Zatmavenie zadných svetiel

Úpravy od motoru až po plasty
bukac999
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2017, 01:07

Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od bukac999 » 06 led 2018, 17:22

Zdravím , rád by som si zatmavil zadné svetlá, nechcem ísť do žiadneho extrému, skôr iba aby boli tmavšie , poprípade stmaviť iba časť, kde je parkovačka a smerovka, tak aby to vyzeralo približne ako na foto. Vedel by mi niekto poradiť, ako dosiahnúť takýto efekt? :mrgreen: prosím?
za všetky užitočné rady ďakujem ;)
Přílohy
takto by mal vyzerať výsledný produkt
takto by mal vyzerať výsledný produkt
astrataillight.png (58.95 KiB) Zobrazeno 5958 x

Reklama
 

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od COBEIN » 06 led 2018, 17:47

Hele, já jsem to dřív stříkal sprejem přímo k tomu určenému. Dá se koupit v obchodě a stojí cca 120.-Kč Viděl jsem ho s černým, modrým, červeným odstínem. Světlo sundáš, to co nechceš stříkáním zatmavit přelepíš lakýrnickou krep. páskou a to co naopak stříkat chceš očistíš tech. lihem nebo benzínem a stíkáš ze vzdálenosti cca 20-30 cm. Já jsem to stříkal vždy ve třech vrstvách nástřiků aby to nebylo moc tmavé a taky aby to zatmavení šlo vidět.
Ta barva je vyráběná fy.DUPLI COLOUR nebo MOTIP. Před použitím sprej důkladně protřepej- vyplatí se to!
ASTRA LA VISTA

bukac999
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2017, 01:07

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od bukac999 » 06 led 2018, 19:27

COBEIN píše:Hele, já jsem to dřív stříkal sprejem přímo k tomu určenému. Dá se koupit v obchodě a stojí cca 120.-Kč Viděl jsem ho s černým, modrým, červeným odstínem. Světlo sundáš, to co nechceš stříkáním zatmavit přelepíš lakýrnickou krep. páskou a to co naopak stříkat chceš očistíš tech. lihem nebo benzínem a stíkáš ze vzdálenosti cca 20-30 cm. Já jsem to stříkal vždy ve třech vrstvách nástřiků aby to nebylo moc tmavé a taky aby to zatmavení šlo vidět.
Ta barva je vyráběná fy.DUPLI COLOUR nebo MOTIP. Před použitím sprej důkladně protřepej- vyplatí se to!
Aha, a keď zamaskujem zbytok svetla , a po nastriekaní odstránim tie pásky nevznikne mi tam taká hrana jak je ten prechod, keďže na zbytku bude väčšia vrstva laku?

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od COBEIN » 06 led 2018, 19:35

No malinká hrana- přechod tam samozřejmě vznikne, ale to je tak malinké že nad tím bych ani neuvažoval. On totíž není jiný způsob jak zabránit tomu aby jsi přestříkal celé světlo.
ASTRA LA VISTA

bukac999
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2017, 01:07

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od bukac999 » 06 led 2018, 20:28

okej , díky :lol: vyskúšam to cez týždeň a keď tak hodím foto keď budem mať vysledok , sám som zvedavý :mrgreen:

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od COBEIN » 06 led 2018, 21:29

Pokud máš nějakou vyhřátou dílnu-garáž tak to klidně přes týden stříkni ale někde venku před domem to v chladu moc nedělej, budeš dlouho čekat než to mezi jednotlivími vrstvami zaschne.
ASTRA LA VISTA

bukac999
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2017, 01:07

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od bukac999 » 06 led 2018, 21:37

mám k dispozícií priestory, v ktorých by som to mohol robiť, avšak moc vyhriate nie su ( cca 15°C) ale mám tam aj teplovzdušnú pištol, robil som tam nástrek nárazníka a celkom v pohode to schlo

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od COBEIN » 06 led 2018, 22:31

15 stupňu ti hravě stačí, mi šlo jen o to aby jsi to nestříkal venku, aby jsi neměl na světle než ti to zaschne nalepený prach, padající listí, květy a pod. Ale to už zacházím daleko..... Ať se ti to podaří hezky nastříkat!
ASTRA LA VISTA

bukac999
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2017, 01:07

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od bukac999 » 07 led 2018, 02:56

okay díky za rady ;), ešte ma napadlo, treba na to dávať ešte po nastriekaní toho spreja bezfarebný lak , aby sa to zakonzervovalo nejak, poprípade bude to treba preleštiť?

