Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Uživatelský avatar
freeKevinM
Příspěvky: 312
Registrován: 10 čer 2006, 22:10
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od freeKevinM » 11 črc 2009, 21:53

zdarec, blikace do xenonu mam na prodej, kdyz tak sz.
a mam jeste lampy origo xenon, pokud nekdo chce
C-Max 1,8 TDCI Ghia

Reklama
 

Uživatelský avatar
DaveRR
Příspěvky: 471
Registrován: 04 lis 2008, 22:13
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od DaveRR » 11 črc 2009, 22:05

freeKevin:Kdyby ses zmínil o pár dní dříve, tak jsem ty blikače od tebe vzal :D Kolik vůbec za ty blikače chceš?mexxo tady z fora ode mě bral jednu sadu světel, tak pokud bude řešit stejný problém s blikačema jako já, tak mu skus napsat, vzal by je pokud je už nemá 8)
Defe-: No je to fakt hrůza defe ty ceny, ted začínám pomalu řešit nárazníky OPC:D Takže to už je zase jiná cenová kategorie :wink:

Uživatelský avatar
freeKevinM
Příspěvky: 312
Registrován: 10 čer 2006, 22:10
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od freeKevinM » 11 črc 2009, 22:08

DaveRR : dt jsem to mel v inzaratu snad 2 mesice :D :D

jinak sada za 400 vcetne postovnyho
C-Max 1,8 TDCI Ghia

Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 837
Registrován: 08 kvě 2007, 17:37
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Sob » 26 srp 2009, 22:57

Obrázek

Zdarvím,mám dotaz-nechaj se sehnat tyhle kroužky samostatně někde na netu?
Astra g Z18xe - srdcovka daily :)
Felicia pickup low edition - pracant 8)
Jetta coupe - mazel co čeká na svůj čas :|
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=11569

Uživatelský avatar
mexxo
Příspěvky: 2388
Registrován: 22 led 2008, 00:46
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od mexxo » 27 srp 2009, 08:18

Pokial viem tak len v opli: 1218146 - cena s DPH 10€
Pokial by niekoho zaujímalo aut. naklápanie, potrebuje:
6238930 čidlo 1x - 132.69€
1219000 držiak 1x - 24.16€
2002127 skrutka 2x - 1.05€
565890 matica 2x - 2.14€
Přílohy
LWR3.jpg

Uživatelský avatar
Sob
Příspěvky: 837
Registrován: 08 kvě 2007, 17:37
Bydliště: Litomyšl
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Sob » 27 srp 2009, 22:01

Díkec,zítra objednavám... 8)
Astra g Z18xe - srdcovka daily :)
Felicia pickup low edition - pracant 8)
Jetta coupe - mazel co čeká na svůj čas :|
https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=11569

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Kiski » 12 zář 2011, 19:48

Zdravím, keďže som trochu mimo, čo sa týka xenónových svetiel, tak mám jednu otázku. Zohnal som si origo xenóny Hella z rakúskej Astry G, komplet s výbojkami a motorčekmi, za super cenu - cca. 30 EUR za jedno svetlo :), tak by som si ich chcel nahodiť. Elektrike rozumiem, takže si to spravím aj sám. Len ma zaujíma jedna vec - origo xenónové výbojky v sú akého typu?? D2S? Či??

Trochu laická otázka, viem o tom, len sa mi jedná o to, že by som chcel inú farbu svetiel, nie origo... Čiže vymeniť výbojky, len neviem, za aký typ, lebo tie patice zatiaľ nepoznám...

Dík za rady...:)
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Defender » 12 zář 2011, 21:51

JJ je to D2S a barvu měníš podle toho koli mají kelvinů (či jak se to píše :lol: ) někde na webu bude i barevný rozlišení různé svítivosti. A to jsi je kupoval za tuhle cenovku i s trafama a stratérama ?? :shock: (motorky se použijou původní o to nic) jestli jo tak bomba cena 8)
Mobil : 602318645

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Kiski » 13 zář 2011, 08:04

Dík za radu. Len pre ujasnenie - trafo je tá kovová krabička prichytená naspodku svetla a štartér je to, v čom je uchytená samotná výbojka?? Ak hej, kupoval som všetko komplet.
Jeden chlapík mal inzerát na nete, a ešte k tomu bol zo Zvolena, a že vraj mu slabo svietili... :? No čert to ber, ako svietia, ale za tú cenu... No nekúp to, že... 8) Samozrejme, bude ich treba zrenovovať, čiže vyleštiť plasty, ale vnútorná parabola aj čočka sú ok, nikde nič nekoroduje... Len ma trochu hnevá, že sú číre - ja som chcel tmavé Helly. Čo už, nemôžem mať všetko... :o

Opäť sa opýtam - ten centrálny konektor, ktorý napája xenónové svetlá, dá sa zohnať aj osobitne, alebo len z nejakej použitej Astry? Lebo ten nemám... Takisto by ma zaujímalo, či existuje aj protikus na ten konektor, do ktorého je zasunuté, tipujem - trafo na spodku svetla, alebo je to len priamo na trafe a osobitne zohnať nejde...

