Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Úpravy od motoru až po plasty
Uživatelský avatar
freeKevinM
Příspěvky: 312
Registrován: 10 čer 2006, 22:10
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od freeKevinM » 28 črc 2009, 14:39

kontrolka sviti, to je pravda, ale neverim ze jsou cajti preskoleni zrovna na Astru G.... :lol: :lol:

a hlavne : kolik aut ma v normalnich parabolach HID? jezdi si v klidku po cestach, tak neverim ze by nekomu na ceste kontrolovali pristrojovku.

Jasny ze ja chci napr.prodat svetla...ale zase strasit lidi s kontrolkama je trochu ujety..najedu rocne tak 40tisic, nemecko, italie, slovensko a nemel jsem nikdy kontrolu zamerenou na pristrojovou desku... :D
C-Max 1,8 TDCI Ghia

Reklama
 

Uživatelský avatar
wizyy
Příspěvky: 198
Registrován: 17 bře 2008, 09:29
Bydliště: Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od wizyy » 29 črc 2009, 09:32

Jasne, svetla a ostrik je zaklad...ja jen chtel upozornit, ze se da kontrolovat jednoduse i naklon

Uživatelský avatar
freeKevinM
Příspěvky: 312
Registrován: 10 čer 2006, 22:10
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od freeKevinM » 29 črc 2009, 21:45

jo, jde to zkontrolovat. tady nekde byl i clanek, nejaky interni predpis aby policiste aby zacaly kontrolovat tyhle veci. V tom mas pravdu. A ja osobne to uznavam, nesnasim ty HID v normalnich parabolach....
C-Max 1,8 TDCI Ghia

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od IGI » 30 črc 2009, 21:50

Taky řeším přední světla s čočkou a xenon HID z H7 a už druhý obchod mi napsal (kopaček a autodoplňky), že na tuningových světlech není žádná homologace na xenon a nikdy se stím nesetkali. Myslím, že nevědí co prodávají protože Frydex má na světlech vyraženou homologaci na xenon a má světla od AE od FK. Mám xenon v normálních lampách už dva roky ale už po tom jdou. Zrovna do slepoty to neosilňuje dle kámošů ale výrazně silnější světlo to je, to je pravda.
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od manli2 » 30 črc 2009, 21:55

nevědí totiž jak to poznají :D FK maji použítí pro výbojku
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od Trdlo » 30 črc 2009, 21:57

Obyčejná HID v normální parabole je svinstvo!! Kdy do obyč, tak s výbojkou H7r, ale xenon patří do čočky.
Jinak náklon ti policajti studovat nebudou, zajímá je jen zda je pro světlo xenon povolen a když jo tak funkčnost ostřiku.
Ale jak je to v čočce, nechávaj to bejt. :wink:
END

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od Frydex » 30 črc 2009, 21:58

Trdlo, kdybys ty jeho (IGIho) světla viděl, neřekl bys že to je svinstvo... :o vím jak mu to svítí..
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Uživatelský avatar
Trdlo
Příspěvky: 6220
Registrován: 01 říj 2006, 08:49
Bydliště: Doma, s výhledem na Ještěd

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od Trdlo » 30 črc 2009, 22:03

Frýďo sorry, ale beru to všeobecně. Najezdím opravdu hodně km, a není nic horšívo v noci, než potkat xenon v obyč světlech a navíc u chalupářů, co valej s totálně naloženým kufrem a neskloněj to ani...
Nebylo to myšleno proti nikomu přímo... :wink: Jen jsem vyjádřil svůj názor.
END

Uživatelský avatar
manli2
Příspěvky: 10396
Registrován: 21 led 2006, 19:37
Bydliště: Pelhřimov

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od manli2 » 30 črc 2009, 22:06

musíš proti nim použít těžší kalibr :D
BMW e46 330i 3.0 R6 170kw

Frydex
Příspěvky: 5540
Registrován: 19 pro 2006, 23:37
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od Frydex » 30 črc 2009, 22:10

Jo Trdlo, v pohodě, ja jen abys věděl... měl jsem to stejně jak to má on, tak vím jak to svítilo. Měl jsem to rok a nebýt dotěrných benga, mám to asi pořád. Nikdo na mě nikdy neblikal a ani když se jelo s více autama, tak mi nikdo neřekl, že to mám na hovno seřízené... prostě jde o to, si s tím pohrát, když už to tam člověk práskne a ne jen vyměnit kus za kus a jezdi... Ale jinak Tě chápu. potkávám denně tyhle debily :wink:
Moje Astrina 1,7DTi
Obrázek Přišel jsem, viděl jsem, zůstal jsem....
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...."

Jocker
Příspěvky: 2115
Registrován: 15 črc 2007, 13:21
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od Jocker » 30 črc 2009, 22:18

Xenon patří do čočky.....co třeba honda civic, ta má xenon v parabole, tedka zrovna známý měnil výbojku, nechal si to vyměnit v hondě, starou dostal do ruky, nenašli sme tam do co bylo za druh (jesli D1s nebo D2s nebo H7 nebo co), ale clonku to 100% nemělo, celkově ta honda svítí jako prase, v porovnání když jsem to měl v normalni parabole já (HID H7) a on vedle mě v noci tak mu to svítilo mnohem, mnohem víc než mi. Navíc mi tvrdil že na něj každou chvili někdo bliká...

