nejde plynový pedál Z18XE

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Alzafir » 14 čer 2018, 12:37

Já viděl na yotubu návod, jak to rusáci opravují, mikropájkou, a pájeli to přímo na ty plochy, co mi cín normálně nechytal.
Musím to znovu najít a poslechnout si tu ruštinu, čím to patlali, protože to evidentně drželo a takové opravy bych se nebál.
Asi si hodím do inzerce, že mám zájem o mrtvou jednotku a zkusil bych se tomu věnovat. Jestli najdu cestu, jak a čím to pájet, aby to fakt drželo, pak by to byla cesta k opravám.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Reklama
 

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od COBEIN » 14 čer 2018, 15:46

Zeptám se Alzafire syna od majitelky mé bývalé Concordie II. na tu jednotku. On totíž měnil min. rok motor+jednotku a tak by někde tu starou měl mít. Nebo ti v SZ pošlu jeho tel. číslo pokud by to spěchalo. Kdo ví kdy já ho uvidím.... :? (odkážeš se tím že jsem ti dal kontakt já)
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 3106
Registrován: 24 led 2006, 08:33
Bydliště: Červená Hospoda u Třebíče

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od vasekpetr1 » 14 čer 2018, 19:39

Aleši, jestli je to na keramice, tak na bastlírně doporučují předehřev.
Dřívější srdcovka, prodaná na díly pro UA: Astra 1,6 G caravan 99, motor X16SZR, 55 kW, VIN: W0L0TGF35X20326xx, tmavě zelená metalíza,
Nynější mazlík: Opel Zafira B, 1,9 TDCI - Z19DT - 2008, černá, najeto 170 tkm.

A menuju se Petr a né Vašek a žiju v Hospodě -:)

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Marťasek » 14 čer 2018, 20:05

No pokud ta "oprava" u Romana proběhne výměnou za tu novější co už ty problémy nemá (aspoň tak mi to Roman do tel vysvětlil - že je neopravuje páč to nemá cenu) tak tu svou bych chtěl poté rozdělat a podívat se na ní co tam je v p... a využít jí jak říká Aleš na to "bastlení" - prostě si to vyzkoušet. :mrgreen:

Jinak dneska opět 2x vynachal pedál... Se mi zdá že se to množí čím dál více
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Fritol
Příspěvky: 2005
Registrován: 21 led 2009, 20:20
Bydliště: Hradec Kralové
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Fritol » 14 čer 2018, 21:11

martasku podle meho ta Učkova chyba co se ti tam zobrazuje je jen kvuli tomu ze maš v jednotce někde v konfiguraci nastavene že maš automat. přeřvodovku. proto ti to piše chybu komunikace :D teda pokud tam maš manual :D pokud tam maš automat tak maš někde chybu :D... jinak ty ostatni chyby bude asi problem v jednotce..

a aleši :D ja kdyz se vždy vrtal v tedlech jednotkach nejvic mě dělal problem ten gel co v nich je zaboha jsem nevěděl jak to od toho vyčistit :D
ASTRA-G-2.0 -X20DTL,Hatchback 5dv.1998
Diagnostika: op-com v.1.39 (CZ) / Hradec Kralové a okolí

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Marťasek » 14 čer 2018, 21:49

Mám tam manuál... No další věc na co se Roman asi podívá... Krom toho že tam nějak zlobí navigace (pokud se tomu předpotopnímu systému dá tak říkat.

Co pomůže je to namotat na vatovou tyčinku a odtrhnout to... V dost videích to tak dělají...


Ten gel ničím odstranit nejde (tedy né ředidly, tech benzinem) Ve videu s profi oprav jsem viděl, jak ty jednotky ponoří do nějaké lázně a pak to vytahují úplně čisté od gelu. Co to ale bude za sajrajt těžko říci.

https://www.youtube.com/watch?v=xZm0PbDH_ZQ

Aleši ty rusáci - myslel jsi tohle pájení?
https://www.youtube.com/watch?v=lStdpzq7VlU
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Alzafir » 14 čer 2018, 22:27

To je ono. Zkusím si to párkrát poslechnout, jestli z té ruštiny po letech ještě něco zvládnu.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Marťasek » 15 čer 2018, 17:14

Auto je u RomanaK v Brně... Prý by dnes měli dorazit ty náhradní jednotky tak uvidím. Po cestě k němu mi to dvakrát vypadlo ale po puštění pedálu plynu to ihned zase jelo...

Aleši pokud mě ta jednotka zůstane tak ti jí na pokusy daruji a pošlu poštou. Mě bude k ničemu a pokud ti to pomůže... 8)

U |Romana jsem se díval na jednu jednotku po "homemade opravě" rádoby "elektrikáře" No tedy zbastlil to brutálně :mrgreen:

Chce to fakt dvě věci:
1, nějak oddělat ten gel - šíleně se lepí
2, chce to velkou lupu nebo větší mikroskop
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Alzafir » 15 čer 2018, 18:55

Přesně, mikroskp je značka ideál, ten gel je nejhorší překážka, bastl to bude vždy, když to nebude propojovat robot. To je marné. Ale je fakt, že některé bastly nahánějí od pohledu hrůzu :lol:
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Marťasek » 20 čer 2018, 13:05

Tak šmoulina je zpět doma :-( Bohužel nedorazila nová řj a mě se nepodařilo sehnat druhé auto na dovču, kterou mám zaplacenou a měl bych v sobotu odjet.