Znovu - dík za rady. Ešte do toho len vnikám, tak poprosím o strpenie...:)

EDIT: pri podrobnejšom prezeraní pravého svetla som zistil, že parabola na malom kúsku má zošúchaný chróm. Dá sa to nejak opraviť?? Nejak prestriekať chrómovým sprejom by to šlo? Rozobrať svetlo nie je problém, skôr ma zaujíma, ako potom odstrániť starý tmel... Žeby nejak teplovzdušnou pištoľou ho nahriať??
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Defender » 13 zář 2011, 12:59

Tak popořadě :D nejprve ti chci pogratulovat k nákupu století :D, ten konektor (jak tady psali kluci) máš v autě i ty, měl by být k propojení dveří (budeš se muset mrknout nejsem u auta) takže nejlepší asi bude použitý z vrakáče, rozdělat světlo asi fakt není problém, ale myslím že s tím opětovným pochromováním bude problém a jakej konektor a protikus máš na mysli ? Dxenonu jdou 2 konektory 1. ten velkej na kterej se ptáš a pak od motůrku na naklápění, ten konektor zespodu je právě na to trafo, JO a až budeš rozdělávat světlo kvůli renovaci, tak z čirejch světel uděláš N-Joy přestříkáš na černej mat takovej samostatně vyndavací rámeček, hodně zdaru a ještě jednou gratuluju :D :D
Mobil : 602318645

Uživatelský avatar
palix
Příspěvky: 750
Registrován: 02 črc 2007, 11:43
Bydliště: Prešov SR

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od palix » 13 zář 2011, 14:22

Chalani - k čomu je to dobré - prestavovať originálne svetlá na xenóny? Isto to lepšie svieti, ale...!!! Keď som bol na STK, tak tam mali jasne napísané UPOZORNENIE, že autá s prestavanými xenonmi neberú!!! To znamená, že auto neprejde STK. Mýlim sa?
Opel Astra Classic 2 1,4 XEP / r.v.2007

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Defender » 13 zář 2011, 14:37

ANO podle mne si to zle pochopil (a nebo to mají nepřesně napsané) dle mého tím mysleli přestavěné na přestavbovou sadu, čili HID, ale tohle je originální kus co se dával do Géček, např. na objednávku coby nadstandart nebo standartně do OPC či Sport paketů. Samozřejmě ofiko bez náklonu, ostřiků a skřínky ovladačů by jsi STK neměl (podotýkám že neměl :wink: ) projít :D
Mobil : 602318645

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Kiski » 13 zář 2011, 16:17

Defender píše:Tak popořadě :D nejprve ti chci pogratulovat k nákupu století :D, ten konektor (jak tady psali kluci) máš v autě i ty, měl by být k propojení dveří (budeš se muset mrknout nejsem u auta) takže nejlepší asi bude použitý z vrakáče, rozdělat světlo asi fakt není problém, ale myslím že s tím opětovným pochromováním bude problém a jakej konektor a protikus máš na mysli ? Dxenonu jdou 2 konektory 1. ten velkej na kterej se ptáš a pak od motůrku na naklápění, ten konektor zespodu je právě na to trafo, JO a až budeš rozdělávat světlo kvůli renovaci, tak z čirejch světel uděláš N-Joy přestříkáš na černej mat takovej samostatně vyndavací rámeček, hodně zdaru a ještě jednou gratuluju :D :D
Dík :)

Mal som na mysli ten konektor, ktorý ide od trafa... Ešte stále nie je isté, či použijem origo xenónové príslušenstvo, alebo využijem len samotné teleso svetla a D2S sadu dám svoju. I keď je to pre niekoho nelogické, ja na to mám svoje dôvody :)

S tým chrómovaním si ma nepotešil - myslel som, že keď kúpim chrómový sprej a opatrne to zastriekam, tak to nebude ani poznať... :cry: nejak to už len urobím...
Ozaj, a ten samostatný rámček stačí prestriekať tmavou čiernou a bude to kvázi N-Joy? Nejak sa mi nechce veriť, že len v tomto je rozdiel. Podľa mňa je tmavé aj samotné plexi... Či?
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Uživatelský avatar
Defender
Příspěvky: 5792
Registrován: 31 srp 2006, 19:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Defender » 13 zář 2011, 16:24

Pokud je máš čistě chromový a chtěl by si je takový jako mám já, tak tam opravdu stačí jen ten rámeček, teda alespoň takhle se dělali z čirých H7 N-Joyea u xenonu to nebude o moc jiný 8), jo a HIDky bych tam vážně nedával, když už máš vlastně komplet světla v origu :( 8)

Obrázek
Mobil : 602318645

Kiski
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2006, 18:25
Bydliště: Slovakia

Re: Záměna světel HB3,H7 za Xenonové světlomety

Příspěvek od Kiski » 13 zář 2011, 16:35

Hej, mám čisto chromové svetlá... S tým HID asi naozaj nebudem experimentovať, máš pravdu... Len zamením výbojky a bude to...
ASTRA G Sport, r.v.2000, 3dv., X20XEV

Odpovědět