Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od vasekpetr1 » 23 čer 2014, 18:02

Evžene já to z toho tvého avataru moc nepoznám, ale pokud máš kombíka, tak na levé straně pod průchodkou pátých dveří jsou zevnitř dvířka pro přístup k levé zadní lampě. A u ní je i konektor pro kabeláž do 5. dveří i s očkem pro kostru. To rozpojíš, povolíš nějaké úchytky a kabel do průchodky bys měl popotáhnout dle tvé potřeby. S dveřmi je to podobné, sundáš kryt sloupku, případně tapec dveří a jsi u kabeláže.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Evžen
Příspěvky: 119
Registrován: 20 dub 2014, 17:54
Bydliště: Mor. Krumlov

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od Evžen » 23 čer 2014, 18:09

vasekpetr1 píše:Evžene já to z toho tvého avataru moc nepoznám, ale pokud máš kombíka, tak na levé straně pod průchodkou pátých dveří jsou zevnitř dvířka pro přístup k levé zadní lampě. A u ní je i konektor pro kabeláž do 5. dveří i s očkem pro kostru. To rozpojíš, povolíš nějaké úchytky a kabel do průchodky bys měl popotáhnout dle tvé potřeby. S dveřmi je to podobné, sundáš kryt sloupku, případně tapec dveří a jsi u kabeláže.
Mám 5ti dveřovej hatchback
Opel Astra G 1.6 8v 55kw (X16SZR) r.v.98

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od vasekpetr1 » 01 črc 2014, 19:15

Tak jsem byl dnes upozorněn na nesvítící třetí brzdové světlo, šel jsem najisto: průchodka na pátých dveřích. Jeden vodič (černo-žlutý) přerušen, zbývajících sedm vodičů s oholenou izolací. Tak jsem se pustil do rozebrání zadního tapecu, horní obložení zadního sloupku šlo dolů, je pouze naraženo na plech karoserie, pod ním vede kabelový svazek do horní průchodky. U levé lucerny je konektor s připojením hnědého kabelu na kostru, ten se rozpojí, odcvakají se spony, které uchycují svazek k plechu sloupku a pak se celý svazek vytáhne dírou průchodky ven. Roztržené vodiče jsem spojil dutinkami, taktéž i oholené vodiče a spojenou část jsem zatáhl dovnitř do dveří, aby se ohyb kabelu konal v jiném místě, než dosud. Zapojit zpět, nabouchat obložení, odzkoušet a jet :D.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
DanS
Příspěvky: 28
Registrován: 30 kvě 2011, 13:02

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od DanS » 07 dub 2015, 19:20

Zdarec chlapi....
Přestal mi fungovat centrál u PP dveří, chtěl jsem se podívat do průchodky, ten konektor ze dveří umím oddělat, ale nejde mi oddělat ta průchodka ze sloupku kastle, poradíte mi prosím.....
Astra G 1.6 8v Comfort rv 98
Brno

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od vasekpetr1 » 07 dub 2015, 19:48

Shodit tapec v místě konektoru na sloupku, sáhnout dovnitř a bude tam nějaká západka, která to bude držet v plechu (konektor bude jen nacvakávací.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
DanS
Příspěvky: 28
Registrován: 30 kvě 2011, 13:02

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od DanS » 07 dub 2015, 20:22

Potřebuju průchodku v předních dveřích povytáhnout a zkontrolovat dráty, zevnitř je taky nějaká gumová průchodka a molitan, tak nevim jak to rozdělat...Díky...
Astra G 1.6 8v Comfort rv 98
Brno

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od vasekpetr1 » 07 dub 2015, 20:34

Hlavní problém bývá v pohyblivé části kabelu mezi konektorem a vnitřkem dveří. Ta "harmonika" jde přece normálně stáhnout, ale budeš muset shodit tapec dveří.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
DanS
Příspěvky: 28
Registrován: 30 kvě 2011, 13:02

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od DanS » 07 dub 2015, 20:54

no mě nějak ta harmonika nejde stáhnout, jak se to stahuje......Díky
Astra G 1.6 8v Comfort rv 98
Brno

jerry mouse
Příspěvky: 3559
Registrován: 01 srp 2009, 13:55
Bydliště: červenomodrá TOTALITA. PO Vychod.

