Svítí abs a nejde tachometr

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
David_CV
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2017, 10:03

Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od David_CV » 28 črc 2017, 10:27

Zdravím, mám géčkovou Astru coupe 1.8 r.v. 2000 a trápí mě problém s ABS. Svítí mi kontrolka ABS a zároveň nefunguje tacho. Občas po nastartování nesvítí abs a zároveň funguje tachometr. Podle el. schemat a dotazům zde na foru jsem zjistil, že tachometr si bere rychlost z levého předního snímače otáček kola. Následovalo pročišťování kontaktů proměřování a stále nic. Vypadalo to na jasný náboj předního levého kola... koupil jsem nový snímač včetně náboje, namontoval ho a... NIC :? :cry: Všechny snímače kol proměřeny, kontakty a elektro od jednotky do kol jsou v pohodě. Okruh možných poruch se mi tedy zužil na jednotku ABS a dle el schema jsem našel, že by mezi snímačem levého kola a jednotkou měl být převodník otáček na rychlost... nevím kde ho hledat. Nevím si rady, kdyby byl problém v kterémkoliv jiném kole tak svítí ABS, ale tach jde.. protože levý přední snímač má samostatnou větev do jednotky z důvodu převodu rychlosti. Ovšem snímač je na 100% v pořádku když je nový. Pojistky jsem samozřejmě kontroloval jako první a v pořádku.. no a rychlost nejde. Můj typ je jednotka.. nic víc už tam neni :shock: :? ale jak říkám někdy jde, někdy ne. Už si nevím rady, máte s tím někdo zkušenost? :? :? :? Předem díky za rady :D :)
Ještě taková drobnost, naposledy se ABS rozsvítilo při velkých nerovnostech na silnici.. od té doby už svítí a nejde tachometr
Opel astra g coupe 1.8

Reklama
 

Uživatelský avatar
Kosa02
Příspěvky: 217
Registrován: 28 čer 2012, 16:59
Bydliště: Dzbel
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od Kosa02 » 28 črc 2017, 10:46

No a kontroloval jsi dráty od čidla po jednotku, jestli jsou průchozí? Vím, že je to nepravděpodobné ale může se stát po těch letech. Tím spíš ten kus co jde od konektoru čidla po auto (aspoň já ta mám ještě jeden konektor).
Mě obdobně blbne snímač (naštěstí) pravého předního kola, takže rychlost mi auto zatím ukazuje. Jednou za 100 km se ABS rozsvítí, pak nějaký čas nic a pak zase atd.
Astra G X16XEL (1999)

Uživatelský avatar
David_CV
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2017, 10:03

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od David_CV » 28 črc 2017, 10:53

Jojo, všechny snímače kol jdou nepřerušeně do jednotky. Na konektor do jednotky jde vše jak má, napájení, kostra,kola. Obvody jsou v pořádku
Opel astra g coupe 1.8

Uživatelský avatar
zdena
Příspěvky: 387
Registrován: 31 srp 2010, 17:12
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od zdena » 30 črc 2017, 02:30

Tuším jednotku ABS k.o.
Zkusil bych sehnat na zkoušku jinou a tu starou zkusit přeletovat - možná budou studeňáky na konektorech zásuvky
Astra G Caravan 98' x16szr

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od COBEIN » 30 črc 2017, 16:00

Souhlasím se Zdenou, nic ale nekupuj, spíš se snaž do vyřešení problémů díly jen přehazovat a zkoušet za půjčené. Mohlo by to být třeba něčim jiným a zbytečně by jsi utrácel. :idea:
ASTRA LA VISTA

mike111
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2016, 18:53

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od mike111 » 30 črc 2017, 18:43

Měl jsem stejný problém. Po výměně levého předního náboje je klid

Uživatelský avatar
David_CV
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2017, 10:03

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od David_CV » 30 črc 2017, 19:00

Díky za rady chlapi. No náboj to stoprocentně není a dneska jsem odpojil konektor na jednotce a podle el schema proměřil kompletně všechny vstupy do jednotky, vše by mělo být ok. Kontakty jsou taky v pohodě, takže pomalu začínám řešit jednotku.
Opel astra g coupe 1.8

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od COBEIN » 31 črc 2017, 06:36

David_CV píše:Díky za rady chlapi. No náboj to stoprocentně není a dneska jsem odpojil konektor na jednotce a podle el schema proměřil kompletně všechny vstupy do jednotky, vše by mělo být ok. Kontakty jsou taky v pohodě, takže pomalu začínám řešit jednotku.
Přečti si v mém vlákně (cobeinův Gildemeister/vs. Concordia III.) o panu Muczkovi co umí jednotky opravit. Je tam na něj i tel. kontakt a můžu to ho jen doporučit. Jednotku mi opravil a auto jezdí dodnes- i když jinému majiteli ale jezdí! Podmínkou pro opravu je to, že nebude opravovat něco do čeho už před ním někdo hrabal!
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
hansdob
Příspěvky: 430
Registrován: 29 říj 2009, 20:06
Bydliště: Dobronín
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od hansdob » 31 črc 2017, 07:07

to že máš kabely do jednotky OK neznamená že levý náboj není KO vidíš na osciloskopu křivku jako máš??
Opel Astra G 5 dveří 2003 Opel Astra G Cabrio 2003 Audi A6 Allroad 2003 Škoda Octavia Super 1961 Zetor 25K Jawa 23 Mustang *2 a golden sport 1 Jawa 21*2 Jawa 20 *3 aaaa Prase



OP-COM.PROFESSIONAL.CZ, VCDS,FO-COM,TEXA NANO a dětská hračka SCANMASTER

Uživatelský avatar
David_CV
Příspěvky: 4
Registrován: 28 črc 2017, 10:03

Re: Svítí abs a nejde tachometr

Příspěvek od David_CV » 24 srp 2017, 16:33

Tak děkuji všem moc za rady :D problém vyřešen... po dlouhém laborování jsem zjistil že to bylo nakonec jednotkou ABS. Jednotku jsem vyměnil a vše v autě funguje jak má. Ještě jednou díky všem :) :)
Opel astra g coupe 1.8

Odpovědět