OPEL TECH II Diagnostika Mazání chyb Airbag atd...

Zde si můžete stáhnout manuály, příručky, servisní manuál a další
Odpovědět
MaraB
Příspěvky: 41
Registrován: 18 led 2007, 13:29
Bydliště: Kopr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaraB » 08 led 2008, 20:38

Sintom píše:
jinak dodám k portům zkoušel jsem 4 převodníky USB/RS232 a ani s jedním jsem nerozchodil komunikaci s tím jednoduchým převodníkem.

Když jsem použil převodník na obvodech Max 232 + Si9243 tak jsem se už přes jeden spojil. Prostě ty převodníky jsou šunky na Škoda fóru dělali test asi z 20ti převodníky a našli jedinej se kterým to fungovalo.

Tom
Uz dlouhou dobu upozornuji ze Opel + USB / serial prevodniky = problem. Proc to tak je a jak se to da resit jsem popsal na sve strance. Nejjednodussi reseni je budto nepouzivat USB / serial prevodniky nebo koupit seriovou kartu do PCMCIA / ExpressCard slotu. Ty je sice nutne spravne nastavit, ale zatim mi fungovaly vsechny co me prisly pod ruku a nejsou drahe.

Nejdrazsi reseni je koupit si OP-COM prevodnik ktery je delany primo pro USB. Ten funguje i na USB protoze obsahuje mikroprocesor uvnitr prevodniku.

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 223
Registrován: 10 říj 2007, 06:36
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od PepaS » 08 led 2008, 20:56

Sintom píše:Joo a nezkoušel jste třeba se někdo spojit s úplně jiným softvarem co třeba není pro oply vždyt sistém přenosu dat musí být stejný ne ? tak jen prostě vyleze jiná hodnota ale njak by se sní mohlo dát precovati ne ?


jinak dodám k portům zkoušel jsem 4 převodníky USB/RS232 a ani s jedním jsem nerozchodil komunikaci s tím jednoduchým převodníkem.

Když jsem použil převodník na obvodech Max 232 + Si9243 tak jsem se už přes jeden spojil. Prostě ty převodníky jsou šunky na Škoda fóru dělali test asi z 20ti převodníky a našli jedinej se kterým to fungovalo.

Tom
Ty prevodniky za to nemuzou! Chyba je na strane uzivatelu nebo neserioznich prodejcu nabizejicich jednoduchou upravu COM diag. kbelu. Casovani uvodni komunikace protokolu KW2000 (ISO14230) je velice prisne (25ms+-1ms dlouhy start puls a potom od sestupne hrany start pulsu za 50ms+-1ms sestupna hrana start bitu adresoveho bytu). Pres prevodnik USB/RS232 je mozne vyslat presny start puls, ale jiz nemuzes zarucit, ze za tech 50ms vysles adresovy byt... jedine musis pouzit PC s minimem USB periferii a jeste musis vykompenzovat vliv zpozdeni USB a to je pripad od pripadu jine. Takze pokud nekdo prodava diag. prevodnik s USB rozhranim bez vyssi inteligence, tak je to podvodnik! Napr. po jistem usili (zasahu do kodu) je mozne spolehlive provozovat AB-COM (OpelTech2) i pres USB prevodnik s FT232R
Astra G Caravan Z16XE 2004
http://www.PepaS.cz - opravuji "nesvítící" displeje palubních počítačů MID a až přejdete na Astru-H či Zafiru-B, tak zase pro Vás něco budu mít

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 08 led 2008, 21:01

ahááá a nedokázal jsi se už nějak na tenhle soft napojit i s jiným kabelem ? nevíš na jaké bázi je převodník udělaný co vněm je ? jestli by to nešlo taky zbastlit ? Fakt bych něco takovýho chtěl :o(

MaraB
Příspěvky: 41
Registrován: 18 led 2007, 13:29
Bydliště: Kopr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaraB » 08 led 2008, 21:05

PepaS píše: Ty prevodniky za to nemuzou! Chyba je na strane uzivatelu nebo neserioznich prodejcu nabizejicich jednoduchou upravu COM diag. kbelu. Casovani uvodni komunikace protokolu KW2000 (ISO14230) je velice prisne (25ms+-1ms dlouhy start puls a potom od sestupne hrany start pulsu za 50ms+-1ms sestupna hrana start bitu adresoveho bytu). Pres prevodnik USB/RS232 je mozne vyslat presny start puls, ale jiz nemuzes zarucit, ze za tech 50ms vysles adresovy byt... jedine musis pouzit PC s minimem USB periferii a jeste musis vykompenzovat vliv zpozdeni USB a to je pripad od pripadu jine. Takze pokud nekdo prodava diag. prevodnik s USB rozhranim bez vyssi inteligence, tak je to podvodnik! Napr. po jistem usili (zasahu do kodu) je mozne spolehlive provozovat AB-COM (OpelTech2) i pres USB prevodnik s FT232R
Zdravim do Lyse !!

