Centrální zamykání pálí pojistku

Palubní počítač, Tempomat, automatické nastavení sklonu světlometů, váha vzduchu, navigace, barevný displej
Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Centrální zamykání pálí pojistku

Příspěvek od Alzafir » 14 úno 2018, 07:21

pirko7 píše:...Kontrolku Airbagu nemám. Airbag je jen na volantu, pokud koukám správně...
Jak nemáš, když otočíš klíčem z zapalování, ona tam nesvítí červená kontrolka, která po inicializaci jednotky zhasne :shock: ? Teda pokud tam nejsou uložené chyby.
Jestli je to tak, pak ti nějaký machr odpojil LEDku v palubovce, aby nesvítila, protože tam je průšvih. Auto po bouračce, nechtělo se mu měnit nebo resetovat jednotku bagů.
No a k těm pytlům, určitě máš na volantu, pak u spolujezdce, jsou předpínače pásů a boční senzory ve dveřích. To je základ.
Asi by bylo dost zajímavé se podívat diagnostikou do jednotky airbagů :roll:
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Reklama
 

Uživatelský avatar
Lake292
Příspěvky: 845
Registrován: 30 srp 2011, 14:55
Bydliště: Brno

Re: Centrální zamykání pálí pojistku

Příspěvek od Lake292 » 14 úno 2018, 07:27

To teda neni zaklad, na mojom aute som mal tiez len jeden airbag vo volante. Sedacky ani spolujazdec airbag neobsahovali, musel som si dorobit :lol:

Alzafir
Příspěvky: 2908
Registrován: 26 dub 2010, 15:39
Bydliště: Ostrava

Re: Centrální zamykání pálí pojistku

Příspěvek od Alzafir » 14 úno 2018, 09:48

Fakt? Já vycházel z TISu, ale ty víš, co jsi dodělával.
No ale kontrolka musí existovat a při inicializaci jednotky svítit.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.45), EGR emulátor

Uživatelský avatar
Lake292
Příspěvky: 845
Registrován: 30 srp 2011, 14:55
Bydliště: Brno

Re: Centrální zamykání pálí pojistku

Příspěvek od Lake292 » 14 úno 2018, 13:36

Ano mas pravdu, kontrolka tam samozrejme je a svieti pri otoceni klicku ale podla vybavy auta, je rozny pocet baglov, a podla toho je naprogramovana riadiaca jednotka airbagov. Ja mam socku verziu, takze som mal jednotku na 1 airbag vo volante a jej nevadilo ked sa odpojil zvazok z dveri. Volant alebo sedacka ked sa odpojila, tak sa rozsvietila kontrolka s chybou.

Musel som dodat pytel do kastliku pred spolujazdca, sedacky s pytlami, snimace narazu do dveri a jednotku airbagov pre 4 airbagy. Kabelaz som mal vsade pripravenu, takze to bolo skor o nacvakani konektorov.

pirko7
Příspěvky: 9
Registrován: 09 úno 2018, 07:41

Re: Centrální zamykání pálí pojistku

Příspěvek od pirko7 » 14 úno 2018, 19:53

Tak jsem zpět, po tom co jsem zkontroloval jednotku centrálního zamykání, neobjevil jsem na ní nic špatného. Nevím zda by to chtělo proměřit, případně co na tom zkoumat, každopádně aktuální stav je takový, že i při odpojení všech dveří, krom nádržky na benzín pojistka vydrží jen "zamknutí", ale odemknutí už ne. Ikdyž moturek od palivové nádrže vždy odemkne.

Jak odpojit moturek k té záklopce na nádrž benzínu? Lze to udělat přímo od víčka? Tam se mi povedlo uvolnit tu část s posuvníkem, ale nejde to moc vytáhnout.

Obrázek

Obrázek

pirko7
Příspěvky: 9
Registrován: 09 úno 2018, 07:41

Re: Centrální zamykání pálí pojistku

Příspěvek od pirko7 » 17 zář 2018, 12:04

Tak přes leto se problém sám vyřešil a jak začíná být zase vlhko a zima, tak se problém znovu nastartoval. Z mého pohledu to tedy musí být asi zaseknuté zámky, ikdyž je zvlaštní, když jsem je odpojoval. Jediný který jsem nezvladnul odpojit byl od nádržky.
Dá se ty zámky nějak bez rozebrání promazat? Nebo je potřeba vyndat je?

Odpovědět