S RomanemK jsem domluvený, že po příjezdu auto odvezu zpět k němu a snad jednotka už bude u něj skladem. (Je po nich docela poptávka a nestíhají vyrábět)

No snad těch cca 300km tam a 300km zpět dám, a neposere se to úplně po cestě. (jedeme s dvěma auty tak snad...)

Jinak sem zkusil jen tak z blbosti dle rady jednoho známého z Brna na jiný klíček v zapalování a po cestě plynový pedál nevynechal ani jedou.. (ale asi je to kravina to by snad řj hlásila jiné chyby)
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Marťasek » 28 čer 2018, 19:11

Tak že Šmoulina je doma!


Zatím musím zaťukat cesta z Brna do Prostějova po R46 naprosto v pohodě. Auto jede jako drak a zdá se mi, že motor má supr zvuk. Na volnoběh nádherně čistě lehko. No a co to zatím bylo to asi neuhodnete...



Zřejmě (zatím to tak vypadá) za veškeré problémy mohla.... zapalovací lišta!

RomanK dal novou origo (jinou nedoporučuje) vyměnil svíčky za Denso Spark Plug a Zafira jede!
Tak že jsem zdvojnásobil cenu vozu :-) a snad opět budu doufám jezdit v pohodě.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Marťasek » 30 čer 2018, 20:20

A je to doslova v prdeli...

Opět mě vynechal plynový pedál... Někdo nějaké nápady? Oprava se tedy zřejmě nepovedla. :cry:

Ještě mě tak napadá na co mě navedl Roman, že by to mohlo souviset s brzdovým pedálem a čidlama na něm. Jestli si řj nemyslí že brzdím a odstavuje tím plynový pedál :?
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Alzafir » 01 črc 2018, 11:45

Já to teda shrnu, jestli jsem vše pochopil.
Vypadalo to na jednotku a tu jsi teda vyměnil? Ono to není až tak čitelné, jen že zrovna u Romana nejsou.
Pak je tam nesmysl o výměně klíče do zapalování, fakt nesmysl, pak výměna svíček a lišty.
Co ten pedál samotný? Měl jsi ho venku? Kdysi jsem něco podobného řešil na naftě a dotyčný měl i pedál náhradní s sebou. Oba se chovali úplně stejně, takže logicky vyločříme chybu pedálu a jdeme hledat dál.
No a nakonec oba pedály stejná vada. Rozebral jsem je, propájel sprostě pájkou ( trafo, ne mikro) ty pružné kontakty uvnitř ( pozor, nevrtat do sběrnic, tím by se to tak leda totálně odpravilo) a oba pedály začaly fungovat.
Ještě jsem koukal znova na ty chyby, oba systémy napájení pro pedál vypadávají, já bych od někud z motoru, jak už jsem psal, poslal na pedál externě +5V.
Teoreticky může být problém i na konektoru X2, či jaké má označení, ten na přechodu motor-kabina.
Přístup k němu- nereálné.
No a ta varianta brzdový spínač? Hele to mi přijde jako kravina, ale proč to nevyloučit, jsou tam 2 systémy, spínací a rozpínací kontakt, připojit tam LEDky a dá se to pozorovat. Anebo podle četnosti poruchy to řešit nahráváním dat a pak bleskovým vyhodnocením, jestli jednotka nemá chaos...
To je otázkou chvilky, až pedál vypadne, vypnout nahrávání a podívat se v datech , jestli pedál nezměnil stav na některém výstupu.
Beru to ale jako blbost, přece když pojedu s autem pod plynem a jen ťuknu o brzdu ( třeba lepič na mém kufru), auto jede dál, ne? Bez výpadku.

Takže závěr, když jsem se tu takhle vykecal, já bych poslal na pedál 5V nebo propájel kontakty pedálu uvnitř.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Marťasek » 01 črc 2018, 14:43

Aleši jednotka zůstala stejná a Roman tvrdí že je blbost aby byla špatná - prý by to buď pak jelo nebo nejelo...

Spínače (spojkový i brzdový) jsem rozebral vyčistil (brzdový byly kontakty dost černý opálený ale funkční. TeĎ jsem zkusil odstavit tempomat zda problémy nedělá ten (oddělal jsem čidlo ze spojkového pedálu)

Projel a pohýbal všemi kabely pod přístrojovkou a zkusil vytáhnout všechny pojistky a relátka zase je tam dát zpět.

Ted budu sledovat jestli to udělá.

Du na ten plynový pedál ho proletovat
Jinak jsem ho měl rozebraný jako první věc po které jsme šel - dráhy vypadají na poťáku velmi dobře (byl tam malý bordýlek) tak že jsem ho vyčistil a složil zpět. Na diagnostice jsme několikráte vyzkoušel jeho funkci a nebyl tam žádný propad - šlo to krásně od 0% po 100% tam i zpět.

Vidím to na krásné storry... :cry:

PS: na netu jsem objevil naprosto stejný problém na už nefunkčním vectra webu co se tam řešilo - bohužel uživatel tam pak napsal že to bylo zkorodovaným drátkem - ale jakým už nenapsal... tak že teĎ se zaměřím na ten přívod +5V a samotný pedál.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde plynový pedál Z18XE

Příspěvek od Marťasek » 01 črc 2018, 14:50

IMG_20180613_151004.jpg
IMG_20180613_150851.jpg

Ono tam v tom pedálu není co pájet... nic kromě té destičky tam totiž není a ta je nasunutá do těch zobáčků od patice - zde sem to také prověřoval a OK.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Odpovědět