Starter nesepne.

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Starter nesepne.

Příspěvek od vasekpetr1 » 19 čer 2017, 21:13

Mladýmu se na mé bývalé Astře začala sporadicky projevovat závada startování: otočí klíčkem až do polohy III pro startování a startér neudělá nic. Poradil jsem mu klasiku, aby vzal kladivo nebo nějakou tyčku a poklepal těleso startéru. Pomohlo to, startér se vzpamatoval a zase nějakou dobu funguje. Teď mi to při opravě auta u mě v garáži udělalo zase, od starteru není slyšet žádný zvuk, žádné cvaknutí stykače (elektromagnetu), tak si myslím, že je problém tam. Naštěstí mám v garáži jámu, čili ke spodku se dostanu. Než startér vykuchám z X16SZR ven (kudy se dostáváte k té horní matce?), tak se ptám: je ten magnet rozebíratelný, abych ho mohl prohlédnout a případně opravit, nebo je to nerozebíratelné, případně mám hledat problém jinde?
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Reklama
 

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter nesepne.

Příspěvek od MAX - CZ » 20 čer 2017, 00:01

Teď jsem řešil stejnou věc na Nissanu. Sjeté uhlíky bývají nejčastější závadou. Pokud ztrácí kontakt tak se ti nesepne obvod. Druhá příčina by mohla být ten elektromagnet. Ale pokud ho poklepeš a jede, tak spíš ty uhlíky.
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Uživatelský avatar
gotha
Příspěvky: 71
Registrován: 01 črc 2008, 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter nesepne.

Příspěvek od gotha » 20 čer 2017, 09:33

mal som tento istý problém. Sporadicky - hlavne v horúčavách to niekedy nezoplo. Vo vlhkých dňoch to šlo v poriadku.
Batéria aj štartér boli v poriadku, spínacia kľúčiková skrinka tiež.
Zaoxidované silové káble ku štartéru.
Bolo treba odpojiť silové káble ku štartéru, prečistiť, zbaviť oxidácie, zapojiť nazad a už to šlo.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Starter nesepne.

Příspěvek od vasekpetr1 » 20 čer 2017, 15:17

Dnes po noční mi to nedalo a vlezl jsem pod auto, abych záhadě přišel na kloub. Nejdříve jsem si hrál se spínací skříňkou, protože šel klíč hodně ztuha otáčet. Dle návodu zde na fóru jsem vytáhl vložku a promazal, pak složil a zkoušel nastartovat. Opět se vyskytl problém se startérem - nevydal ani hlásku, ani žádné cvaknutí, prostě nic. Napíchl jsem měřák na svorku magnetu a tam se napětí při otočení klíčku objevovalo. No nic, startér musí ven z auta. Konečně jsem zjistil, kde je kabel od mínusu baterky na kostru motoru, ale teda tolik sprostých slov jsem už dlouho nepoužil. Na ty horní matky je tak hrozný přístup, že škodovka byla proti tomu zlatá. Nakonec se zadařilo, očistil jsem šroubové kontakty na elektromagnetu, koukl na uhlíky a zjistil jsem, že je dobrá jejich výměna - už byly krátké. Tak jsem za 340,-Kč koupil nové i s pružinou, osadil, zanadával při montáži zpátky, ale už opět startuji jako za mlada :D . Díky kluci za rady, asi to bylo těmi uhlíky, když se dívám na zapojení starteru, tak se obvod magnetu uzavírá i přes vinutí motoru a to mohlo už zlobit.
Přílohy
starter.jpg
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
MAX - CZ
Příspěvky: 2263
Registrován: 21 zář 2008, 11:35
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Starter nesepne.

Příspěvek od MAX - CZ » 21 čer 2017, 19:58

Tak paráda 8)
OPEL ZAFIRA 2,2DTI Y22DTR OPC line 2005

https://www.automilacek.cz

Odpovědět