Oprava elektrického zámku

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Odpovědět
Dragon
Příspěvky: 72
Registrován: 14 kvě 2007, 08:53
Bydliště: Dubí

Oprava elektrického zámku

Příspěvek od Dragon » 14 čer 2011, 07:36

Ahoj,
protože jsem si všiml, že lidem často odchází el.zámky (přestane fungovat nebo někdy funguje a jindy zase ne), tak bych rád upozornil na možnost opravy za pár korun. Odešel mi zámek na pravých zadních dveřích, tak jsem koupil jiný použitý, ale po dvou letech mi začal dělat to samé. Takže jsem ho rozebral a zjistil jsem, že v něm odešel mikrospínač (součástka, která má přepínací kontakt, který přepíná polaritu motorku a například v GM Electronic stojí do 10 Kč). Když jsem rozebral ten druhý zámek (zůstal mi ve skříni na náhradní díly), tak jsem zjistil, že to byla stejná závada. Po výměně mikrospínače funguje bez problémů už měsíc.
Jen je problém s otevřením zámku, protože kromě plastových pacek a "plechu" na okrajích ho drží pohromadě ještě jedna osička uprostřed, která má roznýtovanou hlavičku. Mikrospínač je na žluté (asi plastové) destičce. Stačí odpájet a připájet nový. Pokud bude mít shodné rozměry a zapojení (musí být přepínací), tak to začne fungovat na první pokus, pokud se správně složí zámek.
Astra G Caravan 1.8 16V r.v.98

Reklama
 

Uživatelský avatar
hrubost
Příspěvky: 286
Registrován: 29 říj 2007, 11:16
Bydliště: PV přechodně BR

Re: Oprava elektrického zámku

Příspěvek od hrubost » 19 čer 2011, 12:40

Náhodou fotku rozebraného zámku nemáš? Myslím, že by se mohla hodit ;)
8)

Tomo90
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2019, 16:43

Re: Oprava elektrického zámku

Příspěvek od Tomo90 » 18 led 2019, 21:49

Ahoj. Nedávno jsem také řešil tento problém a po několika zádrhelích úspěšně vyřešil. Škoda jen, že toto vlákno nebylo obsáhlejší. Proto přidávám svoje poznatky, které snad někomu dopomůžou také k úspěšnému a rychlému vyřešení problému. viz. příložený obrázek
  • 1. odvrtat nýt uprostřed zámku - vyznačen modrou šipkou, cca 3 milimetry do hloubky - nebojte se, není tam žádná elektronika, kterou byste mohli vrtákem trefit.
    2. odšroubovat dva šroubky na horní straně a vycvaknout plastovou západku - červené šipky
    3. vyhnout kovovou pacičku nalevo - zelená šipka
    4. nyní půjde sundat celá horní polovina černého plastového krytu, v této horní polovině nejspíše zůstane zasunut i napájecí konektor - žlutá šipka, který je připojen ke žluté destičce (může však zůstat na spodní polovině), na které se vespod nachází onen mikrospínač - vyznačeno modrým čtvercem
    5. vypájet mikrospínač a vložit nový - mám vyzkoušen mikrospínač P-B172A, který k tomuto dni, tj. 18.1.2019 stojí v GME.cz 13,- Níže přikládám odkaz. Sedí na desce perfektně. Možná bude potřeba velmi minimálně přihnout nožičky.
    https://www.gme.cz/p-b172a

Tak ať se zadaří. :wink:
Přílohy
obt.jpg

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oprava elektrického zámku

Příspěvek od Alzafir » 19 led 2019, 13:50

Kupte si těch mikrospínačů pytel do zásoby, nemají žádnou ochranu před vlhkostí oroti originálu, takže tam máte časovanou bombu. Ano, ono to bude nějakou dobu fungovat. Nějakou dobu.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 2005
Registrován: 21 led 2009, 20:20
Bydliště: Hradec Kralové
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava elektrického zámku

Příspěvek od Fritol » 24 led 2019, 21:59

hele aleši ted teda si nepamatuju jestli jsem tam daval vodotěsne nebo ne :D . ale na zadnich dveřich uz jsem je měnil a je to tak 6 let zpatky :D a stale to funguje :D ale jak řikam uz si nepamatuju jestli jsem kupoval vodotěsny :D nebo ne :D
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika: op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Oprava elektrického zámku

Příspěvek od Alzafir » 25 led 2019, 10:02

No tak úplně se to nevylučuje, ale jak říkáš, je to už 6 let, já ty součástky průběžně kupuju pořád ( ne jen mikrospínače(, kvylitativně se to blíží novým autům :!:
Takže ono to může vydržet, kde o materiál kontaktu, z čeho je a jak odolný, dnešní kvalita je zas o dost níž. Bohužel.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Odpovědět