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od IGI » 31 črc 2009, 07:11

No nedivím se klukům co jezdí hlavně v noc, že jsou naštvaní na silné světla, řekl bych špatně seřízené světla protože u některých je to maras a hlavně motorky a fabie. Tam je něco v nepořádku od výroby. Svítí to přímo do ksichtu a některé jelita mají výbojky stršené ne do čiré optiky ale do normálních skleněných světel a tam je myslím zakopaný pes. Osilňují hrozně. Některá nová auta jsem si všiml mají xenon taky přímo v normálním světle od výroby a těm to svítí super jako mi ale mají sklo s lomem paprsku pro xenon. Jeden polda mi říkal i kluci na STK, že to už kontrolují aby nepřišli o licenci a prý tam můžou být jak píše Trdlo ty výbojky s clonkou a asi to jsou ty H7r. Souhlasím, že xenon patří tam kde je homologace a proto to taky řeším. Těm prodejcům hned napíši, že nevědí co prodávají. Jak to najdu na vlákně tak jim pošlu předpis co mají jejich světla mít vyraženo a zjistí u AE-FK že to mají. :)
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

Uživatelský avatar
freeKevinM
Příspěvky: 312
Registrován: 10 čer 2006, 22:10
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od freeKevinM » 31 črc 2009, 08:22

Jocker píše:Xenon patří do čočky.....co třeba honda civic, ta má xenon v parabole, tedka zrovna známý měnil výbojku, nechal si to vyměnit v hondě, starou dostal do ruky, nenašli sme tam do co bylo za druh (jesli D1s nebo D2s nebo H7 nebo co), ale clonku to 100% nemělo, celkově ta honda svítí jako prase, v porovnání když jsem to měl v normalni parabole já (HID H7) a on vedle mě v noci tak mu to svítilo mnohem, mnohem víc než mi. Navíc mi tvrdil že na něj každou chvili někdo bliká...
podobny svetla ma i Laguna, ta ma tusim D2R a taky nema cocky.Ale alespon konstrukce svetla je prispusobena. ale dat HID do obyc. paraboly to je svinstvo...
C-Max 1,8 TDCI Ghia

IGI
Příspěvky: 472
Registrován: 22 úno 2007, 21:18
Bydliště: Severní Moravák
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od IGI » 29 zář 2009, 18:46

Tak vymalováno, kupuji FK co má FRYDEX ale chrom. Ostřikovače jsem sehnal univerzal k HID jako sadu za 1100,-Kč a náklon je na cestě z nettu. :)
Astra G, 1.6, 16V, 74kw, motor X16XEL, 2000. hatchback 5.dv, Černá metalíza, spotřeba 5l/100, klima: ÚPRAVY-LPG IV.genrace - přímé sekvenční vstřikování, carbonové vyhřívání sedadel, GPS, nový palubní PC od Davida, xenon s regulací výkonu, black desing,alu atd.

BeowulfX
Příspěvky: 17
Registrován: 21 lis 2009, 12:47

Re: Přední světa Xenon vs. Angel eyes

Příspěvek od BeowulfX » 04 pro 2009, 11:49

Abych nezakládal nové téma, tak svůj příspěvěk hodím zde, jedna se pouze o mou zkušenost se světly zn. DEPO s AE, nedávnou jsem zakoupil použité světla DEPO s AE, provedení černé, jakmile mi domu dorazily tak vzhledem k jechi zánovnímu stavu mi nic nebránilo abych je trošku prozkoumal :) Po dlouhém zkoumání a rozebírání světel do posledního šroubečku musím konstatovat, že světla této značky jsou dost velký křáp! Jedná se o lacinou čínu a na provedení světel je to velmi ale opravdu velmi znát, jsou snad téměř celá z plastu až na pár vyjímek, kterými byla samotná čočka, ta musím uznat byla docela z kvalitního materiálu, jinak se jedná o poměrně jednoduchá světla, snadno opravitelná, jsem si však docela jist, že jejich životnost bude poměrně dost slabá. Rády se rozpadají, vypadly mi z nich samy od sebe angles kroužky, které podsvětlují laciné žárovky, štělovačí kolečka nastavení sklonu jsou taky z plastu, takže po vícero štelování se sjedou a prokluzujou, čelní plast je taky velmi laciný, při pokusu o vyčištění vnitřní strany velmi jemnou hadrou došlo k poškrábání samotného plasti, jako bych na to použil drátěnku :) No a taky jsem musel obtáhnou celé světlo dookola ve spoji lepidlem aby se nerosily a nezatékalo do nich, taky ta černá barva vevnitř světel se z nich loupe, původně jsou celé asi z bílého plastu.
Co se týče samotného zapojení a kabeláže, tak tam je to vyřešeno vcelku dobře, akorát k nim zbytečně dodávají ten kabel s relé k těm AE kroužkům.
Píšu to tady pouze z důvodu, kdyby si je chtěl někdo pořídit aby věděl do čeho jde, tyto světla by byly drahé i jako nové za 2000,- tis. a nedej bože za 4000,- jak se dnes ještě někde prodávají, většinou už však jako výprodej, není divu... :D
Přílohy
832407989.jpg

Odpovědět