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od jerry mouse » 07 dub 2015, 22:54

...a tu objimku čo ju zachytava si dal dole? :? :wink:
ZA-22dtr mt6-f40 Silver Elegance m03 (aktuálne 393tkm) No-Kat No-EGR.Alzaf 285tkm,bolo AstraF-1,6 8V combi. Pokiaľ nie som tu tak, som určite niekde inde.. ešte sa nestalo, že by som nebol absolútne nikde.. Alfamobil +421 948 833 957 alebo Pevný 0905 833 957

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od vasekpetr1 » 08 dub 2015, 15:36

DanS píše:Potřebuju průchodku v předních dveřích povytáhnout a zkontrolovat dráty, zevnitř je taky nějaká gumová průchodka a molitan, tak nevim jak to rozdělat...Díky...
Tak se omlouvám a své rady beru zpět - dnes jsem na to koukal, zkoušel jsem se do těch kabelů také dostat - a také mně to nejde. Rozebírat tapec u sloupku se mi nechtělo, tady na Vysočině je kosa jako v lednu a už jsem dost vymrznul při výměně zadních brzdových desek :oops: . Rozpojit konektor - to jde, ale dál se zřejmě musí rozhodit konektor, stáhnout gumová harmonika - ale to jen teoretizuji. Tak sorry.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

golden
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2015, 14:03
Bydliště: Milevsko - Ostrava

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od golden » 23 črc 2015, 10:34

Protože jsem taky skoro čerství majitel Zafirky,po větších opravách se dostávám na ty drobnosti.
Po přečtení tohoto vlákna kontrola průchodek.Zadní dveře OK,pouze jeden kábl porušená izolace,pravé zadní opravované celkem solidně,levé zadní tam opraveno na prasáka :? .Spájené spoje drželi silou vůle,kabeláž nastavovaná,některé dráty přerušeny.Nešlo stahování a repro.Takže jsem to celé odstřihal,pěkně u stolu napájel nové delší kabely a tam byl celkem problém.Kabely byli zaoxidované, takže spoje drželi nic moc.Proto odstřihané až k fastonum(jestli to správně jmenuju),které jsem musel vyndat z té objímky a napájení těsně u nich.Smršťovačka a spájené s autem.Kabely jsou dost dlouhé,takže pěkně zasunout do sloupku a mělo by to nějaký čas vydržet.Ideál by byl,nové fastony,nové káble a vše nastrkat do sloupku.Jinak repro i stahování funguje.Ale obdivuju ty ,kdo to zvládli za 3 hoďky.Já to dělat zhruba 5 hodin :?: .Takže kdo se do toho budete pouštět.Doporučuji sehnat nové fastony a udělat to z gruntu a pořádně.
Jinak bych měl dotaz na zkušené členy.V zadních dveřích rozpojen jeden kábl,slabí hnědočerný.Vše mi funguje a tak sem to tak zatím nechal.Nemám vyzkoušené vyhřívání,ale na to se mi zdál dost slabí.Poradíte někdo?Nechce se mi sundavat zadní plast.
Jinak díky všem za toto vlákno.
Zafira 1.8 16V - 2001, motor Z18XE, 92kW - AUTOMAT

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od vasekpetr1 » 23 črc 2015, 11:03

Co jsem já našel okolo hnědo-černého kabelu :wink: . Zadal jsem výraz hnědo-černý do zdejšího vyhledávače a něco to našlo.
A pro vysvětlení funkce: při otevřených oknech pokud zamykáš klíčem a podržíš klíč v poloze zamykání, tak ti po uzančení auta vyjedou otevřená okna nahoru. U těch vydných dveří ti to zřejmě nefunguje.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

golden
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2015, 14:03
Bydliště: Milevsko - Ostrava

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od golden » 23 črc 2015, 11:09

No děkuju,ale to jsem taky včera četl.Marťáskův alarm.
Pozor - páté dveře :D
Zafira 1.8 16V - 2001, motor Z18XE, 92kW - AUTOMAT

Pepa8
Příspěvky: 33
Registrován: 18 říj 2013, 08:59
Bydliště: Blížkovice - Moravské Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od Pepa8 » 12 dub 2017, 13:10

Je tu prosím někdě návod nebo popis demontáže plastů v kufr? Nesvítí třetí brzdové světlo, v průchodce jsem měl asi tři káblíky natržený, oblepil jsem je, ale pořád nesvítí. Jestli je to někde zkratovaný tak v části, přes kterou neohrnu gumu přechodky tak abych to viděl. Tak bych potřeboval dráty povytáhnout ven co to půjde, abych mohl gumou hýbat... Nerad bych tam něco urval...
Bez názvu (Small).png
Astra G 98 - 1.6 8V 55kw, hatchback, bažinatá zeleň

Uživatelský avatar
monty.roman
Příspěvky: 473
Registrován: 25 kvě 2014, 13:47
Bydliště: Chrudim/Slatiňany

Re: Kabely v průchodkách - kontrola, oprava

Příspěvek od monty.roman » 12 dub 2017, 13:42

před nedávnem mi přestalo svítit osvětlení RZ u mého sedanu. je u téhle karoserie taky nějaké podobně kritické místo jako průchodka u HB/caravanů, ve kterém by mohl být zakopaný pes? popravdě jsem se po tom zatím nepídil..ani jsem nezkoumal, kde ten kabel od osvětlení ústí vevnitř kufru (vím jen, že od světélka mizí kamsi pod nárazník) :roll:
[b]Astra G sedan 1.8, X18XE1, 100 edition, Ethanol E85, OPCOM 1.39 ENG[/b]
Galerie zde: http://1drv.ms/1JE7gpZ

Odpovědět