Problém s dobíjením + startér

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
P_a_v_e_l
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2011, 12:46

Problém s dobíjením + startér

Příspěvek od P_a_v_e_l » 06 bře 2020, 20:01

Zdar Gčkaři. Řesím delší dobu prekernou situaci :-( v 7/2019 jsem vyměnil startér za nový ( starline ), několik startu v pohodě, ale pak se začlo projevovat že nešlo nastartovat ... startér pouze cvakal ... po rozltačení šel ihned nastartovat. S příchodem podzimu a zimy problém téměř vymizel, ale pouze na krátkých trasách. Pokud se jel např. 100 km, motor nešel nakopnout, startér zase cvakal ... stačilo auto žduchnout a po vypnutí zase normálně naskočil. Vzhledem k tomu, že se otepluje, tak závada se začala častěji projevovat. Myslel jsem, že může být vada startéru a pošlu ho na reklamaci. Starý mi tohle nedělal ( přidíral se - proto výměna ). Nicméně nastal další problém s dobjíením. Ložiska dead, uhlíky před smrtí, komutátor v háji. Vykašlal jsem se na repas a koupil fungláč od Helly. Vše dobíjelo 2 týdny se jezdilo. Když moje žena přijela z práce zase nešlo startovat. Auto jsem potlačil zavezl na rampu s tím, že zkusím potukat na startér jestli se chytne. Nicméně jsem zjistil že auto přestalo dobíjet :-( ... Kontrolka dobíjení se po zapnutí klíčku ani nerozsvítí. Propojil jsem budící kablik na - baterky a kontrolka se rozsvítila, tudiž kabel na kontrolku a žárovka je OK. Kde by mohl být problém? Umřel nový altík nebo nějaké ukostření? Napadá mě nějaká souvislost s ukostřením kolem motoru a to může mít za následek cvakání startéru při teplém motoru? Mockrát děkuji za rady a omlouvám se za založení nového vlákna. Prohledal jsem spoustu jiných, ale nemám v tom úplně jasno. Co doporučujete dál ? Projít kabeláž baterka, startér a altík? Je tam přístup jako z (- -) :-)

Reklama
 

Odpovědět