Uživatelský avatar
logitech
Příspěvky: 249
Registrován: 27 srp 2012, 21:22

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od logitech » 07 led 2018, 10:34

dal bych folii maji to vsude .... podivej se na aliexpress ...
ex Astra G X16XEL

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od COBEIN » 07 led 2018, 11:48

Já jsem nikdy žádné přeleštění nepoužil-nedělal a některé auta které jsem "zatmavil" jezdí po městě ještě dnes a mají to pořád.
ASTRA LA VISTA

bukac999
Příspěvky: 15
Registrován: 26 črc 2017, 01:07

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od bukac999 » 07 led 2018, 19:57

logitech píše:dal bych folii maji to vsude .... podivej se na aliexpress ...
ja s fóliami kamarát nie som, preto som sa pýtal skôr na sprej :mrgreen:
už som raz mal na prvom aute pokus o karbónovú foliu na kapote a dopadlo to katastrofalne

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od COBEIN » 07 led 2018, 20:46

Přední kapotu "ala" karbon si na auto namontuje jen zoufalec- promiň. Ono totiž bílé,červené,žluté, modré a jiné auto s kapotou potaženou karbonovou foilii vypadá jakoby majitel ráno cestou do práce sejmul srnu-psa a cestou z práce koupil na vrakáči kapotu z černého auta, přemontoval si jí a jezdí dál. V době kdy jsem jezdil na tuningové srazy do Kopřivnice,Výškova,Ostravy a pod. to bylo nemyslitelné, tam každý tunér hleděl ať má káru naleštěnou vč. kol, ať má hlučný výfuk nejlépe s občas šlehajícími plameny a pod., ale karbonovou folii na kapotě? Ta folie už se dala tehdy sehnat, nemyslete si že né, už si s ní někteří polepovali boční sloupky, kryty zrcátek a pod. Ale to jsem odbočil, každý nějak začínal.
Naposledy upravil(a) COBEIN dne 07 led 2018, 23:27, celkem upraveno 1 x.
ASTRA LA VISTA

Uživatelský avatar
Marťasek
Příspěvky: 3442
Registrován: 18 zář 2011, 08:30
Bydliště: Prostějov (TIR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od Marťasek » 07 led 2018, 21:37

COBEIN píše:Ta folie už se dala tehdy sehnat, nemyslete si že né, už si s ní někteří polepovali boční sloupky

právě jsi mě hrubě nasral :mrgreen: zítra ti sem hodím fotku, aby jsi pochopil proč :-) - ale pro svou omluvu píši, že to bylo spíše s nouze po tom co mě borec rozpáral L stranu Šmouliny :mrgreen: a vyměňovali se celé dveře.
Marťaskova Šmoulinka Z18XE - https://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=21991&p=372504#p372504

Uživatelský avatar
COBEIN
Příspěvky: 4259
Registrován: 02 bře 2006, 19:22
Bydliště: Troppau- Sudetenstadt

Re: Zatmavenie zadných svetiel

Příspěvek od COBEIN » 07 led 2018, 23:22

Myslel jsem to tak Martine, že "někdo" třeba jako já jsem si na oktávce kterou jsem rozmlátil při nehodě ve Fulneku polepil sloupky černou matnou nebo karbonovou folii. Zafira A,B i C mají sloupky polepené černou mat. folii už od výroby.Tak jsem to myslel, jen pro vysvětlení. Proti polepům sloupku nemám nic, to se mi i líbí, ale černá kapota na modrém autě jako máš třeba ty šmoulinku nebo na červeném,žlutém, bílém.... hrůza! (Ne Michal Hrůza, ale hrůza na pohled!)
ASTRA LA VISTA

Odpovědět