Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
kure
Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008, 11:27
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od kure » 10 led 2013, 20:45

Ahoj lidi
Mám takový problémek, hledat jsem to tady, ale nenašel jsem nic podobného. Někdy se mi stane, když zapnu ventilátor ( foukání ve vnitř v autě ) tak mi jede bez problému na všechny polohy 1 -4. Když zastavím a vypnu motor a vypnu klíček, třeba stačí na pár sekund pak zapnu klíček znovu, ventilátor už nejede ani v jedné poloze. můžu sním točit jak o život a nic.

Nechám auto odstavené třeba půl hodiny pak zapnu klíček a ventilátor běží v pohodě.

Zjistil jsem to když jsem byl na benzínce tankovat, od benzínky až doml mi ventilátor nejel, což teď v zimě je dost jakože blbé, byl jsem doma cca hodinu,
pak jsem jel do práce a když jsem zapnul klíček ventilátor se rozjel.

Nechápu to, nevíte někdo co s tím ?? Někde možná bude nějaký studeňák, ale je divné, že můžu jet třeba 100 km v kuse ventilátor běží a pak když vypnu motor a klíček tak pak ventilátor nejede.

Dík za pomoc. Lukin
Astra G Caravan 2.2 Dti 92 KW

Reklama
 

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od Defender » 10 led 2013, 21:05

Lukine mám to stejně už druhým rokem, dělá to jen v zimě a jen pokud po nastartování studenýho auta a zateplení někde zastavím a pak to nejede. Nicméně pokud dobře trefíš nějaký kanál nebo díru, tak se to opět rozjede a nebo po čase a zahřátí vozu uvnitř taky, ale nevím čím to je, jestli nějaký termostat na vnitřní teplotu nebo kontakt, čert ví :lol:
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 992
Registrován: 15 dub 2010, 20:50
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od p.somik » 10 led 2013, 21:33

spíše bych to viděl na kontakt, ale když nejede jen občas, těžko se hledá chyba.
:(
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC(od 63.000km)
OP-COM v PL, EN, CZ + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 474000km (LPG od 60.000km)(2017)

Uživatelský avatar
Hribek
Příspěvky: 1595
Registrován: 14 dub 2007, 19:00
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od Hribek » 11 led 2013, 06:45

a dělá ti to opravdu jenom ventilátor? nebo všechno co se ovládá tlačítkama na středovém panelu pod rádiem?

kure
Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008, 11:27
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od kure » 18 led 2013, 01:24

Dělá to jen ventilátor, vše ostatní funguje, vyhřívání zadního okna i klapka. A jinak jsem zjistil když byl sníh a takhle mi to přestalo foukat, tak když jsem trochu víc přidal a na sněhu mi proklouzli kola tak se ventilátor rozjel, ale byla to asi jen náhoda, ale je pravda že když vjedu na kostkovici a nebo trefím nějaký kanál tak se to rozjede, teď jsem jel ze Zlína domů cca 15 km a najednou začal foukat při normální jízdě 50 km/h na silnici žádná díra. tak nevím.
Kontakt to asi nebude protože to by dělalo třeba takovou paseku, že by vynechával nebo tak on si prostě řekne teď foukat nebudu a můžeš tím kolečkem točit jak chceš, no a pak se náhle rozjede.zkoušel jsem tahat za kolečko, dokonce i bouchat z boku do tunelu a nic... :-D počkám až se oteplí jestli to bude dělat, jinak mám vysledované že pokud není míň jak -3 tak to neudělá
Astra G Caravan 2.2 Dti 92 KW

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od Defender » 18 led 2013, 06:30

No tak přesně takhle se to chová, jen u mne to dělá i při teplotách už kolem nuly, prostě když topím :D ale jinak přesnej popis jak si to žije vlastním životem :D
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
brlu
Příspěvky: 23
Registrován: 22 lis 2012, 12:17
Bydliště: Turnov

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od brlu » 18 led 2013, 10:51

měl jsem to samé občas mi ventilátor šel a občas ne. Tak jsem ho vyndal rozebral moturek a zjistil jsem že jeden uhlík má prasklou tak pružinku která ho vysouvá. je to spíše zakroucený plíšek nežli pružinka. tak jsem ho zkrátil a nakroutil podle toho druhého. uhlíky vyndal a očistil probrousil jejich drážku aby se volně pohybovali a od té doby mám pokoj 8)
nyní: Opel Omega 2.2 DTI 16v 2003
předtím: Opel Astra 1.6 16V 2001
dřívější: Opel Vectra B 2.5 V6 1999
diagnostika OP-COM k dispozici ;)

miraproch
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2019, 12:31

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od miraproch » 04 črc 2019, 12:34

