 čer 2011, 21:31

tuomas píše: .... další nesmysly jako 24h připojen na net... proboha proč? to jako nebudu spát či co? nebo chci bejt zajímavej že tento nesmysl řeknu?! nebo že ten paušál už je jednou zaplacenej, ať už mnou nebo firmou, tak just na tom netu budu? to jako kdyby neexistoval net, tak umřu nebo co????? ...je spusta nesmyslnejch "DŮLEŽITOSTÍ"
Je to o tom, co kdo potřebuje nebo chce. To, že to někdo jiný nepoužívá ještě neznamená, že to je nesmysl nebo důležitost. Pro někoho je to pracovní nutnost, pro jiného třeba jen užitečná funkce. Je na každém, jestli to využije nebo ne. Já osobně to třeba chci, protože jsem si na to zvykl a považuji to za užitečné a prospěšné ve spoustě věcí. Ale to už je do jiné diskuze. 8)

Luboši právě v tom je ten háček. Telefon byl určený pro prodej v jiném okruhu států, než jsme my, už si to přesně nepamatuju. To bylo první, co zjišťovali a pak mě poslali do pryč. Do té doby jsem žil v omylu, že každý telefon mi musí opravit. Od té doby beru jen oficiální produkci a mám klid.
Naposledy upravil(a) Majesty dne 01 čer 2011, 21:35, celkem upraveno 1 x.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI
EX The Golden Queen of Majesty --> EVOLUCE (str.21)
Obrázek Obrázek O nás
http://cardigan-bedwyr.blogspot.com/

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Defender » 01 čer 2011, 21:33

Jsem taky pro používat otevřený OS do kterýho si můžu natáhnou co chci, nebo co potřebuju, ale to už je vážně věc každého, jak píše Majesty :) 8)
Mobil : 602318645

Mitom
Příspěvky: 345
Registrován: 07 zář 2007, 20:48
Bydliště: Severni Morava

Re: mobil s dotykovým displejem

Příspěvek od Mitom » 01 čer 2011, 22:43

V mobilu mam nahranou cistou, vypreparovanou ROM bez balastu a dale POUZE to, co pouzivam a chci tam mit - NIC vic, s moznosti doinstalovavat nove veci, o kterych jeste nevim, ze bych je potreboval ;) Tohoto stavu bych NIKDY nedocilil s predrazenym mobilem, kde vyrobce ze startu nacpal vse, co se mu zda jako nejoblibenejsi aplikace mezi uzivateli (ti si nasledne pochvaluji, co vsechno tam nemaji - vyuzivaji z toho max 50 procent a v tech mobilech to kolikrat vypada jak na pouti), do ktereho NIC nedam a ktery ackoliv drahy, starne moralne velice rychle. A to uz se nebudu zminovat o tom, ze aplikace aktualizuju, takze nemivam veci, treba vice nez 2 roky stare ;) (podotykam, ze kazdopadne nesedim s mobilem cele dny na netu a u PC, abych to tam mel).
Co se tyce reklamace sedeho dovozu - mel jsem kdysi Sony Ericsson (sedy dovoz, zarucak mi orazili v prodejne) a v pohode jsem jej osobne vyreklamoval (opravili) v jednom autorizovanem servisnim stredisku v Ostrave...tak mozna zalezi na pristupu.
Jinak dnes je problem sehnat solidni bezdotykac s klavesnici, dotykace jsou holt moda. Mi osobne na dotykacich vadi jedina vec, a to je psani SMS, s klasickou klavesnici je to alespon pro me vazne lepsi. V tom zbytku ale dotykace si myslim vedou ;)
P.S.
Jeste bych doplnil ;) Vzhledem k tomu, ze je nyni napr. na trhu nabuseny Samsung Galaxy SII, zacina byt docela zajimava padajici cena u verze I - je to par mesicu, co to bylo pres 10000 Kc a nyni se da poridit za necelych 7000 Kc (...a bude lepe ;) ) - coz je vzhledem k nekterym no-OS mobilum za nejakych 5000 Kc, se kteryma clovek nic neudela, a ktere za rok-dva moralne zestarnou, relativne docela dobra cena.
Naposledy upravil(a) Mitom dne 01 čer 2011, 23:16, celkem upraveno 3 x.
Opel Astra Caravan 2.0 DI (X20DTL) 16V/60 kW
(10/1998)
Obrázek

Odpovědět