Dodatečná montáž: Tempomat

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
Troodon
Příspěvky: 626
Registrován: 07 srp 2007, 10:06
Bydliště: Nitra, SR

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Troodon » 13 zář 2017, 08:49

tak chyba ti bud komplet kabel od spojkového alebo ho nemas dobre nastaveny pripadne je zly.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima

Reklama
 

Uživatelský avatar
Bumbič
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2017, 12:39
Bydliště: Brno

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Bumbič » 13 zář 2017, 08:54

zkoušel jsem i manuálne na multimetru a je funkční. Mrknu na ty kabely od řj. Tam asi bude ten zakopané pes...
Zafira 2003 1,8 92kW Z18XE

Uživatelský avatar
Troodon
Příspěvky: 626
Registrován: 07 srp 2007, 10:06
Bydliště: Nitra, SR

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Troodon » 13 zář 2017, 08:57

hlavne aby bol aj dobre zaaretovany inak si bude riadiacka stale mysliet ze je stlacena spojka a nepovoli ti tempomt.
ako nastavit spojkovy spinac sa tu uz preberalo sto krat.. zatlac spojkovy pedal dole a povytiahni trn na spojkovom spinaci smerom von, pomaly pusti pedal a ten si ho zaaretuje do pracovnej polohy.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Marek Sládek » 03 kvě 2018, 17:52

Ahoj!
Potřebuji radu.
Na autě mám dodělaný tempomat, ale přestal fungovat.
Na autě jsem vyměnil komplet přední ramena, tyčky a čepy řízení a zadní bubny s obložením cčetně kroužků ABS. Pak jsem odjel na výlet do Holandska. Všechno bylo v pořádku, tempomat fungoval. Vrátili jsme se po více než 2tKm a auto asi pět dní stálo. Nyní jezdí, ale nejde spustit tempomat. Pojistky jsem prošel, spínač spojky a brzdového pedálu jsem prohlédl, řekl bych, že ten na brzdě byl už rozlomený, dal jsem nový, podle originálního čísla. No tempomat stále nejde.
Oživil jsem si znalosti s OP-COMu a začal diagnostikovat. Kontrola funkce páčky v pořádku, při kontrole funkce spínačů na pedálech jsem zjistil, že na spojce je spínač stále aktivní, ať mačkám spojku či ne - přitom při měření spínač i nový spínač vykazuje správnou funkci. Na brzdovém pedále je dvojice spínačů, kde jeden je stále aktivní a druhý v klidu neaktivní a při sešlápnutí je aktivní. Celkově je tempomat aktivovaný, ale neaktivní. V chybách bylo několik neaktivních položek, jedna něco jako vysoká hodnota napětí na tempomatu. Vše jsem smazal, znovu se nic nenačetlo, ale tempomat stále nejde.
V položce pro ABS a TC jsem našel jednu aktivní chybu: C0161 - Brake Switch Circuit Open (04) - Present . Chyba je aktivní, ale když sešlápnu pedál brzdy, tak jde smazat a znovu se neobjeví. Když však pedál brzdy pustím, chyba opět naskočí.
Má někdo prosím radu co s tím nefunkčním tempomatem a co je ta aktivní chyba?

Díky Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
Troodon
Příspěvky: 626
Registrován: 07 srp 2007, 10:06
Bydliště: Nitra, SR

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Troodon » 03 kvě 2018, 17:58

a cital si príspevok nad tymto tvojim príspevkom, skus si zaaretovat oba spinace, spojkovy aj brzdovy.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Marek Sládek » 03 kvě 2018, 18:07

Ahoj.
Spínače jsem nasadil podle vybrání do otvorů. Na ten vnitřní, červený prstenec jsem nešahal a nechal ho úplně vysunutý. Spínač jsem zacvaknul a pak pomalu pustil pedál. Tím se částečně vnitřní prstenec posunul do vnitř. To je to seřízení?
Jen u toho brzdového spínače ještě bylo mezi spínačem a vnitřkem takové plastové udělátko, zelené, patrně přepravní aretace.
Je to tak? Díky

Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
Troodon
Příspěvky: 626
Registrován: 07 srp 2007, 10:06
Bydliště: Nitra, SR

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Troodon » 03 kvě 2018, 18:11

ano ten zeleny bazmek je len ochrana, to sa vyhadzuje, ten cerveny je positka proti vytiahnutie spinaca tu musis zastrcit uplne do snimaca-on nedovoli tym uskam po stranach aby sa nechcene vyvliekli a spinac vyskocil z drziaku..
takze teraz este raz postup, zatlacis pedal a ten trn co nan pedal tlaci potiahnes smerom von od spinacu, s citom a ptricnou silou to trosku vysunies a potom pomaly pustis pedal a on si ten trn zaaretuje v pracovnej polohe-budes pocut take rapkanie to je to zaaretovanie.

to plati pre oba spinace ta aretacia.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Marek Sládek » 03 kvě 2018, 18:20

Ahoj.
Tento postup jsem udělal, našel jsem ho na straně 6 tohoto vlákna, bohužel stále netempomatím. Při vytahování spínačů to pěkně přes zuby chroupe, spojkový jde vytáhnout více, na brzdovém jen kousek, je tam i při sešlápnutém pedálu málo místa, ale o dva zuby se to určitě hnulo.
Velice děkuji.
Zatím jsem odpoledne rozbalil svazek drátů od pojistkovky k ŘJ motoru, tam je to bez zásahu zvěře, ještě prověřím svorkovnici na ŘJ a pak už jedině svorkovnice u BCM pod krytem, pod který se mi ale tuze nechce, pak může být problém se zatékáním.

Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
Troodon
Příspěvky: 626
Registrován: 07 srp 2007, 10:06
Bydliště: Nitra, SR

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Troodon » 03 kvě 2018, 18:26

spojkovy musi na diagnostike pracovat a tiez brzdovy musi mat oba okruhy neaktivne, pri stlacani brzdy nabehne najprv jeden okruh do aktívneho stavu a trosku nizsie aj druhy.. omrkni este brzdove svetla ci nieje niektore prepalene.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Marek Sládek » 03 kvě 2018, 18:50

Ahoj.
Světla, zadní brzdová mne taky napadla, ale nemám ochotného souseda, musím počkat do tmy až se vrátí manželka a světla okoukne. Snad nejsou oba nové spínače rovnou KO.
Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
Troodon
Příspěvky: 626
Registrován: 07 srp 2007, 10:06
Bydliště: Nitra, SR

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Troodon » 03 kvě 2018, 18:56

to je mala sanca ze by boli zle spinace.. brzdu zatlac nejakym drevenym klackem, odsun sedacku dozadu opri klacek o sedacku a pedal a prisun sedacku aby tlacila na pedal.. :D
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima

Uživatelský avatar
Troodon
Příspěvky: 626
Registrován: 07 srp 2007, 10:06
Bydliště: Nitra, SR

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Troodon » 03 kvě 2018, 18:56

to je mala sanca ze by boli zle spinace.. brzdu zatlac nejakym drevenym klackem, odsun sedacku dozadu opri klacek o sedacku a pedal a prisun sedacku aby tlacila na pedal.. :D
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Marek Sládek » 03 kvě 2018, 19:32

Hoj.

Byl jsem tam. Tak a teď to bude ještě zajímavější. Svítí pouze třetí brzdové světlo a to ještě dost málo oproti normálu. Levé a pravé zůstává zhaslé. Pojistky jsou v pořádku.

Edit1:
Byl jsem to projet, už je tma. Zadní brzdová světla nesvítí, ale to třetí brzdové lehce svítí samovolně hned jak zapnu spínačku řízení. Když nastartuju, tak to třetí brzdové světlo velmi rychle poblikává tlumeným světlem - lehce nažhevené vlákno. Takže by to skutečně bylo tím, že jsou obě žárovky brzdových světel v pánu? Jsou tam zřejmě celých 17 let. Nebo, že by byla špatná kostra těch žárovek, ale nevím, kde je svedená. Ostatní zadní světla - zpátečka, blinkry a koncové svítí normálně, takže kostru mají. Nakonec mne napadá klasika, průchodka do třetích (pátých) dveří, ale zase brzdovky jsou napevno v karoserii.
Když by někdo věděl, kde se ukostřují ta zadní světla bylo by to fajn.

Edit2:
Tak podle schematu, které mám k dispozici z knihy Jak na to, mají všechny čtyři žárovky v zadním světle společnou kostru. Když tedy ostatní fungujou, kostrou žárovek to nebude. Stejný kostřící bod číslo 5 má i třetí brzdové světlo a to po sešlápnutí pedálu svítí, byť vlastně trošku svítí stále.
Zítra sundám ta zadní světla a kouknu na žárovky.

Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Marek Sládek
Příspěvky: 223
Registrován: 19 dub 2011, 10:56

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Marek Sládek » 04 kvě 2018, 08:12

Ahoj.

Světla jsou sundaná, žárovky venku. Po sundání prvního světla jsem naměřil na prázdno v objímce pro žarovku brzdových světel cca 6,3V, což je hodnota cca 1/2 napětí beterky a hodnota, která spolehlivě tozsvíti to třetí brzdové světlo z LED diod.
Žárovka na pohled očouzená, ale to ty ostatní taky a svítěj. Změřil jsem žarovku měřákem a hle, na vláknu pro brzdová světla, je totiž dvouvláknová, nekonečný odpor. Tak jsem sundal i to druhé zadní světlo a naprosto stejný stav. Po odpojení druhého světla však zmizelo napětí na prázdno, je tam nula a při sešlápnutí brzdy je napětí na úrovni napětí baterky. Letím pro nové žarovky.

Mára
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, LPG + svíčky NGK Laser Line 1, vložka filtru sání KN, 15" Alu, elektrické střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepená odbočka EGR, Tempomat, Op-Com + LPG Elpigaz diagnostika, 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.

Uživatelský avatar
Troodon
Příspěvky: 626
Registrován: 07 srp 2007, 10:06
Bydliště: Nitra, SR

Re: Dodatečná montáž: Tempomat

Příspěvek od Troodon » 04 kvě 2018, 08:18

tak dvojvlaknove su specialitka, ked sa nahodou vlakno urve a nahodou sa dotkne druhého vlakna v tej banke tak to narobi problemy.
Pri nefunkcnom tempomate dost casta zavada taketo vypalene ziarovky.
Astra G - sportive, X20DTL, 1999, 3dv, spotreba 3,5-5 l/100km leto , 4,5-6 l/100km zima

Odpovědět