Lidi, co rika PepaS je naprosta pravda .. Pokud nekdo nabizi "prevodnik pro Opel na USB" nebo USB / serial redukci "spolehlive fungujici se vsemi Oply" tak mate 101% jistotu ze naletite a nepojede to a nebo to pojede nespolehlive a jen s nekterymi moduly ECU.

Jedina vyjimka je OP-COM, coz je ale prevodnik prave "s vyssi inteligenci" jak pise PepaS (= obsahuje mikroprocesor pro generovani kritickych casovych prubehu).

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 08 led 2008, 21:11

A máro kde se to dá koupit a co to tak stojí ?

Okura
Příspěvky: 540
Registrován: 13 dub 2007, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura » 08 led 2008, 21:44

myslíš OPCOM?
cena 750euro

Uživatelský avatar
Solik
Příspěvky: 56
Registrován: 16 srp 2006, 16:30
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Solik » 09 led 2008, 15:19

Najde se tu nějaký odborník, který umí zprovoznit palubní PC na Astře H manuální klimou a displejem BID :?:
Astra H 2005, 5dv, Z20LEL

Messiah
Příspěvky: 18
Registrován: 01 bře 2007, 02:40
Bydliště: Klášterec nad Ohří; Bečov nad Teplou; Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Messiah » 10 led 2008, 12:16

Tak diskuzi timhle smerem mazu jen jsem to zkusil :-D
Naposledy upravil(a) Messiah dne 10 led 2008, 23:53, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra Kombi 2.0 DI 16 V /1998

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 10 led 2008, 15:11

taky si to myslím ? co v tom může být nějaký naprogramovaný picko a nějak universál na USB

Okura
Příspěvky: 540
Registrován: 13 dub 2007, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura » 10 led 2008, 16:23

je tam locknutý PIcko, takže to nepřečteš

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 10 led 2008, 16:42

locknutý neva ne ? je na to spousta generátorů a za 15 minutek to je odemčený než si odskočíš na pivo

Okura
Příspěvky: 540
Registrován: 13 dub 2007, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Okura » 10 led 2008, 18:01

vidíš to moc jednoduše,
vím kdo prolomil, to sou China, ale i oni to prodávaj za solidní peníze

MaraB
Příspěvky: 41
Registrován: 18 led 2007, 13:29
Bydliště: Kopr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaraB » 10 led 2008, 23:25

Messiah píše: Mara nerikej ze bys nedokazal okopirovat specialnim HW od (madari). :-) tomu neverim tak co kolik jich si schopnej vyrobit a za kolik :-D Madarum to nereknem zene kluci :-D
Nerikam ze nevim neco vic 8) Ale protoze s Madary jsem v oficialnim styku (delal jsem preklad OP-COMu do cestiny), nemuzu si dovolit delat cokoliv neoficialniho protoze bych byl prvni na rane a o soudni problemy opravdu nestojim. Na inetu jde sehnat Cinsky klon, ale pozor, Madari chystaji opatreni aby se Cinske klony nedaly upgradovat na novejsi verzi FW a ani s nimi nebudou fungovat novejsi verze SW OP-COM.

A jinak - ja nic, ja muzikant :-) Ja se tim nezivim :-)

MaraB
Příspěvky: 41
Registrován: 18 led 2007, 13:29
Bydliště: Kopr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaraB » 10 led 2008, 23:28

Sintom píše:locknutý neva ne ? je na to spousta generátorů a za 15 minutek to je odemčený než si odskočíš na pivo
No, pokud si myslis ze to je tak jednoduche, pak by se u nas musely dat koupit tuny a tuny ruznych klonu, ne ? 8)

Sintom
Příspěvky: 110
Registrován: 31 říj 2006, 21:15
Bydliště: Praha 4 / Praha Radotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sintom » 11 led 2008, 15:01

Prostě opel no co se dá na to říct na všechny jiný auta se dá krásně napojit Wag comem jen Opel musí mít zase něco jinak, to je děs.

Odpovědět