Zdravim, nastal mi stejny problem. Rad bzch rozebral ventilator, jak pises.Mohl by jsi mi prosim popsat, jak ho rezebrat a dostat se k tomu plisku? Diky!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od vasekpetr1 » 05 črc 2019, 12:38

Chceš vědět postup, jak se dostat k větráku nebo samotná rozborka ventilátoru? Přístup k němu je po odmontování přihrádky spolujezdce (6 šroubů a konektor žárovky osvětlení přihrádky), samotný ventilátor je tuším na třech šroubech (torx) a konektor napájení, rozebrat větrák je také v pohodě - je to intuitivní a otočit to při skládání nejde. Uhlíky si při montáži zajistíš a po sesazení zaklopíš. Jde to dobře.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
Luboš X17DTL
Příspěvky: 2216
Registrován: 03 črc 2007, 20:51
Bydliště: Slatina(NJ)

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od Luboš X17DTL » 10 črc 2019, 06:31

Co nám to tu se.eš :x :x :x
Dej si reklamu někam jinam
Co mají tyto stránky společného s tvým propadákem???
Prosím admina o vyčištění
Opel Astra F Caravan X17DTL (už má novou majitelku)=>
Astra G Caravan 1,7 DTi (na to se už jen dívám)=>
něco malého černého patří ženě a já nemám nic:-(
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?t=10583

miraproch
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2019, 12:31

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od miraproch » 18 lis 2019, 10:52

Ahoj. Postihl me podobny problem. Mam Astru 2005 a kdyz jsem ji pred 1/2 rokem koupil tak tlacitko ventilatoru bylo zasekle na pozici 2. Po nejake dobe a trosku sily se mi ho povedlo rozpohybovat, nicmene ventilator fungoval jen nekdy - presne jak jste psali, zil si vlastnim zivotem. Ted uz nejde vubec... Jeden automechanik mi poradil sehnat cely panel a vymenit panel pod radiem, pak mi ale rekl, ze si neni jistej a radeji at dojdu do servisu na poradnou prohlidku co s tim je. Nez vyhodim penize za to, ze to nekdo prohlidne, tak bych se vas chtel zeptat na vas nazor.
Chci se zeptat, jestli to muze bejt chyba ventilatoru a nebo to spis vypada na to priblbly tlacicko? Kdyz spustim klimu napriklad, tak studenej vzduch je v kabine malinko cejtit, ale nefouka silne, protoze je to pravdepodobne zaseknuty na pozici 0 a kdyz otacim, jak otacim, tak sila vetraku se nemeni proste.
Dekuji za nazory!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od vasekpetr1 » 18 lis 2019, 12:12

Podle toho, jak to popisuješ, tak bych to viděl na problém v tom přepínači otáček ventilátoru. Asi by to chtělo rozebrat středový panel (podle knihy "Jak na to", přépadně i zde na fóru ) a podívat se, jaký panel ovládání klimatizace tam máš - tvůj ročník by tam už mohl mít elektronickou verzi na rozdíl od starších ročníků, které mají klasickou verzi s přepínači, a podle toho zkusit oslovit různá vrakoviště.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

miraproch
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2019, 12:31

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od miraproch » 18 lis 2019, 12:23

Dekuju za odpoved. Dneska jsem panel rozebiral. Nejaka elektronika tam je, ale ovladani ventilatoru a klimy je manualni. Prikladam obrazek. Dekuju
Přílohy
2019-11-18 19.22.51.jpg

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od vasekpetr1 » 19 lis 2019, 00:14

Jestli trochu hovíš elektrice, tak si po vytažení kontrolního panelu můžeš odzkoušet běh ventilátoru přiložením napětí 12V na jednotlivé piny (4, 6, 8, 10) konektoru X65
klima.jpg
Ale šťávu vezmi z nějakého lepšího zdroje (zapalovač atd.) nebo použij klemu z pinu 2 na X65 - větrák si naplno bere celkem dost :wink:
A pozor na nechtěný zkrat, na pinu č.3 je kostra :D .
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
pajak7
Příspěvky: 533
Registrován: 10 čer 2012, 00:55
Bydliště: Tanvald-Žďár skoro v lese

Re: Občas nefunguje ventilátor v interiéru

Příspěvek od pajak7 » 19 lis 2019, 00:50

1. jsi na foru Astra G a ty máš Astru h.

2.bych to viděl na uhlíky na ventilátoru
Opel Astra H GTC 1.9 CDTI 110 kW
pajakuv ASTROLET.

Opel Astra G caravan 2.2 DTI Y22DTR r.v.2004 .....EX
pajakova Esmeralda, EGR šidítko by Alzafir od 254 500 km

Odpovědět